Furioza

Poľsko, 2020, 139 min

Mateusz Banasiuk, Weronika Książkiewicz, Mateusz Damięcki, Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Janusz Chabior, Sebastian Stankiewicz (viac)

Policajtka udělá svému bývalému nabídku, která se nedá odmítnout: buď pronikne mezi fotbalové chuligány a začne na ně donášet, nebo jeho brácha skončí ve vězení. (Netflix)

klukluka

Furioza je typickým zástupcem polského filmového žánru, který se vyznačuje tím, že když se naučíte slovo kurva, máte pocit, že už umíte polsky. Dalšími konstantami jsou: borci ostří jako břitva a imrvere nahý holky. Obojí bez výjimky. A komplet všichni na fetu a na nervy. Svět, jak ho naštěstí neznám. Do prdele s tím, kurwa. ()

woodsman

vau pradny film silny emotivni kokos a ten konec uz tak dobre to vipadalo ale neskutocny judaši farizeji tam boli polsko krasa viac takych filmov ()

mira007

Polská akční jízda podsvětím s tématem fotbalových chuligánů - hromada rozbitých drsných ksichtů, fet, fotbal, nějaký ty nahatý Polky, vše ve velmi syrovém balení . Akčňák, který jede na vlně filmů Patryka Vegy, a člověk si řekne wow, ti Poláci jsou filmově o dvě třídy jinde než my ( už jen castingově si to neumím představit ), ale scénáristicky už to není moc hitparáda jak to nedrží pohromadě. Už to není tak bombasticky překvapivé jako když se objevila série Pitbull ( od roku 2016 ) a ani filmařsky dokonalé jako např. seriál Oslněni světlem (2018) ()

Flopik

Poliaci sa predviedli a ja som si film na plno užil. Skôr ako o hooligans je to smutný film o podsvetí, zrade a rozhodne nečakajte na konci úplný happyend.  Postavy skvelé a herci ešte lepší, natočené je to výborne, hlavne teda akcia je poriadne surová. Po príbehovej stránke sa tam rieši hlavne obchod s drogami a väčšinu času je to skôr krimi. Soundtrack vynikajúci a sadol k filmu na výbornú. Dĺžka mohla byť troška kratšia, 10-15 minút sa mohlo kludne vypustiť. No a celkový koniec už za mňa zbytočný. Bavil som sa teda na výbornu a málo chýbalo k dokonalosti. ()

petikacka

Střihače a scénáristu bych poslala na převýchovu do sportovního tábora funoušků jakéhokoliv FC a nebo zpátky do školy.. Ta policajtka byla tak blbě napsaná, že kdyby tam vůbec nebyla, tak by se vůbec nic nestalo. Doktor a jeho proměna v chuligána byla naprosto idiotsky neskutečná a neuvěřitelná. Sice to dívatelné je, ale dost často s velkým sebezapřením. Jak říká klasik : "Příliš mnoho zajíců, psova smrt" a nebo je to naopak?  Za mě 70% ()

jorgus

celkem rozsahly hooligans opus ve kterem nechybi nic..rvacky, spinave filtry, drogy..a prece jen me to tolik nevtahlo..pribeh je rozmachly ale po 2 hodinach uz me zacal nudit:(na druhou stranu je zajimave ze hned za hranicema takovy film natoci a u nas si jedeme porad to svoje:(silne tri hvezdy ()

bozka10

Tak kurwa!Poláci to opäť odpálili s Hooligans,mafiou a fightermi, ktorí majú kurevsky krátku zápalnú šnúru.Parádne drsná a silno autentická šupa, ktorá je veľmi blízko skutočnosti, pretože takto to naozaj chodí.Toto Poliakom jednoducho ide a znovu ukázali že sú v tomto doma a takýto nárez si zaslúži opäť plnú palbu.Prepatý Golden bol parádny.Jednoznačne 5/5. ()

dannyyy

Viděl jsem v seriálové verzi (4 díly, celkem přes 160 minut) a hltal jsem každou scénu. Británie je velmocí o filmech s hooliganskou tématikou, ale Poláci s Furiozou se jim postavili čelem. Téma, které je 100x ohrané, ale to polské zpracování se skvělým obsazením prostě táhne a nenudí. Čekal jsem, že to bude minimálně hodně dobré, ale bylo to lepší než jsem právě čekal, takže určitě zaslouženě 5* ()

