Stalo se to jedné noci v kalifornském přístavu San Pedro, kde byla zmasakrována posádka argentinské pašerácké lodi. Stop pro policii zůstalo proklatě málo: loď vyletěla do povětří a z dvaceti sedmi mužů tu přežili jen dva: kulhavý pouliční zlodějíček Verbal a jeden z členů posádky umírající v nemocnici na popáleniny a blouznící v maďarštině. Začalo to ovšem mnohem dřív - newyorská policie je možná zkorumpovaná, ale není hloupá, a tak už nějakou dobu prověřovala skupinku podezřelých, těch mužů zločinu, kteří jsou vždycky první na ráně. Byli to prohnaný elegán Keaton, horkokrevný McManus, drzý Hockney, nevyzpytatelný Fenster a bezvýznamný Verbal. Policie je podrobila důkladnému výslechu, ale s každou novou informací se pátrání jen zkomplikovalo. Podezřelé spojuje série zločinů v New Yorku, ale kde jsou ukradené smaragdy? (oficiálny text distribútora)

Vojtarr

Geniální. Možná musíte trochu více dávat pozor, než u jiných filmů, ale jestli vydržíte, film se vám odvděčí naprosto úžasně! ()

Demonn

Tenhle film mi strašně dlouho unikal a já vlastně ani nevím proč. Poprvé jsem ho viděl před měsícem a včera jsem ho viděl už potřetí. Je to geniální dílo s naprosto geniálním scénářem a kevin Spacey tomu svým výkonem dodává grády a přibližuje tenhle skvost nejvyššímu hodnocení. Kevin Spacey mě čím dál tim víc utvrzuje v tom, že patří mezi nejlepší herce všech dob. 95% ()

subic

Gangsterka z poloviny devadesátek, která mi dlouhou dobu unikala. A to je asi tak vše, protože tenhle film mě zrovna moc nebavil. Po těch všech oslavných komentářích zde jsem čekal něco mnohem lepšího. Herecké výkony jsou slušné, ale příběh je docela překombinovaný a odhadnutelný. A konec už to moc nevyladí. 55% ()

Sssiksseilor

One cannot be betrayed if one has no people. ~ Takovéhle geniality měl Singer točit a né ty komiksové pohádky. Tohle je totiž s perfektní nádherou promyšlené do detailů a Kevin Spacey jako Verbal je naprosto bez komentáře, prostě radost pozorovat. Scénář je tak super, že má vepsaných aj plno vtipných scén, herci hrají naprosto přirozeně a Keyser Soze je nepolapitelný přízrak. Po prvotním shlédnutí si velmi dobře pamatuji, jak jsem tu noc radostí neusnul; to umí jen ti nejlepší! ()

whysoserious

Mazec! Na konci jsem ohromenej jen udiveně čuměl. Takhle super film, kde je nakonec všechno úplně jinak, než jak to po celou dobu vypadá, jsem už dlouho neviděl. Bravo!!!!!! ()

0verseer

”The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he did not exist. And like that... he is gone.” Takéto na prvý pohľad nenápadné filmy, v ktorých hrá scenár a herecké výkony prím pred miliónovými efektami, môžem zo všetkého najviac. Ak sa navyše pridá tak dokonalý záverečný “mindfuck” ako ponúkli The Usual Suspects neváham nad plným hodnotením ani okamih. Zároveň ide o demonštráciu Spacey-ho nesmiernych hereckých kvalít, ktoré mu aj napriek posledným škandálom nikto nezoberie. 10/10 ()

mrclTV

Milujem filmy plné kombinácií, neistoty a všadeprítomnej dvojtvárnosti. Na tento film som sa už dopredu tešil, veď keď človek vidí hodnotenie, čaká veľké veci. A to bola zrejme moja chyba, lebo vo výsledku som bol sklamaný. Je to riadne zamotaný uzol, ale ja som ho odhadol bohužiaľ príliš skoro a finále nebolo prekvapením. Niekdy je pre diváka lepšie, ak viac tápe, čo ale nebol môj prípad. Zdá sa mi, že Usual Suspects sú mierne nadhodnotený, podobne ako Shawshank Redemption. Chválitebné filmy, ale úplne topky to nie sú (týmto tvrdením si rozhodne veľa kamarátov neurobím, ale to som si za tie už roky na ČSFD alebo v bežnej diskusii pri pive o filmoch zvykol). PS: Čo majú všetky kriminálky s maďarskou mafiou? To okrem Ruska a Maďarska Američania nepoznajú iné krajiny? (že ma to vlastne prekvapuje....) ()

