Chamtivost farmaceutické firmy ho připravila o životní lásku. Jeho dcera je teď bez matky a on marně čeká na spravedlnost. Prozatím. (Netflix)

JASON_X

Bez ohledu na hlavněrolní účast mého oblíbeného havajského kanibala Momoy, přes několik pěkných soubojových scén i přes překvapivý zvrat v poslední třetině, je tohle "jen" klasické spotřební béčko na tři hvězdy, muselo by mě o dost víc oslovit, abych přihodil. Namísto toho jsem se dočkal nenápaditého, banálního až klišoidního rozuzlení (diktafon) a nepravděpodobného závěru (bezproblémový odlet). A holčinu měli vybrat nějakou výrazně vzrostlejší a hmotnější, takhle byly ty její fighty s udělanejma vazounama tak trochu proti fyzikálním zákonům. ()

Morholt

Úvod s umírající matkou a manželkou dokáže v pohodě vyvolat sympatie k ústřední dvojici a jednání farmaceutických firem zdravě naštve. I díky tomu a solidnímu tempu se dají občas přehlédnout scénáristické i režijní krátery. Ale někdy to nejde, protože těch bot je tu fakt strašně moc. S twistem, který přijde v poslední cca třetině, se sice něco málo vyjasní, ale na druhou stranu vzniknou další otázky a navíc když si to pak zpětně člověk přehraje, chtě nechtě občas zakroutí hlavou. Akce, což by měla být největší devíza, celkem ušla, ačkoliv to nebylo nic, z čeho bych si sedl na zadek. Herecky jakž takž, přičemž Momoa hraje přesně to, na co má. Celkově se jedná o relativně zábavné, ale snadno zapomenutelné béčko. 50% ()

Lacike

Deveťdesiatkovo ladené tupé béčko, ktoré sa začína ako revenge film a postupne sa preklopí do variácie na Uprchlíka. Naviac tu je silná línia medzi otcom a jeho dcérou, ktorá zbytočne zaberá veľa priestoru, vďaka čomu pomer medzi dejovou omáčkou a akciou je výrazne v neprospech akcie. Vystrihnúť aspoň 20 minút by filmu výrazne prospelo. Aj tak sa tam nerieši žiadna raketová veda. Dejovo to miestami pripomínalo Gibsonovku Edge of Darkness. Dokonca aj tu je výrazná zaujímavá postava zabijáka, ktorý pre hnusnú farmaceutickú firmu robí špinavú robotu. Ale keďže sú dnes v móde silné ženské hrdinky, bez ohľadu na to jak uveriteľné sú v akcii, tak sa dočkáme aj jedného twistu. Tentokrát mi nijak nevadil a skôr ma pobavil. Najviac ma na filme bavila akcia. Nie je nijak výrazne štylizovaná. Na prvý pohľad pôsobí trochu nevýrazne, ale je špičkovo prevedená. Drží sa pri zemi a ponúka hlavne reálne kúsky bez prehnaného CGI. Takže v tomto ohľade som spokojný a celkovo to je sympatické béčko, ktoré stojí za pozretie. 6/10. ()

ScarPoul

Prvú hodinu mi to fungovalo. Oceňoval som nešikovnosť postavy, náhody aj rozhovor so zabijakom. Potom prišla finálna pointa a finále. A tam ma to stratilo úplne. Nepáčilo sa mi to. Neveril som tomu a hoci nemôžem tvorcov obviniť z toho, že by indície nedávali, ich výsledný produkt je v zásade zbytočný. Nie je to oldschoolová jazda, ktorej by som prepáčil všemožné chyby a prostoduchosť. Berie sa to moc vážne. A tým ma to - čím bližšie sme finále - stráca. Pre niekoho oddychovka. Pre mňa dosť veľké sklamanie. Umocnené ešte tým, že ani Momoa ani Merced nehrajú zle. ()

