Spider-Man: Bez domova

• Česko Spider-Man: Bez domova (viac)

Po prvýkrát vo filmovej histórii sa náš priateľský sused Spider-Man ocitá bez ochrany svojej masky, a tým bez možnosti oddeliť svoj normálny život od nebezpečného života superhrdinu. Po žiadosti o pomoc od Doctora Strangea sa Peter ocitne ešte vo väčšom nebezpečí, a musí tak zistiť čo naozaj znamená byť Spider-Manom. (Itafilm)

Ravi

Skvělé, toto se opravdu povedlo. Sice jsem měl stále pocit, že to šlo vypiplat ještě víc, ale výsledek byl skvělý. Tohohle Spieder-Mana jsem si fakt užil. 95% = 5/5 ()

andalin

Pojďme si na rovinu říct, že animovaný Spiderman už propojení postav z multiverza navštívil a fungovalo to naprosto výborně. Myšlenka tohoto filmu už tedy není tolik originální, ale musí se nechat, že postavy z předchozích Spidermanů současný vesmír krásně doplnily a dostály tak opodstatnění. Když se objevil Andrew a Tobey, celý sál začal tleskat a vřískat. Scénář hrál do noty hlavně fanouškům a veškeré dialogy mezi třemi Petery byly výborné. Tobey, který říká Andrewovi že je amazing. Andrew zachraňující MJ před stejným osudem, kterému podlehla Gwen. "I've always wanted brothers". Spiderman byl pro svůj humor a lidskost vždycky můj oblíbený hrdina a v tomto filmu se všem třem dostalo docenění, to mě zkrátka zahřálo u srdíčka... ()

