Nádejná mladá žena

• Slovensko Mladá pomstiteľka (viac)

Cassie (Carey Mulligan) bola nádejná mladá žena… kým sa všetko zo záhadných dôvodov nezmenilo. Zdá sa, že v jej živote nie je nič také ako sa zdá: je veľmi múdra, provokatívne prefíkaná a naviac po nociach žije tajným druhým životom. A zarazu nečakané zoznámenie Cassie ponúkne šancu napraviť krivdy minulosti. (Cinemart SK)

hroubek

Hodně moc jsem se na tento film těšil, poté co jsem viděl parádní trailer. A film mě nezklamal, protože je přesně takový jaký sliboval trailer. Nekompromisní, sexy, a taky se zajímavou myšlenkou. Režisérka a scénáristka Emerald Fennell odvedla parádní práci. Fennell vypráví svůj film především obrazem a díky tomu je vizuálně velmi působivý a dokáže tnout do živého, aniž by použila dialogy. Dost oceňuji, že film toho nabízí mnohem více, než se na první pohled zdá. S hlavní myšlenkou se pracuje na obě strany a ukazuje se, že ne všechno, co hlavní hrdinka dělá je morálně správné. Samotná zápletka je k mé spokojenosti rozvinutá a krásně v poslední třetině graduje v nekompromisní konec - skoro jako nějaká antická tragédie (myšleno jako velká pochvala). Ve filmu je skvělé obsazení, hlavně herci ve vedlejších rolí, kteří dostali za úkol hrát "ty hodné kluky, co holky chtějí". Nicméně to nic nemění na tom, že je to velká one women show Carey Mulligan, která si celý film ukradla pro sebe a je zde boží. Film se mi dost líbil, mám sice k němu pár výhrad, přesto to nic nemění na tom, že jsem spokojený. Nadějná mladá žena je silný film, který umí překvapit a má zajímavou myšlenku. ()

bizz_mjc

Na téma sexuálního zneužívání dobře natočený a upozorňující film, který #meetoo hystericky nedémonizuje, i když bych jeho nečekaný závěr sám až takhle nevyhnal. ()

Brain-D

Rozhodně originální způsob pomsty, který si budu pamatovat i když nejspíš zapomenu rychle celý děj. Carey Mulligan tu rozjíždí vysokou dívčí hereckou. Rozhodně jeden z těch nadprůměrných snímků roku 2020. 70% ()

VanTom

Feministický revenge thriller kombinovaný s romantickou komedií. Promyšlenost pomsty za dávný zločin je však povrchně vykonstruovaná, občas tendenční a podobně rozbitá, jako psychika hlavní hrdinky. Zvrat v idylickém milostném vztahu nepřekvapí (obzvlášť, když ho klidně vyzradí distributor v obsahu), ambivalentní vyústění finálního zúčtování už asi ano. Celá 4. hvězdička jde za skvělou Carey Mulligan. ()

Skeksis

Rola nebola nijako extra silná, ale Carey Mulligan bola cool. Konečne nejaká krimi/dráma/thriller, čo tomu aj naozaj zodpovedá. Jediné, čo som nepochopila, boli tie dve woodoo dámy cca 1:44 aj niečo... natriasajúce sa pred oltárom. ()

zigíš

Carey Mulligan skvělá ale, dokoukával jsem to tak nějak netečně, bez většího zájmu. Každopádně Emerald Fennell bezesporu JE nadějná mladá žena a na její další film jsem docela zvědavý. ()

haluska11

13 Reasons Why z Lidlu. Snímek má oproti seriálu to štěstí, že jej tahají dobří herci. Bo Burnham je sympaťák, Carey Mulligan je skvělá a vedlejší role nezaostávají.  Nadpoužívání popových vypalovaček je zbytečné a ubírá na jakémkoliv kýženém efektu. Příběh není od základu špatný, režie je ale slabá. Ve výsledku se film od zmiňovaného seriálu moc neliší - stačí jen doufat, že se mu nedostane pokračování. ()

