První řada začíná Cartmanovým snem o tom, že ho unesli a zkoumali mimozemšťani. Mezitím zabijou Kennyho a Stan se dozví, že jeho pes je gay. (Netflix)

Melios

South Park je extrémne šialený a vyhrotený seriál ,to asi každý vie. A samozrejmosť je aj to ,že ak chcete seriál pozerať musíte mať nejakú určitú úroveň sebazaprenia ,brať ohľad na sarkazmus ,milovať politickú nekorektnosť a čierny humor a byť na rovnakej úrovni magorov ako Trey Parker a Matt Stone.. Ak ste toto všetko schopní prekúsnuť ,alebo to dokonca vyhľadávate ,práve ste sa stali fanúšikmi South Parku. Gratulujem. ()

Blackhand47

Po několika letech jsem si řekl, že si dám opáčko South Parku, ale první série bohužel ještě není na takové úrovni jako série pozdější. Jak to u podobných seriálů bývá, úvodní řada se z větší části točí kolem klasických svátků, takže na reference k dobové politice apod. si ještě musí divák chvíli počkat. Byť má navíc South Park bezkonkurenční černý humor, dolů táhne seriál humor fekální, který je s ním víceméně na střídačku. Prdění, zvracení apod. nejsou zrovna něco, co by mě bavilo, ale ostatní věci to naštěstí dorovnávají. Na škodu také je, že gagy mají tvůrci potřebu opakovat v úplně každém díle, takže tu vždycky máme smrt Kennyho nebo zpívajícího Šéfa. Na pilotní řadu je to ale slušné a já tomu dávám hodnocení: 65 % ()

Nikolas__

Výborná zábava. Pro mě tenhle seriál fungoval úžasně už od první epizody, která se vážně povedla. První série je plná výtečných epizod, třeba třetí o sopce, ta o smrti, nebo díl o nové učitelce a plastické operaci, a vlastně tato série neobsahuje ani jednu vyloženě slabou epizodu. Což je na začátek skutečně chvályhodné. ()

Trevor

A tak, zavedením sondy do Cartmanovej prdele, začal seriál na ktorom vyrástla jedna generácia teenagerov. Séria obsahuje niekoľko skutočne vydarených častí s dobrými hláškami a legendárnu vianočnú, v ktorej Kenny McCormick neumrie. Za najlepšiu hlášky prvej série považujem medvedicu zo širokým kaňonom a najlepšou piesňou je tá Ericova o Kyleovej mame. ()

domirovec

South Park jsem si dlouho šetřil, a teď toho tak moc zatraceně lituju. Je to nehorázná prdel, no a tato první série je skvělý začátek šíleného a absolutně úžasného seriálu. Nebudu však vyjmenovávat žádné mé nejoblíbenější hlášky, jelikož jsem kokot s výpadky paměti a na žádné si nevzpomínám. Berme to však tak, že jich je tam dost a jsou super. Mimochodem, Kenny v první sérii chcípl 16-krát. 5/5 ()

• Když Sparky uteče, má na sobě modrobílý obojek. Když se ale po chvíli objeví před dveřmi teplého Ala, má na sobě najednou růžový šátek. (DJDVD)
  • Na stolíku v Cartmanovej obývačke môžeme vidieť obrázok mladého dievčaťa. Jedná sa o mladšiu sestru Matta Stonea. (Real Tom Hardy)
  • Keď poručík Barbrady vyšetruje znetvorenie dobytka, farmár spomenie, že videl čierne CIA a armádne helikoptéry. Toto je súčasťou tradičných UFO konšpiračných teórií a taktiež odkazom na sériu filmov Muži v čiernom (od r. 1997). (Real Tom Hardy)