Anet21

!Obsahuje spoilery!⚪Hneď na začiatok treba povedať, že som nevidela ,,hollandových" predchádzajúcich Spidermanov, nesledujem Avangers a tomuto filmu som dala šancu iba skrz staré postavy z Raimiho filmov, ktoré som chcela znova vidieť spolu ,,na place," myslela som si, že to bude fajn nostalgia. No, nebola.⚪Keďže nejak hlboko nepoznám celý lore, k filmu pristupujem ako k samostetnej jednotke, k dielu, ktoré môže hovoriť aj samé za seba, hlavne formou, teda objektívne. V tom prípade musím nadniesť tieto rečnícke otázky - Čo je to za primitívny scenár, ktorý by nápadmi vylepšil aj akýkoľvek youtuber? Aká je vlastne motivácia záporákov? Raz sa chcú zmeniť, prídu k niekomu do bytu???, za 5 minút už vedia, že sa zmeniť nechcú??? Jašter, ktorého majú zmeniť ale ostane čakať v aute? Problém s prijímačkami je sám o sebe tak bizarný, jednak inteligentný Peter nevie, čo je odvolanie a jednak sa celý ten problém vyrieši na ploche jednej scény, kedy zachráni prorektorku? Prečo keď má Peter od Strangea ten premiestňovací náramok nepoužívajú radšej ten, ako to, že ich chytajú sami? Prečo Octopusovi vybila elektrina čip, ale v tomto filme už nie a zachová si ,,normálnosť," a ak bol teda normálny, kde bol celý čas filmu? Prečo hovorí Toby, že ,,kamarát mu zomrel počas toho, ako sa ho snažil zabiť," keď Harry sa ho zabiť nesnažil a obetoval sa zaňho? To už ani toto si nevedeli scenáristi postrážiť?⚪Ono toto sú všetko relatívne banálne otázky, na ktoré popcornový divák môže odpovedať, že si ich ani nikto ,,normálny" nevšimne, ale krásne ukazujú na deravosť scenára a na to, ako nešikovne sú všetky tie premisy ,,spráskané" dokopy. ⚪Takže skôr by som takú reálnu otázku, ktorá hýbe príbehom - Ak liečime záporákov, ale potom ich vrátime do ich svetov, zomreli tam, alebo nezomreli? Prišli do alternatívneho vesmíru predtým než zomreli? Ak predtým, ako budú vo svojom svete fungovať bez schopností? Ak prišli až potom, tak prečo napr. Octopus nie je hneď normálny, veď na konci svojho filmu hlasy premohol. To isté Sandman, veď on bol normálny, načo by chcel bojovať, keď sám zdôrazňuje, že chce iba ísť za dcérou? Celkovo celý ten motív toho preliečovania je tak drbnutý, nedáva to žiadny zmysel, ale nebudem sa o tom rozpisovať, lebo už teraz je to elaborát.⚪ Toto sú všetko hlúposti, nad ktorými očividne scenáristi nepremýšľali a ak aj áno, tak si ich poupravovali tak, ako sa im hodili a dúfali, že vďaka ,,fanservisu" to bude každému jedno. Ale, veď ani ten fanservis nestojí za nič. Staré postavy sa spolu skoro nekonfrontujú, alebo tak na báze jednej vety, Tobey-Dafoe je absolútne premarnená príležitosť, medzi Tobey-Octavio prebehnú AŽ dve vety, to isté Garfield a jeho záporáci, kde ešte stihne prebehnúť typický ,,pátos hadr" typu: ,,Ty si jedinečný, aj keď nie si superhrdina." Ahhhhh. Grc. Aj zoznámenie Spidermanov je také nijaké, ten ich príchod ani nekomentujem, to je akoby scenár nevedel, ako ich tam dostať, tak dali kúzliť tlstého aziata, niekedy sa zdá, že tie postavy ani nechcú byť spolu na scéne, hlavne Toby celý čas pôsobí, že ani nevie, kde je, ale nejak si to tam odstál, chudák.⚪Ale je to aj kvôli zle napísaný postavám, MJ a ten jeho kamarát sú úplne archetypy vždy pomáhajúcej postavy, podporujú Petera, nepovedia krivé slovo, aj keď by to bolo treba, Holland tu je úplne hlúpym deckom, ktoré nechápe dôsledky, chce ich meniť za každú cenu, robí nelogické rozhodnutia, privádza do nebezpečenstva svojich známych, postavy Peterov potom zas majú dialógy nabité ,,akože odkazovaním" na ich filmy, ale prečo tak lacno urobené? Tobyho sa spýtajú, či mal najlepšieho kamaráta, tak on tam opíše, ako mu zomrel v náručí? Akože stráaašne nenápadne položíme otázku tak, aby na ňu bola odpoveď, že Toby chodí s MJ a Garfield s nikým? A to je to úžasné scenáristické odkazovanie?⚪Veď lepšie odkazy naozaj vymyslíme aj tu na ČSFD, keby sa spojíme cca. 5 ľudí. Tá scéna popisu tvorby pavučín na tom lešení, to je úplne akoby sa tie postavy bavili z donútenia. To, že sa prebrali hudobné zvučky záporákov, to už je teda genialita fanservisu :/ Aj v tom závere, kedy si vlastne Spidermani ani nemajú čo povedať na rozlúčku, pretože dialógy scenáristi nevedeli na nich napasovať, keďže o sebe postavy nič nevedia, tak to nechali len tak skĺznuť k tomu, že sú dojatí?⚪ A k tomu záveru len jedno - Nedalo sa poslať kúzlo, aby všetci zabudli, že Spiderman je Peter Parker? Lebo to pôvodné kúzlo, o ktorom Strange povie, že už sa nedá opraviť predsa bolo upravené tými výnimkami a nebolo rovnaké, nie? Alebo ešte lepšie, nedalo by sa náhodou vymyslieť také niečo, že ,,Nech všetci zabudnú, že existuje Spiderman," keď po ňom všetci idú, a nie, že existuje Peter? Jáaaaj, dalo, lenže z toho by sa už ťažšie robil taký pátosový doják na záver a ďalšie námety na ďalšie filmy (keďže sa očividne zas bude riešiť ten problém so zabudnutím, ehhhh).⚪Toto bude asi môj najdlhší komentár, čiže končím, ale nedá mi ešte dodať. Ako film je celok scenáristicky pod priemerom, obsahuje obrovské dejové/príbehové nezhody a nesúlady, niekedy tie scény pôsobia ako nasilu nasekané za sebou, nie je to ani nejak extra vtipné, fungujú asi tak 2 vtipy v celom filme a ak by toto bol celovečerák o nejakom neznámom superhrdinovi a jeho alteregách z vesmíru, tak by to skončilo s 55% aj tu na ČSFD a nikto by si o to neoprel ani bicykel. ⚪Takto je to vraj 54. najlepší film (si srandu robíte? Ale akože v dobe vydania to bol vraj 9. najlepší :D, čiže...) a všetci sú z toho vystriekaní, vďaka nostalgii. Reálne to je ale okrem hudby, akej-takej cgi produkcie (aj tá je občas hnusná, pri tej bitke so Sandmanom polovicu času nič poriadne nevidno) a hlavne starších hercov (Toby, Molina, Defoe, Simmons) celkom zbytočné, zamerané na vytrieskanie peňazí z fanúšikov, ktorí sa nadchli nad konceptom prepájania príbehov, aj keď tuto je to úplne nasilu.⚪Som rada, že som videla Tobyho (ale aj Molinu), keďže už skoro dekádu nikde nehral, dúfam, že si na tom aspoň zarobil slušné peniaze, keďže on má stále nejaké problémy s financiami a prajem mu to, pretože tie jeho nevinné milé oči a úsmev sú tam stále, aj keď v skoro 50-ročnej tvári.⚪ Ps.: Jak to robí ten Holland (a to nie je lichôtka) že niekedy v scéne vyzerá na 20 rokov a v inej scéne vyzerá staršie, strhanejšie jak samotný Toby? To čo má za ksicht? :D⚪PPS.: Dúfam, že toto nespustí nejakú novú vlnu prelínanie dejov filmov, ktoré boli natáčané viackrát. Napríklad taká Pýcha a predsudok s Ehleovou, Knightleyovou a Jamesovou by bolo určite super pokoukání :D⚪ () (menej) (viac)

