V roce 1665 v Anglii nemilosrdně zuřil mor: obětí moru se stala i Grace (Charlotte Kirk) a její manžel Joseph Haverstock (Joe Anderson). Jakmile je mladá matka sama se svým dítětem, objeví se špinavý panoš Pendleton (Steven Waddington) a snaží se prosadit. To se ale nepodaří a uražený panoš zuřivě šíří mezi obyvateli fámu, že Grace je čarodějnice. Poté, co rozzuřený dav zajme neškodnou Grace, je okamžitě informován známý inkvizitor Moorcroft (Sean Pertwee), který kdysi upálil Graceinu matku jako čarodějnici. Začíná nelítostný proces s téměř nekonečným mučením. (Immortal17)

Martrix

Myslím že jsem viděl dost abych mohl suše konstatovat, že Neil Marshall je podprůměrný režisér a ještě horší scénárista. S výjimkou dvou filmů je to totiž pořád ta samá písnička. A nezlepšuje se to. Ba právě naopak. V tomto kousku nebyl schopen ani na základě minimálních znalostí historie, vystavět aspoň trochu autentické prostředí středověku. Ústřední postava měla vzhled modelky a ne ženy chudého rolníka, nikdo se nechoval uvěřitelně a adekvátně situaci... . Ale to vše by člověk překousnul nebýt toho, že se podařilo tou nenápaditou, nedynamickou a necitlivou režií plně odhalit smutnou pravdu o scénáři. Je to pouhý výtrus nefantaziie a umělecké impotence, který se přiživuje na relativně atraktivním tématu. I kdyby jste neviděli Kladivo na čarodějnice, nebo jakýkoliv jiný film o čarodějnicích, nemohli by jste být v hodnocení smířlivější. Já osobně jsem asi horší film na toto téma neviděl. Strčit tomuto chlápkovi do pracek značku jakou byl Hellboy...to muselo chtít hodně dlouhou lajnu koksu. ()

majo0007

Disneyovka niekdajšieho řezníka Neila Marshalla na úrovni ochotníckeho divadla. Jeho průserový Hellboy a toľko odsudzovaný Cageov flick Season of the Witch sú oproti tomuto masterpiece! Tvorcovia sa tentokrát museli uskromniť - zvyčajne sa miesto Highlandu chodí natáčať do Rumunska, teraz museli postačiť aj "úchvatné" maďarské kulisy. Ďakujem, radšej zomriem Kladivom. ()

okkac

Trošku lacině vypadající (kulisy, čerstvé kostýmy), ale stále Marshallovsky ujeté. Bohužel příběh je prostý na stopáž a čekal jsem, že na konci by se nakonec mohlo objevi i to nadpřirozeno, když jsem dostali vize ďábla, ale skončí to prostě a nemá to tu katarzi, kterou bych chtěl. 5/10 Každopádně Marshall konečně má normální střih ( i když, to spíše to bude absencí akčních scén, kde by zas asi rozjel svoji kadenci) ()

oveckaoa

Největší problém filmu je ten, že hlavní herečka vypadá jako ty hlavní hrdinky z románů Rosamunde Pilcher co chodí věčně na Prima Love (zatímco tam se to dá vysvětlit tady ne) . Námět je dobrý ( i když podle skutečných událostí je tam jen to, že docházelo k upalování čarodějnic a byla epidemie moru)kdy ženská nedá statkáři to co chce (peníze to nejsou) a on ji obviní z čarodějnictví ona se ale nechce přiznat tak ji různě mučí problém je v tom, že to vůbec nevypadá jako by ji mučily a tak jak vypadá na začátku vypadá skoro i na konci tím padá i uvěřitelnost filmu. Ono i toho slibovaného mučení se člověk moc nedočká jednou ji sbičují a jednou ji cosi strčí mezi nohy a rozevřou to bohužel to je vše přijde mě, že režisér , který natočil před roky krvavou řežbu Pád Do tmy byl hodně limitován ať úmyslně nebo ne což je škoda. Hvězda dole za konec , který je hodně uvalený, že jedna ´´zmučená,, ženská vše vyřeší a tak aspoň feministky budou mít radost. 60 procent ()

bizz_mjc

Neil Marshall je na dně. Tohle vypadá jak dobře natočený televizní film. Prvních 10min. lovestory, další půlhodinu se čeká na obvinění, pak jakože mučeníčko, po kterým si nezubožená a s takřka držícím účesem v base div nevymrská, po třech dnech mučení pobíhá s roztrhaným vnitřkem, a když vylézá z vody, nemá ani mokrý vlasy. Proč to mělo přenatažený skoro 2h? Ale ďábel byl pěknej. ()

kenkaku odpad!

Film se sám degradoval během první minuty... “dle zkutečné události”... roku 1665... bla bla. Ve dvacáté minutě už mě regulerně sral stylem jak je točen a směrem kam se film vydal. Obzvlášt když je to dle té skutečné události. S postupujícím časem už to bylo jen horší (nejvíc LOL byl asi ten ninja-fred-kruger... nebo to významné natažení kohoutku vystřelené bambitky). ()

sedm.1

Tohle že natočil Neil Marshall? Ten Neil Marshall, co stojí za peckama jako The Descent, Doomsday, Centurion, či Hellboy? Jestli ano, tak v tom případě mi nezbývá konstatovat nic jiného, než že už i filmový svět je nejspíš definitivně v prdeli! Vždyť tahle podívaná od prvního až do posledního záběru jen evokuje vzpomínky na šlamastiky jako In the Name of the King, nebo Bloodrayne, což jsou díla Uwe Bolla a pokud mám jako srovnávat Marshalla s Bollem, tak to už mi fakt jako hlava nebere. No, ale prostě to tak asi je, takže se stalo, že The Reckoning je naprosto nesoudný a ultralaciný brak, odehrávající se v kulisách jak z toho nejlevnějšího TV seriálu, čemuž odpovídá i celkový vizuál, co se jinak týče zápletky, tak to je totálně prostoduchá báchorka, s debilním vývojem, imbecilními dialogy, neskutečně marnými postavami a vrcholem všeho jsou pak herecké výkony přítomných polen, které jsou srovnatelné opět snad tak maximálně s aktéry z Bollových filmů. Navíc vzhledem k Marshallově řeznickým choutkám z jeho předchozích filmů tu absentuje i tento prvek, tedy nějaké pořádné nekompromisní gore jatka, když tedy nepočítám tu jednu přejetou hlavu, což bylo sice dost zábavné, ale zároveň i sakra ojedinělé. Ne, tuhle zrůdnost prostě Marshallovi skutečně nehodlám odpustit, to je pod veškerou úroveň, a od Odpadu to v podstatě zachraňuje jen pohledná herečka v ústřední roli, což je vážně na pováženou! ()

Corpsegrinder

Nebylo by to špatný, muzika je ok, stejně tak některý halušky kde se objevuje Lucifer, bohužel to selhává v několika klíčovejch věcech - hlavní hrdinka je dost prkenná, duo inkvizitor a kozatej Freddy Krueger nebudí respekt a všechny scény mučení film připosraně skipne. Kdyby se nebáli ukázat víc tak jdu o hvězdu vejš. ()

Rathalos

The Reckoning je historicky horor/drama,ktora sa odohrava v stredoveku v obdobi,kedy mor vyhladzuje vsetko zive,ma to skvelu temnu a spinavu atmosferu,obsahuje nejake tie gore efekty,fajn hudbu a herci boli tiez snazivi,no na druhej strane je tam vela chyb,ktore normalne biju do oci,ako keby reziserovi obcas preplo v hlave,ale aj napriek tomu sa mi to pacilo,cize styri hviezdy dam s urcitostou...:-) ()

helraiser

No nebylo to špatný, ale čekal jsem něco trošku víc. Celkově se jednalo o docela pěknou exkurzi do středověku s místy pěknou atmosférou, ale po hororový stránce se zas o nějaký luxus nejednalo. Nejhororovější části se odehrávali ve vězení ve snových sekvencí a i přesto, že to mělo docela koule a masky byly parádní tak na to, že se jednalo o středověk a čarodějnice tak to bylo pro mě málo. Takže celkem čistej průměr s pár prima Gore scénama a pěknými masky, ale čekal jsem mnohem víc. ()

Clark_Kent

Nebejt Charlotte Kirk a jejího zadku, asi bych to vůbec nedokoukal. Čarodějnictví je oblíbená látka, tak se musí asi vyždímat dokonale. Je fakt, že ten snímek dokáže vyvolat určitý hněv. ()

johnsnow

Nemôžem sa ubrániť istému sklamaniu. na film sa pozerá dobre, nenudí ale proste to nie je Marshallov čistokrvný rukopis. Čakal som drsnú akciu a tej je tu málo a aj nie je nejak extra drsná. Pochváliť ale musím halucinačné sny tie stály zato. Herecky v pohode. Ale proste to nie je ten Marshall na akého som zvyknutý a akého som čakal. ()

Pitryx

Tak jistě, že jsem se domníval, že budu koukat na horor. Jsou zde sice hororové scény a to tuším tak tři, jenže to jsou jen vidiny, nejsou přímo v ději, ergo kladívko, může jít tak akorát o thriller, když už. Kostýmy dobré, děj však značně kostrbatý. Občas jsem dokonce popojížděl, protože některé scény byly dlouhé. Mučení je zde víceméně náznakové, mimo kameru, takže je to celé takové jalové. Hlavní představitelka má sice hezkou larvičku, ale jinak nezaujala. Celkově dost podprůměrný film. ()

Facerr

Ok, horor to prostě není a je mi jasný, že to nízké hodnocení je tady právě od těch, co horor očekávali. Na druhou stranu je to slušná podívaná, která má dobrou atmosféru a pořád se v ní něco děje. Jestli čekáte nějaký ty bubáky, zůstanou jen ve fantazii hlavní hrdinky.. ()

Kushina

Z klasického filmu o čarodějnicích se stal příběh odvážné ženy, co svou pravdu dokázala svoji silou a nezlomnou vírou a potrestala ty, co používali jméno boží ve svůj prospěch. Kéž by takových žen bylo někdy v historii více. Nemuselo by jich před 500K umřít. Samotný film nebyl špatný, jen pár kiksů, jako že se mohla po xx hodinovém mučení hýbat, jako by ji nic nebylo, v dřívější době by se 5. dne již nejspíš nedožila na infekci, nebo vykrvácení. Ale i tak to nebylo špatné. 55% ()

brasek

Televízna historická dráma, bez hlbšieho významu. Príbeh je nezaujímavý, celé to má charakter inscenácie, žiadny nádych doby v ktorej sa má príbeh odohrávať a vyumelkované postavy. Nič pre mňa, chcel som horor a nie túto bez atmosferickú záležitosť. ()