Hapretor

Další snímek o total hovadech z Polska ... na zabití času ok ... oproti tomuto filmu je film Hooligans s hobbitem E. Woodem pohádka pro barbíny ... ()

Olík

Nechal jsem se nalákat na hooligans prostředí….ať si o konání těchto rády fotbalových fanoušků můžeme myslet, co chceme, svým způsobem jde o atraktivní téma….ale dostalo se mi pouze podprůměrné chleb z miodem kriminálky. Tahle postava tohle a támhleta tamto, fight linie, drugs linie, love linie, past linie a future linie….problém je podle mne scénář. Já jsem prostě chtěl jenom fotbalové rváče…..budu se muset uklidnit u pěstičkami šermujícího Elijaha Wooda. ()

Rathalos

Dalsia drsna pecka z Polska,je az neuveritelne,kolko sku*vene dobrych i realnych zalezitosti zo zivota natocia v tejto krajine a Furioza je jasnym prikladom,tento krimi thriller/drama vas zavedie do sveta futbalu,hooligans,ku*iev,drog a bitiek,pri pohlade na nich vas urcite bude boliet cely clovek,musim pochvalit vyborny vyber hercov,jednoznacne najviac si to uzival Mateusz Damiecki ako magor Golden,ktory sa vyziva v lamani kosti,do toho vsetkeho hraje vynikajuca hudba,ma to sice 140 minut,ale zbehnu raz-dva,no a ako vsetky filmy s touto tematikou aj tento dava jednoznacne varovny signal,ze nasilie plodi len a len nasilie,nikdy nie ste vitaz,prave naopak,prehravate na celej ciare,takze tak a este moje hodnotenie,to je uplne jasne...:-) ()

HenryIvan

Nemôžem povedať, že sa význam alebo že som odborník na poľskú kinematografiu, no toto je natočené celkom slušne. To, že to je sakra dlhé a že to vôbec neodsýpa je zase niečo, s čím sa postupom času divák musí zmieriť. Čo sa príbehu týka, je to smutná pravda a nie len u našich severných susedov. Koniec bol mierne prekvapivý, čiže „kudos”. ()

DAPDO

Těšil jsem se na kvalitní film z prostředí hooligans, poláci patří na téhle scéně k nejlepším v evropě, jejich filmaři umí natočit drsný filmy, takže jsem doufal, že to bude mít aspoň trochu reálnej základ a příběh a nebude to podobná sračka jako americký Hooligans (2005). No bohužel, z prostředí fotbalu se odehrála jedna dvouminutová scéna v kanceláři prezidenta týmu, jedna dvouminutová před branama stadionu a jedna bitka v lese. Jinak to byl boj o to, kdo vydealuje víc drog a jestli jedno otylý prase nebude aspoň v jedné scéně žrát. Některý bojový scény byly těžko uvěřitelný, borci do sebe řezali jak do vrby, normální člověk už by dávno ležel na ARU, oni byli v pohodě. Těžký zklamání. ()

Kingjiri

Osobně bych spíš uvítal, kdyby se film věnoval čistě problematice a vnitřnímu světu chuligánů (jak naznačuje distributorskej popisek). Ve skutečnosti se totiž do chuligánský linie dost motá gangsterská linie v podobě obchodu s drogama a policejní infiltrace se společně s vyšetřovánim taky nesoustředí jenom na chuligány. To má za následek velký množství hlavních postav nebo dost dlouhou stopáž. Moc mě nenadchnul ani zmatečnej způsob vyprávění na přeskáčku, kdy jsem občas musel fakt přemýšlet, co / kdy / proč se odehrává. Méně je někdy více, což v tomhle případě jednoznačně platí. Překombinovanej příběh zamrzí o to víc, že samotnej chuligánskej námět a jeho zpracování nebo vůbec špatný a mohla tak vzniknout hodně zajímavá podivaná. Vzhledem ke zmatečnějšímu a pomalejšímu tempu vyprávění nebo nezajímavý drogový dějový lince nakonec zustanu jen u dvou hodně silnejch hvězd. ()