Rhaenyra překročí na zasedání Malé rady své pravomoci. Viserys si musí zajistit nástupnictví prostřednictvím sňatku. Daemon odhalí své záměry. (HBO Max)

mottleone

Dostali jsme nové intro, kde sem ihned vytušil, že to bude prastará Valyria🔥❤️ Na tu určitě časem dostaneme nějaký flashback, ale k věci.. Příběh nám udělal půlrok skok, začíná se vyvíjet, postavy nám začínají rozehrávat "hru", a vracíme se ke kořenům GoT, kdy si zamilujete všechno to politikaření, díky obsáhlé předloze Oheň a krev, která je detailní kronikou rodu Targaryenů; na Velaryona už sem si zvykl a Daemon je přesně ten "badass" zamilováníhodnej charakter, kterým má být. Jen u těch draků mi přijde, že se prostě neumí pracovat s jejich velikostí, ale to je opět drobný rýpanec. Megatěšing na to co teprve přijde, protože konec měl koule a už byla zažehnuta jiskra.. Pro Westeros splňující všechny standarty - 100% a nadšený čtenář 5* ()

Simon.Dobes

Od toho seriálu som nečakal úprimne veľa, ale zatiaľ ma to veľmi baví. Matt Smith je geniálny! Atmosféra pomaly pripomína staré dobré GoT. Začína sa to zamotávať, neviem sa dočkať ďalšej časti. Pocit, aký mám po do pozeraní tejto časti, mi chýbal. ()

Ironhead

Stále takové nemastné neslané. Navíc CGI "záběry" hlavně na stavby a města jsou jak z RPG her roku 2010. :oT Aneb tenhle seriál není odpad, ale ničím mě to zatím nechytlo. I děj je v prvních dvou epizodách strašlivě jednoduchý a předvídatelný. První díly a série GoT byly, co se hlavně scénáře a postav týče, kvalitou úplně jinde. Lidi, kteří tu píší o tom, že se rozjelo nějaké vysoké pletichaření a politikaření, zcela upřímně nechápu nic z toho jsem tam osobně neviděl. ()

oiuoiu

Srovnávám se Hrou o trůny. Tam, ve druhém díle, už jsem milovala asi tak osm až deset  postav, z nich tři čtyři vášnivě. Zde, po druhém dílu, si pamatuji, že nějakého strejdu hraje můj oblíbený herec Matt Smith. Toť vše. Zdá se mi, že tvůrci byli natolik pod tlakem, aby vyhověli všem možným požadavkům a očekáváním, až jim vypadlo, že základem dobrého příběhu jsou postavy toho příběhu... ()

Sopholojong

Skvely uvodny "krabi" vyjav stroskotancov... a vzapati tony konverzacnej vaty, intrig, klakani, utvarani malych, ci vacsich spojenectiev s jednym coolovym naletom "dracika" na mur Dragonstonu. Stale je to ta audiovizualne pritazliva (este o triedu autentickejsie a krasnejsie kostymy a vyprava ako minule) "tronovina", ale s varovnym prstom k buducej epizode... treba zacat viac sexovat, krvacat, prekvapovat a najma najst si cestu k divakovi nejakou oblubenou postavou (Daemon na najvacsi nabeh, ale bolo ho stale malo). 8/10 ()

Malyszs

*GOT spoiler* Ach, jak nádherné bylo se znovu podívat na Dragonstone a nemuset poslouchat jak Jon Snow říká: "I don't want it", a sledovat, jak Varys všem dokola říká, jak zradí královnu, dokud ho nepopraví. Ale jinak oproti první epizodě o level níž, ale stále suprový. 5 hvězd si (snad) nechám pro lepší epizody. ()

66pepo66

Druhá časť vsádza na malý, presnejšie 6 mesačný, skok od udalostí prvej časti. A predstavuje sa nám tu viac urozprávaný politický dej, čo mi však nijako neprekáža. Hudba, cgi, kulisy, herci opäť na výbornú. Je ronseeiwlova novinka, ktorá síce pracuje v známom prostredí, so známymi rodmi, ale s celkom novým a pre väčšinu ľudí neznámym príbehom. Je tak samozrejmé, že tvorcovia nám musia predstaviť dobový stav sveta, intrigy a nejaký zásadný konflikt. Či v tomto prípade možno skôr konflikty. Ja som od prvej časti naladený an rovnakej vlnovej dĺžke ako tvorcovia seriálu a teším sa na každý ďalší diel. 5* ()

Tom10000

2.díl. Uběhl půlrok od smrti královny, Rhaeneriny matky a manželky krále Viseryse. Během této doby hrozí mnohá nebezpečí. Koruna je oslabená, od krále se čeká, že si v blízké době vezme novou ženu, s níž by dokázal posílit říši a zajistit si dostatek následníků. Rhaenerys se zase obává o svoji pozici dědice a snaží se, společně se svojí kamarádkou lady Alicent, uklidnit svoji mysl. Ona sama zůstává jejímu otci blízká, a pokouší se ho utěšit. Viserys trpí na následky pořezání od Železného trůnu. Démon uvažuje o rozhořčení svého bratra, a ukradne dračí vejce. Jen díky Rhaenerys od svého hněvu dočasně ustoupí. Velitel lodí, hrdý muž, nabídne králi svoji dceru, dvanáctiletou dívku, za ženu. On však na závěr rozhodování odmítne, a požádá o ruku Alicent. Tím překvapí všechny, i svoji jedinou dceru. Velitel spojí síly s Démonem. 90 procent. ()

Markysplay

Atmosféra GoT ostala ale musíme sa zmieriť s tým keďže tento seriál má mať možno len zo tri série tak časové posuny aj tie takzvané teleporty tu byť musia, nemôžu si dovoliť čakať niekoľko dielov zakiaľ sa niekto niekam dopraví.U mňa zatiaľ spokojnosť. ()

kanhwa

No tak po prvej epizode som sa vobec neodvazila hodnotit. Prekvapenie sa vsak konalo. Kedze som po neustale postupne upadajucej druhej polovici serie GoT nemala ziadne ocakavania, nebola som nijako sklamana. A to ani v pripade, ze by nejake ocakavania boli. Dostali sme peknu davku krvi a nasilia, ako sme boli zvyknuti. Porodne ani ine sceny ma uz po GoT nemozu nijako rozhadzat...Dostali sme vsak aj nove postavy, ktore boli predstavene celkom dobre, co este umocnuje 2. epizoda. Postavy sa pekne rozvijaju, ku kazdej si budujeme uz nejaky vztah a atmosfera GoT sa zachovava. I ked tato seria bude viac o politike a politikarceni ako o emociach, problematiky znaly divak si i tak tie emocie prezivat dovoli. Intro bolo sikovne pridane az v 2. epizode - znova ma mrazilo a mala som slavnostny pocit, ako pred sledovanim kazdej epizody z GoT, kym to nasi mili scenaristi celkom neposrali. Neda sa neobivinit ani autora kniznej predlohy, nakolko po precitani vsetkych zatial dostupnych a napisanych dielov uz marne cakam desatrocie WHEN THE WINTER WILL FINALLY COME. Avsak zrejme kvoli inym lukrativnejsim projektom alebo jednoducho preto, ze mu to uz lezie na nervy, sa Martinovi do toho nejako nechce. A preto aj ta hrozna skratka, ktorej sme sa na konci serialu dockali... HoD sa zatial vyvija dobre, v podstate ani nemam ziadne vyhrady. Prvu epizodu som zhliadla 2x, treba sa sustredit na detaily - obrazove aj verbalne. Druha epizoda sice bez nasilia a krvi v kontraste s prvou, nevyznela nijako trapne. A tak uz mi ostava len sa hnevat, ze preco to nie je ako na netflixe a nemozem stravit cely den s mojou oblubenou tematikou. Ten tyzden cakania je fakt dost... ()

Foglis

V prvních dvou dílech (zatím) hraje Rhaenyru herečka Milly Alcock. Tady na CSFD a nejen tady, není u druhé epizody ani jako herečka uvedena. Místo ní je tu Emma D'Arcy, která bude hrát Rhaenyru později. (Tzn. v sekci "Hrají" nemá být vůbec uvedena). Takže pár komentů, co vychvaluje Emmu D'Arcy...nevím kde jste ji viděli. ()

roabe

Dal jsem tomu ještě šanci, ale poté, co míšenka Lena, 12letá dcera černocha a bělošky, řekla králi Viserysovi: „Dám ti spoustu dětí čisté valiryjské krve...“, jsem to už nevydržel a končím.. ()

Witcher3

Za mě 4*, bylo to opět velmi dobrý. Trochu pomalejší tempo, více ukecané, více politické, ale to hold už ke hrám o trůny patří. Jinak ten nápad s krmením krabů vojáky je naprosto geniální, nečetl jsem knihu, ale tento nápad mě nadchnul. Jede se dál! ()