Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Predloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Eve Best, Rhys Ifans, Sonoja Mizuno, Fabien Frankel, Milly Alcock, Emily Carey (viac)

Epický seriál Rod Draka se odehrává dvě stě let před událostmi ze Hry o trůny a vypráví strhující příběh rodu Targaryenů. (HBO Max)

Recenzie používateľa swenyx k tomuto seriálu (11)

Rod Draka (2022)

Jako někdo kdo neviděl GoT nemůžu moc hodnotit nějakou spojitost, ale samo o sobě mi to nepřijde jako nic extra speciálního, nemůžu říct že bych se nebavil, to bych tomu dost křivdil, ale já nemám rád natahování contentu a celkově je to na můj vkus moc politicky založený, draci tu jsou z těch 10 hodin možná tak 30 minut a přece jen to byl právě ten aspekt kterej mě na sledování nabaitil a nakonec i právě to mě nejvíc zklamalo. Doufám že se tohle v 2. sérii zlepší. ()

Potomci draka (2022) (S01E01)

Příjemný úvod do rodu draka. Games of Thrones jsem tedy neviděl, ale tohle zatím vypadá nadějně, sice je to klasická oťukávačka a na nějakou pořádnou akci si asi budu muset počkat, ale i tak jsem se bavil. ()

Nezvedený princ (2022) (S01E02)

V 2 díle se primárně řeší králova nová manželka, Rhaenyra na drakovi nejvíc badass, už teď vím, že jakákoliv scéna s draky bude něco. ()

Druhý svého jména (2022) (S01E03)

Hmm, nevím proč, ale i když tu bylo zatím nejvíce akce, tak mě to kupodivu bavilo nejméně. Mám  problém se zžít se všemi postavami, nejen že si u většiny nepamatuju ani jméno, ale ani mě vlastně nějak nezajímají. Doufám, že se to v dalších dílech zlepší. ()

Král Úzkého moře (2022) (S01E04)

Princezna začne poznávat trošku jiné prostředí než do kterého se narodila, ale incest se strejdou je teda už too far. Začínám se celkem nudit, už čekám na nějaký nepokoje a taky na draky, protože přece jenom když se to jmenuje Rod Draka, tak bych nějakýho rád viděl déle než 10 vteřin :) ()

Osvítíme cestu (2022) (S01E05)

Svatba byla fakt dobrá, konečně taky něco, už jsem ztrácel naději. Sir Criston jsem rád že to neukončil a doufám, že nakonec bude s Rhaenyrou. ()

Princezna a královna (2022) (S01E06)

Časový skok s kterým přichází i nové postavy, meh, já se tý akce asi nedočkám, reálně bych to v tomhle aspektu mohl přirovnat s prsteny moci, tam se taky celou sérii prakticky nic nestalo a když už jo, tak to stálo za hovno. ()

Náplavomarka (2022) (S01E07)

Wow, nevěřííím, já se v seriálu o dracích dočkal draka, konečně se taky bylo na co dívat, mít seriál takovou laťku celou dobu, tak bych si nestěžoval. ()

Pán přílivů (2022) (S01E08)

Ale jo, asi jeden z mála politických dílů které mě bavily. ()

Zelená rada (2022) (S01E09)

Spory o trůn, králova smrt a nový král. Aegon ztracený půlku dílu, to bylo zbytecně natáhlý. ()

Černá královna (2022) (S01E10)

Konečně jsem se dočkal nějakýho fightu draků a musím říct, že to bylo zpracovaný fakt dobře, na další sérku určitě kouknu jen bych byl rád za více akce, na mě je to prostě moc zdlouhavý a moc politický. ()

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (viac)