Čtveřice spolužáků, Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman si vyrazí do kina na nový kanadský film nazvaný Ohnivé prdele. Pokladní jim sice odmítne lístky prodat protože na film, kde se mluví sprostě, mohou jen v doprovodu rodičů, kluci si však hravě poradí. A skutečně film má na městečko zničující dopad. U dětí je sice velmi úspěšný, rodiče však požadují zákaz jeho promítání, protože sprostá mluva se v městečku rozmáhá jako lavina. Další návštěva kina se stane osudnou Kennymu, který si stejně jako postavy ve filmu zkusí zapálit prd. S popáleninami je odvezen do nemocnice, kde však zemře, když mu lékaři místo srdce transplantují bramboru. Zatímco Kenny jako většina lidí skončí v pekle, Stan žárlivě sleduje svou lásku Wendy, která dala přednost jedničkáři Gregorymu a rozzlobené ženy založí sdružení Matky proti Kanadě. Vylákají hrdiny sprostého filmu Terrance a Phillipa na talkshow, kde jsou oba vzápětí zatčeni. Kanada vznese protest, ale protože jí to není nic platné, vybombarduje dům klanu Baldwinů. Spojené státy jako odpověď vyhlásí Kanadě válku a ministryní války jmenují Kyleovu matku, která stojí v čele hnutí Matky proto Kanadě. Armáda útočí na Toronto, Kanaďané žijící v USA jsou internováni v koncentračním táboře štěstí a vzájemná roztržka se mění ve světovou válku a Satan se těší, že se konečně ujme vlády. Stan, Kyle a Cartman však mají plán jak zachránit svět. (oficiálny text distribútora)

Spiker01

Nikdy jsem nebyl fanouškem South Parku, viděl jsem jen první sérii a X náhodných dílů běžících v telce, kdy mě to, asi jako každého člověka v předteenagerském věku fascinovalo, jak je to sprosté a má to hnusnou animaci. Kupodivu se mi vyhnul film, což nevím jak je možné, když se k seriálu i spousta lidí u nás dostalo právě přes Peklo na zemi. Ale stalo se a já to dohonil až nyní. Vlastně je to to samé, co jsem popsal výše a docela mě to i bavilo (i když místy jsem se nudil, moc dlouhé, dvacetiminutovka sedí líp), takže i přemýšlím, že se vrátím i k seriálu.. ()

ClintEastwood

Bůh? To je ta největší kurva ze všech! Filmová verze South Parku podle mě ještě překonává jinak naprosto skvělý stejnojmenný seriál a o dvě délky vítězí před konkurenčním, později natočeným animovaným snímkem Simpsonovi ve filmu (který ovšem není také špatný). Potěší a pobaví nejen několik chytlavých písní a trefných (někdy dost vulgárních) replik, ale hlavně neuvěřitelná kadence nekorektní srandy, kterou nám v pozdějších letech naservíroval snad už jen Sacha Baron Cohen a které je jako šafránu. A proto si Pekla na Zemi tak cením. Dokonalé ztělesnění nefalšované zábavy a drsného černého humoru, všem úzkostlivým divákům navzdory. Slyšel jste někdy o proklamaci emancipace? - Neposlouchám hip hop. ()

nascendi

Mal som menší komplex z toho, že som doteraz nevidel ani jeden diel tohto známeho seriálu. Po zhliadnutí filmu mám namiesto komplexu pocit trápnosti. Neprekážajú mi vulgarizmy (okrem iného aj preto, že je nemožné sa im vyhnúť), mám rád dobré vtipy, viem oceniť nové prístupy a nové riešenia. Napriek tomu dokážem tomuto výtvoru dať iba jednu hviezdičku. Najmä nechápem pre koho a prečo to bolo nakrútené. ()

Anthony

O něco lepší než seriál. Film stojí především na úžasných písničkových scénách. Písničky orchestrované Marcem Shaimanem jsou opravdu dobré, místy geniální - např. píseň odporu, do níž se prolnou skoro všechny další motivy a úžasně to funguje. Navíc píseň "Blame Canada" byla nominována na Oscara - skvěle ji tam tehdy předvedl Robin Williams. ()

Bachy

Jediný film, který u mě překonal Vykoupení z věznice Shawshank. Že se tyto snímky nedají srovnávat? Tak jak vůbec můžete sestavovat svojí top 10, když vybíráte ze snímků jako Forest Gump, Tom a Jerry, Columbo, Pat a Mat nebo Pulp Fiction? Jednoduše vyberete ten, který vás vzal nejvíce, který dokáže nejlépe hrát na city, dokáže nejvíce pobavit a stane se vaším nejoblíbenějším a víte, že ve vás něco nechal. Stupně dokonalosti u mě dosáhl právě tento snímek. 81 minut nadupaných geniální zábavou, kde se střídají neuvěřitelně promakané písničky. Ne, že by samostatně bořily hudební průmysl, ale bez chybičky umocňují zážitek z filmu a dokreslují příběh. Navíc tam zpívá i James Hetfield. To, že si je Trey Parker a Matt Stone složí samy je úctyhodné. Jsem fanouškem seriálu už od dětství, a proto je pro mě úžasným zážitkem už jen Kennyho odhalení, tudíž nehodnotím úplně objektivně, ale filmy se vždycky mají hodnotit subjektivně, jinak to nefunguje. Jde jen o to, jak film působí na vás. Chápu, že pro lidi, co seriál neznají je to trošku šok, ale pro ně to Trey těžko točil. Pro ty, co seriál znají nazpaměť a naprosto chápou pohnutky každé postavy i odkazy na některé díly je to třešnička na dortu. Že je to sprosté a nemorální? Ti, co se při prvních sprostých slovech utvrdí v tom, že je to jen blbost s toaletním humorem ("jak ostatně tvrdili už před promítáním") tu budou sypat argumenty o nemorálnosti, úchylnosti a zhovadilosti příběhu. Pro mě je to přesný opak. Příběh daleko lepší jak většina animáků (ty budou neustále omílat to samé (přátelství a láska) a točit pouze hlavní postavy (hračky, medvědy, roboty, psy)). Příběh, který stejně jako v seriálu pomocí satyry střílí přímo do rozporuplných témat a nebojí se ukázat svůj pohled na ně. Vím, že to zní šíleně, ale pro mě je to naopak neuvěřitelně morální dílo. Genialita našla své synonymum.... ()

• V nemocnici je postava Dr. No, odkazující na bondovku Dr. No (1962), která má ve své nemocniční kartě poznámku "Kill Bond" (zabít Bonda). (Dr Lizal)
  • Jeden z vojáků, kteří pochodují okolo Kyleova domu, je Ježíš. Je to jediný moment, kdy se tato postava ve filmu objeví. (Bachy)
  • Během písně "Blame Canada" si můžeme všimnout transparentu překrývajícího název filmu "Asses on Fire". Transparent oznamuje, že v kině teď poběží cenzurovaná verze filmu, která je minutu dlouhá. (Ištván87)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování

05.02.2007

Většina lidí, která tvrdí, že americký film je v krizi, svou tezi argumentují výčtem všemožných adaptací, předělávek a pokračování. Aby měli takoví jedinci na co nadávat a čím argumentovat i v… (viac)