Hutch (Bob Odenkirk) je unavený chlapík stredného veku, ktorého život sa scvrkol na otravné každodenné rituály prekladané manželkiným pohŕdaním a pubertálnymi výlevmi vlastných detí. Keď do ich domu vniknú dvaja zlodeji, nechá ich beztrestne kradnúť a prizerá sa nečinne, ako tresnu jeho syna. On sa obhajuje tým, že nechcel hrotiť nebezpečnú situáciu, ale všetci v jeho okolí ho majú za zbabelca. Hutch si pôvodne myslel, že to ustojí, ale keď sa ocitne medzi cestujúcimi, ktorých v nočnom autobuse obťažuje banda grázlov, vybuchne v ňom nahromadená zlosť. A nie je jej málo. Než sa usadil, živil sa Hutch tým, že s pomocou násilia riešil problémy, na ktoré si nikto iný netrúfal a absolvoval kvôli tomu veľmi špeciálny tréning. Krvavá výchovná lekcia v autobuse spustí lavínu udalostí, ktoré Hutcha preveria viac, ako čokoľvek doteraz prežil. Tento pán Nikto má ale poriadne tuhý korienok. A tajný trezor plný zbraní. (CinemArt SK)

Cappuccino

Až do drsnej scény v autobuse je Nobody ničím výnimočný priemer. Následne sa však rozbehne svižná akcia, ktorá sa síce nevyhýba klišé, ale zaručene pobaví. Trochu ma však mrzí, ako Hutch na konci bez akýchkoľvek problémov odrovnal hordu po zuby ozbrojených Rusov. Viac sa mi pozdával v polohe, kedy nepôsobil nesmrteľne a pri súbojoch dostával poriadne zabrať. ()

misterz

Taká lepšia Neesonovka bez zbytočného pozlátka. Musím uznať, že akčné scény boli perfektne spracované a bolo ich teda dosť. Napríkald tá v tom autobuse nemala chybu. Ide o takú konzumnú zábavu, no zároveň pri tom divák nemá pocit bezduchej komerčnosti. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

pornogrind

Solidní akční jízda, která snad ani na chvíli nenudí. Za mě rozhodně lepší počin než první film I. Najšullera kterým byl Hardcore Henry. Bob Odenkirk nebyl špatnej a svoji roli si střihl dobře a celkem i uvěřitelně ale víc mě stejně potěšilo obsazení Alexeje Serebrjakova, kterej si mě získal filmem Gruz 200. ()

mzss1

[75%] Prostě taková verze typu Johna Wicka. Wicka moc nemusím, jen třetí díl se mi líbil nejvíc. No, jak už tu píše uživatel CSFD sniper 18, tak cca ty první dvě třetiny jsou naprosto super, ale to finále je už totálně přehnané, nezajímavé a moc mi to do toho filmu nezapadá, což je škoda, myslel jsem, že vidím absolutní bombu překonávající i toho slavného Johna Wicka. No, přesto mě film celkově bavil. Hlavní hrdina mě baví od začátku do konce. Příběh, herci atd – to vše je ok. Nejvíc mě bavily dvě akční sekvence, a sice: ta v autobuse a ta v domě, kdy si gangsteři šli pro něj. Režie, technická stránka – to vše bylo v pořádku. Jen ten konec mě nebavil, prostě už to bylo přestřelené a vidět staříka (otce hl. herce), jak bez problému likviduje protivníky po desítkách, mě moc nebralo. Takže asi tak, ještě jednou to klidně můžu vidět. ()

liskam

Tak nějak nebebru důvody jeho návratu k jeho starému životu. Myslím, že takovýhle tip člověka musí mít nervy ze železa a né se nechat rozhodit ukradeným náramkem... Čistokrevná vykrádačka. Spojení Johna Wicka a Equalizéru 1 ale fiunguje, herci vědí co hrát a akce je povedená. Takže proč ne. za mě 70% ()

