Furioza

Poľsko, 2020, 139 min

Mateusz Banasiuk, Weronika Książkiewicz, Mateusz Damięcki, Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Janusz Chabior, Sebastian Stankiewicz (viac)

Policajtka udělá svému bývalému nabídku, která se nedá odmítnout: buď pronikne mezi fotbalové chuligány a začne na ně donášet, nebo jeho brácha skončí ve vězení. (Netflix)

Maraboy

Poláci když chtějí, tak umí. Surové krimi/drama o chuligánech, kde se násilím nešetří. Místama si to hraje na něco víc, a snaží se to asi o nějaký přesah, což moc nefunguje, nejlépe to šlape, když všude cáká krev a testosteron. 70% ()

bonovox

Nekompromisný poľský pohľad na futbalových hooligans, resp. kibicov. Miestami je to ale zbytočne chaoticky natočené a škoda že neuvidíme viacej záberov aj zo štadiónov. ()

taibrek

Neviem kde mám začať... Musel som ten film rozdeliť na dve časti. Chcel som dať tomuto počinu šancu... celé zbytočne zmätené... Obsah filmu sa stráca v dĺžke, ktorá je až primoc dlhá... Dalo by sa to urobiť aj o niečo jednoduchšie, aj keď záver prekvapí ()

Kushina

Tenhle polský film mě překvapil svojí drsností a strohostí. Někteří fotbal fans prostě mají hodně, až moc hormonů a hrotí sport do takových rozměrů, že už nejde o sport, ale o život. 65% ()

Grázl83

Příběh ne moc uvěřitelny, režie podprůměrná. Celkově docela nuda, je to totiz dost dlouhe a dívat se na bandu vymastencu přestane po chvilce bavit. ()

Martinko991

Film celkom trefne zobrazuje dianie na poľskej chuligánskej scéne, kde sa veľmi často zo "športu" tzv. 3 polčasu stali drogové gangy súperiace o moc. Herecké výkony takisto celkom ušli, film plný zvratov z troškou klišé, inak fajn film na túto tématiku až na pár scén. Napríklad ako si zopár chuligánov z autobusu poodstrkovalo poľských policajtov, aby frajerka jedného z fanúškov mohla ísť na malú (v skutočnosti by to také jednoduché veru so "psami" nebolo ;)) Inak film celkom trafil klinec po hlavičke, ale samozrejme na originál britskú klasiku Hooligans z roku 2004 sa to nechytá, raz chuligán, navždy chuligán. ()

RadaRAW

Naprosto úžasná podívaná, nemám tušení kde vyhrabali tyto herce, ale tolik testosteronu, chuligánství a násilí, v tak reálném vyobrazení, jsem nikdy neviděl. Scénář je taky skvěle napsaný a prostě celý film je zážitek, který dlouho nedostanete z hlavy. Myslím si, že tenhle film je teď značení začátku polské filmařské zlaté éry. ()

Sopholojong

Dno ludskej civilizacie. Drogy, MMA, slapky, nasilnicka ideologia, steroidy a IQ hojdacieho konika. Byt politikom a mat moc, vytvorim obdobu brazilskej BOPY a strielam to do hlavy jedno za druhym. Filmarsky chaoticke, divacky neatraktivne, moralne totalna zumpa. Poland at its worst! ()

skyfire

To už dnes amíci nenatočí. Film bez leseb, černochů, asiatů, gayů, bez stupidity, dialogů pro retardované, bez happy endu. Před 20 lety by to na 5 hvězd nebylo, ale dnes, kdy dobrý film aby člověk pohledal dávám plno, protože toho co jsem psal na začátku jsem již překrmen a tohle byl slušný proplach. ()

Honjanmach odpad!

Spousta krve, bitky. Příběh, pokud tam nějaký je, je plochý. Na závěr, kdy se chystají zatknout drogového dealera, který je informován ministrem, to je úplný, levný brak. Strašný!!! ()

Pengs

Fuf. Skvělá podívaná. Drsný,zlý,surový,polský. Seděl jsem a jen zíral jaké filmy naši sousedé umí natočit. Skvělé herecké výkony. Užíval jsem si každou minutu,ač si o hooligans a ještě polských můžu myslet svoje. Tohle dílo mě dostalo. Takový film jsem potřeboval. Kurwa za pět Pšonci. ()

OtokPag

Chuloši nejsou žádní ultras. Tohle je jiná liga. Zejména novináři by měli tyhle filmy studovat, aby poznali rozdíl mezi “normálem”, “vlajkonošem/ultras” a “chuligánem”… 🤕 ()

BigAlex

Po dlouhé době jsem konečně viděl film, u kterého jsem dokázal být přikovaný po celou jeho dobu a 2,5 hodinky utekly jak voda. Samozřejmě, že tento film není pro každého a cílová skupina je značně vymezená. Pokud se ale v dané oblasti orientujete, víte alespoň okrajově o co v této hooligans oblasti jde, tak je to pro vás jasný must have! Poláci ukázali západu, že nejsou žádný ořezávátka a povedlo se jim to zachytit i v této podobě. Chladný, realistický, drsný, neúprosný prostředí, které nahání hrůzu i přes obrazovku. Příběh je okořeněný zajímavou/milostnou zápletkou, která ovšem nikterak nenarušuje podstatu filmu a nevypadá kýčovitě. I přes to, že je tento segment lidí společností zavrhován, jedno se jim musí uznat. Tihle lidé mají laťku odvahy krapec jinde. Ty kurwo! ()

Zaks

Poľská kinematografia je v zobrazení rôznych surovostí na úrovní, to rovnako platí aj o tomto snímku. Problém je v dĺžke, určite by sa film dal skrátiť na príjemnú 1,5 hodinu. Vynechať opakujúce sa akože zvraty a iné jednotvárne zbytočnosti, zobraziť len pre dej dôležité udalosti a mohla z toho byť hooligans pecka roka. Takto je to len riadne drsná krimi, ale vo výsledku aj dosť monotónna. ()