S čerty nejsou žerty

• Československo S čerty nejsou žerty (viac)

Česká rozprávková komédia o jednom pekelnom omyle, dvoch kamarátoch a troch nepotrestaných hriešnikoch, nakrútená na motívy rozprávky Boženy Němcovej... S takou macochou by si nikto radšej nič nezačínal. A keď, tak jedine s pomocou čerta. Peter vďaka nej už nemá vôbec nič a tak sa radšej pobral kade ľahšie. Na ceste sa však nielen spriatelí s čertom, ktorý sa stane jeho najlepším priateľom, ale stihne zachrániť aj dcéry miestneho kniežaťa. Všetko zlé sa človeku raz vráti a s dobrom je to presne tak isto. Netreba hádam pripomínať, kde skončí macocha a kde Peter… (RTVS)

anais

Perfektní pohádka s kvalitními čerty, se kterými nejsou žerty. To však neznamená, že by s nimi nebyla legrace, milé děti. Je to jedna z nejlepších pohádek let osmdesátých. Kromě mnoha vtipných scén a skutečného napětí mnozí možná ocení mladého Romana Holého v roli sic bezvýznamného leč z dnešního pohledu velice funky prince. Takže až budete o Vánocích koukat do programu a rozmýšlet se mezi Troškou a Bočanem, vzpomeňte si na mě, a dejte čertům, se kterými nejsou žerty šanci. ()

Ivoshek

"Máchale, vidíš, zase ti to spadlo.... asi větříček." :-)))))) Opravdu mimořádně povedená pohádka, která bez potíží pobaví i dospělého diváka.Ondřej Vetchý vulgo Vraník je vynikající, totéž Preiss jako vrchní rádce nebo Heřmánek jako šéf čertů. ()

jonyyy

Jsem asi natvrdlý, ale tohle mě bavilo jen o trošku víc jako Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna atd atd. a má to větší hodnocení jak Nekonečný příběh? jajaj 20% ()

Othello

Od kamery po kostýmy působí ve srovnání s pohádkovými kánony celá tahle proto-Princezna ze Mlejna jako ze sekáče a jedinou úlevu poskytuje s gustem zahrané armádní hovado Nárožnýho. ()

eraserhead666

Žhavý kandidát vrchních příček mého TOP 5 česk(oslovensk)ých pohádek. Nejlepší české filmové peklo. Pekelný Heřmánek. Úchvatný Nárožný. Spousta skvělých hlášek. Na tohle klidně budu koukat každé Vánoce. "A tatínek Vám vyhlásí válku." Někteér filmy prostě nepotřebují sáhodlouhé komentáře. Je to pecka. Tečka. ()

SOLOM.

Jedna z mých TOP 5 pohádek, kterou miluju už od malého caparta. Dodneška si pamatuju, jak jsme měli husí kůži z té „váhy“ v pekle a jak nás naši vždycky strašili, že skončíme stejně jako Dorota Máchalová. Tato pohádka má zajímavou atmosféru i příběh, nechybí pohádkové napětí, humor ani velmi slušně napsané postavy. Dvojice Dlouhý a Vetchý předvedla nezapomenutelné výkony a samozřejmě i Heřmánek si zaslouží pochvalu… ()

claudel

Moje nejoblíbenější pohádka, kterou si klidně po několikáté zopakuji. Když jsem byl dítě, jednou jsem se v nemoci podíval čtyřikrát po sobě a stejně se mi pořád líbila a neomrzela mě. ()

Ištván87

Jedna z nejlepších pohádek, jaké kdy u nás vznikly, ne-li ta vůbec nejlepší. Kdykoliv se ve filmu objeví Karel Heřmánek, mám chuť tleskat. A nejen on, v tomhle filmu nenajdete jedinou slabou postavu, resp. slabě zahranou postavu. Grandiózní výkony tu kromě Heřmánka podávají všichni, od Vladimíra Dlouhého a Ondřeje Vetchého, až po skvělé duo grázlů pánů Nárožného a Preisse. "Líbí se vám některý?" "Ale který z nich je nejbohatší?" "Prý který z nich je nejbohatší." "No ale který je nejbohatší?" "Který z va......?..." Není nad to zjistit, že 12 let na vojně se rovná doživotí. :D ()

Necrotongue

Pro mě je to nejlepší česká pohádka s fantastickým obsazením i scénářem.Existují tři filmy,na které se každý rok o Vánocích dívám,tato pohádka k nim patří a i když znám texty postav slovo od slova,pořád se skvěle bavím.Neznám v českých pohádkách lepšího Lucifera,než jakého zahrál Karel Heřmánek,kníže Josefa Kemra nemá chybu,řitní alpinista Drápal Vladimíra Hrubého se stal legendou a Petr Nárožný předvedl luxusní výkon.Jediným zklamáním zůstalo obsazení princezny Adélky,Monika Stará působí mdlým až mátožným dojmem,ale ani ona nedokáže pokazit výsledný efekt. ()

duklak2

Moje nejoblíbenější česká pohádka. Má neobyčejnou atmosféru a každé Vánoce se na ni rád podívám. Je to galapředstavení českých herců. Výborní jsou zejména lucifer Heřmánek, Vladimír Dlouhý a Ondřej Vetchý. ()

Beastmaster4

Královna pohádek. Hvězdné obsazení, krásná hudba, vtipné pasáže a hlavně dnes již klasické hlášky jako "Máchale, spadlo ti to....asi vítr ne" aj. aj. Dlouhý, Heřmánek, Vetchý, Preiss a další, všichni jsou zde prvotřídní. Teď už zbývá jen si sehnat nějaké to pírko :-D ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček