Neohrožený žoldák se pouští do nejnebezpečnější mise kariéry. Má zločineckému bossovi zachránit uneseného syna. (Netflix)

necisty

Dobře, možná trošku pokulhávají děj, logika a zápletka nejen ve smyslu, jak to, že v konkurenčním boji jeden narcobaron nemá na to, aby zaplatil elitní žoldáckou skupinu a ten druhý ovládá celé město? Trošku to neštymuje a takových blbin je tam víc. Pro co jsem si ale šel, byl akční nářez, a ten jsem dostal! Ten byl tak perfektně zpracovaný - hra s kamerou, neustálé mydlení se hlavního hrdiny s nějakými záporáky se zbraní nebo hezky ručně stručně, dal jen pár momentů na vydechnutí, a to u filmu s bezmála dvěma hodinami, je úctyhodný výkon. Tady by se mnohé nudné filmy měly učit. Možná to ale trochu zkazil ten poslední rozmazaný záběr a dnes už informace, že existuje druhý díl. ()

campix

Extraction je pouze o akci. O nic jiného tu opravdu nejde a v tomhle případě se dá přimhouřit oko nad nedokonalostmi. Není to rozhodně nějaký komplexní snímek, ale akce je tu naprosto parádní. Hemsworth nemusí tolik hrát a tahle macho figura, které kosí jednoho nepřítelem za druhým, mu docela sedí. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal a dokážu přijmout fakt, že to není úplně tak komplexní. V záplavě nové Netflix produkce je tohle jeden z těch lepších kousků. ()

mortak

Je požitek sledovat akční scény, které točí někdo, kdo o tom má páru, a ve kterých jsou herci, kteří jen nemáchají rukama, ale něco o tom ví. V jádru jsou to sice superhrdinové, kteří přežijí (skoro) všechno (nějaký náraz jedoucího auta je nerozhodí), ale ctít realitu, to by pak film trval pár minut. Škoda, že v dialozích to dost drhne a občas se dostaví nuda. ()

LasT_Olt

Velký špatný. Nařachanej hezoun, který masakruje bezcenné indické vojáky po tuctech? Check. V podstatě celý backstory vyplněn jen tím, že v minulosti přišel o syna? Check. Mezi akčními pasážemi, dlouhé části klidu, ve kterých hlavní postavy sedí v nějakém pokoji, v obleženém městě, a jakoby nic kecají o životě? Check. Nejlepší kámoš hlavní postavu zradí, kvůli obří odměně? Check. Na konci smrt hlavní postavy, přičemž k němu jeho chráněnec srdceryvně běží a řve, že nesmí umřít? Check. V poslední scéně je superpadouch zabit, aby bylo dosaženo zadostiučinění? Check. Ohánět se tím, že tam jsou dobré akční scény, no nevím, to už je u dnešních akčních filmů snad standart, teda aspoň u těch na které koukám já. Prostě jedno velké klišé. Viděl jsi jeden takový film a viděl jsi všechny. ()

Deyw

cekani se vyplatilo..poradnej akcni nasup, kterej si bere to nejlepsi..zatim asi film roku2020 - tezko nekdo udela lepsi vybijenou..nadherna kamera a akce...chris je typek a kosi to jako prase..je to na poctivy 4, ale takhle sem se kurva dlouho nebavil takze davam plnej pekac ! ()

okkac

Chris Hemsworth se ve full John Wick military mode vydal řešit populační explozi Bangladéše brutální redukcí jejích zkorumpovaných vojenských a policejních složek. Scénář Joea Russa je prostý jak jen může být, ale přes tu tunu akce mi to výbec nevadilo. Sam Hargrave je po Chadu Stahelskim další stunt coodinatoor jehož režisérskou dráhu se vyplatí sledovat a doufám, že dál bude točit podobné nářezy. ()

alchac odpad!

Nařeďte sice nepříliš invenční, ale pořád jakž takž koukatelnou vybíjenou v malebných zákoutích jihoasijských slumů odporně sladkobolnou džondickovskou pilčerijádou, z níž příčetného evropského akčního diváka nanejvýš rozBolýwúdu, kterýžto měl po zhlédnutí traileru v pohotovosti, a výsledkem je toto Vyprstění vhodné výlučně pro retardované rádobyvalkýry, jež sní po nocích o tom, jak přeleští ásgardskému gerojovi rukojeť Mjöllniru, či aspoň zadují jeho ebenovému bráchovi do Gjallarhornu. A jelikož závěrečný odjezd hrdinův do Valhally výše řečené dokázal povýšit na čtvrtou, byl jsem nucen hodit šavli a spláchnout. ()

sir-dave

John Wick v Bangladéši. Extraction nestaví na scénaři ale propracované akci, která patří mezi to nejlepší v poslední době. Přímočará střílečka bez většího protahování, která místy vzhlíží k Rambovi, Komandu apod. Na druhou stranu chybí nějaký memorable moment, co by to odlišilo od jiných Wicků, Raidů. Svůj účel to ale plní na jedničku. ()

HorrFi

Doufam, že se na mě nikdo nebude zlobit, ale mě to teda nechalo úplně chladným a pro mě je to přesně ten typ filmu jednou a dost.. je pravda, že film byl nabitej akcí a kord v týhle koronavirový době se jedná o nadprůměrnej film, ale mě prostě všechny podobný filmy kde lítá jedna kulka za druhou přijdou svým způsobem všechny stejný.. ()

StanislachKo

Och, tak ma mrzí, že jediné, v čom Russovci pri tomto tu zlyhali je výber práve tohto scenáru. Inak je to po každej stránke 5hviezdový skvost. Keď odpočítame striedavo kolísavé tempo a fakt, že najlepšia akčná sekvencia (nie len v tomto filme, ale dovolím si povedať, že ROKU) sa udeje v prvej tretine... (???) Potom čakáš, čakáš a nič lepšie k záveru už nepríde a už sa hrá viac menej iba na príbeh. Škoda, no každopádne Hemsworth neskutočný badass (a rola, do ktorej sa mi doposiaľ hodil najviac - všetkú česť Thorovi). A vôbec remeselne je to fakt mind-fuck. Najmä čo sa násilia, výbuchov a utrpenia ako takého týka. RT:68%/69% ()

Lamprea

Akčňák ala John Wick, ale bavilo mě to víc než John Wick. Akční scény jsou natočený dobře - a o to tu jde. Najde se pár momentů, kde se mluví až příliš a taky mi moc nesedlo pár scén, který se snaží vypadat jak počítačová hra, ale tohohle "šumu" tam naštěstí není tolik a tak to jako dobře zvládnutá žánrovka funguje dobře. ()

Cedr

Skvělá akční jízda a úctyhodná choreografie bojových scén je docela na pytel, když vás z popcornové euforie v ty nejméně hodné okamžiky vytrhne rádoby dojímavý patos a nepovedená snaha budovat charakter, tam kde to vůbec není třeba. Filmu by také slušelo ubrat na šíleném pissfiltru, jinak to jako odreagovávačka celkem jde. Chcete-li ale chlapský akčňák od Netflixu, tak sáhněte radši po Triple Frontier ()

Remivsremi

Pouze ve stručnosti. Pokud si pustíte onu akční scénu na jeden záběr, budete mít mnohem lepší pocit než když se budete prokousávat celým filmem. Neboť je tady hromada hluchým míst, děj je absolutně nezajímavý a k postavám si nemáte šanci vytvořit nějaký vztah. Vše by se hravě dalo zvládnout za 50-60 minut. Toť vše. ()

DragonnCZ

Ruku na srdce čekal jsem mnohé, film je jedno velké klišé, bez žádných velkých nadsázek. Je to dost předídatelný a hl postava bez nějaké hloubky a většího prokreslení. Nic moc o něm nevíme. Zasazení mi nějak nesedlo, ale připomínalo mi to trochu Maxe Payna 3 a určitě si to nějaké inspirace bere. Akční scény jsou tu výborný plných brutalit. Chris je frajér a zkušený herec, kterému se dá málo co upřít a všechno to tam kosil jak John Wick. Je to akční výplach, a pro někoho 2 hodiny nudy, ale mě film sedl a překvapil. Takové Call Of Duty Movie od Netflixu ve zkratce. Sem zvědav jak na to tedy chtějí ve dvojce navázat. Nechme se opět překvapit. :) Filmu dávám 6.5/10. ()

BROKEN_

Skvěle vypadající akční scény táhnou film nahoru. Zbytek je o něco horší. Chris Hemsworth hraje žoldáka na pána, zvládá skvěle akční scény a i ty kecacý, kde dokonce zahrál jednu emocionální scénu opravdu přesvědčivě. Co se týče děje, je to předvídatelné, a vlastně vše jsme už viděli několikrát. Film se může pyšnit skvělou režii, kde Hargrave zvládá akci naprosto přesvědčivě, akční pasáž bez střihu je tomu důkazem. Bohužel tahle pasáž měla do očí bijící CGI, které se mě nelíbilo. Ale dokážu nad tím zavřít oči, protože ta akce má dobré nápady. Za to finále mě neskutečně dostalo. Tam jsem měl nervy jak svině, bylo to napínavé a nečekané. Takže zápory? Celá část s Davidem Harbourem, akční pasáž bez střihu měla špatně využitý CGI, ale jinak jsem spoko. Vyproštění ( bože to je kokotskej název) je velmi dobrý film se skvělou akcí, skvělým Hemsworthem v hlavní roli, plus se skvělým finále, které se mi líbilo. Závěrečná scéna škádlí diváka, jako Nolanův Počátek. Slušné 4*. P.S. Srovnání s Wickem a Raidem se nedivím. ()

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno