Po příjezdu tajemného kněze na jeden ostrov se jeho obyvatelé stanou svědky zázračných událostí a děsivých znamení. (Netflix)

B3n

Tak sa dozvedáme od Netflixu (asi stopäťdesiaty krát), že náboženskí fanatici sú iba kresťania, naprosté ovce bez mozgu, ktoré sa dajú bez problémov prehovoriť aj k vražde z náboženských dôvodov, stačí odcitovať pár pasáží z Biblie, vytrhnutých z kontextu, alebo poskladaných, ako sa práve niekomu hodí. Programovací seriál, kde na prvej priorite gumuje Netflix zdravý rozum. Už som len čakal, kedy najviac trpiacimi budú upíri. Kto sa týmto nezmyslom nechá ovplyvniť, tak sa ničím nelíši od NPC postáv v tomto seriáli. ()

husak_k

Docela jsem koukal, že se netflix rozhodl vyprodukovat seriál, který se rozjíždí takhle pomalu. Na druhou stranu to cením, ale to tempo bylo někdy docela pomalé i na mě, a to už je co říct. V seriálu je dost náboženských a morálních úvah, ale ve finále pořádně vyzní jen jedna. Postava kněze mimochodem výborná a seriál dost táhla. 60% ()

hasacisko

Tak presne toto ja mozem. Pomaly budovana atmosfera s detailnym vykreslovanim charakterov... A vyzdvihol by som aj hudbu, ktora dokonale podciarkovala dusnu tazivu atmosferu... ()

AndrewNewman

Opäť Flanagan predviedol, že v týchto vodách je ako doma. Aj tento jeho projekt má totiž zaujímavú lokáciu, dobré herecké výkony, rovnako tak diálogy a dej. To, s akou myšlienkou sa pohrával a že zamiešal duchársku atmosféru s Upírskymi denníkmi je vedľajšie, pretože opäť má hlavné slovo dojemná atmosféra, ako pri jeho predchádzajúcich projektoch. Počas šiestich epizód som tomu chcel dať štyri hviezdy, za originalitu a za to všetko čo som už spomenul, ale to finále nemalo žiadne grády, žiadny aspoň trochu uspokojújúci koniec. Highlightom tejto minisérie je pre mňa piata epizóda s Rileym, v ktorej všetko do seba krásne zapadlo. Škoda toho finále, inak ale opäť solídna práca. ()

Maschi

Po prvním díle takřka plný počet. Po zhlédnutí celé série to zas taková sláva nebyla. Je z toho ale cítit King, což je určitě plus (nebo puls?). ()

Diaconix

Samotny nazev ve mně evokuje poloožrale machry, přežrate roby a rozjivene pajtašky v natřyskanem kostele o vanocach. A ano mam tu čest, že se všem mužu divat do gzichtu a tak se nějak identyfykovat z přyběhem i z Polem. Něchapu, že sem teho Flanagana mijel, ale určitě si vědomosti za dluhych zymnych večeru na faře doplnim. Syrove, polotemne a i když to ma liturgycke nepřesnosti, což chapu bo to určitě neni film pro přypadnu vyuku naboženstva či do nedělni školy, volam: Aleluja!!! Zavěr vas totálně rozebere jak cigani železo a ta anglická verze Blíž k Tobě… aji slzu sem měl v oku. A bo je včil neďěla, tak beru vypysky a valim do rachoty, kaj dneska na kazatelně zrobim určitě nějaky ten majstrštyk. A misto krve raději červene vino. Amen! ()

Tomko87

Hill House je pre mňa klenot. Modla. Titán. Bly Manor, tam uznávam že som bol ešte opitý Housom, preto ma nemilo ptekvapil. No a Polnočná omša, pfú. Neviem čo sa a Flanaganom stalo, ale sakra ho chcem späť. Tu som vyslovene trpel. Kurva trpel pri tých extrémne dlhých božích a posmrtných rečiach. Ako na jednu stranu chápem, ze asi chcel ukázať, ako sa dá chybne interpretovať viera, ale dalo sa to aj záživnejšie pojať. Ale som mu vďačný, že si obsadil svoju milfku, Kate Siegel. Sakra ani neviem ako to mám hodnotiť. Ale ostal som medzi dvoma a troma hviezdami. Nie je to také sklamanie ako Bly, no v žiadnom prílade nejasám ako pri Hill House. ()

Dawe2

Tak slibně to ze začátku vypadalo ... Šíleně natahaná hovadina o Bohu s nekonečně nudnými dialogy a písněmi aneb jak překroutit bibli v prospěch a rozšíření nastávající upíří generace. Tohle vědět, nikdy bych na to nekoukal. Bohužel to podstatné se divák dozví někdy v polovině seriálu a pak už ho zajímá jak to dopadne. Přes 8h k ničemu. Alespoň ten konec byl uzavřený, hlavně ať netočí pokračování, každopádně beze mě. Mimochodem namaskování stařeny, kterou hraje mladší žena je naprosto příšerné! ()

Marcoman1972

Ach jo, co na tohle říct? Tenhle seriál beru jako osobní urážku. Slibný nápad, zajímavé postavy, ale pak už jen sáhodlouhé naučné monology a tklivá hudba - kdyby divák třeba nepochopil, jak se má cítit a co si má o tom všem myslet. ()

bonovox

Ďalší kvalitný projekt od M.Flanagana. Od začiatku hutná atmosféra uzavretej komunity kde sa po príchode nového kňaza začnú diať zázraky ale aj desivé veci. Výborne spracovanie, napínavé až do konca a hlavne ukončenie za tónov piesne Blíž k tebe Bože môj je veľmi pôsobivé...k plnej palbe chýba veľmi málo. 80% ()

Legie odpad!