Marcos22

Sweet Girl je filmem o duševně narušené osobě, snažící se vzít zákon do vlastních rukou. Přes velmi dobrý úvod natočený ve stylu bournovského soft špionážního thrilleru, ve kterém by měl film sílu, se ze Sweet Girl záhy stává utahané rodinné melodrama, využívající motiv odplaty. Ten však v globálním měřítku absolutně neobstojí a divák tak po scénáristické stránce dostává totální mozkový výplach a je mu naprosto lhostejné co se stane s hlavními postavami, poněvadž ty víc povrchově napsat nešlo a chybí tak naprosto základní premisa pro úspěšný film. Sweet Girl bohužel nepomůže ani zajímavý twist ve své druhé polovině, který naopak snímek po fyzikální rovině zcela sráží a svůj absurdismus korunuje bojovou scénou ve vodě. Film se po interesantní úvodní pasáži potopil do netflixovského podprůměru a ani líbivé scenérie pensylvánského Pittsburghu ho od jednoho z největších propadáků roku neuchrání. Hlavním lákadlem pro mě byla účast Jasona „Aquamana“ Momoy, u něhož si nyní dám předem pozor, jakému projektu se upíše. Snímek osciluje mezi jednou a dvěma hvězdami. Za absenci vykreslení postav, absenci kvalitní hudby, fyzikální přešlapy a žalostný scénář víc než jednu hvězdu nedám. 👎 (21.09.2021) ()

JohnCZ

Obsahuje nepřímé spoilery! Další béčkový payback akčňáček ala 90. léta - to já rád. Dojemný začátek a poté hromada utíkání a bouchání. Má to tempo, sympatické charaktery, obstojné akční scény. Celou dobu mi ale v hlavě hlodal onen poměrně spoileroidní název a čekal jsem, jestli z toho něco vyleze a nebo je to jen tak debilně pojmenované. Takový twist jsem ale nečekal, takže tvůrcům v tomhle ohledu tak trochu poklona. Na druhou stranu, chce to hodně velkou dávku představivosti (a jaxme řikali za mlada, možná i solidní matroš), aby to dávalo z hlediska psychologie a návazností ve finále jakýs takýs smysl. ()

Wysch

Tak jako ten twist jsem fakt nečekal, za což má film asi plus, ale udělal z totální bejkárny totální blbost. Celej poslední akt je tak totálně blbej a ještě k tomu přestřelenej. Akce to nezachrání, zaprvý jí v celým filmu moc není, a zadruhý je zmatečná, blbě natočená a na dnešní standard dost zaostalá. Ale Momoa, byť teda má v zásadě jen jednu hereckou polohu, je super a s Isabelou má supr chemii a Isabela už není dítě a celkem jí to sekne. Takže kolem a kolem, průměrnej film, obehraný téma, ale za twist a oba hlavní představitele za tři. Jo a soundtrack má jednu dobrou pecku. ()

slord

Typická netflixárna, ktorá neponúkne nič zaujímavé a pozeranie celkom bolí. Jason Momoa sa síce snaží, ale jeho herecký výkon za veľa nestojí, Isabela Merced je síce sympatická, ale herecky ma tiež moc nezaujala, najviac ma bavil hlavný zabijak Manuel Garcia - Rulfo, ktorý bol veľký sympaťák a jeden z mála svetlých bodov na filme. Ale finálny zvrat to u mňa zabil úplne, dementne urobený a držal som sa za hlavu a opakoval WTF??? Netflix neprekvapil a opäť naservíroval nezaujímavý a fádny film, pri ktorom som zíval a čakal na vytúžený koniec. 4/10 ()

JohnMiller

Predtým, než som sa pustil do tohto filmu som o ňom nemal žiadne informácie (Netflix mi to vygeneroval ako "mohlo by sa vám páčiť") A hoci sa mi to viac nepáčilo ako páčilo, malo to aj isté pozitívne stránky. Začiatok snímky mi prišiel dosť v dramaticko-rodinnom duchu. Slabé chvíle nastali keď sa začalo tupo vraždiť na počkanie. Nie, že by som bol proti tupým zabíjačkám, heheh :D) ale vážna tvár......Alebo relatívne vážna tvár sa zmyla v skutku zbytočným násilím. Fakt mi to tu vadilo, Jason Momoa ma svojim hereckým výkonom celkom prekvapil ale možno až zbytočne tlačil na pílu pri tomto takmer béčku- ()

