Escape Room: Niet úniku

• Česko Úniková hra: Turnaj šampiónů (viac)

Escape Room: Niet úniku je pokračovaním psychologického thrilleru, ktorý zaujal hororové publikum po celom svete. Tentokrát sa nič netušiaca skupina šiestich ľudí ocitne uzamknutá v ďalšej sérii únikových miestností. Postupne odhaľujú, čo ich spája, aby sa im podarilo prežiť.... pričom zisťujú, že túto hru už raz hrali. (Itafilm)

Kacitr

Na pár unikovkách už jsem byla...ale žádná z nich nebyla tak vytuněná, jako tahle. Ne že bych si teda stěžovala. Ha. Skvělé nápady. Lasery, kyselina...bavila jsem se snad o chlup více než v prvním díle. Neřeším (ne)logičnost, je jasné že v reálu a pod takovým tlakem by vyřešení těch hádanek nebylo možné + vymýšlení toho všeho, tak jistě. A ještě by každému před vstupem šoupli k podpisu vlastní testament....To vše dávám stranou. Chtěla jsem jen trochu zábavy. Bylo fajn vidět Isabellu Fuhrman i Holland Roden. Na dvojku Zoey & Ben se pěkně kouká, jeden jim prostě musí fandit. A že by třetí pokračování? ()

Wancohoff

Bohuzial to trpi rovnakym neduhom ako prva cast. A to je absencia vrazd a nejakeho gore... to je proste taka PG13 verzia saw ... na urovni natocena, ale suchá... ()

Flopik

Veľmi podobné, vlastne skoro také isté ako jednotka. Opäť máme nejaké miestnosti, riešia sa tam hádanky a postupne postavy umierajú. Áno, je mi jasné, že presne o tomto ten film mal byť, mňa to však nejako nechytilo ani čo sa napínavosti týka a ani postavám som veľmi nefandil. Dúfal som aspoň v zaujímavé zabitia, bohužiaľ ani tie neprišli. Pozerá sa však nato dobre a záver má zaujímavý zvrat. Očividne sa teda chystá aj trojka. U mňa za 3*, koho bavila jednotka, bude sa baviť aj teraz, koho nenadchla dopadne ako ja. ()

bozka10

Druhý Escape veľmi svižne kráča v stopách jednotky,ide sa z pasce do pasce,od hádanky k hádanke,tempo prakticky nepoľavuje, od začiatku do konca to šlape naplno.Samozrejme bez gore(vôbec není potrebné). Hádanky sú brutálne, neexistuje aby ich niekdo tak urgentne riešil,to by nedal ani Aštar Šeran hento,ale bavilo to.Medzi 3-4 ()

TheSpearCZ

NEPOUŠTĚJTE SI TRAILER! V něm se vám totiž odkryje naprosto všechno a z filmu budete mít jen poloviční zážitek. Ono ale i bez traileru se oproti prvnímu dílu ve všem ubírá, je tu méně místností a místnosti jsou více nerealistické (v prvním díle by šla každá reálně vytvořit, tady nevím nevím no) a to, že hlavní postavy jsou tak chytrý a všechno v tom stresu dokáží vyřešit, to bych zase úplně neřešil. Bohužel se tu našlo pro mě snad jen jediné překvapení (návrat jedné postavy), ale kromě toho nemůžu říct, že jsem si to nějak vyloženě užíval. Jednička pro mě byla něco speciálního, tady to strašně moc trpí "sequelovským syndromem" a vyloženě mi to připomíná začátky série Sawu, kdy jsme vždy na konci každého dílu věděly, že přijde další - tady je to stejné. Nic hrozného to určitě není, ale jak říkám, moc mě to nepřesvědčilo a na trojku budu čekat s daleko menším natěšením. Čisté 3* ()

warrenur

Bez rychloposuvu by som tuto uvrestanu prvoplanovu a naspeedovanu blbost parodujucu "dovtip pasci " nebol schopny dat. Mladsiemu publiku sa este moze pacit par "preafektovanych coolovych charakterov". Za mna vsak nuda a vyrazne odporacanie nezabijat cas. Velmi blizko k odpadu. ()

johnymdoe

Co víc napsat, než to, že pointa filmu mi byla jasná hned po smrti matky. Nudný, nenápaditý film. Mizerní herci. Zoufalý scénář. I nejnovější restartový díl série Saw je proti tomuto veledílo. 45% především za vizuál. Horor pro děti. ()

molcan2

už som absolvoval jednu únikovú miestnosť a môžem s istotou povedať, že keby som bol v tomto filme, zomrel by som veľmi rýchlo ()

Aurus

8,5/10. Asi jsme divnej ale mě tato dvojka přišla lepší než jednička. Příběh je za mě o kousek lepší, postavy mi taky přišli více sympatycké, hudba je stejně dobrá, lokace jsou zajímavé, kamera filmu je super a pasti jsou taky skvělé. Musím ještě dodat že se mi hodně líbil ten konec že ten otec nezabil svoji manželku ale ta dcera zabila svoji mámu, to sem fakt nečekal. Doporučuji. ()

Hapretor

Tak to oproti jedničce strašná nuda ... ukecaná nuda ... zbytečné ... nikam se to neposunulo ... další zbytečnost ... "natahovaná fusekle" ()

BOURQUE

„Escape Room: Niet úniku“ šikovne nadväzuje na svoje prvé dielo a tým prakticky nejde o nejaké samostatné nové dielo. V pokračovaní režisér Adam Robitel však ukazuje, že sa mu podarilo spraviť zopár krokov dopredu. Film je jednak kratší a dynamickejší, na nejaké dlhšie trvajúce statické scény takmer nie je čas. Napätie je udržané a postupne zvyšované počas celého „úniku“. Záver filmu priamo žiada ešte jedno „záverečné“ dielo, aby sa to celé „korektne“ uzatvorilo. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

fixaman

Jigsaw našel svého nástupce, který ho dokonce překonal. Minos má totiž pasti zábavnější a mnohem nápaditější. Escape room jako celek neskutečně baví od začátku do konce a ani děj člověka neurazí, což u podobných filmů rozhodně není samozřejmost. Skvěle jsem se bavil a už teď se těším na trojku :) ()

kkarx

Tentokrát se autoři úplně odtrhli od reality, takže víc než první díl připomíná Turnaj šampionů kdysi tolik populární Hry bez hranic či Pevnost Boyard. Ani tady nebyl cítit strach a vypadalo to víc jako by se parta kamarádů přihlásila do podobné dobrodružné televizní soutěže. ()

Rathalos

Po vynikajucej jednotke sme sa dockali pokracovania a samozrejme je to opat vymakane,prepracovane,miestnosti sa mi velmi pacili,napaty som bol ako guma v gatiach,takze ja osobne nemam o com rozmyslat,jasna patka...:-) ()

helloween93

Nejsem fanda ani jedničky a na pokračování Escape Room jsem koukal jen proto, že jsem viděl první díl. Je fascinující jak režisér Robitel vůbec neumí pracovat s těmi postavami. Od začátku je jasné, že přežije ústřední dvojice z prvního filmu. Co mi na sérii vadí nejvíc, je to naivní story o supertajné organizaci Minos, která je takový Big Brother pro bohaté, který je na každém kroku a realizuje únikové hry s plebs v hlavních rolích. Série Escape Room je slabým odvarem Saw s lepšími puzzly, ale s nulovým gore, hroznými herci a tupým příběhem. Naštěstí dvojka v kiny prošuměla, tak bychom se od Sony nemuseli dočkat třetího dílu. 2* ()