Tak nějak jsem si vzpomněl na Cimrmana: ...publikum se o přestávce rozdělí na dva tábory. Jedni by rádi odešli domů, ale je jim líto, že vynaložili tolik peněz za tak krátký čas zábavy. Druzí, ti by také rádi odešli domů, ale ti zase setrvávají ze zvědavosti, zda bude druhá část představení stejně slabá jako první. Pět dílů jsem protrpěl a zbytek dokoukávám jen abych zjistil jestli to bude stejně otřesné jako to co už jsem viděl. Kamera se občas klepe, porušuje zákon osy a pravidla záběru, zvuky a střih jsou dělány množstvím lidí kdy každý to dělá úplně jinak. O scénáři a nějaké gradaci vyprávění tady nemůže být ani řeč. ()

dartagnan

Samantha Sloyan dokázala zhmotniť význam slova Katoliban. Za mňa skvelé, ale väčšine sa to určite páčiť nebude. O extrémnych formách kresťanstva sa totiž v našich končinách nepočúva ľahko ()

Hannah1971 odpad!

Nejkrutější fanatická nuda, kterou jsem za svůj život viděla. Ty náboženský kecy o životě a smrti byly totálně vyčerpávající . Horor a teror pro mě byl tohle vůbec dokoukat do konce ani katarze žádná. Jdu si spravit chuť něčím výživnějším 😉 ()

Lendak

Kingova adaptácia, ktorá ale nieje vôbec od Kinga? Yes please. Mike Flanagan je asi veľmi veľký fanúšik Kinga a rozhodol sa, že celý jeden seriál natočí na jeho spôsob písania. Neje divu, že mi to (hlavne ku koncu) vo veľkom pripomínalo  Kingovu Pod Kupolu. Len príbehovo to je celkom zvláštna kombinácia kritiky kresťanstva a úpírov. Ale ono to funguje a dáva to veľký zmysel, prekvapivo. Ale vy čo ste veriaci, tak sa nemusíte báť, lebo ten seriál nekritizuje kresťanstvo ako také, ale ako sú ľudia schopní ohýbať Bibliu pre svoj prospech. Mimo toho sa tu riešia iné témy, ako napríklad rasizmus, xenofóbia alebo sa tu aj filozofuje nad zmyslom života. Celé to je poskladané perfektne vybrúseným scenárom (pre mainstreamových divákov synonymum "nudný), ktorý pomocou dlhých dialógov a monológov nádherne, postupne odkrýva naše charaktery, ktoré sú proste úžasne napísané. Každá postava tu má svoju vlastnú dejovú linku, popreplietaná s ostatnými, krásne zakončenú v už tak úžasnom konci. Za mňa vedie hlavne alkoholik Joe, ktorý tu má asi najlepšiu scénu v karavane. U tej scény som mal slzy na kraji. Tou druhou tu je šerif s jeho skvelou dejovou linkou a parádnym "vykúpením". Samotná Polnočná omša je úžasný gorefest pri ktorom som mal takú husinu ako už dlho nie a zároveň to je nejakým utešením pre Evilphoenixa, ale on asi ani nedokukal prvú časť. Aj keď som mal strach z toho finále, že to dopadne katastrofálne, ale je to ukončené v tom Kingovskom štýle. Totálna, ale ucelená deštrukcia. V skratke. Keď hľadáte seriál s bububu scénami, pri ktorom si dáte pivko po ťažkom dni, tak toto nieje vaša káva. VERDIKT: 9,5/10. ()

Predator77

Tak za mě se nejedná o žádnou bombu, přitom ze začátku mě to celkem i bavilo a rozhodně my nevadí pomalejší tempo ale co se z toho stalo ke konci potom tak to už byla vyloženě katastrofa, hlavní postavy i když chápete jejich motivace tak jsou dosti nesympatické a je vám potom jedno co s nimi bude, jako plus rozhodně hodnotím jakou má snímek dobrou atmosféru a i jak pěkně je natočený ale to ho bohužel nevytáhne z průměru tak že za mě rozhodně nedoporučuji. ()

brasek

Nebudem hodnotiť každú epizódu zvlášť. Jednoducho seriál je vcelku životaschopná záležitosť, škoda frašky vo finále 7. epizódy. Divák si vcelku musí pretrpieť prvé tri, ale vždy sa niečo v deji zvráti takže divák je prinútený sledovať pokračovanie. ()

ioope

Proč je první epizoda tak hrozná a nudná a o těch ostatních už se to říct nedá? Ale kamera na přes držku každopádně… ()

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

Hororový tvůrce Mike Flanagan opouští Netflix

03.12.2022

Po hitech se seriálem The Haunting of Hill House a The Haunting of Bly Manor a taky kriticky úspěšné Půlnoční mši přišlo od hororového mistra Mikea Flanagana maličko zklamání v podobě na teenagery… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

Tvůrce Hill House chystá Zánik domu Usherů

06.10.2021

Po úspěchu se dvěma řadami seriálu The Haunting a následně s novou minisérii Půlnoční mše oznámil režisér a scenárista Mike Flanagan další, celkově již pátý projekt pro streamovací službu Netflix.… (viac)

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

14.01.2021

Režisér a scenárista Mike Flanagan (The Haunting, Doktor Spánek) se až doteď soustředil převážně na horory, když se ho ale jeden z fanoušků nedávno zeptal, jestli by nechtěl natočit taky nějaký film… (viac)