Trevor

Arsenal83 to napísal výstižne, kedysi boli hrdinami povedzme Bruce Willis či Seagal v dnešnej dobe sú in násťročné Jamesice Bondové či Johnice Rambové. Keď Rachel na streche štadióna Pittsburghu Pirates spravila úžasný skok do rieky chvíľu som rozmýšľal ako to dokázala a potom mi došlo že začala mávať veľkými a malými pyskami a bolo to v suchu. Po 50 minútach pozerania so 16 ročným synovcom som to vypol nenadchlo to ani jeho. Nakoniec sme to po inom scifi filme dorazili a sám zhodnotil že to bola riadna blbosť. O chvate v ringu v úvode keď v pohode spacifikovala podstatne silnejšieho muža ani nehovorím, smradim svojej 6 týždňov nesprchovanej škatuľky by vyrazila dych aj Hulkovi... ()

sofiapetra

Těšila jsem na ohromné chlapčisko, mého miláčka vlasáče Jasona, s tím, že kvůli němu filmu odpustím hodně, i kdyby se mi náhodou nelíbil. Ale to vše byla jen příliš optimistická teorie. Je to strašné, strašné a ještě jednou strašné! :( ()

M.i.k.e

mám rád tyhle wannabe devadesátkové filmy,ale ne vždycky se to povede a Sweet Girl je zářný příklad.Tempo kolísavé,akce sterilní a twist ke konci je sice překvapivý,nicméně ne moc funkční a z většiny věcí před ním dělá lehčí WTF?.Nehledě na to,že pak už mi bylo úplně jedno jak to dopadne.Přesně jeden z těch "meh" filmů...40% ()

kaposlav

Začalo to zaujímavo a celkom aj pokračovalo, ale niekde za polovičkou filmu to začalo naberať nedôveryhodnosť. Najmä ku koncu sa stala z toho taká fraška, že ani sami tvorcovia tomu neveria :/ Niečo medzi 2-3* ()

Figu

Já bejt Isabelou, jsem fakt pořádně nasranej, že hraju hlavní roli a nejsem nikomu vlastně v podstatě celej film pořádně na očích... Naopak Momoa si asi může pískat, když za to sežral solidní honorář, slávu a byl i vidět, přesto, že tam vlastně vůbec celou dobu nebyl... Hm, to je zapeklitej případ, nicméně na béčkovej počin, to nebyl vůbec špatnej tah! 65% ()

bourec

Tak ani tohle díru do světlíku neudělá. Sice nějaká akce tady je, ale snad v případě Momoi to ještě ujde, ale ta holčina, to už mě moc nebralo. Navíc ta zápletka je dost mizerná. Kdyby všichni s podobnou doměnkou začali jančit, tak ty vole, to by byl chaos. Jako projekce Netflixu bez újmy, ale jednou stačí. 60%. ()

BarryLyndon

Já jsem docela fanda Momoova Bravena, tak jsem se nekriticky těšil. Ale je to fakt příšerný, tak na 2/10, ale na 5/10 to tahá ten moment někde po 1:15h WTF ()

moviefreak

Film na zákazku, v ktorom všetci odviedli prácu na zákazku. Herci, režisér, kameraman, scenárista... A ten "wau" twist úplne pokazil celú ako tak fajn prvú polku filmu, zákony fyziky nikdy nedovolia spraviť z papeka bejzbolku. ()

PROCESOR

Za mě by to měl být větší fofr, na to, že se chce pomstít. Děj hodně sráží nereálnost scén, kde se jeho asi osmnáctiletá dcera pere s profesionálním zabijákem a v pohodě mu stačí, no je od dětství trénovaná tatínkem...A pak to jede uvidíte sami další bludy. Třeba je super, že metro odjíždí podle toho až se borci poperou a skončí s bitkou. Vypadá to, jako maličkosti, ale ve finále to hodně brzdí celkový dojem. ()