Jeho meno poznajú všetci, ale vysloviť si ho netrúfne nikto. Kultový hrdina všetkých strašidelných historiek, ktorého poznávacím znakom je zlovestný hák natretý medom a roj včiel. Stačí ho päťkrát vyvolať pred zrkadlom a on sa objaví - tentokrát v galérii moderného umenia. Mladý výtvarník Anthony má pocit, že jeho kariéra stagnuje a on potrebuje nový impulz, aby mohol pokračovať v tvorbe. Jedného dňa mu kamarát porozpráva tragický príbeh o tom, ako sa zrodil muž s hákom a prečo začal vraždiť. Anthony je tou legendou úplne fascinovaný a začne pátrať po ďalších okolnostiach. Jeho obrazy zrazu získavajú temný nádych a postupne sa na nich začína objavovať jediná tvár... (Forum Film SK)

Flopik

Podobne ako jednotka a len som sa utvrdil, že táto séria ide teda úplne mimo mňa. Candyman je tam úplne minimálne, skoro vôbec vlastne.  Zabitia nič moc a dosť ich je mimo kameru takže po hororovej stránke chválim len premenu hlavného hrdinu. Snaží sa to niečo hlbšie povedať, ale zase nič čo by sme už milión krát nepočuli a za mňa to teda ten hlbší význam skôr zabíja. Celkovo som sa hrozne nudil a nevedel sa dočkať konca. Slabé 2*. ()

bozka10

Neviem prečo majú v týchto ghetto filmoch neustálu potrebu pripomínať nejakú rasovú segregáciu,v každom dialógu je to dosť cítiť a pri tomto subžánry mi to už dosť leze na nervy a ovplyvňuje to aj diváka.Film sám o sebe je po remeselnej stránke samozrejme na špičkovej úrovni ako sme si už u Peeleho zvykli,je to výstavný kus.Nemôžem si pomôcť,ale tieto ghetto kvázy sociálne horory mi ale vôbec neprídu strašidelné.Ani raz som sa nezlakol,ani na sekundu som sa nebál a to je to čo očakávam od hororu.Keby sa do budúcna trošku odosobnili a nenechali sa do nekonečna bičovat pocitom krivdy doby dávno minulej,tak tak by im z toho nakonec vyšla nielen excelentne natočená sociálna dráma,ale aj skvelý horor, pretože filmarina tu je na špičkovej úrovni.Nabudúce viac hororu,menej sebaľútosti. ()

warrenur

Typek polovicu filmu chodi s uhnivajucou rukou a dalsi cas s polkou ksichtu a vobec ho to netrapi a ani jeho okolie..tvl. Co ma tiez vyrusovalo bola stereotypna snaha tvorcov ukazat nam svoju predstavu o zivote a vztahoch v "umeleckej brandzi". Posolstvo filmu o rasovom utlaku aj minimalne vnimajucemu divakovi uplne jasne. Avsak sposob akym ho pretlacaju je prilis invazivny a prvoplanovy. Ale hlavne,...., ak mal toto byt horror, tak atmosfera mu uplne chybala. Obcas bola dokonca komicka. Strasna bieda. 35% Neodporucam. ()

TheSpearCZ

Rozhodně je ten film rasově nekorektní - LGBT, černé hlavní postavy a bílý policajti už samotný film snižují dolů, ale paradoxně řemeslnicky film není vůbec špatný, řekl bych, že je takový svůj, což není špatně, ale tady rozhodně pokulhává scénář, který mohl být více hororovější, přitom námět byl vynikající, protože režisérka mohla vidět předlohu (film z roku 1992) a tento nový Candyman za mě velkým paradoxem není remakem, ale sequelem, což je zrovna tady škoda. A samotné finále mohlo být zvládnuto daleko lépe, tam byla vidět ta klasická nezkušenost režisérky. Jinak na to šlo koukat, ale na konci roku si podle mě fakt nevzpomenu oč tu vlastně šlo, takže asi tak. Slabší 3* ()

Aurus

Velmi povedený film, je lepší než jeho 3 předchůdci. PŘÍBĚH 8,5/10,POSTAVY 8/10,HUDBA 9/10 A HERECKÉ VÝKONY 9,5/10. Film má velmi dobrou atmosféru. Postavy si zamilujete,a vraždy jsou velmi kvalitně udělané. Film má 52% nezaslouženě, zaslouží si 75%. Za mě 8,5/10. ()

johnymdoe odpad!

Rasistická sračka. Obdivuji jakou příšernost je dnes schopný někdo natočit. Po takovémto filmu se člověk nediví, že stále existuje Ku-klux-klan. Původní film děsivý a dobře natočený. Tento film...proboha tam jsou bílí jen proto aby byli za nesvéprávné, blbce, nebo pipiny...opravdu totálně rasistické naopak, copak to nikdo nevidí? Chtěl jsem dát 1* za Tonyho Todda, ale nelze. Je to špatně natočené, blbě zahrané, příšerně nudné. Tohle je opravdu ODPAD. ()

Bozvav

Co na to říci? Candymen mne nezaujal před lety a nezaujal mne ani nyní. Asi je to tím, že mne horory a bubu filmy tohoto typu nikdy nebraly. Přitom atmosféru snímku upřít nelze, stejně jako slušnou kameru. Kdo má tyto příběhy rád, tomu doporučuji. ()

Mackoun

Vizuálně příjemná věc, ale coby občasného návštěvníka hororového žánru mě to vlastně jinak ničím nenadchlo. Naopak mě často iritoval infantilní, polovičatý a průhledný vývoj dějové linie, která vlastně ničím nepřekvapovala a zapadá do hororových klišé natolik, že jsem po původním plánu vlepit tomu alespoň tři hvězdy za vizuál usoudil, že je to na třetí hvězdu stejně málo… lákalo mě to především díky participaci Jordana Peela (Peeleho?), ale pokud Vás k tomu nutí podobné důvody, klidně tenhle výtvor s klidným svědomím přeskočte. ()

BOURQUE

Pôvodnú „ságu“ Candyman nepoznám, takže nemám dostatočné základy na nejaké porovnanie. Každopádne z prvých reakcií užívateľov ČSFD je jasný, že sa nejedná o reboot. To je (z určitého hľadiska) dobrou správou. Zlou správou je, že nečakajte tak vydarený „comeback“, ako to bolo v prípade Halloweenu. Scenár je napísaný v klasickom duchu, do ktorého je prepašovaných zopár prvkov, ktoré dneska rezonujú vo Svete. Miestami je však deravý a hlavne ten záver jednak ukazuje akúsi bezradnosť tvorcov uzatvoriť ten príbeh tak, aby bol kompaktnejší. Ale stále platí, ako to hovorím v takýchto prípadoch, že zadné dvere pre prípadné pokračovanie nechali otvorené. U strašidelných scén je už pred začiatkom jasné, že čo a prečo sa to stane (čo sa asi stane, keď sa 5x vysloví to meno?). Z hereckej stránky tu vidíme len ten minimum, ktorý film potrebuje k tomu, aby nejako fungoval. Režisérka NIa DaCosta pri niektorých scénach buď zbytočne váha, alebo nie je rázna. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

helloween93

Ten sociálně-kritický přesah si tvůrci u béčkového slasheru mohli odpustit. Režisérka Nia DaCosta zřejmě v původním Candymanovi našla víc, než tam bylo obsaženo a snažila se tyto motivy naroubovat na dnešní Chicago. Místy dost matoucí scénář jí to taky neulehčuje. Finále jsem moc nepobral, ale z chudáka Candymana tu udělali social-justice warriora, který likviduje zlé, privilegované bílé jedince, kteří gentrifikují bývalý černošský hood. Pokud čekáte napětí a strach, sáhněte po jiném slasheru, protože Candyman nemá ani jedno. Ani vraždy a gore nejsou nic žánrově převratného, zkušenější hororvý divák to prozívá. Film sice zaznamenal kasovní úspěch, ale hororově jde o zklamání. 2* ()