LizianShaw

Skvěle uchopené téma, které mě ve dnešním světě pořádně štve, když vidím po ulicích chodit mladé lidi z klubů, jejichž oblečení by mohlo vyprovokovat, kdejakého opilce, no, v zahraničí je to ještě horší, ale tak je to s dobou. Líbí se mi styl mysteriózního odškrtávání, avšak v půlce je trochu delší pomlka, kterou ovšem napraví skvělý konec. U některých recenzí zde čtu, že Carey Mulligan nevypadá, jako mladá slečna. To je možná přesně pointa režiséra, kdy mnoha dámám, které byste označili za dospělé, zkrátka genetika udělila dospělou krásu v poměrně nízkém věku. Což je značně děsivá myšlenka, pro dnešní společnost, výrazně ovlivňovanou médii (např. DiCaprio). ()

Autogram

Nádejná mladá žena a beznádejne pomstychtivá. Tak to na prvý pohľad aj vyzerá, aspoň v prvých dvoch dejstvách, ako je film divadelne rozdelený. Tretie dejstvo prináša nádej na zmenu a vyliečenie, ale to by bolo príliš jednoduché. Tak sa to skomplikuje a záver je napočudovanie veľmi skratkovitý. Byť to trochu v závere premyslenejšie a pridať pár flešbekov, mohlo to byť aj za štyri. ()

blackkocour

Carey Mulligan, která v minulosti už jednou hrála mladou mamču. Ano, v Drive. Není moc dobře, že bych tentýž herečce, co z obrovitánský náhody hraje "mladou" třicítku, na okraji sebereflexe, tipoval že hraje něčí mamčinu. Takže, sympatie u hlavní herečky, se pozdávala minimalně v těsném latexovém korzetu cosplaye zdravotní sestřičky. Beznadějně stará striga, definován jako ten film, který rozdělí oboje pohlaví na rovinu společnosti. Chlapovi přijde debiliologie ve filmu dost hloupá, ale režisérka chtěla silně překreslit mužskou povahu na ujetého šovinistického a machiakalního prasáka, co znásilňuje mladé dívky. A muži, kterému chybí dost mozkových buněk a péro, si bude jen zbytečně klást bulíky na nos, a chrousta do prdele, a třeba si to bude klást za vinu. Na oplátku ženská, nebude ani na setinu váhat, a bude o tom chatovat s "kámoškama*" po síti, (*inteligencí stejně srovnatelné kravky, co bučí doma po svém bejkovi, že nevynesl pytel s odpadky..), a nedej bože, na ksichtbuk, označovat fotku, nedělního pečení zemlbáby, heštegem #jataki. Jsem už možná rozmazlen, tou moderní "rape-revenge" kulturou, nebo je to třeba tím, že si pomstu představuju trochu jinak. Já vám nevím, ale třeba rozdrcení koulí svěračem by byl dostatečný důraz na věc, ale nebyla by to náhodou pak romantická komedie? A Oskarovi nevěřím už ani to, že je opravdu ze zlata, natož dát tomuto filmu zvláštní pozornost, a chraň nás Bůh, ještě nominovat na nejlepší film. Ale pak si oddychnu, a skrolnutí dole uvidím pak jen reboot Občana Kane, ale jen s negrama, a ejhle vedle sequel Zkrocený hory, ale jen s kundama. Kluci jsou kluci. A ať už v mládí uděláte cokoliv dost špatného, v dospělosti se to odplací ještě na dvakrát. No, jak se říká zlatou větou: "Kam čert nemůže, tam nastrčí ženskou.." ()

TroiMae

Prolomit vlny.... (Jinak ta anotace od CinemArt je dost mimo, jako by byla napsaná po pěti letech od shlédnutí filmu, kdy si člověk zhruba vybavuje, o čem to bylo.) ()

Tejkina

Spoilery: Cassie mi bylo líto. Byla své kamarádce oddaná až za hrob a nakonec jí to zničilo. Pomstila ji ale naprosto dokonale, měla to promyšlené, holka. Film funguje po všech stránkách skvěle, vyzdvihuji hlavně konec, který jsem nečekala. ()

