Marvels

• Česko Marvels (viac)

Carol Danversová alias Captain Marvel získala späť svoju identitu od Kreejských tyranov a pomstila sa Najvyššej inteligencii. V nezamýšľaných dôsledkoch však Carol nesie bremeno destabilizovaného vesmíru. Keď ju jej povinnosti pošlú do anomálnej červej diery spojenej s revolucionárom Kree, jej sily sa zapletú so silami superfanynky z Jersey City Kamaly Khan alias Ms Marvel a Carolinej odcudzenej netere, teraz astronautky S.A.B.E.R. kapitánky Moniky Rambeauovej. Táto nepravdepodobná trojica sa musí spojiť a naučiť sa spolupracovať, aby zachránila vesmír ako “Marvels“. (Cinemart SK)

filipvrbik

Jako jednička se mi líbila, tak jsem se i přes negativní recenze a naprostý propadák v kinech podíval i na dvojku. A upřímně je to pitomost, ale zábavná pitomost! Navíc je hrozně vidět, že to stálo opravdu hodně peněz, protože efekty jsou fakt dobré, škoda, že příběh ne...Trošku zklamání, ale ne zas moc velké...50% ()

bobstock

Těmi scénami na podání ruky s dalším pokračováním se jen zakopávájí v téhle pastelkové nudě hloub a hloub do země. Disney s celým vyumělkovaným ansámblem márvelovek pro děti padá současně s přežraným publikem.. Jackson beaten down by woman´s powder. 30% ()

maty39

Tak takto ne, přátelé. V první části The Marvels jsem v tom měl pořádnej guláš. Než jsem se v tom trochu zorientoval, tak už jsme byli v druhé polovině a já měl pocit že jsem přišel minimálně půl hodiny po začátku filmu. A ani po skončení filmu nevím jaké má každá jednotlivá postava schopnosti (bohužel včetně Captain Marvel). Seriál s Kamalou jsem neviděl, Wandavision mě vůbec nebavila, takže jsem vše zapomněl 3 minuty poskončení, takže utrpení. Netuším, jak se Fury ocitl ve vesmíru, štvala mě rodina Kamaly (ta je tam úplně zbytečná) a záporačka byla zoufale nevýrazná. Akce je také jen nezáživný digibordel. Paradoxně, jediným světlým bodem celého filmu byla Kamala, ale jistě uznáte, že ta sama celý film utáhnout nemohla. Neřekl bych, že je to úplné dno MCU, ale je to film, kde jsem cítil největší bezradnost a zoufalství z prezentovaného materiálu. Planeta kde se zpívá je dno MCU (vřeštící kozy z posledního Thora se posunuly na předposlední místo) ()

Flopik

Katastrofálne prijatie Marvels je za mňa až moc nafúknuté a prehnané. Film padá na dvoch veciach, ktoré mu podrážajú nohy. Prvou je príbeh, ten je tak plochý a umelý až to bolí. Už indíciou nám mohlo byť, že dĺžka je 105 minút a film reálne končí za hodinu tridsať.  Druhou je záporáčka, ktorá je na smiech, otravná, nesympatická a zbytočná. Naozaj hádam jeden z najhorších zloduchov čo som videl. Mohlo tu fungovať aj všetko ostatné (čo viac menej fungovalo) ale tieto dve veci potopili celý film. Chémia medzi ústrednou  trojkou je skvelá, postavy si sadli a prekvapivo som sa aj nasmial. Scéna ako mačky žerú ľudí je neskutočná a bohužiaľ aj vrchol filmu. Vizuál je krásny a hudba obstojná. Finále je okej ale nič svetoborné. Za mňa teda priemer a 3* rozhodne slabý film od marvelu ale  zas na 49% by som to rozhodne nevidel. Potešili aspoň X-meni, otázkou však je ako sa bude postupovať ďalej. ()

Sunny.69

Tomu špatnému hodnocení a "hejtu" teda vůbec nerozumím. Konečně něco, co nemá dvě a půl hodiny, není to debilně cringe jak se to snaží si něco dokázat a na něco hrát. Za mě zase koečně udělali u Marvelu dobrej film. Je to zábavná akční komedie, která nemá žádnej skrytej podtext, debilní moderní agendu. Díky normální stopáži to svižně utíká, člověk se zasměje, chvílema je to napínavý, a nakonec to dobře dopadne. ()