domirovec

Jelikož jsem si velmi vychválil první díl šílené, povedené a svým způsobem i unikátní Únikové hry, je tentokrát čas na Turnaj šampiónů, který mne překvapil v některých ohledech a jeho aspektech ještě více. Víte totiž jak se říká, že druhé díly z filmových sérií bývají většinou horší? Tak přesně tak to tentokrát nebylo. Turnaj šampónů (omlouvám se) je totiž perfektní souhra povedené atmosféry, zamotaných hádanek a pěkně designovaných samotných Escape Roomů. Celé to působí pěkně svěže a moc tomu neschází. I přesto, že první díl měl své jedinečné kouzlo, tak zde je rozhodně pěkně využito. Na filmu mě však ještě více zaujmula jedinečná Izzy Fuhrman, která i se svojí menší rolí dokázala alespoň mně zpříjemnit celý prožitek z filmu. Podtrženo sečteno, druhá Úniková hra možná někoho extrémně nepřekvapí, ale zároveň ani určitě neurazí. 4/5 ()

Vabr

Když bych to měl napsat zkráceně, tak je to jen horší jednička. Delší formou. Postavy nejsou tolik sympatické jak v jedničce, to kvůli krátké stopáži. Bylo samozřejmě jasné, že zemřou, ale mohli jim aspoň věnovat trochu prostoru. Ale ne, že by byly nesympatické, to ne. Nejvíce jsem si oblíbil Rachel. Jenom mě trochu štvala tím, že třeba Ben se jí na něco zeptal, a mě by opravdu zajímala odpověď, ale ona místo toho jen prohodila nějakou ironickou poznámku. Dalším mínusem jsou místnosti. Jsou jako fajn, ale ani jedna se bohužel nevyrovná té nejhorší z jedničky. Nejlepší byla podle mě ta písečná, byla originální i v jiných ohledech, než bych čekal, a nejhorší byla za mě ta městská (k tomu se vyjádřím hned za chvilku) a podle bráchy úvodní v metru. V čem byl druhý díl také horší, bylo takové to trochu Einsteinovské chování, a to se podle mě nejvíce projevilo v té městské místnosti, proto ji takové považuji za nejhorší. Během půl minuty přišli na plno indicií. Ale zase na druhou stranu se jim párkrát stalo, že zase nepřišli na něco úplně triviálního. Bylo to ještě v únosné míře, ale snad se to v dalších dílech neprohloubí ještě víc. Spojitost mezi místnostmi byla hezky promyšlená, taky že o tom byl děj filmu a na konci se to vysvětlilo, ale stejně se mi v jedničce líbila více. Plus tady docházelo k očividnému nadržování ústřední dvojice. Konec zhruba stejně špatný jak v jedničce. Poslední věta měla být asi myšlena jako vtip? No mohli si to odpustit. A když tak člověk zapřemýšlí, tak dvojka vlastně skončila tam, kde skončila i jednička 😐. I přes tady ty všechny mínusy jsem se bavil a rád znovu zhlédl nějaký ten Escape room film, protože ty mě fakt baví, a především viděl po dlouhé době nějaký dobrý film nejen v kině, ale i doma! Je jasné, že bude pokračování, tak se samozřejmě těším. Rozhodně zajdu do kina a doufám, že celá tato franšíza se dočká 4 dílů, to by byl pro mě dostatek. Vyhodnocení: Děkujeme, že letíte s Mínós Air ()

PEZ

Problém dvojky je, že je to verná kopia jednotky. A že sa - pozor, malý SPOILER - bohužiaľ ani teraz nedozvieme nič o "organizátoroch" tejto vražednej hry (KONIEC SPOILERU). Čím stráca dvojka totálne na príťažlivosti, lebo je to len nekončné čakanie, kým postupne jednotlivé postavy neumrú. Aspoň keby TROŠKU invencie tvorcovia priniesli, tak by som bol ochotný dať tretiu hviezdu. Ale dvakrát nastavovaná tá istá kaša už na druhýkrát nechutí rovnako dobre. Síce dvojka nie je príliš nudná a je aj relatívne krátka, ale naozaj neprináša žiaden posun deja a tým sa stáva úplne zbytočnou. Odchádzal som preto z kina sklamaný. ()