PlayEasy

AND LIKE THAT... HE'S GONE. Vedle Se7en nejlepší kriminálka 90. let s NEJGENIÁLNĚJŠÍM a NEJPŘEKVAPIVĚJŠÍM filmovým plot-twistem všech dob a Kevinem Spaceym, daleko lepším než v American Beauty a výše zmíněném Sedm dohromady! Inu, Suspects jsou "ďábelsky" dokonalí... 100% ()

horor2

Dokonalost, která ošulí každého a pak se máte chuť už jen pousmát. Kevin Spacey dostal plešouna po právu, protože jeho výkon nepokulhával. ()

Back_At

Ráda bych řekla, že mi na konci filmu padla brada a že jsem kroutila hlavou nad šokujícím závěrem, ale byla by to poloviční pravda. Mně totiž od samého začátku ona postava neseděla... Ale stejně jak to dopadlo! (pravím s padlou bradou) Hodnotím vyjímečnou práci: herecké výkony (včetně prosluslé police line up, THE BEST!!!), kamera (záběry <3), hudba, střih... I could go on and on. V neposlední řadě bych chtěla dodat mou oblíbenou hlášku (krom všech hlášek během police line up): "There is no coke! You heard me you dumbfu*k, there is no coke. There is: NO. FU*KING. COKE" ()

Gamekeeper77

Po vlažnější a skoro až průměrný první hodince se se vstupem děsivýho příběhu fantoma na scénu rozehrává parádní, skvěle odvyprávěnej, odehranej a hudebně doladěnej příběh. Pointu jsem neznal, ale možná proto, že jsem viděl Scary movie dřív než tohle, tak mi konečná scéna spíš než ohromující výraz údivu přivodila lehkej úsměv ve tváři. Ale ne, vážně mi to nepřijde zas až tak legendární zvrat, jak to tu čtu ze všech stran. Dobrá kriminálka to ale každopádně je. 80%. ()

Cortesz

Výborná krimi, ale na plný počet nejdu, protože jsem při sledování filmu zjistil, jak to asi je a jak to skončí. Skvěle obsazení. ()

Blazkowicz

Šíleně nudné. Zase typ filmu, který má tak složitou a nepochopitelnou zápletku, že se do ní už od začátku nedostanu a zbytek filmu je pro mě jen čumění do blba. Tím ale nechci říct, že ta zápletka je super. Právě naopak. Styl "uděláme to tak nepřehledné, že to nikdo nepochopí a tím pádem si budou myslet, jak je to úžasné". Ne, není to úžasné. Hned na začátku mě napadlo, že by to mohlo skončit tak, jak to nakonec skončilo. Nad pointou já u filmů vůbec nepřemýšlím, takže pokud ji uhodnu, tak je něco hodně špatně. 2* ()

PAVLIS

Napínavá gangsterka, která vše sází na překvapivý konec. Průšvih je, pokud závěrečný zvrat začnete tušit už v polovině filmu. Napětí je rázem pryč a není tu žádná náhrada. Třeba v podobě efektního vizuálu. Osobně mi navíc typově neseděli Byrne a Spacey ke svým postavám. Ale možná v době vzniku bych vše viděl jinak… 19.6.2021 - ČSFD 88% / 85% IMDb ()

Tominni

Vynikající dílo Bryana Singera o vyšetřování masakru na jedné lodi, zápletky se postupně propojují, skládání dílku po dílku funguje znamenitě a o skvělých hereckých výkonech nemluvě. Vše se točí ohledně mýtického Keysera Sözeho. Kdo to ale je? Jak to do sebe všechno zapadá? Jedinečný Kevin Spacey nás filmem během výslechu provede. Je to filmařská paráda. ()

Binne

"To nejchytřejší, co ďábel udělal bylo, že přesvědčil lidi, že neexistuje". Fanaticky propracovaný film, v němž divák nemá (na základě faktů) možnost odhalit skutečnou pravdu. Ačkoli v průběhu dostáváme signály, můžeme se jen domnívat. Příběh postupně graduje až k velkému finále, kterému nechybí momenty správné gangsterky ani atmosféra kriminálního thrilleru. Obsazení nemohlo být lepší, mimo jednoho jsou všichni perfektními a šarmantními ďábly. ()

MartinTerran

Film má docela pomalý rozjezd a ze začátku je to docela nuda, ale pak to začne mít grády a je to napínavé. Konec tedy rozhodně překvapí a chápu, že ve své době to musela být vážně pecka, ale na dnešní poměry takový lepší průměr. Hodnocení: 63/100. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)