Almásy

Do poslednej chvíle som unikal spoilerom takže zážitok to vidieť celé naživo s premiérovým publikom bol absolutne nezabudnuteľný a nemôžem sa dočkať na to, ako o tom budem rozprávať svojim neterkam a synovcom. Naozaj majstrovské zakončenie trilógie a vôbec ma nebude mrzieť ak toto bolo s Tomom Hollandom naposledy. Kvalitný blockbuster, s excelentným temporytmom , správne namiešanými emóciami a do toho celé to Marvelovské šmé ktoré buď máte alebo nemáte radi. film čo si budeme pamätať. ()

jefff

Super zakončení trilogie, které ale prostě mohlo být ještě lepší. Nápad je pětihvězdičkový a o to víc zamrzí nevyužití potenciálu. Scény tria Spider-manů jsou zábavné jen v pár okamžicích, jinak naprosto trestuhodně nevyužity. Záporácký team byl parádní, ale opět se z toho dalo vymačkat víc. Hodně se mi líbilo naroubování Dr. Strange. I když jsem neodcházel z kina úplně stoprocentně spokojený, pořád jde o nejlepší linku z celého Marvelu. ()

Masrii

Dost možná nejlepší Marvelovka co zatím vyšla, a to je co říct. Návrat všech záporáků ve velkém stylu, trojí nálož Spidermana velmi potěšila, stejně jako účast Dr. Strange. Spousta easter eggů, nostalgie, akce, humoru. Čas při filmu utekl jako voda a nevím, co bych vytknul. Hrozně se mi líbí, co v poslední době MCU vytvořilo a moc se těším na to, co nás ještě čeká. 95% ()

Hollohlaway

Je to pravda o chloupek tak nějak dospělejší, to asi ano. Sice až od poloviny, do té doby je Peter Parker za blbce, ale od příchodu dalších Spidermanů to je přeci jen zajímavé. To je taky bez debat nejzábavnější z celého filmu. Vidět staré známé postavy bylo fajn, Tobey Maguire je už docela solidně omletej. Jinak mě nic extra neohromilo, existenciální krize Toma Hollanda mě nechala poměrně chladným, akce i nepřátelé v normě, za mě prostě další Marvel. ()

blackkocour

Trochu podpásovka, tady od Spajdr-Geye. Mám ještě na úvod varovat před rozpálenými sporáky, nebo jste to už všeci viděli? Moje škodobilá povaha je toho schopna, tak si radši dávejte majzla. Nuže, jediná věc, která mi bude vždycky vadit u Tomčy, že svého korektního Spajdr-Geye hraje, jak by pravil klasik, na hovno. Nebudu tolerovat už vůbec to, že pavoučka musí hrát týnedrž, co je svou přehnanou milostí tupej, až je tím blbej. Neumí zodpovídat za své činy, a všechno, co se mohlo ve filmech zhoršit, se asi o 99% posralo k prasknutí kalhot. Proto mám možná i problém dát Tomčovi šanci, ale ublíží mu to jedině tím, že se zařadí do Mickeyho klubu pomijivých Dizny hvězdiček, z kouzelného lesa zvířatek. Už do svý holý smrti bude spojovaný s teplým sklípkanem, a já mu to popravdě i přeji. Uvidíme, jestli se za pár let nebude potit v rozkroku urostlého, a hojně kypícího černocha v gai pornu. Teď se pustím asi do největšího hot-topicu, který svítil potencionálem, aby film nestál za pavoučí kloaku, ano, těm bystřejším to už došlo. Jako fanoušek Raimiho triologie, s mým jediným opravdovým Spider Mužem Toibem, jsem se na jeho účast těšil, (stejně jako na Osbourna). Mého soukjmenovce a bratrance Garfielda, jsem při mém štěstí, nemusel jeho teplé eskapády vidět. No, asi to nedopadlo úplně nejhůř, ale.. ALE to ale. Film navnadí trailerem, jako vždy by to bylo zvykem, aby hloupé konzumní ovečky sežraly ty zelené pastvy popcornu, a hektolitry hnusné Pepsiny, aby si u Mekdonálda daly karboš z Pavouka, a přírodní Pavučiny. Nebylo to moc záživné, a ani zábavné, abych měl jistotu, že se nepoškrábu na koulích. Nedostali svůj osobní prostor, a tím jsem dost zklamán. Dobrý námět, co má špatné využití moc postav na jednom smetišti odpadků, plus konverze paralelními vesmíry, aby si pár geeků mohlo u toho otírat šulínka, o matčin svetr. Lituju borce, že museli páchnout do PARAdementního vesmíru, kde jsou všichni korektní, černý, nebinární, transsexuální, a mají za holky opičky, a kámoše šikmo-oké Jabba-Hutty. Příště, už si tu mrdku z ruky nemyj, aspoň to bude pěkně lepit na stěnu! funfuckt: víte, že pavouk vystřeluje pavučiny ze své kloaky? Tudíž doslova stříká pavučiny..! P.S.: Někdo musí domluvit POMOvi, ať zabrání přístup těm rakovinotvorním parchantům z družiny, co filmu jen kurví rating. Ještě aby místo Shawshanku byl na prvním místě Pavouček, to mě Satane, drž za vocas! ()

remy

Změna je život! To tady na vlastní kůži pociťuje i Hollandův Peter Parker, který se z nerozhodného a životem neošlehaného středoškoláka mění v dospělého muže, který si najednou uvědomuje, že život není vždycky růžový a že "být vždy na všechny hodný a ke všem důvěřivý" se kolikrát nevyplácí. Třetí Spidey ukončuje jednu pomyslnou životní éru a zároveň rozkopává dveře do té nové. A dělá to způsobem, který je působivý, stejně tak jako dojemný. Návrat starých známých je pak čirá fanouškovská radost. Hezčí vánoční dárek si fanoušci Spider-Mana přát snad ani nemohli. 85% ()

Melios

[SPOILERY] Spider-Man: No Way Home je tohtoročný trik v rukáve, od ktorého sa čakalo veľmi veľa. Preto ani nie je prekvapením, že to, čo Marvel priniesol bolo obrovské. Dokonca omnoho väčšie než kto čakal. Jedná sa o klasickú marvelovku, ktorá je akčná, vtipná a hlavne zábavná od začiatku až do ukončení záverečných titulkov. Far From Home nás na konci celého príbehu odkázal na to, že Mysterio odhalil pravú identitu Spider-Mana a tento film pokračuje presne tam, kde ten minulý skončil. Peter Parker má vďaka zákernému a klamárskemu prístupu svojho bývalého rivala pošpinené meno potom, čo na neho hodil svoju vlastnú smrť. Do tohoto začarovaného kruhu sú neskôr zapletení aj jeho priatelia, čo ho, očividne, taktiež moc neteší. Peter sa preto z úplnej zúfalosti rozhodne obrátiť ku Dr. Strange-ovi, aby mu pomohol sa vrátiť v čase a všetko napraviť. Lenže ako to tak pri superhrdinských filmoch býva, nikdy sa nič nedeje podľa plánu. Časopriestor sa začína rozbíjať a na scénu začínajú prichádzať dobré známi starí priatelia či aj nepriatelia. V tejto sekcii si dal Marvel obzvlášť veľkú prácu s už zmieneným fan-servisom, ktorý síce poteší kdejakého fanúšika starých Spider-Manov, bohužiaľ, pre mňa osobne začal film v tomto momente strácať na svojej kráse. Za tie dva roky medzi druhým a tretím Spideym ma veľmi rýchlo prestali baviť marvelovky. Či už to bolo kvôli ich zabehnutému hero journey systému, ktorý sa každý jeden film len šablónovite opakuje, alebo či to bolo spôsobené tým, že som sa skôr začal zaujímať o filmy, ktoré nie sú len popcornovky, na to odpovedať nedokážem. Tak či onak si myslím, že film trpí podobným syndrómom aký som zažil pri Avengers: Infinity War. Miesto klasického a bohato postačujúceho systému jedného hlavného hrdinu a jedného záporáka sa nám tu hneď predstavujú Lizard, Electro, Dr. Octopus, Green Goblin či Sand-Man a pri všetkých máte pocit, že to už začína byť prekombinované. Ak teda nie ste fanúšikmi celého MCU alebo nemáte tak dobre napozeraného Spider-Mana, začnete sa veľmi rýchlo v deji strácať a jeho prekombinovanosť vás začne postupom času riadne iritovať. Keďže sme doteraz nevideli jediný dôvod, prečo by mal byť Tom Holland uveriteľný Spidey, snímka priniesla so sebou aj značne hutnejšiu atmosféru, ale aj dojímavé scény ako je práve smrť tety May, ktorou nám je uskutočnený pomyselný prerod Spider-Mana z uplakaného pubertiaka, ktorý robí chyby, na dospelého muža, ktorý chce svoje chyby napraviť. Smiech striedali slzy a tie zas vymenil šok z akčných scén. Na záver je nám predstavený ešte jeden fan-servis, ktorý ocení na 100% úplne každý a to je návrat Tobey-ho a Andrew-a v roli pavúčieho muža. Aby som sa tu už nejak zdĺhavo neprebíjal dejom, keďže ako som už písal, na dvojhodinový film je to neskutočná nálož, tak sa pristavím na finálne zhrnutie. Film je pútavý, síce miestami chaotický s otáznymi CGI (nie všetkými), no zato s jasným posolstvom a vyvolaním falošnej nostalgie, ktorá spôsobila finálne hodnotenie väčšiny užívateľov ČSFD. Na film sa skvelo pozerá, kamera je síce často chaotická, no vždy viete, čo vám chce ukázať a tak sa vo filme nestratíte. Ak máte prehľad voči celému MCU, lepšie pre vás. Ak ste videli prvých dvoch Peterov Parkerov, nemáte jediný dôvod, prečo to týmto spôsobom neuzavrieť. Konečne dobrý tretí diel. Postavy, ktoré sa zdali, že nemajú ukončenú zápletku ju náležite dostali. Tým pádom sa v podstate jedná o definitívnu edíciu Spider-Mana 4. The Amazing Spider-Man 3 a zároveň uzavretie trilógie (a v tom istom čase otvorenie druhej trilógie) Toma Hollanda. I po tom všetkom nemám dôvod dať filmu plnú paľbu. Áno, jedná sa o najlepší film z trilógie, no má svoje muchy, nejedná sa ani za nič o tú najlepšiu marvelovku a hodnotenie je nadhodnotené už zmienenou nostalgiou. Plus, čo sa týka kvality pre mňa stále vyhráva trilógia Sama Raimiho, ktorú sa stále nepodarilo prekonať. Na jeho filmy si stále rád zaspomínam, kvôli ich serióznejšiemu podaniu, alebo hororovej atmosfére. Či si ale na No Way Home rozpamätám aj po týždni, to si už nemyslím. Overall krásnych 79/100. Nemám, čo k tomu viac povedať. Ak ste to ešte nevideli, na čo čakáte? Za pár okamžikov to už bude vedieť celý internet... () (menej) (viac)

