Stalo se to jedné noci v kalifornském přístavu San Pedro, kde byla zmasakrována posádka argentinské pašerácké lodi. Stop pro policii zůstalo proklatě málo: loď vyletěla do povětří a z dvaceti sedmi mužů tu přežili jen dva: kulhavý pouliční zlodějíček Verbal a jeden z členů posádky umírající v nemocnici na popáleniny a blouznící v maďarštině. Začalo to ovšem mnohem dřív - newyorská policie je možná zkorumpovaná, ale není hloupá, a tak už nějakou dobu prověřovala skupinku podezřelých, těch mužů zločinu, kteří jsou vždycky první na ráně. Byli to prohnaný elegán Keaton, horkokrevný McManus, drzý Hockney, nevyzpytatelný Fenster a bezvýznamný Verbal. Policie je podrobila důkladnému výslechu, ale s každou novou informací se pátrání jen zkomplikovalo. Podezřelé spojuje série zločinů v New Yorku, ale kde jsou ukradené smaragdy? (oficiálny text distribútora)

watchtower

Hodnocení slibovalo daleko více. Možná to kazil i dabing na TV Barrandov. První polovinu jsem se dost nudil, závěr byl sice překvapivý, ale z gauče jsem z toho nespadnul. Celé mi to přišlo svojí úrovní výkonů spíše na typ filmů, kde hraje Baldwin, než Spacey. Ale v rámci možností .... ()

blackperseus

Pointa bola "šokujúca", ale že by mi teda vyrazila dych... :-/ Snaha scenáristov tentokrát pôsobila značne kontraproduktívne, no aspoň že bola. Niektorí to skúšajú aj bez nej. ()

pavont

Takze, nudny uvod, pomale tempo s nelogickym ( pre mna ) pokracovanim. Slabsie herecke vykony. Aj Spacey bol uz lepsi. Napr. Americka krasa. A zaver ma skor sklamal , nez prekvapil. Tak mozno nabuduce. ()

killa black

Těšil jsem se na parádní krimi a ta nepřišla. Bylo to nudný, nezáživný, hercům jsem nevěřil, že jsou gangsteři a nemělo to akci. Jo dobře, závěr byl celkem zajímavej, ale celej film to neutáhne. Po hodnocení co jsem tu našel je tohle pro mě zklamání. ()

cocaine

Po pomalejším rozjezdu první půlhodinky se vyvine jeden z nejlepších filmů, který jsem v daném žánru viděl. Nic jinýho než 5* nemůžu dát. ()

Big Daddy

Výtečný krimi zážitek s povedenou partičkou nekalých živlů v hlavní roli. Dějová linka se řadí k těm, které si libují v lákání diváka jedním směrem, aby ho nakonec s chutí mrštily směrem zcela opačným. Mírně temnější atmosféra filmu navíc přidává nálepku thriller. ()

ragtime

Túto lahôdku som raz zavrhol po 10 minútach (asi z dôvodu dočasnej straty spôsobilosti, pár krát sa mi to ešte zopakovalo s inými kultami) a na druhý krát som si ju vychutnal celú a pozorne a nemám jedinú výhradu. Bryan Singer je proste skvelý. ()

Papitek

Absolutně brilatní příběh a naprosto výborný herecký výkon Kevina Spaceyho. Co víc si přát. Hlavně se na film dívejte až do konce. ()

thedien

Tenhle film patří jednoznačně k mým nejoblíbenějším. Vynikající děj naprosto popřený v závěru filmu. A nebo ne? Jak to opravdu bylo? Kevin Spacey, můj oblíbený a po tomto filmu oskarový herec, v roli mrzáka Verbala Kinta vypráví příběh o ďábelském Keyseru Sözem. Tenhle film se prostě musí vidět. Vynikající scénář, řežie i herecké výkony dávají dohromady naprosto dokonalý filmový zážitek. Legendární hláška: "Největší trik, který ďábel předvedl, bylo přesvědčit lidi že neexistuje"! ()

DorianGreene

Geniální pointa v závěru. Stačí to však na výborné hodnocení, jaké tento snímek má? Herecké výkony velmi dobré. Atmosféra, v porovnání například s L.A. - Přísně tajné, ne moc hutná. Na druhou stranu Keyser Söze mi už navždy zůstane v paměti. Film jsem si pustil dvakrát, podruhé kvůli pohledům z už poučené strany. Bohužel mi nepřirostl k srdci tolik jako například zmiňované L.A. či The Departed. Zatím za čtyři hvězdičky, možná se to však za pár let změní... ()

DarkAvenger

Krimi žánr rozhodně nepatří mezi mé nejoblíbenější a opravdu jen málokterá detektivka mi dokáže zaujmout natolik, abych jí dal více než tři hvězdy, této se to ovšem povedlo. Díky skvělému scénáři a skvělým hereckým výkonům všech hlavních představitelů na Vás tato detektivka udělá velký dojem. Obzvláště na skvěle vygradovaný konec je potěšení se dívat. ()

crola

Fantastická podívaná. Jednou větou - naprosto skvělý herecký koncert Kevina Spaceyho. Zatím jsem to viděla pouze česky (a musím přiznat, že jsem dabing čekala mnohem horší - jak u nás bývá zvykem), ale na originální scénář jsem velmi zvědavá. Celé dvě hvězdy dávám za perfektní hudbu. ()

D||X

Vesměs velice kvalitní mysteriózní krimi film. Bohužel nemůžu dát pětihvězdu protože hlavní zvrat filmu mi přišel očividný někdy před půlkou filmu, a to je škoda. ()

mackyns

Ťažko písať niečo k filmu ktorý vám po pozretí vyrazý dych, áno nepreháňam. Od začiatku do úžasného konca kedy ma scéna s nástenkov tak zaujala, že keby my vŕtali do kolena ani by som si to neuvedomil. ()

pirate

Nechci být na něj tvrdý, ale má průměrný děj a ne moc akce. Velká škoda, že napětí na konci nebylo po celý film a rozuzlení je taky velmi zajímavé, jen mi to zkazila hlavně jedna věc, že jsem od půlky filmu věděl, kdo je Keyser Söze. A já už bohužel viděl příliš lepších podobných filmů. Silnějších 50%. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (viac)