South Park: Post COVID: The Return of COVID

(TV film)
  • USA South Park: Post Covid: Covid Returns

Rocky88

Druhá část byla ještě lepší než ta první, kupí se tu jeden vtípek za druhým, satira nezná mezí (pro mě byl číslo jedna Jimmy, současnou přetolerantní a nudnou dobu nemůžu totiž vystát) a do hry se dostává i cestování časem v hliníkové fólii a efekt motýlích křídel. Jsem jediný, kdo se nad Cartmanem na konci lítosti rozbrečel? ()

Trevor

Pokračovanie sa tvorcom podarilo, ťažko povedať kde hľadali inšpiráciu (a možno ani nie...) v závere podstatu pandémie vystihli...vtipné boli aj stand up vložky a samozrejme Ike, viac pochopiteľne naštval zaočkovaných ale to cieľom nebolo...cieľom bolo aby boli ľudia ľuďmi a to sa podarilo v predstihu o čosi neskôr aj v ďalšej sezóne s Putinom... ()

honajz2

Pořád nevím, kolik tomu nakonec dám. Na jednu stranu je to rozhodně zajímavější a poutavější, než první díl, aspoň co se děje týče. Už se tu tolik nevyžívá v depce, věci se konečně řeší a taky to už má grády a nějaké napětí. Jenže na druhou stranu to pořád není ten South Park, jak ho mám rád. Kromě dospělého Butterse a všeho s ním spojeným veškerý humor spočívá na vtipech z minulého dílu a kultovních dílů z minulých řad (přičemž nefungují tak jako kdysi, spíš jen jako nostalgické ohlédnutí), ale stejně jsem si musel položit otázku, jestli je tohle opravdu maximum toho, co Trey Parker s Mattem Stonem můžou vyprodukovat. Kreativita tu prostě šla jaksi stranou, nemůžu si pomoct. A i když Parker celou tu covidovou pandemii shrnul dobře a přesně určil, kde je stěžejní problém, stejně mám problém dát tu čtvrtou hvězdičku. Ono to totiž skončí krásně pozitivně, s optimistickou vizí budoucnosti, kde všechny postavy kromě jedné (můžete hádat kdo, ale ono je to stejně dost jasné... jen by mě teda zajímalo, kolik lidí to rozesmutnilo a kolik lidí, v souvislosti s tím, co všechno všem kdy udělal, to bralo jako "spravedlivý trest") neskončí jako totální trosky, je to celé takové cukrkandlové a i když jsem rád, že to s postavami dobře dopadne, stejně si nemůžu pomoct a pořád mám problém s tím, že tohle se do konceptu South Parku jaksi nehodí. Bylo to zajímavé a chytré, ale ne zrovna vtipné. I těch Jimmyho ukázek korektního humoru je tu málo a bavil mě tu snad jen ten Butters a následky jeho kšeftů s NFT. Snad poprvé tu nechám jen komentář bez hodnocení a do zítřka si rozmyslím, na jaký počet hvězdiček to nakonec vidím víc. Většinou mi v tom pomůže psaní komentáře, kde si všechny dojmy ujasním, ale tady jsem pořád dost na vážkách... ----- Tak nakonec to vidím spíš na ty hodně slabé čtyři. Sice to není přesně to, co bych od South Parku očekával, ale tomu, co na něm mám rád, se to určitě podobá víc, než minulý díl. Slabé 4* ()

Frajer42

Taková sprostší verze Black Mirror. Dospělácká alter ega nejsou bohužel ani zdaleka tak vtipná, jako jejich tradiční dětské verze. Tyto celovečerní filmy obecně ani zdaleka nedosahují vtipnosti jednotlivých epizod seriálu. Bohužel jsem snímek viděl v době, kdy kovid vystřídala válka, takže už se nejedná o aktuální téma. Nejvíce mě v rámci této epizody bavila postava Butterse v roli kšeftaře s NFT. A vůbec se zde tvůrci dokonale strefovali právě do NFT. Mnohdy dokonce mrzne úsměv na tváři při takhle tvrdém střetu s realitou. Nejsmutnější na tom všem je fakt, že zde tvůrci nepřehání a nezveličují věci oproti realitě zase tolik. [66 %] ()

3DD!3

Konec dobrý všechno dobré. Oproti temné depresi z minulého dílu je zde přece jen více humoru. NFT šílenství, McKormicron, Space Jam 2. Nejzajímavější postavou stále zůstává Cartman a jeho příběhová linka v níž se mísí ryzí motiv zachránit svou rodinu se zabitím Kylea. Parker a Stone vrší absurdity našeho světa na hromadu a my se hystericky smějeme tomu jak se na nás sypou, ale ono je to vážně spíše čím dál tím víc děsivé. ()

• Rozmluva Stana s otcem v dešti je připomínkou závěrečného boje ve filmu Blade Runner (1982) v momentě opakující „jako slzy v dešti“ a skloněním hlavy, podobně jako to udělal Batty těsně před smrtí při rozmluvě s Deckardem. (IXOXI)
  • Na konci filmu se objeví postava muže, která má pomalovanou tvář a na hlavě nasazenou kožešinu s bizoními rohy. Stejně oděný muž se v roce 2021 účastnil protestů, které vedly k nepokojům v sídle amerického Kongresu. (Duoscop)