kenkaku

Hned na začátek takovou bombu jako Matt Murdock jsem opravdu nečekal. A pak bum Otto Octavius. Takže nejen seriál, ale i první verze Spidermana a pak… tohle jsem ale už vůbec nečekal. U paralelních světů to fungovalo geniálně a tady to funguje dvojnásob lépe (protože je všechny známe a jen jsme se několik let neviděli… jako školní sraz). A naprosto přesně chápu zklamání některých, co potřebují stále nové a nové postavy. Protože tohle není (ohledně postav) dost originální, jen provedením (OK , u hraného filmu). Za mě myšlenka sjednocení nejčastěji recyklované postavy Marvelu do jednoho příběhu rozhodně fungovalo na plný počet. Tohle by se v DC s Batmanem stát nemohlo :). A po-titulkové scény? Jedna je fakticky upoutávka na “madness” a druhá možný příslib, že se dočkáme konečně solidního Venoma (nebo jediný způsob jak současného Venoma v podání Tomáš Hardyho dostat do děje). ()

Maynard.

Toho času 26.nejlepší film, ale to půjde rozhodně dolů. Ale jako završení týhle trilogie sem naprosto ukojen. Říkám završení, ale Thor bude mít taky 4 díly, tak si myslím, že se dostane i na tohodle pavoučka. Oceňuju návrat všech záporáků. Na tomhle si museli scénáristi dát fakt záležet, aby to do sebe zapadlo no a.... zapadlo to přesně! Jasný, Spider man je určen spíš pro ty mladší Marveláky, ale něco mi říká, že 13ti letej týpek tohle nemohl uplně pochopit. Akce skvělá, hlavně teda momenty s Dr.Strangem, to lámání obrazu a psychadélie, to je lahůdka. Co mi přišlo už přes čáru, tak na konci titulků dovětek, na kterej se dycky těším, že to je takový navíc. Tak tohle nebyl dovětek, ale regulerní trailer k Dr.Strange 2 :o) Ale co už, doba je zlá...:o) ()

sedm.1

Sám tomu nechci příliš věřit, ale poslední dobou mám u Marvel filmů takový neblahý pocit, že jim jakoby mírně dochází dech a předchozími, ať už týmovkami The Avengers, tak sólovkami jednotlivých superhrdinů, si nastavili pomyslnou laťku kvality a zábavnosti tak vysoko, že nyní, v této jejich nynější tzv. další fázi, budou mít již velmi obtížný úkol na to navázat, respektive, z toho, co vzniklo po Endgame, už není mé nadšení z Marvel filmů prostě takové, jako dřív. Nicméně pravdou minimálně ale je, že právě vše okolo Spidermanovo dobrodružství má k těm ,,starým dobrým časům,, rozhodně nejblíže a nyní Bez domova to jen dokazuje, i když i tentokrát mám pár jemných výtek, které jsem ovšem k dřívějším flákům jednoduše neměl. Například mi tu tedy nesedí třeba úbytek akce a velkoleposti na úkor množství nezáživných dialogů, dále také spád již nemá takové koule, potom mi vadí doslova non-stop ufňukanost nejen samotného Spidermana, ale i prakticky všech ostatních postav, které zde jen pořád dokola kňourají a kňourají, a v neposlední řadě mi i přišlo, že docela výrazně ubylo té úžasné odlehčenosti a nadhledu, které tak moc zdobili a oživovali předchozí hrdiny a jejich filmy. To vše mi zkrátka nedovoluje se u toho nyní bavit tak královsky, jako tomu bylo dříve a nemohu tudíž ani hodnotit plnou palbou, což se dříve též stávalo jen velmi sporadicky. Abych ale jen nekritizoval a nebudil dojem, že mě tento Spiderman vyloženě nebavil, to by totiž nebyla pravda, jelikož třeba taková ústřední zápletka a především propojení všech Spidermanů je zde naprosto geniální a celé to považuji za neskutečně výborný nápad, který mi svou nostalgií až vlil slzy do očí, fungují tu ale i emoce, a i veškeré postavy jsou výrazné a skvěle obsazené, a naštěstí i efekty zůstávají pořád na té nejvyšší možné úrovni, takže se i přes všechny ty mé výtky z většinového procenta pořád jedná o výtečnou, nenudící jízdu, která nemá příliš konkurenci, jen ale zkrátka musím zopakovat, že laťka kvality a zábavnosti byla předchozí Marvel tvorbou nastavena tak vysoko, že má nynější očekávání už prostě nedosahují takového blaha, jako tomu bylo dříve. ()

