Stalo se to jedné noci v kalifornském přístavu San Pedro, kde byla zmasakrována posádka argentinské pašerácké lodi. Stop pro policii zůstalo proklatě málo: loď vyletěla do povětří a z dvaceti sedmi mužů tu přežili jen dva: kulhavý pouliční zlodějíček Verbal a jeden z členů posádky umírající v nemocnici na popáleniny a blouznící v maďarštině. Začalo to ovšem mnohem dřív - newyorská policie je možná zkorumpovaná, ale není hloupá, a tak už nějakou dobu prověřovala skupinku podezřelých, těch mužů zločinu, kteří jsou vždycky první na ráně. Byli to prohnaný elegán Keaton, horkokrevný McManus, drzý Hockney, nevyzpytatelný Fenster a bezvýznamný Verbal. Policie je podrobila důkladnému výslechu, ale s každou novou informací se pátrání jen zkomplikovalo. Podezřelé spojuje série zločinů v New Yorku, ale kde jsou ukradené smaragdy? (oficiálny text distribútora)

Kejt

Cekem dobrá, obyčejná detektivka. Že se konec nedá předpokládat? Naopak, bylo to dost předvídatelné. Nejdřív jsem chtěla dát 4*, ale pak mi došlo, že se jen nechávám ovlivnit hodnocením ostatních...Herecké výkony dobré, konec sice předvídatelný, ale taky dobrý, ovšem musím vzít v potaz,že až do posledních 15 minut mě to vlastně nebavilo, 65% ()

Kalimero13

Mám rád, když je dílo chytřejší jak já, když mě tahá za nos a dokáže mě překvapit a nechává napjatého až nakonec, když mě nutí vymýšlet teorie a v závěru nejlépe mě překvapí. Tak přesně nic z toho se u The Usual Suspects nekonalo. Nevím jestli je to tím, že je film starší a já viděl plno filmů podobného ražení, ale v třetině filmu jsem odhalil příběh, v polovině do detailu věděl, jaké scény budou na konci, jaké věty zazní. A to pak místo napjatého sledování člověk znuděně kouká, a vidí další a další důkaz jeho teorie, jak vše do sebe zapadá a finále ho tím pádem nechá zcela chladným. V žádném případě nemám na detektivky nos, ale zde mi přišlo, že vše bylo jak dle šablony. Ale možná za to ten film nemůže, možná byl jedním z prvních, kdo s tímto přišel a já ho bohužel viděl až o 23 let později. ()

dalziel

Nesmrtelná klasika,ktorá bola toľko krát parodovaná, že až no.Jediné čo potrebujete vedieť je, že Kaiser Soze je diabol 👿👹😈 ()

geek.ondra

Jedna z nejlepších kriminálek všech dob s výborným hereckým koncertem Kevina Spaceyho, geniálním scénářem Christophera McQuarria a ohromující režií Briana Singera. 8,5/10 ()

caramell

Asi bych se neměl divat na filmy postavené na závěrečném plot twistu, neboť zjišťuju, že na mě nefungují. Tady jsem od půlky měl jasno. Ale přesto velmi dobrý film. ()

FanKalEl

Kebyže v tej dobe mali tvorcovia väčší rozpočet, vysrali by sa na tú myšlienku s diablom a ukázali by skutočné finále po rozuzlení všetkého, spoločne aj s lepším kameramanom. Takže za mňa 4* ale možno po druhom zhliadnutí budem schopný viac oceniť tento skvost. (80%) ()

Hpatrik

Nebavilo mě to ani herecky, ani režijně (konzervativní, zastaralý přístup), ani příběhem, ba ani závěrečné odhalení mě nijak nerozhodilo. Slabší tři. ()

Razzor_82

Pomalé rozplétání geniálního plánu se skvělou pointou. Mistrovský scénář si hraje s vaší myslí díky neskutečné skládance. Kevin Spacey v mazané roli za kterou sebral právem Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. "Jak se střílí ďábel do zad?" Po konci bijáku jen udiveně hledíte na to, jak fiktivní Keyser Söze všechny doslova vypekl. Unikátní mystifikace režiséra Bryana Singera. 9/10 ()

kondor77

Viděno opakovaně, nadšení neutuchá. Nejlépe to zhodnotil pan MrHlad v MovieZone Live #200, když řekl, cituji, režijně a scénaristicky je to o krok dál před divákem i když ví co se bude dít. ()

Chauncey

Mistrovská kriminálka Bryana Singera těží z geniálního oscarového scénáře Christophera McQuarrieho a ze skvělých hereckých výkonů všech zúčastněných. Spletitý příběh plný napětí s šokující pointou na samém konci filmu se dá vidět znovu a znovu. Vedle Palminteriho, Byrnea a Del Tora září především oscarový Kevin Spacey, jenž je od tohoto filmu jedním z mých nejoblíbenějších herců. A sám film je v mém TOP 15. ()

Ingwio

Zaujímavý scenár(bavím sa o vyvrcholení,to je hádam jasné), veľmi dobrá kamera(niektoré zábery nemajú chybu) a kvalitné herecké výkony dávajú dohromady jedno nadpriemerné krimi. Lenže niektoré scény mi prišli ako päsť na oko(McManus chodiaci po lodi a strielajúc do každých otovrených dverí ala Rambo style,..). A nemôžem sa zbaviť pocitu, že daktoré scény a grify ztohto filmu sa objavili v mnohých neskorších filmoch a pomaly sa stali klišé.. To je samozejme plus pre Usual Suspects, lebo to zneho robí takú malú legendu :D ()

Teleri

V poslední době jsme viděl pár výborných kriminálek. Musím s lítostí konstatovat, že tohle dílko mi mezi ně nezapadlo. když jsem usínal a přemýšlel o filmu Obvyklí podezřelí došel jsem postupně k názoru, že pod lákavým pláštíkem se neskrývá nic. Všechno je prvoplánově zaměřeno k předem dané a jasné kostře příběhu i očekávanému závěru. Všechno jako bych už někde viděl, závěrečné šokující odhalení bylo spíš trapné. Na druhou stranu byl film natočen už před 13 lety(1995) a možná právě on posloužil jako inspirace těm povědomým scénám. Obsahuje hodně výborných scén, ale dojem z filmu jako celku ve mě vyvolával až skoro nechuť. To je zvláštní.. Možná jsem se na to koukal v blbej den. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)