Texaský masakr motorovou pilou

• USA Texas Chainsaw Massacre

Pokračování hororu, ve kterém skupina influencerů zamíří do Texasu vdechnout život městu duchů, ale narazí na Leatherface, proslulého vraha s maskou z lidské kůže. (Netflix)

Kudly4

Jediným, velkým mínusem, je katastrofální casting. 2003 - Jessica Biel, 2006 - Jordana Brewster, 2013 - Alexandra Daddario. Tady prostě ta hlavní, pěkná ženská chybí. Místo toho tu máme klasickou Netflixovskou sestavičku, kde samozřejmě nechybí černoch chodící s blondýnou, třetí pohlaví, škaredou noname postavu a ... Teslu. Každopádně, u Texaského masakru, jsem se tešil na to hlavní - na Gore. A Musím říct, že už dlouho jsem neviděl takový jatka ! Je to brutální víc, než všechny předešlé díly dohromady a to já cením. Hned při úvodním masakru v policejní dodávce jsem dostal husinu. Za mě (až na ten casting) hodně povedená motorová pilka a vypadá to, že by se z toho mohla stát série, jako u Halloweenu :o) Závěrečný titulky excelentní. (TCHM je o brutalitě !!) ()

petero

Sériu texaský masaker fakt môžem a okrem amatérskej hviezdne obsadenej časti z 1994 pod 3* nejdem. Takže nový masaker poteší hlavne nekompromisným Leatherfaceom ktorý sa tu s tým naozaj nesere a likviduje obete s fatalitkami ktoré stoja za to a nedal mi nespomenúť na časy keď som ako teenager potajomky na satelite v noci sledoval časti piatka 13teho a tešil sa na trikovú vynaliezavosť úmrtí. Takže v rámci série sme sa dostali k poriadnemu bodycountu a nápaditej likvidácii. Okrem toho dej nie je nič moc a veľmi to tu nemá kto ťahať, no z letargie celkom výrazne vytrhávali prekvapivé konania postáv od ktorých sa v rámci série očakávalo niečo iné, takže aj toto snaženie sa vybehnúť zo zebehnutých koľají tu fungovalo. ()

Marze

Lide z mesta narazi na nevrazivost podeziravych jizanskych vesnicanu s buranskym chovanim. Nebuduje se tu napeti, jen se na sebe vrsi brutalni sceny. Postavam se tvurci sarkasticky vysmivaji. Ale co je zabavne, dari se vykreslit mladez horsi nez Leatherface. Kdyz je v buse zacne porcovat, proste je odepisete a jiz jen cekate na dalsi brutalni ,nebo zabavne sceny. Ale i ty se omrzi. ()

rollman1

Kritici a srovnávači všech zemí, běžte se vycpat!!! Ve filmu, který se jmenuje Texaský masakr pro rok 2022 hledáte jako co? Drama? Atmosféru? Postavy, které se v průběhu filmu vyvíjí? Dejte si facku a přestaňte už konečně srovnávat nové filmy s těmi starými. Originál byl fajn kdysi, tohle je fajn dneska. Konečně se kožeňák urval ze řetězu a servíruje takové hody, že by se nestyděl ani Jason. Krvavá jízda, která je samozřejmě hloupá, ne tak filmově dokonalá, ale v rámci žánru úplně dostačující. Rychle to letí, není čas na zbytečnosti, hlavně ať už se to řeže a tady se řeže celkem dost. Scéna v autobuse je opravdu parádní, přesto bych jí chtěl ještě delší a krvavější. Konec je už třešnička na dortu. Neříkám, že si film hodně nebere z nového Halloweenu, který obsah Final girl a Nemesis pojal mnohem lépe. I tak se jedná o solidní žánrovku plnou krve, střev a uřvaných lidí. Víc nepotřebujete. Nic už nikdy nebude jako originál, tak se s tím smiřte nebo nečumte na filmy. ()

kingik

Tupé vypasené hovado Kožená tvář znovu v akci! Pár let čekal, až v prodejnách s motorovými pilami zlevní jeho oblíbený pracovní nástroj. A dočkal se. Za přispění (bulharských) filmových činovníků,  kteří mu posvětili jeho bohulibé brutální plány, smí krvavě řádit na Netflixu, do kin už se neprořezal. Kolem jeho přesného věku panují věčné dohady, jediná přeživší z původního masakru, která na pomstu čekala téměř půl století, mu jde po krku, ke vší vyšinutosti do jeho teritoria dorazilo maso na porážku. Na dobrý scénář s příběhem nebyl čas, tak se prostě v explicitní kvalitě jen seká, tluče a řeže do živého masa. David Blue Garcia režíruje na debutanta schopně, ovšem neeliminoval nedostatky laxního a spěšného scénáře, takže Koženec je tak nějak nesmrtelný a zranění se mu záhadně rychle regenerují. Jediná dějově vstřebatelná linie s pomstychtivou přeživší není až tak špatná, jen je příliš narychlo podána, takže působí nevýkonně, přičemž žena nelogicky váhá s odpravením svého objektu pomsty, když se jí naskytne jedinečná příležitost. Omladina je pramálo půvabná, což je výhoda, neb se divák těší, jak ji hrdina v masce pokosí.  Sarah Yarkin a Elsie Fisher jsou hodně asexuální holčiny, nebo se spíše jedná jen o pomstu vizážistů. Divák nemusí mít nakoukány předchozí filmové příspěvky do série, protože film je zvesela ignoruje a v úvodu jen v rychlosti archivním obrazem shrne, co se v hororově památném roce 1973 semlelo. A zvláštností je i to, že Hruškova Kůžička musel sekat drahná léta dobrotu, rozzlobilo ho až vystěhování jeho mámy z domu, které nepřežila. Alice Krige v roli matky se od dob hororových pout s Kingem hodně fyzicky proměnila. Film je hodně krátký (cca 80 minut) a režijně tím pádem i uspěchaný. Vrcholem je scéna masakru v autobuse plném influencerů, kde dá motorová pila a její zvuk nejvíce o sobě vědět. Lokacemi se film podstatně liší od svých předchůdců, diváci milující vyhroceně dusnou a tajemnou atmosféru venkovské odlehlé farmy budou možná spílat duchu westernově působícího vylidněného zapadákova. Brutalitou a explicitností se rozhodně nešetří. Tím film neochvějně vládne. Gore je špičkové a dává značně zapomenout nízké scenáristické propracovanosti posledního dobrodružství Koženého obličejíčku. Takže žádný vrcholný děj, jen solidní řežba. 8/10  ()

• Motorová píla, ktorú Leatherface používa, je totožná z verzie z roku 1974. Jedná sa o značku a model Poulan 245 A. (BoredKid)
  • Jedinou přeživší Leatherfaceova řádění z úplně prvního Texaského masakru z roku 1974 byla postava Sally Hardesty v podání herečky Marilyn Burns, která si tuto roli zopakovala i ve snímku Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013) – mimo jiné měla i cameo ve čtvrtém díle (1994), ale jako zcela jiná postava. Tvůrci se rozhodli Sally zakomponovat i do tohoto pokračování, ale jelikož Marilyn Burns roku 2014 zemřela, museli roli přeobsadit – získala ji Olwen Fouere. (fiLLthe3DD)
  • Kvůli odložení premiéry snímku Leatherface - zrození (2017) ztratily společnosti Lionsgate a Millennium Films práva na sérii Texaský masakr a získalo je tak studio Legendary. (fiLLthe3DD)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru