Napätie

Zdravotnú sestru Val čaká jej prvý pracovný deň v schátranej londýnskej nemocnici Je, ale mladá a nepriebojná, preto jej hneď vrchná sestra priradí nočnú smenu. A čo horšie. Na túto noc je naplánovaná odstávka prúdu. Väčšina nemocnica je evakuovaná, zostávajú len pacienti z jednotky intenzívnej starostlivosti, ktorí by prevoz pravdepodobne neprežili a hŕstka zamestnancov. Svetlá zhasnú, nemocnicou pomaly preteká šero meniace sa v temnotu. V temnote sa skrýva desivé a neľudské zlo. A Valina nevinnosť je presne to, čo skryté zlo prebudilo. Val razom ľutuje, že na otázku, či sa bojí tmy, neodpovedala áno. (Cinemart SK)

Dzeyna

Rose Williams je malá verze Alexis Bledel. To jediné je na tomhle snímku hezké. Téma i děj by byly super, kdyby bylo provedení lepší. Nepřipadalo mi to vůbec strašidelné ani nechutné. Ale jinak prostředí nemocnice při výpadku proudu bylo vhodné. ()

silentname

Myslím si, že keby si "The Power" udrží tú istú dávku napätia akú mal počas svojich prvých dvoch tretín, tak by to bolo absolútne fenomenálne a dal by som filmu svoj plný rating. A vôbec by som sa tomu nebránil. A je mi jasné, že to chcú poňať štýlom, aby veci dávali zmysel a dočkali sme sa nejakého zakončenia. A pravda je, že filmu to nijako extra neubližuje. No myslím si, že atmosféra temnoty v nemocnici a nahnevaný agresívny duch boli predsa len o niečo zaujímavejší. Ale je super, že film sa drží skoro počas svojho celého času v tmavých koridoroch a využíva skvele atmosféru tejto nemocnice. A cítil som, že srdce mi bije rýchlo v tomto prostredí. Ideálne sledovať počas noci za tmy a vychutnať si tak naplno. Tak ako som ten film videl ja. Alebo (keby to bolo možné) v kine. Tam proste nasajete tú atmosféru oveľa viac ako keby ste to pozerali počas dňa. Tento film ma fakt dostal. A nechcem prezrádzať moc, aby som nepokazil zážitok. Ak sa nebojíte tmy, rozhodne do toho choďte. A ak sa bojíte, myslím si, že tento film vám dvihne adrenalín v krvi. Hodnotenie: A- ()

Arsenal83

Ani krásna čistá angličtina nepomohla Williamsovej ruži, aby ju nedofukovalo zo strany na stranu vplyvom neznámej duchovnej sily. The Power je dobre sfilmovaný horor, ktorý nestojí veľmi na ľakačkách (čo je škoda), ale zas dobre spracúva niečo ako posadnutosť. Veľmi dobre zahrané, no veľmi vystrašený som neostal. Takže priemer. ()

Chrustyn

Slušný indie horor, který ze začátku potěší výtečnou atmosférou, která v moderních hororech není samozřejmostí, ale bohužel s přibývajícími minutami začne přecházet do jiného hororového žánru, než bych jako divák chtěl, až tak trochu vyšumí do prázdna. Za tu první půlku si ale průměrné hodnocení zaslouží a kdyby film tolik neuhnul, bavil bych se určitě více. ()

korbitch22

Žádný zázrak se bohužel opět nekoná. Nechal sem se unést první vlnou pozitivní kritiky a kecy ve stylu ''nejlepší horor od dob prvního Insidious''...meh, ani omylem. Atmosféra staré nemocnice je výborná, režisérka (to mě mělo varovat hned) pracuje dobře s tématem misogynní společnosti v Anglii v sedmdesátých letech a vůbec celkově i s tehdejší lékařskou péčí atd. Hudba je rovněž slušná a dobře se pracuje s ruchy, Bishara by měl radost, ale jinak po nadějném začátku začne být scénář až příliš hloupý, nudný a ke konci už trochu otravný. Bohužel se to celé začne ubírat směrem kterým fakt nechcete a nejhorší na tom všem je, jak je to celé předvídatelné. Občas to umí vykouzlit atmosféru, snad dvě lekačky ujdou, zbytek je feministický kýč a na konci, když se všichni tří chytnou za ruce a utíkají chodbou jak mentálci už se moje manželka začala nahlas smát. Já se teda jen kroutil a v duchu si říkal, jak zase jednou někdo zabil výtečný potenciál. Mělo to navíc, scénář je bohužel jedním slovem...sračka. Za pár hodin si nevzpomenu, že jsem to viděl.50%. ()

