Mestečko South Park

• Česko Městečko South Park (viac)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Tvorcovia:

Trey Parker, Matt Stone

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (viac)

Evandro

Pro mě naprosto geniální seriál, jehož humor mi 100% sedí. Jen nemusím díly, kde moc nejsou hlavní hrdinové, např. díl s blechama nebo co to bylo. Ve spoustě názorů se shoduji s Cartmanem, nicméně občas si i já říkám, že něco je moc i na něho :-D Nicméně moje nejoblíbenější postava je Butters, ta jeho naivita je strašně roztomilá a každý díl s Buttersem v hlavní roli je skvělý. Navíc musím ocenit i český dabing, ten se fakt povedl. Dlouho jsem považoval za nejlepší animovaný seriál Simpsonovi, ale po shlédnutí několika dílů South parku je pro mě právě SP ten nej. ()

Pythonator

GENIALITA ve všech formách přenesená do seriálu. Absolutně nejlepší satira všech dob. Kdo to nevidí, je "zasraná buzna". Zábavnějšího a dokonalejšího seriálu prostě není, což je samo o sobě dost zajímavé vzhledem k nedokonalosti odfláklé animace. Ovšem i ta prostota animace je svým způsobem geniální a zdánlivá sprostota některých hlášek zrovnatak. Vulgarismy leckterého pseudointelektuála můžou odradit a to je právě ta chyba. Chyba nikoli v seriálu (ten je jak už jsem zmínil dokonalý) ale v lidech. South Park oplývá takovou dávkou inteligentního i ujetého humoru, že strčí do kapsy všechno. Bůh stvořil humor a pak stvořil South Park, aby humor zhmotnil. Scénáristická invence a genialita je všudypřítomná a většinu zápletek či hlášek můžou Parkerovi a Stoneovi závidět i špičkoví hollywoodští scénaristé. Dokonale promyšlená satira, která se naváží do všeho a do každého, kdo si to zaslouží, ba i do těch, kdo si to nezaslouží. Jako kritika dnešní společnosti, kapitalismu či americké popkultury a konzumentské nenažranosti je to prostě dokonalé a naprosto bezkonkurenční. Jenom omezený nechápavý konzument či "zasraná buzna" v tom může vidět hloupý seriál. Ti nechápavější tak dávají přednost starým dobrým Simpsonům a těm zlehýnka omezenějším a jednodušším stačí ke štěstí Ordinace v růžové zahradě. No a právě ti tady prasí hodnocení bezkonkurenčně nejlepšího seriálu. Zajímalo by mě, jestli dostala tahle obsáhlá skupina diváků, co plní koláče sledovanosti TV NOVA do prdele anální sondu. Takové sondy by byla jednoduchá metoda, jak ovládat společnost. Jeden nikdy neví. Až na Vánoce vykadíte pana Hankeyho, tak se ho radši zeptejte, jestli cestou nepotkal nějakou sondu. ()

DDX

Postupem času se ze South Parku stává neuvěřitelně výstižná kronika společnosti v podobě ostré satiry která píchá do amerického způsobu přemýšlení metodou hodnou amerického Charlie Hebdo. Víc takových seriálů, svět je potřebuje. ()

pivson22

Kontroverznější, perverznější a skvělejší seriál, asi nenajdeme. South Park je prostě těžká klasika. S originálním dabingem je South Park lepší, ten český je poněkud odfláknutý (kromě Cartmana). ()

Matlosek

Velké dilema, který animovaný seriál mám nejradši. Váhám mezi Family Guyem a South Parkem. South Park má ale to kouzlo hnusné animace, která se ale krásně hodí k jeho vulgaritě a zároveň genialitě. Nedokážu pochopit, jak může někdo přijít na tak skvěle ujeté nápady. Např. HumancentiPad :D ()

Domitri

lidi se dělí na 3 typy.. ti kdo milují South Park, což jsou vysoce inteligentní lidi, co ukazují že lidstvo ještě nepropadlo úplný demenci, ti co South Park neznají, kteří byli nejspíš zavřený 19 let někde v jeskyni, a ti co nemají rádi South Park, který by do tý jeskyně měli zavřít taky. Tohle nejde nemilovat ! ()

Evee04

Tento celosvetový kult lepší ako Simpsonovci to je niečo neuveritelné už 17 rokov ho sledujem a budem sledovat nadalej,zobúdzam sa pri nom,zaspávam pri nom.žerem pri nom...honi....no nic je to proste top 100% ()

blatouchm

Seriál je založen převážně na fekálním humoru a vtipech, kterým jsme se smáli na základní škole. Většinou triviální pointa/zápletka (asi úmyslná, jinak si to nedovedu vysvětlit). Inteligenci humoru bych zařadil hluboko pod TELE TELE (což už je hodně velké dno). Vše ještě sráží stupidní animace (možná zase použité úmyslně). Světlou stránkou je Eric, jehož zákeřnost a špatnost je základem těch zajímavějších epizod. Zasmál jsem se opravdu jen některým absurditám, které dokázali autoři vymyslet a které by se nikdo normálně natočil neodvážil (120 dní Sodomy je tomu asi nejblíž). Záměr autorů byl zřejmě šokovat, takže o hlášky typu "to je moc" není nouze, ale pokud se chcete zasmát, tak doporučím něco jiného. ()

Dennefil

Poprvé jsem viděl South Park až snad v 18 letech. Vidět to někdy o 5 let dříve, tak by to byl pro mě jen prostě sprostej, místy morbidní (za to může Cartman) seriál. Seriál má perfektní postavy, ať už hlavní čtveřici kluků, tak třeba Randy Marsh nebo Butters. Dokonalost hlavně vykazuje seriál tím, že stvořil Cartmana. Vždycky sice fandím Kylovi, když mají ti dva nějakou rozepři. Ale to nic nemění můj názor na to, že Eric je jedna z nejlepších animovaných postav co kdy vznikla..díly jako Scott Tenorman must die a Woodland Critter Christmas, tak si člověk prostě vryje do paměti (kvůli právě Cartmanovi). 10/10 ()

soukyd33

Seriál zatím nebyl shlednutý celý. Tohle se povedlo. 😄 Čtyři kluci, a spousta dalších postav, a sada neuvěřitelných příběhů. V každém díle jsou slyšet sprostá slova, a někde i vidět. Scény TOP. Animace zajímavá. Hlášky TOP. Dialogy TOP (sprosté výrazy). Příběhy jsou super. Doporučuji, ale ne dětem. (Je to poměrně sprostý seriál, který nemá v televizi obdoby. 😄 Poznámka: Dneska to nemá konkurenci. 👀 Poznámka: Seriál si utahuje z pravidel, které normálně nemají existovat. Hvězdiček 5 ()

Gerwant_L2

Kreslený seriál plný nadávek typu: "ty píčusovitá sračko" , " Vykuř mi péro ty jedna zasraná židovská kryso","Kyle necloň mi můj záblesk minulostí ty jeden zasranej Žide" absolutní Master piece ()

spaiky

Kurva drát, to nemá chybu! Jenom škoda, že úroveň seriálu je klesající - ale za první 2-3 série si 5* určitě zaslouží! Seru na vás, já jdu domů! ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (viac)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)