Pre vtáčikov

• Slovensko Pre vtáčiky (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia
USA, 2000, 3 min

Ak máš iné perie, zoderú ti ho, aj keď pri tom prídu o to vlastné. A ak si naozaj veľký vták, môžeš potom svoje nahé obete zahriať vlastným telom. Malé vtáčiky usalašené na telefónnom drôte len ťažko znesú prítomnosť veľkého, škaredého a neohrabaného operenca, ktorý si k nim zrazu prisadol, aby sa s nimi spriatelil. Napriek ústretovým gestám nevítaného hosťa sa ho malé vtáky snažia vyduriť z ich milovaného bydla. Aké však bude ich prekvapenie, keď veľkému, komickému a trocha pripečenému operencovi dôjde trpezlivosť a veľmi vážne sa rozhnevá? (TV JOJ)

Deimos

YouTube/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Efekty 8/10/// +vydařná zábava -možná zbytečně krátké, málo ozvučené/// Trošku postarší, ale přesto milá animace. Je to vtipné, jen by to chtělo víc./// Celkem 73%/// ()

Cappuccino

Videné po prvý krát už dávnejšie, no aj po opätovnom zhliadnutí pobaví. Ale tak ona väčšina pixarovských krátkometrážnych "predfilmov" stojí za to. ()

Vodnářka

Aneb kdo se směje naposledy, ten se směje nejlíp:) Výborná hříčka nejen s animací, ale také se zobrazováním typických lidských (ptačích) vlastností, povah a reakcí. ()

Zodd

V podstatě pro mě oblíbenější než Příšerky, které jsem ze začátku opravdu neměl rád, ale paradoxně jsem do nich postupně dospíval, i přes na Pixaru poměry velké množství dětinsky infantilních gagů. Tedy aspoň tehdy oblíbenější, obsahově jde o bajku, kterou jsme slyšeli milionkrát. Jde ovšem o první výskyt té skutečně vrcholné a krásné animace od studia, u které je těžké uvěřit, že byl rok 2000. A je překvapující, že se k Pixaru dostal i jiný našinec než Jan Pinkava. I tak mým skutečně nejoblíbenějším Pixar kraťasem je Presto před Wall-Em, i když nedoceněný Piper měl jistou artistickou hodnotu mimo obvyklé rozměry studia. ()

Němi

Průměrnější Pixarovský kraťas o jednom nápadu, který v sobě kupodivu nemá nic víc než co "vystavuje", to ale na druhou stranu u tříminutové stopáže bohatě stačí. Pořád kvalitní, přesto se nemůže každý den zadařit... (i když ta skupina ptáků je roztomile zákeřná). ()