classic

Sila” , ktorá sa v januári roku 1974 zhmotnila východo-londýnskej kráľovskej ošetrovne, naberá čoraz viac na sile, a keď si do toho taktiež primiešam i výpadky elektrickej energie kvôli úsporám, tak som skalopevne presvedčený o tom, že nočná šichta bude pre novú ošetrovateľku na pediatrii, stopercentne životnou skúškou, ktorá ju možno natrvalo i poznačí... ? Skrátka, počas tej najväčšej tmy, začína fungovať naša predstavivosť na plné obrátky, čoho nie je žiadnou výnimkou ani krehká a najmä sympatická Val, ktorá práve sem prišla (za)žiadať o prácu, v čom jej vrchná sestra vyhovie, a to môžem zároveň považovať za osudovú chybu, ale zase na druhej strane by nikdy nerozlúskla túto hádanku, ktorá je (zatiaľ) pred svetom v naprostom utajení... Nebudem teraz bližšie špecifikovať, o čo sa to vlastne jedná, ale akonáhle sa totižto zmienim o (ne)známej "entite" , tak už všetci budú isto vedieť, skade vskutku ten vietor fúka ? Ak ste si už sami stihli odpovedať, že sa pred nami čoskoro zobrazí "duchársky príbeh" , tak ste určite na správnej stope, pretože táto noc len tak rýchlo neskončí, ba ani hneď to nasledujúce ráno, ktoré toho ešte veľa zodpovie, a súčasne i odpovie na niekoľko kľúčových otázok, ktoré našej protagonistke nedali vôbec spávať... / Režisérka a autorka scenára Corrina Faithová, spolu s kameramankou Laurou Bellinghamovou, nakrútili zaujímavý horor, v ktorom by sa "napätie" dalo (doslova) krájať na márne kúsky, čo má na svedomí tiež práca so zvukom, či hotová montáž, keď po spojení si všetkých filmových zložiek dohromady, sa ponúka intenzívny zimomriavkový zážitok, aký sa v podstate každý deň len tak nevidí. A nakoniec sa nezmieniť o Rose Williamsovej, by bolo rovnako osudovou chybou, však ? Podala (nad)štandardný herecký výkon, ktorý mi ju zakaždým pripomenie, keď na ňu niekde natrafím. ()

LaciLC

Už som mal strašnú potrebu kuknúť si dáky horor, ale toto mi vôbec nesadlo. V prvej polovici sa nedeje nič a to, čo sa deje v tej druhej ma nebavilo. Pozitívom je Rose Williams, ktorá je fajn herečka a pekná baba...a to je asi tak všetko. ()

TheEvilTwin

The Power je jeden z těch filmů, u kterých je potřeba tři věci - noc, sluchátka a vžít se do hlavní postavy. Jestli bude něco chybět, pravděpodobně půjde divák s hodnocením o hvězdu níže, protože tohle zde dělá velkou část konečného výsledku. Retro sestřičky, stará nemocnice a noční výpadky proudu, to jsou podklady pro horor jako dělané. K tomu fajn creepy hudba v pozadí a přesvědčivé herecké výkony spolu s hutnou, temnou nemocniční atmosférou a ve finále i trochu nakousnutí společenského podtextu autoritářského postavení a výsledek je (na prvotní debut tvůrce) solidní horor, který po dlouhé době dává slušnou porci lekání a bubání, nicméně pořád mám pocit, že mi ve filmu chybělo něco více, co by jej mohlo řadit k "těm lepším" hororům a kvůli kterého bych si na něj za dva týdny vzpomněl. Takhle je to slušný nadstandart, kterému může někdo těžko úplně co vytknout, ale na prdel mě to vyloženě neposadilo. ()

SOLOM.

