Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

PROCESOR

Ted budu hodnotit velmi demokraticky, protože jsme na to koukali se synovcem (12) a moji mámou (67) a všichni jsme se shodli na počtu hvězdiček. Já si dovolím přece jenom pár výhrad. Nerozumím proč se ty filmy vykrádají pořád dokola, proč konečně nemůže někdo vymyslet něco jiného. Proč tam musí být vždycky nějakej zkrachovalej dědeček či strejda, kterého neviděli 20. let a ve finále na něm bude hodně záviset a jasně, že se usmíří. To není spoiler, čekal jsem teda tu vlajku na konci a té jsem se nedočkal, tak aspoň něco. ()

PavelVanekArt

Vůbec to nebylo zlý, Pratt není prototyp hloupého akčního hrdiny a Simmons potěší všude. Takovej lehčí mix Na hraně zítřka a Starship kurva troopers. Slabší 4* a.k.a 60% ()

Pajky3

Vcelku příjemně obsazené a plynoucí sci-fi. Chris Pratt mě sice víc baví v komediálních rolích, ale až tak moc to nevadí. Zhruba od Edge of Tomorrow jsem z žádného akčního sci-fi nebyl nadšenej a ani tady se to nezměnilo. Nicméně mi nijak nevadilo sledovat, jak se lidstvo pokusí zachránit před invazí mimozemšťanů a užil jsem si to. I když je to taková ta zábava, která pobaví, ale v paměti neuvízne. ()

LasT_Olt

Hahahaha. Dobrý pokus Amazone. Málem jsi mě dostal. Nevím moc kde začít...tenhle nový filmek s Chrisem Prattem vykrádá fakt hromadu mých oblibených scifi filmů. Má to celkový feel jako často skloňovaný Den nezávislosti, možná bych i zmínil Na hraně zítřka. Z počátku mi to dokonce trochu připomínalo Cloverfield heh. Chris tady potkává vlastního Bubu, který ale nemluví o krevetkách, ale o geotermální energii (nezaměňovat s geyotermální). Přibližně v půlce se objeví monstra, které připomínají něco mezi kobylkami a zatoulaným psem, který dva týdny nejedl. Celé je to natočené skoro až parodicky, jako bych znova koukal na Hvězdnou pěchotu, u které to ale byl úmysl že jo. Závěr je fakt krajně debilní, navíc má boss location až nápadně Prometheovský vizuál. Pojďme se ale společně dostat k tomu nejhoršímu. Celé to vypointovaní je totálně vykradené z Interstellaru. Ne vážně, je to ÚPLNĚ STEJNÝ. Dcerka, táta, časový posun...fakt wow. Ty tři hvězdy dám, ale jakože stěží. To časové udělátko by se mi hodilo, portnul bych se do roku 2031, abych viděl premiéru první řady LOTR seriálu od Amazonu. :)) btw. už když mi bylo devět let, táta mi vysvětloval, že když člověk spadne do vody z výšky 30 metrů tak prostě chcípne. Proč? Protože Archimédův zákon. Nesnáším to jak postava spadne z nebe do vody a začne si tam plavat jak pulec a má to u prdele. Gravitace tě u prdele totiž nemá bráško. ()

BoXBe

Ve světlých chvílích nabízí jinak přímočarý a fakt je třeba říct, že povedený akční film, nářez i špetku humoru a nějakého toho dobrého blockbusterového běsnění. Nápad přenést vojáky do války v budoucnosti je totiž fajn a nezvykle snesitelné jsou i digitální potvory. (To je na samostatné téma, proč dinosauři z Jurského parku, brouci z Hvězdné pěchoty, vetřelci Scotta a Camerona dodnes vypadají líp, než řada levného odpadu v současných filmech.) Jinak mám vůči Tomorrow War jednu výhradu za druhou. Krom stříhání jak v tanečním videoklipu milion výtek plynoucích z vyloženě hloupých částí, které jsou propagandistické až jednoduše hloupé. Život středí třídy s pocitem absence životního cíle v krásném satelitním předměstí (každý den parties, klíčovým prvkem veřejného prostoru odpadkový koš, do kterého se nekope). Propagují až připitomněle vědu a výzkum jako jediné východisko budoucnosti lidstva (je nutno studovat vulkány, genetiku, historii, prostě cokoliv, co předpokládám zapadá do koorporátu Jeffa Bezose a hodí se mu pro výchovu budoucí pracovní síly). Nic proti tomu, ale dá se to dělat o dost chytřeji. Propaguje statečnost, dokonalost a sebeobětování každého jednotlivce v americké armádě i její ochotu porušovat (samozřejmě s dobrým úmyslem) mezinárodní suverenitu (ne, že by mi to u Ruska zvlášť vadilo). A opět propaguje globalistický feeling (přece se to děje i v Johannesburgu, Londýně, naštěstí Český Krumlov a Ostrava zůstaly zase ušetřeny...tam totiž nejsou diváci v takovém počtu...), a zase to dělá dost hloupě. Takže za mě directors cut všech scén, co jsem překlikal a o nic nepřišel, všechny hlouposti a zbytečné vztahové dialogy (špatně napsané) z filmu ven a zůstává nadprůměrný akční film o stopáži cca tři čtvrtě hodiny, který je v rámci žánru super nářez. U scény "shit shit shit shit shit shit shit shit shit" jsem se upřímně i zasmál. Takových odlehčených scén tam mohlo být víc, bylo by ve výsledku líp. Inspirace pro dvojku. Nebo jiný McKayův film. ()

