Pre vtáčikov

• Slovensko Pre vtáčiky (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia
USA, 2000, 3 min

Ak máš iné perie, zoderú ti ho, aj keď pri tom prídu o to vlastné. A ak si naozaj veľký vták, môžeš potom svoje nahé obete zahriať vlastným telom. Malé vtáčiky usalašené na telefónnom drôte len ťažko znesú prítomnosť veľkého, škaredého a neohrabaného operenca, ktorý si k nim zrazu prisadol, aby sa s nimi spriatelil. Napriek ústretovým gestám nevítaného hosťa sa ho malé vtáky snažia vyduriť z ich milovaného bydla. Aké však bude ich prekvapenie, keď veľkému, komickému a trocha pripečenému operencovi dôjde trpezlivosť a veľmi vážne sa rozhnevá? (TV JOJ)

VanTom

Bomba, ti ptáčci jsou naprosto úžasní. :-) Perfektní fórek, kde vlastně i každý jednotlivý záběr sám o sobě je vtipný. ()

-ELFKA-

Mini kraťas, ktorý jednoznačne pobaví a spraví dobrú náladu. Na tých vtáčikoch je vidiet všetky možné ľudské emócie. A ešte aj mravné ponaučenie - Kto druhému jamu kope, sám do nej spadne :-) ()

venca163

Upřímně zase absolutně nechápu zdejší ultravysoké hodnocení a plácání se do stehen. Vždyť je to jen obyčejná scénka, kterých je v běžném animáku půldruhého tuctu. Navíc ohromně předvídatelná. Co to trochu povzvedá z naprosté průměrnosti je snad jedině hláška "Hoorey for Dr. Zoidberg". (60%) ()

dita.krizova

Kvůli tomuhle jsem dostala referát v ikt, ale stálo to za to. =) Mé 3 minuty štěstí. Pustíte si to a čekáte typickou pixarovku, která se opravdu dostaví a nezklame. A na konci, když mažete okno s videem máte stále úsměv na tváři, dobrý pocit na srdci a stále děláte zvuk pískací hračky "WOOPWOOPWOOPWOOPWOOPWOOP" ()

Sdoom

Absolutně top kraťas, který mi vykouzlil opravdu široký úsměv a hlasitý smích. Skvělý nápad dotažený k dokonalosti a s (vůbec ne otravným) mravním poučením na závěr. Zasloužený Oscar. (Blu-ray, orig.) ()