Měl jsem tento film zaškatulkován ve složce „duchařiny“, jinak jsem o něm dopředu nevěděl vůbec nic. Takže jsem se pohodlně usadil a očekával další tuctovou bububu podívanou z nemocničního prostředí. Nebyl jsem moc daleko od pravdy, ale to divák musí překousnout prvních dost nezáživných cca 35-40 minut. Ty nám poslouží k letmému seznámení s nemocnicí, personálem, některými pacienty a především hlavní hrdinkou. Ta mi byla docela sympatická, bohužel zvolené tempo vyprávění už tak ne. Než se začalo vůbec něco dít, asi dvakrát jsem se přistihl, že pomalu usínám nudou.    Z jisté formy letargie mě probudily až nadpřirozené síly, které začaly poté úřadovat a celkově zlepšená atmosféra. Ponurá nemocnice, temné chodby, černý hnus na větrací mřížce, spálený plyšový pes a jakási forma „posednutí“ hlavní hrdinky. Začalo to mít mírné grády, dojde i na menší násilí, počet přeživších se začal zmenšovat a my pomalu ale jistě odkrýváme děsivou minulost a tajemství zdejšího personálu a celé nemocnice. Vše pak vyvrcholí v mých očích trapným závěrem, ale to je otázka vkusu. Ostatním divákům se to třeba mohlo líbit.    Na první pokus začínající režisérky to nebylo vyloženě špatné, ale chtělo to vychytat všechny mouchy, víc originality a méně „kradení odjinud“. Prostředek filmu nám nabídne několik solidních pasáží, lekacích scén i dobrou atmosféru, ale jako celek to byla dost průměrná podívaná. Představitelka hlavní role dokázala zaujmout, ale sama prostě neměla šanci to utáhnout. Na jedno podívaní dobré, ale nevím, zda si to ještě někdy pustím znovu. 50% ()

luka4615

Slušná britská hororová jednohubka, která se může pochlubit několika vydařenými scénami, jež bez problémů navodí stísněný a mrazivý pocit v zátylku. Dobrá práce! ()

JASON_X

Pí rejžová by se měla napříště radši držet trochu při zemi a namísto k horrorovým celovečerákům psát scénáře spíš k reklamám na vložky, prací prášky apod. A přitom film začal slibně - depresivní atmosféra East Endu během hornických stávek ve čtyřiasedmdesátém, výpadky nočního proudu, tísnivé prostředí omšelého viktoriánského špitálu, ve kterém nedávno došlo ke zločinu a duch zemřelé se hodlá mstít... Že se z toho všeho ale nakonec vyklubalo uplakané patetické melodrama o zneužívání žen zlými muži, je věc druhá. A jedna řečnická otázka: je náhoda, že všichni bílí (respektive Anglosasové), kteří se v téhle důsledně multirasové (tak půl na půl) šarádě objeví, jsou svině, přičemž mezi barevnými není svině ani jedna? ()

Morholt

Téměř opuštěná nemocnice, vypnutý proud a sestra-nováček na své první noční směně. A stačí to. prostředí nemocnice je pro duchařské rejdění ideální, atmosféra je hustá takřka od začátku a s přibývajícími minutami houstne víc a víc a to všechno nasnímané výbornou kamerou, která divákovi natahuje nervy k prasknutí. Fakt jsem netušil, kdy a odkud něco vybafne. Navrch je tu sympatická Rose Williams, které prostě nejde nefandit. Samotný závěr je trošku tuctový a tak trochu mi do celkového pojetí nezapadal, ale to na výsledném velmi dobrém dojmu zase tolik nemění. 85% ()

ScarPoul

Chcel by som dať viac, kvôli prostrediu a atmosfére. Hoci je podporená úplne rutinnými zvukovými efektami, ktoré tu vytvárajú to povestné stiesnenie a zlovoľnosť. Ale dobová nemocnica počas výpadkov prúdu je fajn nápad. Bohužiaľ najväčší problém filmu je hlúposť postáv a ich nelogické konanie. A od asi 40 minúty je to celkom utrpenie pozerať. Takéto filmy zvyknú zapadnúť prachom veľmi rýchlo. Pre väčšinu, ako keby ani neexistovali. ()

