O šest let později. Boj o Náplavomarku je náhle v ohrožení a Rhaenyra se snaží dohodnout s Rhaenys. (HBO Max)

mata77

Nádherne stvárnená a fantasticky zahraná tragédia jedného kráľa. Na výbornom výsledku sa podpísala skvelá réžia a scenár, ktoré túto epizódu jednoznačne odlíšili od tých predchádzajúcich. ()

Kokos

Mráz po zádech při poslední cestě krále na trůn. Silná scéna. Poslední řev draka. Seriál mě baví čím dál víc a  GRRMův koncept alternativní středověké ságy, okořeněné lehkými prvky fantasy,  dodržuje seriál věrně. Jinak mě unavují ti zdejší "škemralové o pozornost", co  plavou "proti proudu" a hodí odpad a přitom sledují každý díl seriálu a k tomu dehonestují spokojené diváky (asi bych to neměl psát, protože tím jim pomáhám získávat tu pozornost, o kterou škemrají, ale nemůžu si pomoci - třeba budu zítra moudřejší a tenhle dodatek smáznu). ()

AndrewNewman

Ak by takto vyzerala prvá séria GoT, zrejme by sa tej ďalšej nedožila. Netvrdím, že to bolo zlé. Niektoré scénky boli aj pekne vyhrotené. Ale tvorcovia to zbytočne naťahujú a postave, ktorá si to ani nezaslúži doprajú emotívnu a zdĺhavú smrť. Pričom každý divák vie, že práve to odštartuje poriadne "hádky" o železný trón. A že v tej akože rodinke sú poriadne vypäté vzťahy. Posledné slová nudného Viserysa ma však potešili. Zdá sa, že sa konečne pozrieme aj na Zimohrad. ()

DonBraso

Paddy Considine to dotáhnul. Musím říct, že rozhodně nejlépe zahraná postava a vlastně jako král nejvíc zajímavá. Teďka se malinko bojím, že seriál, který u mě vyvolává přesýpací hodiny skončí už někde v šedém průměru. Pravda je, že jsem chvilku ani nevěděl, která bije, protože těch postav a časových skoků pak divákovi musí udělat vrásky na čele. 75% ()

mottleone

Parádní, zase dost politikařením a přetvařováním nabitá epizoda. Noví herci odvádí skvělou práci, přičemž dominuje Ewan Mitchell (Aemond). Králův stav odpuzující a fakt sem nad ním zvládl uronit slzičku, když viděl svoji širokou rodinu v míru a pohromadě; za ztvárnění by Paddy jistě zasloužil nějaké ocenění, protože celou tuhle epizodu si kradl pro sebe. Hudba tradičně pompézní. No a konečně začíná dost patrná rivalita Daemon X Aemond, na jejichž společný osud mám hype od samého začátku🔥 ()

Ironhead

Bavila mě večeře, ze které přímo sálalo, jak u jednoho stolu spolu naposledy sedí budoucí nepřátelé na život a na smrt, protože prostě tomu střetu zabránit nejde. A odcházející král, který tu byl na krátký okamžik před sklonkem života opravdu šťastný, i když ani on nevěřil tomu, že tu rodinu dá dohromady, přes veškerou svojí snahu. A poslední scéna, kde už mluvil hodně z cesty, možná už i ke své mrtvé manželce a jehož slova si jeho stávající manželka zjevně špatně vyložila, když si myslela, že mluví k ní. *palec nahoru* btw... navíc povedený pozvolný zrod osudových protivníků Daemona a Aemonda, kteří jsou si přitom tolik podobní ()

MegaBite

Pokračování úchvatné předešlé epizody pokračuje. V tomto dílu se více méně řeší jen politika, ale to je to, co se od Rodu Draka tak trochu očekává. Vůběc to ale není na škodu, příběh nenechá diváka se chvíli nadechnout, pořád se něco děje. Začátek epizody byl trochu slabší, ale potom to už bylo jen skvělé, takže si ode mě zaslouží i tak plné hodnocení. ()

Malyszs

Nádherný. Strašně mi to zahrálo na city. Jakobych tam byl s nimi. Paddy Considine suprovej výkon. Já ti věřil už od peaky blinders, že jsi dobrej herec ty kluku jeden. Samozřejmě příběh je tragický a je mi z něj smutno... Jsem rád, že nám scénáristi chcou zase ublížit tak, jako v Baelorovi nebo The Rains of Castamere. ()