Batahst8

4/10. Velice podprůměrná zábava, která jasně ukazuje, jak je Marvel totálně v prdeli. Upřímně tam ale je pár věcí, co zaujmou. Iman Vellani jako Kamala Khan je hodně super, Brie Larson jako Captain Marvel je fajn, akce je překvapivě ok a jedna akční sekvence je dokonce vynikající, má to rychlé tempo, vizuální efekty jsou obstojné a sem tam (takže tak dohromady 3 krát) se objeví záběr, který celkem vynikne na velkém plátně. Jinak zbytek faktorů je fakt příšerně strašný. Ale otevřeně můžu říci, že u třetího Ant-Mana jsem trpěl víc. ()

Saur.us

Po všech stránkách naprostá slabota a film, který ukázal marvelovské dno (aspoň doufám). Jediná světlá a zábavná chvíle byla první prohazovací bojovka, kterou ale hned zastínil aladnovský bizár s disneyovskou princeznou, což je ale asi taky jediná chvíle, kterou si z celého snímku budu pamatovat. Au. ()

warrenur

"I feel a lot of negative energy...." hovori mocna bloncka, ked poserie veci. Pretoze sa ako straka musi chytat ziarivych a "zahadnych" objektov. Ano, zial bullshit z toho citite na sto honov. Do toho tam afektuje emotivna nast-ka, takze dostavate slusny naklad. Nuz a cele to pekne poprepletali bezduchymi prekarackami, ktore su mimoriadne otravne a bezvyznamne. Fackou bola i "planeta spievajucich a pestrych - anglicky hovoriacich divadelnikov". Preco tlacit agendy a hluposti do kazdeho mozneho filmu? Mimoriadne strojene a otravne. Nepomohlo ani "nahajrovanie" slusneho korejskeho herca, Seo-joon Park-a. "Jednooky dedusko Jackson" aka Fury, si aspon moze hlaskovat a mat Yodovsky pristup. Nuz a macicky ako preplacany cute element boli takisto velmi cringe. S rychloposuvom znesitelne, ale stale nezabavne. Neodporucam. 35% ()

Chundys

Bohužel velký špatný! A to se mi jednička opravdu líbila! Neřikam, akce byla super asi jako vždy, to si dokáže Marvel udržet, teda snad až na toho 4. Thora, tam mě neskutečně iritovala i ta akce i celý vizuál. Mohu asi s klidem říct, že za rok 2023 nejhorší Marvelovka a já jen doufám, ne přeju si, aby se celkově Marvel vrátil zpět do dob kvalit Avengers!!! ()

simon84

ve vysledku docela zabavny. Nic originalni, opet se zachranuje vesmir/svet(y) jako uz xkrat predtim, ale imho dobrej potencial nebyl dobre vyuzitej. Akce je ovsem hodne dobra a ustredni trio fajn, jakkoliv mi Kamala prisla docela otravna, ale holt uz nejsem teenager a teda cilovka tehle postavy. Chvilema az sebeparodie, hlavne Samuel L. Jackson to teda odnesl nepekne, hlavne v prvni pulce, kde se jedou vtipy hodne na silu. Muzikalova vlozka byla vylozene jedno obri wtf. Ale premnozene kocicky zas naprosto genialni. slabsi 3/5, nic zasadniho, ale ok. Bohuzel je to dalsi prumer v Marvel universu a problem je spis tohle no. Kdyby to byl jedinej slabsi kus vyvazenej 3 dalsima peckama, tak to nevadi. takhle... ()

Domis2809

Nikdo určitě nečekal, že Marvels by se zařadil mezi velkofilm MCU, který by udělal díru do světa. Ani to tak není. Je to krátké bonusové DLC uzavření toho co bylo a otevření toho co bude. Příběh, zápletka, motivy, záporák, to vše je trochu slabší, ale proč taky rozjíždět divočinu někde, kde to není potřeba? Efekty fungují, z chemie mezi hlavními postavami jsem měl motýlky v břiše, akce je nápaditá, humor se tu až na určité výjimky dobře prodává. Srovnávat díl se staršími MCU sourozenci a říkat, že je to nejhorší film nebo nejlepší od Endgame je hloupost. Do kina se přece nechodí srovnávat, ale pobavit. A týmovka Marvels to zvládla velmi obstojně. ()

Gediman

Vlastně to bylo lepší, než jsem čekal... je ale pravda, že díky prvnímu dílu jsem neměl vysoká očekávání. Captain Marvel se tu nechová arogantně, což je velké plus, a film netlačí žádnou hollywoodskou politiku, což je také plus. Hlavním mínusem je potom chabá a nezajímavá padouška. Potitulková scéna je fajn... tak snad už se chytají velké multivesmírné věci :) Už bylo na čase. Více v mé audiorecenzi. ()