Astaroth12

Ja celkom ani neviem, čo mám k tomuto filmu napísať. Atmosféru ma slušnú a i herecké obsadenie a prejavy sú na slušnej urovni. Len čo mi až tak nesedelo bol celkovo zvláštny a pre mna i divný príbeh. Príde nová krv do nemocnice, každý ju pozná, každý ju ponižuje a potom to začne....To som videl toľkokrát, že už ma to až tak prekvapiť nemôže i keď tento film ma i tak stále čo ponúknuť. V tme sa skrýva temnota a tá v tomto filme hra hlavne rolu a ide im to skvele. A čo mi ešte vadilo bolo, že príbeh bol celkom komplikovaný. Je tu niekoľko zvratov a vyznať sa v nich dá trocha zabrať. Vo filme nie je krvavosť, ale kompenzuje si to silnou atmosférou a neznámom, bez novodobých u škriekaných bubákov. Celkovo film ide starou školou strašenia a to mi lichotilo, lebo už je malo režisérov, ktorý idú, v tejto dobe už mŕtvym štýlom. ()

bourec

Jedna je ještě moc. Jediný, co stálo za povšimnutí byla hlavní hrdinka a hnusná tmavá nemocnice. Jinak nic. Nedokoukáno. 10%. ()

dubinak

Až jsem byla překvapená, že tohle točí žena. Ne, že by to tam nebylo cítit, ale zručnost a zpracování mě fakt příjemně překvapilo. Je to naprosto dokonale atmosferické a dobové, k čemuž přispívá jak prostředí, tak kostýmy, tak mluva postav a navíc je to poučné i z politicko historického hlediska. Herci byli neokoukaní a slušní, okamžitě jsem se s hlavní hrdinkou zžila. Ač duchařiny poslední dobou tolik nevyhledávám, tohle pro mě byl netradiční zážitek. Tak nějak to dýchalo úplně zvláštní atmosférou a co se týče hororových scén byly občas taky svým způsobem až komorní. Lekačky ušly, ale co musím vyzdvihnout je scéna tzv. "posednutí", kdy jsem opravdu po X měsících měla u něčeho husí kůži a byla jsem šokovaná kamerou i střihem. Někdo by tomuto filmu mohl vytknout jeho příběh, protože u duchařin se s tímto typem děje už tolik nesetkáváme a pro někoho to může působit třeba i příliš doslovně. Mně to tentokrát nevadilo, The Power si mě kolem sebe zkrátka nějak omotal už na začátku a hodně na mě zapůsobil. Corinnu Faith budu pečlivě sledovat, protože za mě dokázala udělat milník v novodobé historii ženského hororu. ()

fugazi

Absolutně nejlepší strašení od prvního Insidious! Všechno krásně pomocí kamery, zatraceně znepokojivejch výjevů a toho nejděsivějšího soundtracku, co jsem snad slyšel ... 9/10 ()

Martrix

I když The Power nesklízí skvělé recenze, vůbec nepochybuji o tom, že by Corinna Faith nic na výsledném sestřihu neměnila. Přestože ani já nejsem vysloveně nadšený, tak na mě uděla velký dojem preciznost s jakou je tento film nejen napsaný, ale i natočený. Ano je tam spousta tmavých scén...ale ne bezúčelně. A ano, v některých pasážích ztrácí příběh dech...ale to jen proto, že si to nejlepší Corinna Faith nechala do závěrečných pár minut. A nakonec ano, od určitého okamžiku je to předvidatelné...jenže na tom nesejde, protože závěrečný výkřik dává slůvku power docela jiný význam. A pro mě osobně i povyšuje The Power z pouhého hororu, na psychologické drama. Kdyby byl tvůrcem muž, měl bych jisté pochybnosti, jestli jsem si v tom nenašel víc, než sám autor zamýšlel. Jenže stačí trochu zapátrat na webu a bude vám jasné, že tahle paní měla vše promyšlené. A to se cení. ()