čidlo

2☆ za emzáky a scénu na schodišti jinak je to hrozně ukecaná blbost kde je boj s emzáky na druhém místě po HROMADĚ STUPIDNICH KECŮ ....bože to je ale vážně hrozná pí-----a.... ()

campix

Když film s blockbusterovými ambicemi zamíří rovnou do VOD vod, tak je něco špatně. Doba je sice šílená, ale i tohle něco znamená a ano The Tomorrow War je opravdu mega propadák. Základní premisa je docela fajn a nabízí to hodně zajímavý psychologický úhel, který jde bohužel pouze po povrchu. Akce není nic moc, Chris Pratt vážnější polohu bohužel neutáhne a scénáristé se tu opravdu vyřádili ve všech možných filmových klišé. Smutné je to, že ani vizuálně to nevypadá jako film za 200+ milionů. Jako VOD výplň asi v pohodě, takových filmů vzniká přehršel. Bohužel si ale myslím, že tady se mířilo úplně jinam. ()

alchac

Starlord sice tentokrát vyměnil kleptomývala, lupenkáře na steroidech, pubertální Stromovousův přestřik, ba i svou milovanou frigidní fefrmincku za otylou a platfusáckou kohortu sedmi jatečných a v současnosti samozřejmě již zcela neodmyslitelnou skupinku několika geopoliticky uvědomělých gangsta mouřenínů, pouze jejichž lives zde samozřejmě matters, kvůlivá čemuž je žel dopředu jasné, kdo z komparsistů tu vybíjenou s albínsky rasistickým svinstvem z Proximy Krutosauri přečká až do závěrečné Prométheovské lyžovačky, nicméně Skutrovským Hromnicováním zachraňovat svět před zmíněnými potvůrkami jak vystřiženými z nějakého Lovecraftova hodně vlhkého snu (a že se emzáci tentokrát fakt povedli – trenky jsem si z nich současně málem naškrobil i prosral) zvládl i s tímto hendikepem více než obstojně. Ovšem buď jak buď, zmíněné další na sílu protlačované turné progresivní grunge drogové grupy Black Floyd, které navíc v závěru opravdu mimořádně odporně umocnilo obligátního světosprasného prepubescenta (brojler: já již na začátku tušil, že si z toho vulvánologa amatéra nabliju do krku), ta jedna a půl dolů letí, přes to zkrátka kombajn na bavlnu nejede a basta. ()

SeanLSD

Priatelia, chalani, decká... možno som bol až príliš zhúlený, ale ja som videl nový DEŇ NEZÁVISLOSTI, novú VOJNU SVETOV, novú HRANU ZAJTRAJŠKA, novú VESMÍRNU PECHOTU, novú SKALU, nového VOTRELCA, nový RESIDENT EVIL … a všetky obsiahnuté žánre na výbornú, vrátane rodinných časopriestorových pletiek, čo sú na Spielberga, celky vystavané ako od Nolana, veľkolepá vízia na úrovni Camerona a k tomu s intenzitou najbrutálnejších akčňákov. Ano, takto to vidím. Bavila a dostávala, nervovala a dojímala ma fakt tuším KAŽDÁ scéna. Ja dávam 10 hviezdičiek! ()

Pod

Zábavné letní popcornovce by zajisté slušelo plátno kin, kde by se videoherně působící akční řežby s hordami monster vyjímali daleko lépe. Kvůli zřejmým okolnostem zamířila rovnou na internet a my si Pratta a příšery vychutnáme alespoň v obýváku. I když se nejedná o nic přelomového a film kombinuje všechny možné nápady sci-fi klasik, rozhodně obstojí mezi těmi novějšími. Prospěl by temnější, atmosféričtější tón. Všechny boje jsou za denního světla. Nemohu se ale zbavit pocitu, že příšerám z hlavou smrtky by prospěla tma, kterou by se plížily. Není tak dostatečně využit jejich hororový potenciál. Vtip dost hapruje, ale padnou i dobré hlášky. Postavy jsou nevýrazné, ale sympatické. Pokus o osudovost nemá patřičný dopad. Po rozmáchlých bitvách v budoucnosti mě mile překvapil umírněnější třetí akt. Díky tvůrcům, že se nesnažili rozjet novou filmovou sérii a konec je řádně uzavřen. Na oddych po dlouhém týdnu je Válka zítřka ideálním kouskem, u kterého vypnete. Nenadchne, nezklame, ale potěší. I takové filmy potřebujeme. ()

