Furioza

Poľsko, 2020, 139 min

Mateusz Banasiuk, Weronika Książkiewicz, Mateusz Damięcki, Łukasz Simlat, Wojciech Zieliński, Szymon Bobrowski, Janusz Chabior, Sebastian Stankiewicz (viac)

Policajtka udělá svému bývalému nabídku, která se nedá odmítnout: buď pronikne mezi fotbalové chuligány a začne na ně donášet, nebo jeho brácha skončí ve vězení. (Netflix)

Sazenic

Z tohodle nikdy není cesty ven a vždy to dopadne špatně. Nerozumím těmto lidem,co se skrývá v jejich hlavách. Proč násilí je na prvním místě. Ať je to jak chce,film šlapal,nadupaný bitkami,přátelstvím i zradou. Jen ten konec byl dle mého zbytečný. ()

leafroller

Velmi příjemné překvapení se silným sociálním podtextem. Film o mužích, kterým k životu nestačí porovnávat se s vrstevníky v "boji na život a smrt" ve Fortnite nebo Counterstriku. Film o současných gladiátorech, kteří netráví většinu času hejtováním na internetu a pokusy narvat stále větší pneumatiku do stále větších kalhot. Film o přátelství až za hrob. Film o férovosti a zasloužené pomstě. Film, ze kterého doslova odkapává testosteron. Jistěže tento způsob života není pro každého a jistěže nebylo chování hlavních postav vždy hezké a košer. Aco jako? Tento film nám bezesporu nastavil povětsné zrcadlo, a protože se odehrává těsně za našimi hranicemi, lze jeho motivace celkem úspěšně přenést i do našich končin. Takhle to prostě chodí a chodit bude, protože se - opět pověstné - sociální nůžky rozevírají závratným tempem. Zvykejme si. No a teď si buď mohu zapnout konzoli, nebo vzít švihadlo a pokusit se o 1000 přeskoků v kuse..........puding nebo ocel? ()