BMAJTZ

Velké překvapení, nečekal jsem od toho nic než popkornový Marvel blockubster, ale dostal jsem vlastně docela něco jiného. Hrozně se mi líbil koncept příběhu, který nebyl jenom o tom, že superhrdina jde proti padouchovi, tenhle příběh měl trochu jinou strukturu. Jenom nevím jak si mám úplně vykládat ten závěr, těch paradoxů kterým u Marvelu momentálně nerozumím je už celá řada. ()

Soweek

Bohužel čistý popkulturní fanservice na úkor kvality filmu. Zápletka je ubohá, herecké výkony odfláknuté a znuděné a stopáž zbytečně dlouhá a natahovaná. Že se Spider man chová jako nezodpovědný fracek je pochopitelné, ale bohužel nedokáži pochopit, jak Strange, který vidí miliony následků všech rozhodnutí, mohl nechat něco takového dopustit kvůli zhrzené náladě 3 dětí, ( mimochodem 25 letému Hollandovi už vážně žrát jeho roli středoškoláka nelze ) které nevzali na vysokou školu. ()

FilmysMartym

Wow! Tak tohle byla jízda, ze začátku příjemný uvedení do děje a po nějaký půl hodince to začlo. Trio MJ, Ned a Peter funguje pěkně dynamicky, Strange sehrál přesně takovou roli jakou jsem očekával. Nic nebylo zbytečně uspěchaný a tomu odpovídá i ideální stopáž. Záporáci fungovali na jedničku, především Green Goblin, to byl dokonalej výkon. Akce po 2 předchozích Spider-Manech na úplně jiný úrovni a konečně jsme mohli vidět Peterův nevyužitý potenciál. Minulost záporáků byla pěkně zakomponována do děje a řekl bych, že si každej ten lehčí fan service užil. Osobně pro mě byl NWH emocionálně nejsilnější film, protože tolik mě žádný jiný film nedojal a nezasáhl. Poprvé jsem v kině zažil očividnou radost publika a to opravdu stálo za to! Zážitek k nezaplacení. Za mě bezchybnej Spider-Man film a jsem zvědav, co s Peterem vyvedou příště :) 100% ()

Sygi

Je to mezi 3 a 4 hvězdami, samotného mě tohle hodnocení překvapilo. Pravda je ale taková, že i přes obrovský fan service a nostalgickou dávku do žíly, kterou mi tento film dal, postupně vyplynul tak nějak naprázdno. Postavy z předchozích Spider-Manů dostaly mnohem víc prostoru, než jsem čekal (ne všechny), ale ty hlavní, z tohoto univerza, mě svým chováním neuvěřitelně iritovaly - hlavně Peter Parker, který se i přes můj kontinuální reminder "je mu 17 let, film čeká, až mu dá příležitost rozvíjet svou zodpovědnost" choval neuvěřitelně hloupě, sám si házel klacky pod nohy a pak došel k "zázračnému" prozření. Rozumím té filmařské potřebě posloupnosti a ospravedlnění character developmentu, ale... už jsem z toho asi vyrostl. Do určité míry to vlastně stále je dětský film, ze kterého si už nemám co vzít. Takže, 3,5 hvězd za giganticky povedený fan service, který potěší určitě každého, ale tam celá paráda a message tohohle filmu končí. ()

sQelle

Ihned zařazeno jako nejlepší zážitek z kina. rozhodně nejlepší film roku a celkově nejlepší dílo z dílny Marvel od Endgame. Peter nám dospívá, ale stále v něm je mladistvá naivita, která způsobí příchod námi dávno známých. Přes to všechno chci vypíchnout Jamieho Foxxe a Alfreda Molinu, kteří si roli naprosto užívají a v případě Jamieho je vidět, že mu to tentokrát sedlo mnohem víc. Co se týká Willem Dafoeho, tak to je herecký koncert a silná dávka nostalgie na mé dětství. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

01.05.2023

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)