Začínajúci federálny agent Johnny Utah (Keanu Reeves) je pridelený k skúsenému Angelovi Pappasovi (Gary Busey) na prípad štvorice bankových zlodejov, ktorí v maskách amerických exprezidentov Nixona, Reagana, Cartera a Johnsona prepadli už dvadsaťsedem bánk. Jediná a ešte navyše trochu chatrná stopa vedie ku komunite surfistov, kam sa Johnny rozhodne preniknúť. Pred utopením pri jeho prvom pokuse ho zachráni pôvabná Tyler (Lori Petty), ktorá ho začne učiť surfovať a tiež ho uvedie do spoločnosti, ktorej „vládne“ priateľský a všetkými obdivovaný Bodhi (Patrick Swayze). Po ďalšom prepadnutí kriminalisti získajú ďalšiu stopu, ktorá ich zavedie na pláž Latigo... Tu se Johnny vzápätí dostane do sporu s agresívnou partiou surfistov. Pomôže mu Bodhi, ktorý mu tiež venuje nový surf. Johnny sa zblíži s Tyler a po čase zistí, že zlodeji, po ktorých pátra, sú Bodhi a jeho priatelia Roach (James LeGros), Nathaniel (John Philbin) a Grommet (Bojesse Christopher). Počas naháňačky po nasledujúcom prepadnutí môže Johnny dostať Bodhiho, nedokáže však vystreliť na priateľa. Zatiaľ čo sa Bodhi s ostatnými rozhoduje, čo ďalej, Tyler zistí, že Johnny je agent FBI a opustí ho... (TV Markíza)

Diego

Škoda těch nevěrohodných emocí, vztahy mezi postavami nebyly dobře vykreslené, aby se vyrovnaly situacím, které nastaly. (6.2.2010) ()

hroubek

Doporučuji všem co si myslí, že Rychle a zběsile je originální film.Pro mě osobně bylo nejlepší, že jsem to viděl zrovna v nedávné době ale hlavně potom co jsem skoukl každý díl Rychle a zběsile takže krásně dokážu vidět proč Bod zlomu lepší než první díl rychlé serie.Skoro to mu sám nemůžu uvěřit ale když srovnám Vina Diesela a Patricka Swayzeho tak mě prostě vychazí Swayze je víc cool,lepší a hlavně jeho cíle jsou obdivuhodné.Celý film je ukázková buddy movie Reeves a Swayze propujčují svým hrdinům charisma takže je dost dobře chápete.Což platí skoro o káždé větší scéně ve , které spolu jsou at je sjezd vlný,honička v autě a potom po svých,skoky padákem a nakonec i samotný závěr.Už chápu proč Edgar Wright dal do svého filmu tolik odkazu na tenhle. ()

Brain-D

Taková klasická akční řezba z 80.tých let. Musím obzvlášť pochválit skvěle natočené surfaření a mořské vlny. Ty dávali filmu takový pěkný nádech. Akční sekvence byly úžasné. Chybělo maličko od 5* ()

sskrblik

Surfařská tématika je pro mé oko lahodící, nicméně v tomhlectom filmu se příliš okatě režisérka dostala ke střetu protichůdných obsahů, a to konkrétně krimi spolu s hippie svobodou na prkně. Dle mého soudku to nefunguje, je to uměle našroubované jak připínák. Ve chvíli kdy mě celkem baví krimi zápletka a nápad exprezidentského gangu se rázem přesunem směrem k moři a vůbec to nepůsobí jako nastavené, že ne? Vše tak náhodou do sebe zapadne jako puzzle o devatenáct set devadesáti jednom dílku. Ano, pokud to by to mělo být poctivé béčko, pak by vizáž a pocit z filmu by měl být jiný. Takhle mě to pořád nedá a musím se tomu bránit. Prostě od půlky to jde do řádných sraček a jedná otřepaná fráze / scéna střídá druhou a mě se tak spíše chtělo blejt. Takže tak. ()

VanTom

'Bod zlomu' onehdá přinesla z videopůjčovny mamka, protože v něm hrál Patrick Swayze z jejího milovaného Hříšného tance. Už ani nevím, co na něj říkala, ale nám s bratrem se určitě líbil omnoho víc. Kultovní status mu pak zpětně zacementovala důležitá "role" v 'Jednotce příliš rychlého nasazení', s níž mohu jen a jen souhlasit. Bezchybná režie, vykreslené postavy a promyšleně vystavěný scénář s významným přesahem (protože rozporuplné pocity agenta Johnyho Utaha chápe každý, stejně jako každý cítí spřízněnost i určitou závist k svobodomyslně nespoutaným, adrenalinovým, až "zenovým" pravidlům, kterými se řídí životy Bodhiho surfařské party) jej totiž povyšují nad standardní akční snímky nejenom té doby. ()

liuk

Když uvidíte Death Proof a bude se líbit, je prostě povinnost kouknout na Vanishing Point. A já mám takové tušení, že podobné spojení je mezi Hot Fuzz a Point Break, a tak jsem si pustil Bod zlomu předem, ať si ty narážky užiju u Wrighta napoprvé. No, opravdu se Point Breaku nedají upřít nádherné záběry mořských vln, záběry po kterých by se člověk hned nejradši začal učit surfovat. A i když se to nezdá, není úplná brnkačka něco takového podchytit, nikdy jsem si na sobě nezpozoroval při sledování Baywatch a Donny D'Erico, že bych nějak extratoužil běhat v červeném do vln. A v takové opravdu strašně pohodové atmosféře se Point Break vlní celou dobu, kdy hraje prim pěnění adrenalinu s detektivkou v pozadí. Když se ale tyto role prohodí, z filmu se vyčeří dost špatná akční břečka se strašně pitomými logickými botami, které bohužel opravdu nejde přehlédnout, i když se je paní režisérka snaží s vypětím sil zahladit. Point Break bez scénáře by asi dopadl lépe. A když je samotný závěr opět jednou velkou logickou nesrovnalostí, zapůsobil na mě víc než Big Blue. ()

Ichabod

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu z 90. let. Za prve je uzasne klisoidni co se tyce vysetrovani perfektnich zlocincu, kteri prepadaji jednu banku za druhou aniz by zanechaly stopy. Za druhe je vysetruje mlady detektiv (Keanus Reevs), ktery se musi ukazat, ale bohuzel temna strana kterou vede drsny Patrick Swayze ho svadi a klame, coz je samo o sobe dost poutave pokoukani. A za treti prestoze film tocila zena (Kathryn Bigelow) tak nepostrada trosku brutality a vice nez trosku sprostych slov. Ano, to by nebylo nic zvlastniho, ale film pusobi opravdu velice syrove, realisticky prestoze se pribeh jevi malinko stupidne a okoukane, tak film ma sve nesporne kvality a je napinavy a hlavne uzasne obsazeny. ### Top hláška : You know nothing. In fact, you know less than nothing. If you knew that you knew nothing, then that would be something, but you don't. ()

mandlova

___Ještě surfuješ? Každý den___ Jeden hezčí než druhej... Vlna za vlnou, super akční scény - padák, sekačka, běžecká honička... tomuhle říkám akčňák dle mého gusta. ()

Ravi

Detektivka jedoucí na vlně adrenalinových sportů. Obdivuju herce za jejich nasazení, zajímalo by mě kdo a kdy použil dvojníka a jestli vůbec. Příběh je originální a nadprůměrně zvládnutý. 70% = 4-/5 ()

Autogram

Ani so slobodou jednotlivca a revoltou proti systému by sa to asi nemalo prehnať, ak to povedie k utrpeniu druhých. Na akčné krimi trochu priveľa surfovania a baywatchu, ale o dobré momenty nie je núdza. Na krimi zostalo naozaj málo priestoru, v podstate len jedno významné preklopenie deja, zvyšok je akcia a športovanie. Výborné obsadenie hlavných postáv sa zapáči hlavne ženám. ()

Jaro.Krafcik

Schwayze a Keanu sa k tomu filmu jednoducho hodili. Určite sa jedná o kvalitu z 90. rokov. Akčné scény najmä zoskoky s padákom a surfing boli vynikajúce ale ešte lepšia bolo prepadnutie banky. Kvalitný akčný film, a znovu sa potvrdilo že klasika je lepšia ako remake. 4* ()

zigíš

Parádní zábava se srandovně štěněcím Reevesem a mega cool Swayzeem ! Takhle po letech nezbývá než obdivovat jak suverénně si za kamerou Kathryn Bigelow počínala. S přehledem nejlépe režírující ženská. I když Cameron nějakou tou radou určitě přispěl. A ta akce vůbec nezestárla i teď nevím co by kdejaký spektákl za ni dal. Bonusem je nádherně meditativní závěr co na mě odzbrojujícím způsobem funguje i dnes. ()

J.Lajner

Bod zlomu vnímá řada lidí v rovině skrytého šperku, jehož kouzlo si musí najít každý sám za sebe. Film zůstává dodnes nesmírně inspirativní. Krásnou poctu mu například složila akční komedie Jednotka příliš rychlého nasazení (2007). První příspěvek z nekonečné série Rychle a zběsile (2001) zase film nepokrytě vykrádá. Surfaře nahradili zamračení svalovci a prkna vyklidila prostor řvoucím motorům, ale jinak jde o to samé v bledě modrém. Zmínit musím také stejnojmenný remake z roku 2015, i když si myslím, že Édgar Ramírez a Luke Bracey nesahají dvojce Reeves a Swayze ani po kotníky (o absenci atmosféry nemluvě). Bod zlomu je zkrátka jen jeden. Pouze spojení Bigelow, Reevese a Swayze mohlo zapříčinit vznik filmu, který nám skrze vybroušené režijní řemeslo ukazuje, co to znamená být opravdu naživu. Více. ()

Jello Biafra

Mladý agent FBI v podaní Keanu Reevesa pátra po skupine bankových lupičov, ktorí v maskách bývalých amerických prezidentov prepadávajú banky v Los Angeles. Podarí sa mu medzi túto bandu infiltrovať a zároveň sa skamarátiť s jej vodcom v podaní charismatického Patricka Swayzeho. Nechtiac tak musí hrať na dve strany a takáto hra začne byť po čase nebezpečná. Dnes už po zásluhe kultová záležitosť plná odvážnych kaskadérských kúskov nám zároveň ponúka exkurziu do prostredia surferov. Prestrelky, hlášky a vôbec celková pútavá atmosféra dávajú tomuto filmu nezabudnuteľný status. Jedna z mojich filmových srdcoviek. ()

Rousse

Velmi šťastné herecké obsazení ústřední dvojky, od které se pak odvíjí prakticky všechno. Patrick Swayze je tu fakt špičkový. To doplňuje netradiční a velmi zajímavé surfařské prostředí, kde se film odehrává. Fakt kvalita, která je dokořeněná i skvělou hudbou a hereckým obsazením i skupiny Red hot chilli peppers. ()

sedm.1

Já si nemohu pomoci, ale ačkoliv to celé bylo naprosto neuvěřitelné peklo, tak si mě stejně Bod zlomu nakonec docela získal. A to především díky atmosféře a samozřejmě díky surfování. Tolik podmanivých záběrů narvaných v jednom filmu, prostě paráda. Co se týče zápletky, ta je hodně typická pro dobu vzniku, nenáročná až naivní, což se ale vlastně týká i postav, jejichž většina dialogů, chování a charakterů je spíš k smíchu, ale prostě to nějakým svým divným způsobem funguje a především nenudí. Tato zvláštnost se týká i akce, které je tak akorát, ale přestože v ní nehraje prim drsnost, nabušenost a efektnost jako dnes, přesto je oku lahodící a sympatická. Obsazení je z mého pohledu též dost diskutabilní, Reevese i Swayzeho mám rád, ale zde mi přišli oba neskutečně toporní, ovšem na jejich místě si stejně nedokážu představit nikoho jiného, takže i v tomto směru mám rozporuplné pocity. Bod zlomu je zkrátka taková malá raritka, kdy se pro mě tento snímek stává jedním z minima filmů, který je přes svou špatnost velice působivý a neztrácející ani po dlouhých letech nic ze své přitažlivosti. ()

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

Kathryn Bigelow chystá útok na Ameriku

13.05.2024

Je tomu již sedm let od té chvíle, co první režisérka, která vyhrála Oscara za nejlepší film, přinesla svůj poslední snímek Černobílá spravedlnost. Kathryn Bigelow, jenž se do filmových análů navždy… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

04.06.2011

Starý koncept z Bodu zlomu (a mnoha filmů před ním, hlavně westernů) o muži zákona a ne až tak špatném zločinci, naposledy úspěšně oprášila série Rychle a zběsile. Po podobné linii, ale v hávu… (viac)

Zlý polda a hodný lupič

Zlý polda a hodný lupič

18.05.2008

Bod zlomu 2 a nová verze téměř zapomenuté hardcore pornografické kriminálky? Ano, v dnešní novince se dvě klasiky ze začátku 90. let dočkají remaku a pokračování. Nic s tím nenaděláte, už se začínají… (viac)