Pes

Ide to dole vodou. Pomaly ale isto sa strácam v postavách, najmä pre časté menenie hercov, ktorí absolútne nevyzerajú ako ich predchodci... Nevýrazné hlavné postavy a celý diel o starom lepriakovi, ktorému už vykúpenie zubatej prajeme pri počúvaní jeho stonov. Zase sa to točí okolo intríg, bastardov a týpek bez oka čo bol v minulom diely jeden veľký jebko. Zrazu je najväčši macher (a na 100% by ste si ho pomýlili s jeho bratom ale keďže nemá oko je jasné kto to je). Je to smutné že hodinová časť by mohla mať 20minút a o nič podstatné by sme neprišli. ()

Tom10000

8.díl. Sledujeme jednu z nejemotivnějších chvil za posledních osm dílů. Uběhlo dalších šest let. Začíná souboj o to, kdo se má stát králem Náplavomarky. Současný vládce se nyn vrací z dlouhé cesty, na níž ho ale skolila horečka a není jisté, zda ji přežije či ne. Rhaenyra se s Démonem vrací zpět do hlavního města. Král Viserys je na tom velmi špatně, jeho stav se rapidně zhoršil, a to až do té míry, že není schopen o ničem rozhodovat a trpí silnými bolestmi, tudíž je upoután na postel. Alicent se snaží řešit všechno za něj, a jen díky věrnému pobočníkovi je toho vůbec schopna. Je však zle. Bratr vládce Náplavomarky si žádá nástupnictví, zatímco Rhaenyra si přeje na místo posledního působení Velarijonského rodu dosadit svého syna, o němž tvrdí, že je Targaryen, Luciena. Tyto spory může vyřešit jediný muž, král. A tak se zvedá z postele, a z posledních sil se účastní nejen debat, ale i večeře. Velice působivé a dojemné sledovat starého muže, jenž se stále snaží o sjednocení říše a míru mezi rody. 100 procent, úžasná práce! ()

Forty

Tie odpady si choďte dávať na Rings of the power . Táto epizóda bola vyvrcholenie emočnosti pred veľkou vojnou , ktorá je za rohom a pokiaľ vám vadí dramatická epizóda choďte si pozrieť radšej Scooby Doo .  Brilantné spracovanie epizódy kde ani nepamätám , že mi takto rýchlo prešla hodina , lebo sa tam furt niečo deje . Nech sa to len drží takejto kvality a prekoná to GOT aj keby bola posledná séria famóznou čo nebola . Spoiler : Viserysovo posledné predstavenie v tom najlepšom svetle . Bude mi chýbať . ()

mr_bohowsky

Musím povedať, že seriál je kvalitne natočený Ale ja sa pri ňom bohužiaľ nudím. Game of thrones nastavil latku príliš vysoko. Jednoducho chyba mi tu viac svetov a prelínanie sa rôznych osudov. A hlavne dáke tajomno. Je to perfektná telenovela s drakmi. ()

Mukade

Tss, amatér, mal ho pretnúť v páse, nie rovno hlavu, nech si chvíľu užije.. užije svoju novú "pozíciu". Takúto smrť, akú mu doprial.. ja by som chcel takú - no suffering a sekundu predtým ani netušil že umrie = dar z nebies, lol. ()

tata22

Nějak se v tom přestávám orientovat. Těch postav je tam mnoho, mění se herecké obsazení (chápu, že s věkem to tak musí být) a pořád se jen povídá a povídá. Chybí externí lokace a trochu mi to věčné tlachání nudí. Rozhodně tedy nejsem tak nadšen jako většina, i když uznávám, že něco do sebe má. Oproti Hře o trůny to ale je pořád slabé.... ()

jirikzaboj

Nejlepší epizoda so far. Spoustu překvapení, politikaření a závěrečných ustanovení, které sjednocují ohromné emoce. A když už jsme u těch emocí, tak Paddy Considine v roli Viseryse je fakt bůh a tato epizoda patří převážně jemu. Rodinná večeře byla jeden velký nával střídavých emocí a silného napětí, které jsem už dlouho nezažil. Na chvíli Viserys mohl vidět, to co chtěl. O to smutnější je, když někteří víme, kam to celé směřuje. Finální slzička za Aemmu mě dostala až k pláči, jak silná byla. ()