sedm.1

Výborný film, který kdyby se nebál být ještě o dost ostřejší, což tedy být rozhodně mohl, tak by se jednalo u pořádnou pecku, nicméně i tak je to docela psina a v podstatě se jedná o takový vlastně až originální odlehčenější revenge thriller, který dokázal překvapit několika zajímavými a především výraznými zvraty, který disponoval skutečně výraznými postavami, na čele s kurevsky skvělou ústřední hrdinkou, která si to celé dokázala navíc v podstatě i chvílemi pořádně užívat, přestože se ale z její strany rozhodně nejednalo o příjemné situace, navíc tu nechybí i několik vážně vygradovaných a napínavých scén, které si zasloužili potlesk, no a pak tu máme samozřejmě velké finále, které přihodilo v mém hodnocení další *, jelikož mi přišlo vážně dost nečekané, ale především fakt velice zábavné. Zmínit jinak ještě určitě musím i obsazení, kterému sice jednoznačně kraluje famózní Carey Mulligan, která mi navíc snad poprvé ve své kariéře připadala i docela sexy, ale i ostatní herci tu působí fajn a na samotný film měli vesměs rozhodně pozitivní vliv. Promising Young Women je tudíž opravdu nevšední podívaná, která si dokázala pěkně pohrát s pár klišé žánrovými postupy a scénami a ve výsledku se tak jedná o opravdu výbornou a v podstatě i stylovou podívanou. ()

wooozie

Totální #metoo nátřesk a nejstylovější film roku v jednom. Vzhledem k tomu, že je to režisérská premiéra Emerald Fennell, tak je to vážně pecka a sedlo mi to jako už dlouho nic. Samozřejmě že ve scénáři je těch berliček až moc, ale o to víc je to nahrazeno skvělým soundtrackem, a hlavně Carey Mulligan tady exceluje v naprostém psycho módu, kdy ji i přes její podlost v té cestě za pomstou fandíte naplno. ()

Autenticita

Rafinovaně vystavěný film o rafinované pomstě. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, o co tam jde, jednání hlavní hrdinky bez vysvětleného motivu mi zprvu přišlo psychopatické. Škoda, že jí pocit satisfakce nevydržel moc dlouho. Kdo čím zachází, tím taky schází... ()

Lukoboss

Ne, takhle fakt ne! A to se samozřejmě nezastávám nějakých násilníků, hovad a prasat, který se k ženským chovají neuctivě, to ani náhodou. Nicméně se mně nelíbilo to propagandistický zpracování, kde se maximálně tlačí na pilu ve všech ohledech, navíc (vzhledem k názvu) hlavní hrdinka nepůsobí ani nadějně, ani mladě (asi je to volbou herečky, ale chvílema mně při setkání se spolužákem po letech připadala jako jeho matka). A aby toho nebylo málo, její nej kámoška je jedna z největších transgender bojovnic za LGBT komunitu v USA v reálu. A točila a napsala to taky žena, což je asi pochopitelný... A naopak všichni chlapi v tomhle filmu jsou vyobrazení jako největší nepřátelé lidstva. Ano, má to mít určitou nadsázku, černej humor a možná to mělo záměrně bít do očí, já ale tady na ty zjednodušený a povrchně působící situační modely opravdu nejsem. A výsledný rozuzlení taky nebylo nijak skvělý. Vlastně je paradox, že dopadla takhle, když předtím to byla všechno hračka vždycky. No, nebudu se v tom dál pitvat, ale mě to nechytlo a tenhle způsob prezentace dané problematiky zdá se mi poněkud nešťastný. ()

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

Akční Ballerinu pomůže napsat Emerald Fennell

16.07.2022

Režisérka a scenáristka Nadějné mladé ženy Emerald Fennell byla údajně přizvaná herečkou Anou de Armas (Není čas zemřít, Na nože), aby pomohla napsat scénář k chystanému akčnímu spin-offu Johna Wicka… (viac)

Filmová Barbie doplňuje obsazení

Filmová Barbie doplňuje obsazení

16.04.2022

Christopher Nolan (Tenet, Temný rytíř) a jeho Oppenheimer zřejmě není jediný film, do kterého se v těchto dnech snaží tvůrci obsadit celý Hollywood. Podobně na tom je i chystaný snímek režisérky… (viac)

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

Byly uděleny 34. Evropské filmové ceny

11.12.2021

Dnes byly v rámci svého 34. ročníku uděleny Evropské filmové ceny (EFA). Slavnostní večer se kvůli stále trvající pandemii covidu-19 opět odehrál bez přítomných diváků a celý ceremoniál proběhl v… (viac)

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)