Erin dostane špatné zprávy a obrátí se se svými problémy na Rileyho. Na otce Paula nemá slunce zrovna příjemné účinky a Bev zažije obrovský šok. (Netflix)

Martrix

Půlnoční mše je jako řada American Horror Story, ale pro intelektuály. Je méně přímočará, občas nudná, to když jí nevěnujete absolutní pozornost. Ale obsahově pořád dostatečně zajímavá, aby jste pokračovali ve sledování. Až do poslední minuty bych dal 3*, ale stačí aby se objevilo TO a vše je jinak. Flanagan vás bude 70% času skoro nudit, aby vám pak dal herdu do zad.  Snad nezklame a nezhollywoodovatí, jako se to stalo Ryan Murphymu.  PS: Pro herce jsou ty dlouhatánské dialogy na jeden záběr, těžké klády. Respekt ()

Nach

Tak konečně se vše rozkrývá a odhaluje. Přesně na toto jsem čekal. Mike Flanagan plně rozkrývá svůj hororový um a já děkuji, že nám Bůh, realita, náhoda, osud, vesmír či cokoli tohoto režiséra a autora, dalo. Pečlivé budování charakterů přichází do fáze, kdy temnota rozpřahá svou náruč a nechá vaše hrdiny i vás samotné, do ní vstoupit. A jelikož je zde o charaktery skutečná otcovská péče, budete se bát se svými hrdiny. A ještě jako třešničku na dortu si tvůrce dokonale pohraje s hlavním hrdinou příběhu tak, jak jsem to v polovině seriálu nečekal. 85% ()

Astaroth12

Tak toto naozaj nepochopím, Skoro celu dobu sa vedú nezáživne dialógy a aj scény a  na konci to vždy vyvrcholí, na čo na konci, keď aspoň ten stred má byt výživný. Dozvedáme sa nejaké tie pikantne vecičky zo života hlavných postav aj  ich osobný démoni tiež majú čo povedat, ale inač, je to len vata. Zatial sa seriál zasekol a uviazol na mŕtvom bode. Ale dúfam, že sa ešte spamätá. ()

Anderton

Vrcholom epizódy je síce rozhovor o posmrtnom živote, ale podľa mňa Flanaganovi ide v prvom rade o niečo iné. Ukázať fikčnú predstavu o tom, ako to môže byť s náboženstvom, že to skrátka môže byť podobná nadprirodzená hororová báchorka, akým je aj tento seriál a tisícky ďalších hororov. Že ho nikto v USA za to neukrižoval, je pre mňa dosť nepochopiteľné, ale našťastie sa tak nestalo. Už ideme viac explicitne a čaká nás aj jumpscare, ale v prvom rade sa straší atmosférou. ()

warrenur

Aky je vplyv na celu komunitu, kedze sa niektori jej clenovia zrazu po zdravotnej stranke citia lepsie? Dialog parika z minulosti bol silny, hoci miatli tie "lekarske" zistenia na pevnine i ostrove. Zeby opacny vplyv, ako na ostatnych z komunity? Nuz a ten zaver? Potesilo prekvapive stretnutie a i jeho "vyustenie". Predpokladam, ze to neskonci tak "obvious", pretoze by sa nevyriesili niektore otazniky uz z prveho dielu. Meh....slabsi priemer. Akosi uz nedosahuje atmosferu, aku by som ocakaval. Som zvedavy ako skonci Bev, ktora snad uz ma moc nad farnikmi...wtf? ()