Úspěšná autorka Veronica Henleyová (Janelle Monáe) je lapena v děsivé realitě. V zápase s vlastním vědomím musí odhalit šokující záhadu dřív, než bude pozdě. Vyvolená je hororový thriller od producentů snímků Uteč a My v režii novátorského dua, které tvoří fenomenální Gerard Bush a Christopher Renz (Bush+Renz). (Vertical Entertainment)

silentname

"Antebellum" bolo pre mňa jedno z najväčších tohtoročných filmových očakávaní. Uvidel som poster, prvý teaser a bol som okamžite zvedavý aký bude film. Ako ale Marceloo veľmi dobre poznamenal, myslím si, že tento film bude z politických dôvodov vysoko polarizujúci. A obávam sa, že sa nevyhne obrovskej dávke hejtu. Nebudem tu ale politiku rozoberať. Súhlasím ale, že keby vyšiel tak, ako sa pôvodne plánovalo (v apríli 2020), tak by asi pôsobil oveľa silnejšie a údernejšie. Vnútorne mám pocit, že herci svoje role odviedli skvele. Janelle Monáe je vynikajúca v hlavnej role. Pôsobí ako skutočná líderka a dáva do toho absolútne maximum. Plus keď na konci vidím ako to celé naplánovala a prevedie, tak jej skladám obdiv. Opäť platí, že som bol zvedavý aj na Jenu Malone a myslím si, že týmto filmom pokračuje vo svojom trende, kedy si asi dievča vyberá viac role zloduchov. A miestami tu pôsobí skutočne elegantne a hrozivo. Mám však s filmom jeden veľmi vážny problém a to je spôsob, akým sa rozhodli tvorcovia podať príbeh. Myslím si, že keby začneme skutočným životom a odtiaľ by sme sa dostali na plantáž, tak by to bolo zaujímavejšie, než keď sme na plantáži, potom v skutočnosti a nakoniec naspäť na plantáži. Buď mali tvorcovia nechať celý film na plantáži, alebo tú časť zo skutočnosti dať na začiatok. A myslím si, že film by pôsobil silnejšie a efektnejšie. Pretože by nechal viacero momentiek lepšie vyznieť a mohli by sme hádať čo sa vlastne deje a ako sa to celé deje. Pretože v poslednej polhodine film vyloží karty na stôl a všetko tajomno sa stratí. A je to škoda. Bol by som radšej, keby si nechal nejaké esá v rukáve a mohli potom prísť ako skutočné prekvapenia. Okrem toho je tiež škoda, že toho nevieme veľmi veľa o postavách. Nemám pocit, že za ten čas sme ich mali časť spoznať. Záver je ale vynikajúci a takisto je zaujímave zistiť, čo je vlastne "Antebellum". Nebudem to ale prezrádzať pre tých, ktorí film nevideli. Ja som rád, že som film videl, no cítim, že zo svojho potenciálu mohol vyťažiť oveľa viac. A hlavne je treba povedať, kde sa stratili strašidelné momentky? Film je viac thriller a dráma, než horor. Ani raz som nemal pocit, že by som mal z niečoho strach. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Rasistické hnutie BLM sa v uliciach prejavuje rabovaním a vypaľovaním síce len pár mesiacov, ale v kinematografii si hovie už pekných pár rokov. Ono sa ani nič iné čakať nedalo, keď film vyprodukujú ľudia, čo si svoje komplexy vybili už pri filme Get Out. Odteraz sa budú už len točiť filmy o zlých belochoch, trpiacich černochoch a aby sa nepovedalo, každý štvrtý film bude o holocauste. A slniečkári a sfetovaní antifáci s odporne mastnými dredami ešte tlieskajú. Filmovo to nebolo až také zlé, ale propagandu a tlačenku jediného správneho názoru neznesiem. Žiaľ mnohých to už ovládlo, veď aj tu vidíme, že v komentároch jeden užívateľ, ktorý si dobrovoľne dal do nicku slovo „Zlo“, označí všetkých, ktorým sa film nepáčil za rasistov. Asi ho v írsku ešte málo obohatili. Nech vyčká času. ()

TheSpearCZ

Za prvé musím zmínit, že tohle nemá s hororem vůbec nic společného. Tenhle film je takový nepořádek že to snad ani není možné... a přitom to začíná tak zajímavě na plantáži a hlavně po půl hodině, kdy se přesouváme do přítomnosti jsem čekal něco ve stylu "jak minulost ovlivní přítomnost", jenže to co se z toho vyklubalo bych v životě nečekal. Ve výsledku z toho vyšla absolutní blbost, která je navíc jen propagandou dnešního "Black Lives Matter". Velká ostuda pro režiséry za to, kam tenhle film poslali. Jednu hvězdu za herecké výkony si to ale zaslouží. 1* ()

Vabr

Z tady těch nových filmů/seriálů o rasismu, je podle mě Antebellum nejhorší. Příběh je vcelku nezajímavý, přesto se ale na film dívalo dobře. ,,Minulost" je překvapivě o dost zajímavější než prostřih ,,budoucnosti". Postavy ok. Konec byl divný a nelogický vzhledem k předešlým událostem, ale hádám, že hlavní pro tvůrce byla asi myšlenka za cenu pytle nelogických chyb. VYHODNOCENÍ: O DOST RADŠI BYCH NA PLANTÁŽI VIDĚL TU VELRYBU!!! ()

sedm.1

Další filmový příspěvek do módní kategorie: Bílá havěť zase ubližuje chudinkám černouškům. Neřeším, jen už mohu konstatovat, že toho je fakt jako že už moc, a tak buďme tentokrát tedy alespoň vděčni, že tento příspěvek lze v jisté míře považovat za ten originálnější a dané téma převážně využívající ku prospěchu filmu. Každopádně je nutné na začátek upozornit, že o horor se nejedná ani okrajově, spíš bychom mohli hovořit o takovém lehčím thrilleru, který v pozitivním ohledu disponuje poměrně působivou atmosférou, slušným nápadem, v druhé polovině filmu svižnějším tempem a především zhruba po hodině vážně nápaditým, nečekaným a zábavným zvratem, který do té doby podivnou a zvláštní zápletku uvedl na pravou míru, a opakuji, ten zvrat je jednoznačně tím nejlepším na celém filmu. Co tuto podívanou naopak znehodnocuje, je rozvláčná první polovina, dále pak absence napětí, nefunkčnost emocí a hlavně představitelka hlavní role, která je silně nesympatická a už dlouho jsem nějaké ústřední postavě tak nepřál nic dobrého, nehledě na to, že ani nikdo z dalších postav a jejich představitelů této podívané zrovna dvakrát neprospěje. Antebellum jinak nepomáhá určitě ani to, že nemá jedinou výraznější scénu a prakticky ve všech ohledech se drží při zemi. Když to tudíž ve výsledku sečtu, nejedná se o vyloženě špatnou, či nezábavnou podívanou, na druhou stranu tomu ale prostě chybí naprosto vše, aby se o Antebellum dalo hovořit opravdu v dobrém. ()

• Natáčení probíhalo v New Orleans v Louisianě. (noelcoward73)