MickeyStuma

Čtvrtá hororová etuda napravuje špatnou reputaci nepovedeného snímku třetího, který takovýto námět na dlouhou dobu pohřbil. První snímek nastavil svou hrůznou atmosférou laťku hodně vysoko, čímž se snímek druhý toho ještě jakž takž drží. Onen třetí už byl skutečně průser. Tento nový snímek se oné nastavené laťky snaží také dosáhnout a byť se to ne až úplně daří, má k tomu hodně blízko. Pomáhá tomu hlavně fakt, že se příběh vrací právě do míst známých z prvního snímku. Nadpřirozený zabiják s hákem na ruce je tedy opět tu a stále nemá s nikým slitování. A stačí k tomu hodně málo. Před zrcadlem pětkrát vyslovit jeho jméno. No, zajímavá forma sebevraždy. Příběh opět vychází z povídkové předlohy autora Cliva Barkera, čemuž svým způsobem také vzdává hold. Dějově jsou obsaženy vzpomínky na události známé z prvního snímku, což tak svým způsobem připomene o co vlastně jde a co za hrůzy se už udály. Nejde ale ani tak o volné pokračování či remake za účelem restartu, jako spíše o nový pohled na známý příběh s pokusem vytvořit novou hloubku. To se kupodivu i daří. Depresivní styl vyprávění v kombinaci temným a místy i napínavým aspektem vývoje děje tak nabralo hodně na zajímavosti. Vysvětlení co či kdo Candyman je, kde se vzal a jakou roli ohledně jeho legendy mají jeho oběti, je ztvárněno vynalézavě a na správný horor atmosféricky hodně hrůzostrašně. Jak už to ale také bývá, i tak zůstalo mnoho nezodpovězených otázek, takže je na diskuzi, je-li to liknavostí tvůrců a nebo úmysl pro případné další pokračování, kde by se s tím pracovalo. Černý humor je namístě a i nějaké ty narážky či zesměšňování některých daných aspektů jsou v tomto případě přijatelné. Snímek se dá považovat za vytvořený s respektem ke staršímu zpracování oné povídky a to i v uměleckém dojmu, tudíž o pokračování by zájem být mohl. Jen už do toho necpat politický rasový marast BLM, který z tohoto díla vytváří propagandistický rasový spektákl, což zaslouženě body snižuje hodně dolů, neboť se jedná o zneužití literárního díla i předchozích snímků. O černoších jako nevinných obětích bělochů v povídkové předloze není ani slovo. ()

panvasik

Čekal jsem další zklamání, ale nakonec se to dalo. Není to žádný převratný kousek ke kterému se budu někdy vracet, ale mohu říct, že nejsem zklamaný, ale překvapený taky zrovna ne. Je to čistě průměrná záležitost, nic víc, nic míň 5/10 ()

Davidkkk

Letošní Candyman zprvu působí jako chytřejší, vzácněji sepsaný horor, čím blíže se ale film blíží k závěrečným titulkům, ztrácí na své atmosféře, i kvalitě jako takové. Chválu vysluhuje převážně afroamerický cast v čele s T. Parris. Neznalost původní klasiky z ’92 může být překážkou. ()

geek.ondra

Stejně jako původní film je to skvělý horor který se ale do dějin nezapíše. Je to s přehledem zvládnuté řemeslo s účinnou atmosférou a Peelovským nádechem. Lehce nadstandardní spokojenost. 7/10 ()

Rockerman

No nic moc. Vraždičky jsou fajn, ale atmosféra trochu slabší. Nevadí mi, že skoro všechno hrají černoši, ale pokud ten podělaný rasismus budou cpát do každého filmu či seriálu jak se teď děje, tak se jim to brzy vymstí. Diváci toho začnou mít plnou řiť (tak jako já) a přestanou se na to dívat. ()

helraiser

Tak čekal jsem velkej průser a tak jsem byl sakra překvapen, jak to celé dopadlo. Opravdu perfektní navázání na původního Candymana, to jsem opravdu nečekal a funguje to opravdu dokonale. Slušná porce mrtvolek i když většinu vražd přímo neuvidíme, ale to mi osobně vůbec nevadilo, v původním filmu to též tak bylo, ale ta hra se zrcadly byla perfektní, něco málo ukázaly odrazem a zbytek fantasie diváka, prostě paráda. Chytré, temné, znepokující a opravdu atmosférické. Opravdu velké překvapení a rozhodně jeden z nejlepších hororů tohoto roku. Tak nízké hodnocení je v tomto případě úplně mimo mísu. PS: jen jedna malá výtka, to vážně musejí do každého filmu v dnešní době cpát teplouše? To jako fakt? A ani neskončili na maděru... ()

Vabr

Strašně špatné. Starého Candymana jsem bohužel ještě neviděl, takže nemůžu srovnávat, a budu tedy mluvit konkrétně jen k tomuto. Film opravdu není nic jako nový Halloween nebo Texaský masakr motorovou pilou - žádný slasher! - je to jedna z mnoha novodobých BLM propagand (Antebellum atd.). Takže už takto ze začátku varuju, že pokud jste si sem přišli pro horor, tak budete s nevyšší pravděpodobností zklamaní, asi stejně jako já (a to jsem klidně i pro různé originální mixy žánrů). Tady totiž po většinu stopáže sledujete lidi z nóbl smetánky, kteří fakt nejsou v žádném ohledu sympatičtí a byli mi těžce u prdele. Ono to je způsobeno jak vyzněním toho celého, tak i neúprosnou stopáží, kde bohužel řeší s*ačky. Postavy se chovají nudně, řeší blbosti, jdou na výstavu a plno dalších pozérských póz. Protagonista je Candymanem posedlej, ale to se u mě opět setkalo s těžkým nezájmem - zkrátka jako zbytek filmu špatně vystavěné. Celý film jsem měl tento pocit snad u všeho. Špatně vystavěné postavy, děj, hororové scény, body horor, dialogy. Všechno to bylo moc buď uspěchané, a nedali si tedy vůbec na tom záležet, anebo to bylo moc zdlouhavé a ničím zajímavým/důležitým to do filmu nepřispělo. To je bohužel už tak, že když to drhne od začátku, tak se to zkrátka a dobře průběhem moc nespraví. Další problém mám s killy. Ty byly většinou mimo kameru, což je mi záhadné, protože tím si akorát zbytečně na*íraj hororvé fanoušky, ale jejich volba, mno. Očividně jim o horor moc nešlo, spíše o BLM, tak to snad nějak ti fanoušci žánru pochopí. Ne. Když už tedy byly na kemře, tak dost meh. „Body horor" od včelího bodnutí byl vcelku dost náhodný a opět tu nastal takový známý nešvar, kdy má postava očividně celou ruku do*urvenou, ale neřeší to absolutně nijak protože blbej film. Opravdu mi tohle moc po chuti není takové pitomé chování postav. A konec samozřejmě „vygraduje" do báječného poslání, o které se celou dobu snažil. Super, bombastický důvod, proč Candyman vlastně kdy vznikl 🙃. Sečteno podtrženo tu vše příšerně vrže a vlastně úplně zbytečně, když tu o horor očividně nejde a myšlenka není dostatečně silná na udržení toho všeho. Vyhodnocení: Horory jsou od toho, aby se u nich člověk bál, ne? Nebo pocítil aspoň trochu něco strašidelného, ne? Tak proč tohle? Vždyť u tohodle se nikdo bát ani nedokáže ()

Kingjiri

Po filmařský stránce (nejen) v rámci žánru hodně zajímavá podivaná, zejména práce s odrazama v zrcadlech je skvělá. Atmosféra je místama pěkně napínavá (zásluhu na tom má nejenom zmíněná kamera, ale i práce se světlem nebo zvukem) a nějaký strašení se taky povedlo. Ocenil jsem i menší množství zbytečně explicitních scén. Jenže z dramaturgickýho pohledu už je novej Candyman o poznání slabší podivaná. I přes hodně skromnou stopáž se děj místama dost táhnul a ukacanejch nebo pomalejších scén bylo dost. Cenim snahu o navázání na původní film, nicméně tohle pojetí mě prostě nezaujalo. Za solidní filmařinu a atmosféru třetí slabá hvězda. ()

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (viac)

Candyman a Wonder Woman se odkládají

Candyman a Wonder Woman se odkládají

13.09.2020

Před pár dny jsme psali, že studio Warner Bros. vážně zvažovalo odsun svých dvou největších chystaných premiér – Wonder Woman 1984 a Duny. Nakonec došlo oficiálně k odsunu pouze WW84, a to na 23.… (viac)

Captain Marvel 2 našla režisérku

Captain Marvel 2 našla režisérku

06.08.2020

Pokračování komiksové Captain Marvel nakonec natočí režisérka Nia DaCosta, jež má za sebou například čerstvě remake Candymana nebo snímek indie drama Little Woods. Střídá tak předchozí dvojici Annu… (viac)