Leon

• Česko Leon (viac)

Leon je profesionál - nájomný vrah, ktorého nedokáže nič zastaviť pre splnením úlohy. Jedného dňa do jeho života vstúpi Matilda - dvanásťročné dievča, ktorého rodina sa stala obeťou skorumpovaného policajta. Jediné, po čom túži je pomsta a je ochotná urobiť čokoľvek, aby ju Leon naučil to, čo sám vie. (STV)

major.warren

Leon je prostý a nekomplikovaný, na jedinečný film to ovšem stačí. Reno, Portmanová a Oldman v životních rolích. Nádherné dílo, které zahřeje u srdce a dokáže nás i rozbrečet. Jeden z těch filmů, u nichž nechceme, aby skončily. ()

Derek

jean reno vo svojej najlepšej filmovej úlohe!!! za leona mal určite dostať oscara, lebo leon je úplne úžasne napísaná a hlavne zahraná postava na ktorú len tak ľahko nezabudnete. za pozornosť tiež samozrejme stoja i ostatné postavy (portmanová a oldman). tento film nemá slabšieho miesta a stále ste bombardovaný jednou vynikajúcou scénou za druhou. asi najlepší bessonov film. ()

JohnMiller

Bezpochyby dokonalý film. Uznávam Luca Bessona ako režiséra prvej ligy ale, že by som si s nejakej jeho snímky sadol na zadok?, to sa mi ešte nestalo. Piaty Element k tomu nemal síce ďaleko ale oproti tejto snímke je to úplný brak. Jean Reno je herec ktorého skutočne nemusím a to myslím v každom jednom kúsku ktorý som videl, no dobre, v Godzille ušiel ale to je tak všetko. Ale tu mi tak sadol tak, že tomu ani sám neverím. Herecké výkony Natalie Portman a Garryho Oldmana boli na Oscara. Skvelý príbeh, perfektne dávkovaná akcia a dramatických prvkov, skvelá kamera a neuveriteľná atmosféra takisto na jednotku. K tomuto sa nedá vytknúť nič. ()

Skip

Jak získat sympatie pro zabijáka? Postavte proti němu opravdu velkého hajzla, naznačte, že neměl zrovna dobré dětství, ukažte, že je svým způsobem chudák, ale jen jemně to ukažte, nechte ho zachránit malé dítě a sympatie diváků jsou tam, kde je chcete mít. Ovšem musíte to natočit tak skvěle, jako to udělal Besson, jinak by to byl obyčejný shit. Škoda, že Besson nějak pozapomněl, že umí točit dobré filmy :-( ()

hygienik

Až budem veľký, chcem byť čistič. Pekná, neštandardná a veľmi zaujímavá gangsterka so skvelými dialógmi. "Budu ti vařit, prát a uklízet a ty mě za to naučíš odklízet." ()

L_O_U_S

Nájemný vrah jako citlivá bytost a dvanáctiletá holka jako nájemný vrah. Besson si s postavami pohrál tak, že mi při prvním zhlédnutí až zhruba do dvou třetin nedocvaklo, že Gary Oldman hraje policistu. Celé to působí velice surově a... evropsky. K tomu skvělá Serrova hudba. (379.) ()

kajas

A tady se zrodila hvězda :)... Vztah mezi holčičkou a "čističem" je vylíčen moc hezky, herecké obsazení (Oldman si asi už nezahraje normálního chlapíka, viďte?) je famózní, konec mě samozřejmě dojal. Trochu mi ale vadilo Mathildino chování (jen tak si napochoduje do úřadu vraha její rodiny a myslí, že ho sama oddělá?). Na tak vysokou pozici v žebříčku bych to neviděla, ale času stráveného u telky nelituju. ()

Dont

Bohužel jsem nerozdýchal několik slabých míst, kdy se mi stalo, že jsem tomu co se děje ve filmu prostě nevěřil... Záhadou je pro mě i motivace Leona v některých situacích, především v jednání a ve vztahu k Mathildě. Ale možná na to jdu příliš pragmaticky, faktem je, že některé pasáže byly výborně natočené a má to svoje kouzlo. Jinak Gary Oldman exceluje v roli záporáka. ()

Aleee89

V době, kdy si Natalie Portman pomalu chystá děkovnou oscarovou řeč (únor 2011), jsem se podívala na film, kterým začala a kterým se prosadila a ukázala, že v sobě má kus talentu. Nedívala jsem se ale jenom kvůli ní, už předem jsem tušila, že ústřední herecké trio má co nabídnout samo o sobě a že film stojící v žebříčcích tak vysoko a pyšnící se přízviskem klasika nemůže být špatný. Zkrátka a dobře Leona jsem chtěla vidět strašně dlouho a vlastně ani nevím, proč jsem se k němu dostala až teď. Gangsterky nejsou sice mým šálkem čaje, jenže tuhle ozvláštňuje právě nesourodá dvojice (která mi mimochodem dost připomněla Opravdovou kuráž). Jemně vykreslené charaktery, hollywoodský film, ale přesto na vás dýchne atmosféra Francie. Nenudí, strhne, lacině neždíme emoce, ač prostor by tu pro to byl. ()

kapsomut

Jean Reno v roli zabijáka, který zachrání mladičkou Mathildu před jistou smrtí. Začne ji učit svému řemeslu aby se mohla později pomstit. Kdo by tento film nechtěl vidět??? Nikoho takového neznám. Toto je opravdu výborný film, ve kterém podal Jean Reno snad nejlepší herecký výkon v životě! Právem 5* ()

dee-key

Jean Reno v roli docela slušnýho pošuka. Kdybych měl denně vypít tolik mlíka co on, asi bych se poblil. Jako tenkrát, když jsem vyplil celou krabici a pak jsem měl jet dvě hodiny v autě. Bylo léto a mě bylo zatraceně špatně :-D ()

Petfruf

Herecký koncert Jeana Rena a Natalie Portman. Když pustit Leona, tak jedině Director's Cut, obsahuje scény, které doplňují vztah Leona k Mathildě. ()

Chrysopras

Bravurní herecké výkony s dábelským Oldmanem v čele. Vše ostatní, vyjma několika luxusních momentů, za nimi ale zaostává. Tyhle příběhy o nepřekonatelných "čističích" už mě nějak neberou, lépe řečeno mi kazí dojem ten přístup, že všechno zvládne, ALE aby to NEVYPADALO tak hloupě, uděláme mu támhle jizvu a tady šrám... No a kdybych viděl režisérskou verzi, nejspíš bych musel s hodnocením ještě níž - 27. nejlepší film historie to rozhodně neni ( 8/2010 ). ()

Lauri

Jedna z největší srdcovek. Malá Natalie Portman už v tomto filmu dokázala, že z ní nebude jen krásná tvář. Jean Reno si vystřihl jednu ze svých nejlepších rolí, možná vůbec nejlepší, a zvládl ji na jedničku. Navrch má u mě nicméně Gary Oldman, který si tak podlou a odpornou postavu určitě užíval, jinak by ji nezahrál tak přesvědčivě a perfektně. Chtěla bych toho ohledně Leona napsat tolik, ale pořád nějak nevím co, abych film dostatečně vystihla a vychválila. Takže tímto končím a třeba se někdy dočkám něčeho, co alespoň nastíní to, čím pro mě Leon je. ()

GILLWANDER

Každý v živote vytvorí niečo na čo je najviac hrdý a každým jedným dňom si to aj pripomína. Nie každý dokáže presadiť svoj osobný názor okolitému svetu a stať sa pre neho synonymom úspechu. Nie každý režisér natočí jedného dňa film, ktorý bude nosiť jeho meno vytýčene dlhé desaťročia ako na vyvesnom štíte a bude stelesnením filmovej dokonalosti. Zopár režisérov sa môže pochváliť filmovými kúskami, ktoré ich vďaka nim pred celým svetom zviditeľnenili. Spielberg to dokázal so Schindlerovym zoznamom, Zemeckis s Forrest Gumpom, Darabont s Vykúpením z väznice Shawshank, Copola s Krstným otcom, Cameron s Terminator 2. Všetci títo režiséri si svoje úspechy dennodenne pripomínajú, spomínajú na časy, keď ich veľdielo bolo iba vo fáze začiatkov a vôbec netušili, že práve ich film bude prepisovať filmovú kinematografiu. Ďalším stelesnením filmovej dokonalosti je aj film LEON. Krásny film francúzskeho režiséra Luca Bessona je dokonalým vyjadrením kontrastnej lásky, kde sa môžu mať radi aj vekovo príliš vzdialení ľudia. A nie klasickým spôsobom ako otec a dcéra. Ale vlastným. Ešte vtedy mladučká Natalie Portman podáva jeden z najlepších výkonov vôbec. Viem, tvrdiť, že bola v tomto filme dokonalá je pre niekoho až príliš ale pre mňa bola proste svojom spôsobom očarujúca, jej výkon ma posadil rovno na zadok. Jean Reno ako zabijak, ktorý na staré kolená začne mať rád a je ochotný za radosť zo života položiť aj vlastný život. Všetko je to podfarbené komorou hudbou, ktorá sa potichu vkráda do filmovej roviny a vďaka perfektnému zvuku sa film stáva jedinečný. Kamera je po technickej stránke majstrovská a ponúka jeden krásny záber za druhým. Čo s filmu robí ozajstný drahokam je scenár. Dialógy, najmä Portman a Reno sú pekné a občas aj dojemné. Do filmu vhod príde aj humornejšia stránka, ktorá odľahčuje napätú situáciu. No prevyšuje samozrejme dramatickosť. Preto milujem drámy so žánrov najviac. Aj Leon, majstrovský filmový kúsok režiséra Luca Bessona, ktorý sa stal pre neho a pre celý svet dokonalým príkladom dobre odvedenej práci. Som rád, že môžem aj Luca Bessona zaradiť medzi ľudí, medzi režisérov, ktorý vo svojom živote vytvorili niečo, na čo sa bude ešte dlho spomínať. Leon neostane zabudnutý. 90% ()

OG_Swifty

Příběh jedný pokojový rostliny, který popisuje její cestu z květníku v bytu v Little Italy až do parku u nějaký školy pro problémový děcka (zapomněl jsem ten název), kde konečně zapustí kořeny. Pominu-li skutečnost, že se během natáčení muselo jednat buď o umělou kytku, nebo o více kytek (jak lze vidět v jednom záběru na cestě do nebo z hotelu, kde je květina zcela zlomená / nezasazená), objeví se ve vedlejší roli taky Jean Reno (zaostalý hitman) a Gary Oldman (správně psycho villain). Příběh květiny taky nastartoval kariéru Natalie Portman, která už ve 13-ti letech měla mrdací ksicht. Obdivuhodné. Její sestra (filmová) měla zase mrdací tělo, což už asi dneska nebude pravdou... ()

51. MFF Karlovy Vary

51. MFF Karlovy Vary

09.07.2016

51. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech před chvílí vyhlásil vítěze cen. A tak nezbývá než se ohlednout za již proběhnutým festivalem, který navštívilo přes 13 tisíc… (viac)

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Natálka „jede“

Natálka „jede“

19.03.2009

Několik uplynulých hodin se na světových filmových webech všechno točí kolem Natalie Portman. Ne že by to někoho překvapovalo. Od Matildy v Leonovi urazila kus cesty, dnes je z ní půvabná mladá dáma,… (viac)

Žádná šance pro Leona

Žádná šance pro Leona

20.07.2006

Nejdříve se světem šířily fámy a dohady... když pak začal Luc Besson dostávat konkrétní nabídky natočit pokračování fenomenální gangsterky Leon, nejeden fanoušek zbystřil. Šance scenáristů, kteří se… (viac)