Nováček Brad Renfro hraje jedenáctiletého Marka Swaye, který váhá mezi tím co ví a co nemůže nikdy říct. Pokud řekne to, co ví o vraždě mafiána, hrozí mu smrt z rukou najatého zabijáka. Avšak ambiciózní federální prokurátor tlačí tak dlouho, dokud mu Mark všechno neprozradí. Tak se z něj stává cíl ve smrtelné hře. A jeho jediným spojencem je odvážná advokátka (Susan Sarandon), která pro něj riskuje svoji kariéru - a neočekávaně také svůj život. (oficiálny text distribútora)

Othello

Klučičí dobrodružství v dospělém světě právníků, mafiánů, soukromých oček, proradných fízlů a slizkých mafošů. Je-li celý koncept příběhu postavený na tom, jak desetiletý hloupý Honza přelstí všechny chytráky, jen těžko by jej šlo realizovat bez toho, aby se všichni dospělí chovali jak naprostí idioti. A toho rozhodně nebyl nikdy schopný Schumacher se svojí foglarovskou (notch notch wink wink) slabostí pro odvážné mládežníky na okraji společnosti. ()

matestlust

Klasický thriller, těžce nevybočující z dlouhé řady žánrovek, kterých v té době vznikalo nespočet. Herecky nadupaná, potenciálem ovoněná, jinak ale velice průměrná, podívaná, která neurazí, ale ani nenadchne. ()

ScarPoul

Film na jedno pozretie. Neurazí a nenadchne. Grisham má lepšie príbehy a Schumacher má lepšie filmy. Možno stojí za to vystihnúť výkon Susan Sarandon a Tommy Lee Jonesa. Ten ich južanský akcent riadne lezie na nervy. Ale funguje to. Problém je tu s napätím a s antagonistom. Pripomína mi to filmový Prípad Pelikán. Zápletka okej ale ku koncu tomu skrátka dochádza dych. ()

Lacike

Je to taky standardny thriller, ktory zaujme hlavne hviezdnym obsadenim. Ani na chvilu som sa nenudil ale nejake fakt strhujuce sceny tu absentujú. Proste taka solidna rutina na urovni. Ked to uvidite, tak nebudete lutovat, ale ak nie, tak o nic vynimocne nepridete. 6/10. ()

SEVERUS22

Film ako taký nie je bohviečo,to zase ruku na srdce.Ale ten malý krpec,z ktorého sa neskôr vykľul obrovský herecký talent,ten to dal neskutočne.Śkoda ho,chlapca. ()

salalala

Film na jedno zhlédnutí. V podstatě je to děsná blbost, která má spád, ale nic nového nepřináší, jasný průměr. Tommy Lee Jones hraje s přehledem, Susan Sarandon si nominaci na Oscara asi zasloužila, i když nějak zvlášť neexceluje. Renfro má bohužel ksichtík grázla, takže mu je těžko věřit tahle role. Ale špatně nehrál. Schumacher tady dokázal, že když má moc peněz, není to moc dobré. Není to průšvih jako jeho Batmani, ale k jeho nejlepším filmům to má hodně daleko, také díky dost hloupému scénáři. Ale na televizní pokoukání to stačí. ()

Beagle

Podle mě je Nebezpečný klient solidní thriller, jehož 116 minut vás dokáže spolehlivě zabavit (i při několikátém sledování). A jeho hlavní devízou je herecké obsazení od Susan Sarandon a Tommyho Lee Jonese až po Ossieho Davise a Anthonyho LaPagliu (ve vynikajících košilích, netradičně ještě jako záporáka). ()

ilemas

Moje první kniha od Grishama a naprosto skvělá, film se kupodivu také velmi povedl a věrně kopíruje knihu, přesto mě kniha připadla jako vždy lepší. ()

Martin741

Joel Schumacher proste vie, ako pracovat s filmom. Tento pravnicky thriller je opat slusnym zarezom do Schumacherovej tvorby. K tomu este vyborna Susan sarandon, a pod 66 % nemozem ist. ()

Streeper

Průměrný trhiller, který neurazí. Výborná Susan Sarandon, která si za svůj skvělý výkon vysloužila cenu BAFTA a noinaci na Oscara. Tommy Lee Jones je skvělým hercem sám o sobě. Akorát děj trochu skřípe, někde je to až moc přehnané. ()

bourec

Dnes sem si oživil tenhle filmek. Přesně prototyp filmu z konce století. Herecky našlapaný, ovšem dějové takový nemastný. Líbilo se mě to ještě méně, než v době premiéry. Viděno v kině, což byl takovej ten průměrnej zážitek, kterej by byl skousnutelnější doma na dvd. Dnes tomu jednu vlasatici uberu, protože nijak zábavný to není. 40%. ()

Juto

Film Klient má rýchle tempo bez nezmyslov, ktorý najjasnejšie odráža jednoduchý a energický svižný štýl. 8/10 ()

KajusaK

Ten pocit když čekáte až se ve filmu objeví Mary-Louise Parker a po 30ti minutách vám dojde, že ona je tá mladá matka dvou kluků :D). Neuvěřitelně dobrý akční thriller. Občas opravdu hoodně napínavé. Vtipných keců tam bylo víc než dost, hlavně ze strany Susan Sarandon :)) .. Skvělá podívaná. ()

laik_60

Sarandonová to pekne roztočila, 11 ročného  chlapca a jeho príbeh jej dobre sekundoval. , Zaujímavy film - da sa na to pozerať. ()