BOURQUE

Absenciu pracovného tímu, ktorý mal na starosti prvý diel Captain Marvel, je tu cítiť až príliš. Chémia medzi slečnami je krehká a nie vždy fungujúca (z toho „girl power“ chýba ten „power“), scenár „sa blíži“ klasickým B-čkovým filmom. Jediný pozitívum, ktorý je možné vyzdvihnúť, je to, film zbytočne neatakuje 120 minút. Trápenie Marvelu a celého univerza MCU pokračuje. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Ydrosten

Film stojí a zároveň padá kvůli postavám. Brie Larson má prostě smůlu že ji lidi hned odsoudily a tak nemá šanci něčím zaujmout, protože ji lidi prostě nemají rádi (a charakter její postavy tomu moc nepomáhá) Iman Vellani je praštěná holka a díky tomu je zajímavá i když ty eskapády jsou spíše pro ty TEEN než pro Marvel fans (kteří budou asi o něco starší) Teyonah Parris nikdo nezná a tak si svoje místečko teprve buduje - ne zrovna špatně. Samuel L. Jackson je stálice ale přišel mi nějaký unavený a znuděný. Záporačka je prostě zlá protože je zlá. Na filmu je vlastně nejdůležitější to, že Kamala a Monica jsou součástí MCU a budou i jinde a pak jsou na filmu důležité 2 scénky na konci. V titulkovce uvidíme další mladou postavu a její zapojení do MCU a po titulkách uvidíme náznak nového potenciálu a náznak nové serie filmů. Bohužel CGI (jedné postavy) je hodně špatné a mě až zarazilo jak moc. Film jako celek a to co se tam děje a proč, bych ani nebral jako něco důležitého ale je to o postavách z MCU takže kdo to mine asi bude mít v liniích docela bordel. 2 hvězdy. ()

B.Wilde

Jo, jako souhlasím, není to nejlepší film od Marvelu, to ani náhodou. Ale mě se to líbilo! Fakt. Captain Marvel mě bavila už ve své sólovce a i když vím, že není úplně oblíbená, já s ní neměla nikdy problém. Kamala je naprosto perfektní ukázka fan girl a i když jsem o dost starší, stejně jsem se v pár věcech viděla a musela jsem se nad tím pousmát. A Monica? No... to je prostě Monica. K ní si ještě trochu hledám cestu, ale do téhle trojice hrdinek mi pasovala. Odlehčený Fury mi vůbec nevadil a scéna s "koťaty" byla tak nečekaná, že mi to přišlo nakonec jako parádní vsuvka. Vlastně je to zvláštní... v Love and Thunder mi ten humor třeba až tak moc nesedl a taky jsem se u filmu zasmála několikrát... asi občas fakt záleží, s jakým rozpoložením člověk do toho kina přijde. V poslední době to rozhodně není první film, která jsem si užila a pak jsem přišla na čsfd a divila jsem se tragickým procentům. Hlavní zápletka byla trochu nedotažená, předvídatelná a Dar-Benn nebyla kdo ví jaký záporák (popravdě jsem byla na Tomovu milou - Zawe Ashton - dost zvědavá a v té roli mi přišla tak nějak... prkenná? Rozhodně mi tam něco haprovalo...) ale asi se s tím dokážu smířit. Oproti jiným věcem z poslední doby bych se na to klidně mrkla znovu. A poslední vsuvka: Chtělo by to méně hejtu na ženské postavy u Marvelu. ()

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

Našel Marvel režiséra pátých Avengers?

05.06.2024

Marvel potřebuje hit jako sůl. Poslední díla jako Ant-Man a Wasp: Quantumania nebo Marvels byla přijata s nemalými rozpaky a ani na streamu komiksové studio příliš neoslňuje tak, jak bylo dříve u… (viac)

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

Ani Furiosa nezabrala, lidé do kin nechodí

29.05.2024

Pohled na celosvětové tržby kinařů je tento rok týden od týdne smutnější. O potenciální blížící se krizi kin i velkých filmových studií se mluví už poměrně dlouho a důvody jsou nasnadě. Vzestup… (viac)

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

25.05.2024

V minulých letech se komiksácké studio Marvel s oznamováním nových projektů trošku urvalo z řetězu. Po vrcholné éře, kdy hlediště kin praskala ve švech pod nápory chtivých diváků, kteří potřebovali… (viac)