Remivsremi

Přímočaré, úderné, se solidní akcí a enemákama, kteří nejsou jen digitální armáda určena k zničení. Nejsou to pouze neškodní panáci. Představují výzvu, jsou dostatečně vybavení a velmi efektivní. I příběhově to šlape a jedná se konečně o kvalitní scifi kousek ze stáje streamovací služby. ()

vnimatkrasu

Ale jo. Sympatickej casting (jinakost Betty Gilpin mě baví i v pidiroli), dětská radost a zábava, co si pranic na nic nehraje. V hlavě to spláchnu bez ulpění vzpomínky. Do depky je ale The Tomorrow War bezvadnej společník a s Greenlandem jasně nejlepší katastrofický scífko za posledních deset let. ()

Triple H

Podobne ako väčšina blockbusterov s áčkovými hercami, ktoré idú rovno na stream, pôsobí Tomorrow war ako rutinný derivát už 100x videného, len v ešte kus odbitejšej forme než keby film išiel do kina. Neviem či to je len môj subjektívny dojem, ale všeobecne sa mi zdá ako keby pre filmárov platil prístup "ide to len na stream? OK, tým pádom menšia prestíž a môžeme na to viac kašľať". Čo neviem čo veští pre budúcnosť, keďže minimálne od súbežného uvádzania všetkých nových filmov okrem kina aj na stream sme už asi len krok. Efekty pekné, aj potvory, zo začiatku to má aj atmosféru, Pratt je dobrý leading man, ale je to dosť nelogické a celé to vyvrcholí pomaly hodinu pred koncom a do toho konca sa film už len nejako z povinnosti dokodrcá. Vedľajšie postavy slabučké a nevyužité, vtipy a hlášky slabé tiež, dookola sa plače pre tie isté veci ale postavy sa nikam neposúvajú. Scenár je skrátka ako prvá vec čo vygeneroval počítač po zadaní hesiel "invázia mimozemšťanov", "cestovanie časom", "rodinné hodnoty". SPOILER Pre celý film je príznačný vzťah Pratta a jeho dcéry v budúcnosti. Je jasné, že chcela svojho otca ešte raz vidieť, je jasné že je to schopný a nedocenený vedec, ktorý jej vie pomôcť s vymýšľaním toho ako mimozemšťanov poraziť, ale ani s jedným z týchto motívov sa vlastne normálne nepracuje. Dcéra nikdy poriadne nevysvetlí prečo chcela otca vidieť znova, v jednej scéne mu hovorí že bude lepšie keď o sebe nebudú veľa vedieť a doslova o jednu prestrelku neskôr mu na pláži max. o hodinu neskôr vyleje so slzami v očiach úplne všetko čo mal urobiť zle napriek tomu, že vie že on to reálne ešte ani nespravil a teda na ňu pozerá len ako kkt, že tak sorry za niečo čo ani neviem že bolo a čo vlastne keďže to spolu riešime možno už ani nebude? A potom už je všetko lepšie až pokým sa zase z ničoho nič neplače. A ako vedec jej je otec vlastne prd platný, nepomôže ničomu čiže celý jeden motív o tom aký je to chytrý vedec sa vlastne vôbec nezúročí. Ten film proste všetky motívy jednoducho nahodí ale nič poriadne s ani jedným nespraví, sú tam naozaj len ako základná počítačom vygenerovaná šablóna, ktorá je nejako pozliepaná a hotovo. A to nehovorím o tom, že celá druhá polovica už je jeden nezmysel, keďže po tom ako sa Pratt vráti do svojej prítomnosti s toxínom čo vymyslela dcéra, bolo vlastne vyhraté a celá planéta mala dekády na to aby sa na eventuálnu inváziu v kľude a zodpovedne pripravila. A namiesto toho ale Pratt uteká s partičkou na vlastnú päsť mimozemšťanov odpraviť spôsobom, ktorý evidentne môže toho viac pokaziť než pomôcť. SPOILER Jednohubka, ktorá mala na viac. Zlaté pomerne podobné Edge of tomorrow, ktoré som pozeral znova nedávno a ktoré je na inom leveli. **1/2 ()

UhLee

(8/10). Nevím jestli jsem měl na tento film náladu, nebo je Válka zítřka mírně podhodnocená, ale mi se ten film fakt líbil. Stojným pilířem celého příběhu je vztah otce a dcery, který tady funguje ze všeho nejvíc. Konec to navíc krásně uzavírá. Ve většině filmů mám problém s konci, ale tady jsem byl spokojený, protože to v mých očích nebylo očividné, anebo nelogické. Je téměř očividné, že si snímek bere některé prvky z předchozích úspěšných filmů (Na hraně zítřka, Den nezávislosti..), ale to mu dokážu odpustit, protože jsem se hlavně bavil. To, že se budu bavit, je hlavním důvod proč bych se koukal na akční sci-fi. Hlavně já jsem o tady toho filmu nic nečekal, takže bylo příjemným překvapením, že jsem se bavil. Za mě spokojenost. Rozhodoval jsem se, jestli tomu dát 4/5 hvězd, ale pak jsem si řekl, že teď 5 hvězd moc nedávám a tohle tomu bylo neblíže. ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)