Goldbeater

Derek Kolstad si ve Wordu otevřel svůj pár let starý scénář k Johnu Wickovi, všechna slova „John Wick“ nechal systémově přepsat na „Bob Odenkirk“, sem tam něco mírně osekal/poupravil a nový scénář byl hnedle na světě! Opravdu nevěřím, že vynaložil víc úsilí. Neberte mě zle, ono je to natočené fakt stylově, pěkně se na to dívá a dynamická řežba v podání tria Bob Odenkirk, RZA a hlavně dvaaosmdesátiletý Christopher Lloyd (!) byla neskutečně cool, ale to scenáristické recyklování sebe sama bylo fakt na facku a docela podkopalo celý film. ()

kingik

Konkurent Johna Wicka, libující si v tom, že si může říkat NIKDO, jehož minulost je jistě kontroverzní, ovšem ve výsledku je to akční jízda. Brutálně vynalézavá, nebo vynalézavě brutální - jak chcete. Když si totiž přečtete, že scénář dělal Derek Kolstad a produkční štít zajistil David Leitch, hned víte kolik akčně uhodilo. Oba shodně stvořili Johna Wicka a umí udělat zatraceně prvotřídní dynamickou akční přehlídku. Je třeba počítat s tím, že řetězec řízných událostí může spustit přepadení v domě hlavního hrdiny a v něm odcizení koťátkového náramku, co patří jeho nezletilé dceři. Vstupní situace je daná, zavání banalitou až absurdností, ovšem bez ní bychom následně nenavštívili lupiče přímo v jejich domě a po cestě domů už bychom se nekonfrontovali s partou nohsledů ruské mafie. Z celého filmu mně nejvíc zaimponovala právě super bitka s násilníky v autobuse. A vlastně vůbec bych se nezlobil, kdyby se urodilo více kontaktních střetů chlápka s důchodcovskou výplatou na dohled s mafiánskou enklávou. Po zbytek filmu už se víceméně sází na krvavé průstřely brokovnicí a palné zbraně všeobecně a také to, jak dostat do akce jednoho obyvatele dlícího v Domově seniorů, který je tátou hlavního výtečníka a zároveň  agentem ve výslužbě. Načež odhalíme i identitu muže, s nímž vede hlavní hrdina tajné rozhovory. Film pak do popředí dostane standardně nasupeného šéfa ruské drogové mafie, načež je pokořen historický filmový milník, neboť k vidění je i černý Rus. Režijně film akčně efektně zvládá režisér Ilja Najšuller, u něhož se čekalo, s čím, respektive s jakou šíleností, přijde na scénu po své prvotině "Hardcore Henry". A Hutch Mansell coby chlap v nejlepších akčních letech je jeho tvůrčí odpovědí. Pro Boba Odenkirka to může být zlomová role v jeho kariéře. Upřímně, není moc diváků, co by znalo jeho filmografii, tudíž by rozhodně nemělo zůstat jen u jednoho dějství. V téhle roli exceluje a určitě se s jeho akčními rejdy nemusíme loučit navždy. Přinejmenším se u nich kvalitně vypíná mozek. 9/10 ()

Snorlax

Když se akční film nebere vážně, může vzniknout i něco takhle úžasně zábavného. Přímočaré, sympaticky drsné s obstojnou dávkou nadhledu, výborně udělané akční scény, svěží střih, výborný výběr hudby, skvěle jsem se bavila. ()

InJo

Jednoduché jak facka, nepopiratelně čerpající odjinud, ale taky skvěle natočené, stylové, plné nadhledu a svěžích nápadů. Udělat dalšího nepřemožitelného hitmana zrovna ze Saula Goodmana se povedlo na výbornou (Odenkirk je výborný herec a tahle role mu sedla dokonale), stejně tak akční scény, které nemají problém s přehledností, jsou optimálně brutální, dostatečně kreativní a prvotřídně zrealizované. Rozjezd je jak z Americké krásy (tatík s krizí středního věku, který je pro všechny úplný loser), sympatickou prací s náhodami a kauzalitou to připomene nedávné Rytíře spravedlnosti, po stěžejní bitce v autobusu už je z toho ale pouze příliš okatá variace prvního Johna Wicka (to fakt nešlo vymyslet něco jiného než je další nasraný mocný ruský mafián?), která se navíc v závěru změní v ryzí 80's béčko, v němž už o jakémkoliv napětí nemůže být řeč. Kouká se na to hezky, některé jednotlivé momenty jsou super, chvílí po skončení ale většina dobrých dojmů až nepříjemně rychle vyprchá. Žádný významný gamechanger se nekoná, jako žánrová jednohubka bez větších ambicí je to ale nepochybně nadprůměr. 70 % ()

Anderton

Svižná akčná jednohubka, akých tu ale už bolo v posledných dekádach viac než dosť, takže ide skôr o to, či to Odenkirkovi sadlo, alebo nie. Nuž, sadlo, a poriadne. Len ma Nobody nikdy nedokázal poriadne strhnúť, čo je pri takto vražednom tempe veľká škoda. Skôr si potom divák všíma rôzne kamerové fintičky, ako napríklad detail rotujúcej zbrane, kedy je ale kamera v pozícii zbrane, rozumej v pokoji. Na realitu sa tu samozrejme nikto nehrá, ak by sme nevedeli, že je to netflixovina, tak by sme dali ruku do ohňa, že je za tým Besson, pričom Neeson točil zrovna niečo iné, ale veľmi podobné. ()

Frajer42

Velmi milé překvapení s naprosto božím Saulem v hlavní roli a kopou záměrně přemrštěné a velmi vtipné akce. Taková akční jednohubka, když potřebujete pořádně vypnout večer po práci, která vás zaručeně pobaví. Zejména kompletně celou scénu v autbuse řadím na filmový Olymp. Mám nějakou zvláštní slabost pro hrdiny, kteří v sobě dlouhé roky potlačují hromadící se agresi a vypadají jako ňouma od vedle, která pravidelně okupuje přední lavice při nedělní mši, až jednoho krásného dne totálně explodují. Opravdu vynikající akční jednohubka, které mohu vytknout snad jen posledních 20 minut, kdy už se tvůrci hodně odvázali a utrhli se ze řetězu, Jakožto nejlepší uživatel této databáze musím ovšem napsat, že v rámci žánru to byla opravdu neskutečná pecka. [84 %] ()

AppleCore

Bob si svojí akční roli sice užívá jak blázen, všechno je bráno s nadsázkou a má to švih, tempo, brutalitu i slušnou akci, ale jakmile dostanete prostor k oddychu, zjistíte, jak zoufale moc je to neoriginální. Soundtrack od Davida Buckleyho navíc jenom ruší (výběr songů je ale skvělej) a finále je zbytečně přestřelený. Dvojku si ovšem dám s radostí. ()

Kothy

JW před důchodem? Proč ne. Rozhodně jsem nečekal, že se to tak povede. Bob Odenkirk nám dokazuje, že i v pokročilém věku se člověk může stát akčním hrdinou. Akce je tu dost a je velmi originální. Bavil mě i příběh. Sledujeme příběh muže ve středním věku, který žije se svou rodinou. Vše se změní, když k nim do domu jednou v noci vtrhnou zloději. Něco se v něm hne a probudí se jeho staré já, které takzvaně nikdo nechtěl potkat před svým prahem, protože znamenalo konečnou. Na neštěstí ale zkříží plány místnímu ruskému mafiánovi a je v maléru. Ten se chce pomstít a rodina se octne v ohrožení. Vše jde stranou a začíná neskutečná řežba. Hodně se mi líbila jak scéna v autobuse, domácí invaze nebo závěr v továrně, prostě nářez. Určitě bych rád viděl pokračování, případně crossover s JW. Christopher Lloyd tu je jako jeho otec dost vtipný. Je tu i dost stylově zvolená hudba. "Má ten dům sklep?" ()

Dzeyna

Je to sice lehce nadprůměrné, ale opravdu jen lehce. Bob Odenkirk mě absolutně nebavil. Nemá v sobě charisma a vůbec nic zajímavého. V průběhu celého filmu mě ničím nezaujal. Dokonce jeho nudnost ochromila i super myšlenku a nápad. Ne, že bych něco takového ještě neviděla, ale tady to bylo rychlé, mělo to spád a zapojení Ruska se mi líbilo. Ale abych si jen nestěžovala, tak mě hodně bavila hudba a Christopher Lloyd. ()

Kudly4

V mnoha ohledech, podobné k prvnímu Johnu Wickovi, neříkám, že i lepší. Ale pokud chcete více humornější a odlehčenou verzi, tohle vřele doporučuji. Možná to bylo i o malinko více akčnější a brutálnější (Top scéna - fight v autobuse), potěší i výborná hudba (L.A. - What A Wonderful World, jsem si hezky užil). Za mě dost slušná zábava a rozhodně se těším na další filmy, tohoto talentovaného, ruského režiséra, který si tímto filmem asi poštve proti sobě nejednoho Rusáka, hehe. ()

AllShallFall

Film v duchu 96 hodin, Leóna, Jasona Bourna, či Johna Wicka. Kdo má rád tyhle filmy, tak si jistě oblíbí i tento. Já se bavil na maximum. Je to luxusní film. A co mě úplně rozkrojilo, tak stárnoucí a přesto stále úžasný Christopher Lloyd alias Doktor.;) ()

DwayneJohnson

Za mě  lehčí zklamání a nebýt soundtracku, šel bych asi ještě níž. To, co žeru Stathamovi, Mikelsenovi a Reevesovi, to se mi v případě Boba Odenkirka nějak šprajcuje. Prostě a jednoduše mi na tuhle roli moc nesedl a raději si ho pustím v Perníkovém tátovi, nebo Soulovi. Tady rozhodně ne. Ze začátku měl jako totální looser všechny mé sympatie, ale v závěrečné, hodně přehnaně půlhodině je jako obratem skoro všechny poztrácel. Tři mínus. ()

nascendi

Nebudem sa vyjadrovať k ostatným hodnotiteľom a vlastne ani k filmu. Už som niekde vyjadril názor, že ak sa budú nakrúcať podobné filmy, obmedzím svoj záujem na filmy nakrútené v 20. storočí. V závere filmu ma potešila skladba Gerryho a Pacemakers You' ll Never Walk Alone, aj keď to nebolo zámerom toho naj šulina, ktorý film spáchal. Dve hviezdičky sú za choreografiu strieľačiek. ()

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

Christopher Lloyd si zahraje v Mandalorianovi

20.03.2022

Legendární herec Christopher Lloyd (Návrat do budoucnost, Addamsova rodina) si na stará kolena řekl, že na odchod do důchodu je v 83 letech ještě brzo, a tak fanouškům (a jistě i vnoučatům) dělá… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

Bob Odenkirk zpátky na place Saula

08.09.2021

Hvězda akčního snímku Nikdo a taky seriálu Volejte Saulovi Bob Odenkirk před pár týdny zkolaboval na place zmíněného spin-offu Perníkového táty. Údajně za to mohl menší infarkt, od té doby byl tak… (viac)

Akční Nikdo se dočká pokračování

Akční Nikdo se dočká pokračování

19.06.2021

…tedy nejspíš. Přestože se z akčního snímku Nikdo s Bobem Odenkirkem v hlavní roli stal relativně malý úspěšný hit (snímek vydělal 61,5 milionů dolarů, rozpočet byl přitom jen 16), režisér Ilja… (viac)