Zdá se, doby, kdy se James Bond pravidelně utkával s všudypřítomnými agenty KGB, jsou nenávratně pryč. Ale temní zpravodajci z východu, s nimiž nebylo nikdy radno žertovat, si se svými kontakty, prostředky a výcvikem dál vedou velice čiperně. Právě teď unesli Jumbo Jet s ruskou zlatou rezervou a pěkně v klidu ho odstavili do odlehlého kouta arizonské pouště, než seženou solventního zájemce. Parašutistický instruktor Ditch Brodie, provokující policii i osud svými riskantními seskoky, nemá o mafiánskách technikách bývalých špionážních centrál ani ěpotuchy až do chvíle, kdy se po kamuflované tragické nehodě při cvičném seskoku dostane do neúprosného boje dvou zpravodajských frakcí. I v bývalé KGB totiž panuje názorová pluralita co se týče dalšího osudu ruského zlata. A tak se poněkud zmanipulovaný Ditch (který ostatně nemá příliš na výběr) ocitne rychle po boku půvabné, leč smrtelně nebezpečné agentky Chris, se kterou se pustí do nerovného boje s precizně organizovanou bandou bývalých zabijáků ve státních službách. Ve chvíli, kdy se zdá, že už je všechno ztraceno, se Ditch odhodlá k nejriskantnějšímu seskoku svého života... (oficiálny text distribútora)

Fiftis

Typická akčno komediálna produkcia deväťdesiatych rokov, aké vtedy na nás Amerika chŕlila jednu za druhou. Dejová línia je až trápne jednoduchá a miliónkrát opakovaná, ALE ten film pre mňa osobne proste obsahuje scény, ktoré z pamäte skrátka nezmiznú. Film sa odvíja so svojím tempom a využíva vo svojej dobe veľkej popularity Charlieho Sheena. Hláskuje kadiaľ chodí a do tela mu dáva stále sexi Nastassia Kinski. Celkovo hodnotím film trošku nadpriemerne a dá sa naň pozrieť viac ako raz. ()

lennyd

Ditch Brodie (Charlie Sheen) je typickej gauner. Neustále má nějaké problémy, ale to, že je nejlepším skokanem s padákem ho zachraňuje před vyhazovem (i když místo na oslavě starých dam přistane na oslavě malých dětí). Ale když při jednom seskoku zemře dívka, kterou učil skákat, vypadá to, že dohrál.. Ale Ditch se nevzdává, zjistí, že dívka (Natassja Kinski) vůbec není mrtvá, ale je možná ještě lepší než on, navíc agentkou KGB, a společně pátrají po ukradeném ruském zlatu... Kromě zajímavě vyvedených skoků (nevím jestli moc reálně, ale dívat se na to dá) nepřináší film nic, co bychom neviděli v tisíci a jednom Bondech. Natassja Kinski je pěkná kočka, Charlie Sheen zase tvrďák, takže to sem tam mezi nima pěkně jiskří.. Typickej film na sobotní n@v@u obrazovku :) ()

Lacike

V roku 1994 sme sa dockali suboja dvoch akcnych filmov o parasutistoch. Dnes si uz asi tento suboj nikto nepamäta. Zatialco Zóna úniku s Wesley Snipesom je stale slusny akcniak s par pôsobivymi akcnymi scenami, tak Nebezpečné pády zapadli plnym pravom. Vysledok je podpriemerny film s fadnou zapletkou, slabymi zaporakmi (aj inak brilantny Gandolfini ma evidentne slabsie chvilky), nesympatickym hlavnym hrdinom (Sheena mam celkom rad, ale jeho hrdina je nesympaticke hovado, ktore je naviac nemehlo a je vlastne zbytocnym pricmrndavacom zenskej hrdinke), nevyraznou hlavnou hrdinkou a minimom akcnych scen. Ovela viac sa tam keca ako jedna a tie kecy su rovnako na hovno ako je na hovno nevyrazne natocena akcia. Deran Sarafian sa pravom medzi rezisersku elitu nedostal a evidentne mal pri skvelom filme Gunmen to, comu alkoholici hovoria jasna chvilka. 3/10. ()

Apophis

Vzorový příklad 3* filmu. Všechny atributy zapadají do průměru. Všechny. Ať už scénář s námětem [zde by se dokonce dalo hovořit o mirné (ale nepovedené) podobě s 007...]. Herecké výkony jsou také průměr - ano i Charlie Sheen s Nastassjou Kinski (otázkou je do jaké míry je to zaviněno scénářem...). Z hudby mi nic neutkvělo v hlavě, tedy asi také nebyla nic moc. No a speciálních efektů zde také nebylo mnoho (na to, kolik jich námět nabízel). Snad jediným plus filmu jsou "oblačné" výkony kaskadérů, ale to hvězdu samo o sobě nepřidá... Co dodat? Na teto film se klidně podívejte a pokud nebudete očekávat trhák, docela se i pobavíte... ()

KafuR

Tak nějak nevím, jestli jsem správně pochopil režisérův záměr, já se ale místo očekávaného napětí skvěle bavil. Počítat logické chyby v tomto filmu by stálo život tužky, hlavně u finálního seskoku jsem si říkal, jestli se náhodou nedívám na scifi, protože vzhledem k délce pádu by museli padat odněkud z Marsu.. Co ale film pro mě vyšvihlo nahoru, byly povedené záběry seskoků a hlavně Charlie Sheen, který se nezapřel a dokázal mě svými hláškami mnohokrát pobavit: "Tak teď jsem ten špatnej já, ne?!" ()

• Když probíhá souboj v letadle mezi Chris Morrow (Nastassja Kinski) a Benem  Pinkwaterem (James Gandolfini), je patrné, že Ben jakožto nezraněný dostane kopem do obličeje a krev má pod nosem dřív, než ránu dostane. (icewhite)