Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

Kaka

V prvních chvílích to vypadá na svěžího hybrida Edge of Tomorrow, Independence day a nějakého postapo bijáku, avšak ve finálním zúčtování je to maximálně tak upgradovaný Battle Los Angeles a i ten bych dal výš vzhledem k důležitému faktoru "málo peněz, dost muziky", což pro výtvor od Amazonu rozhodně neplatí. Zdejší fantastické trikové sekvence se ale tvůrcům upřít nedají, stejně jako solidně načrtnutí mimozemšťani. To je taky primární důvod, proč případně Tomorrow War vidět. Protože scénář je patlanina plná nelogických momentů, či klišé a casting se taky nepovedl. Star Lord by se neměl příliš angažovat ve vážných rolích. Protože dokud hláškuje, je to v pořádku, ale jakmile se hraje na vážnější notu, už to dobré není. ()

Spiker01

Válce zítřka jsem tedy ještě před týdnem ani za mák nevěřil a očekával nudnou záležitost, kterou ihned po zhlédnutí zapomenu. K mému velkému překvapení jsem ale dostal úplný opak a mix Edge of Tomorrow a třeba Greenlandu (Den nezávislosti jsem v tom moc neviděl jako jiní) jsem si skvěle užil. Samozřejmě to hodně záleží na tom, jak člověk může Chrise Pratta a Yvonne Strahovski (před deseti lety to byla velká kočka a pořád ujde), já osobně ano, takže mi to připsalo body k dobru a jeho úlohu starostlivého otce s vojenskou minulostí jsem mu bez podmínek věřil. 130 minut je skutečně dost, ale když vezmu v úvahu to, že to jako celek funguje jako jeden film s uzavřeným koncem (vždycky někdo uteče :D) a není to rozdělené na dva jak by klidně mohlo být, to funguje skvěle a vlastně mi tu pátou hvězdu přidalo zasněžené finále, které jsem si hrozně užil, pro mne překvapivě vlivem oné komornosti a charismatu a skills mého velkého oblíbence J.K. Simmonse. Celkově akce je líbivá a ve 4k HDR se skutečně jedná o radostné pokoukání, ačkoliv to z traileru, obrázků a někdy i samotného filmu vypadá moc uměle, jiné záběry bych si zarámoval. Přiznám se, že do kina by mě to asi nenalákalo, takže jsem vlastně rád, že to za velké peníze koupil Amazon a snad se mu investice vrátí, a pokud ne, jeho to moc bolet nebude. ()

castor

Chris Pratt má za sebou misi v Iráku, je tak trochu vědec a tak trochu učitel. A otec malé holčičky. A ví, že za pár desítek let napadnou Zemi nepřátelští mimozemšťané. Lidé zoufale prohrávají a nějakého hlavouna napadne, že by se do války mohli posílat rekruty, které válečné časy teprve čekají. A zrovna přichází i Prattova chvíle. Nápad na rekrutování vojáků z minulosti do budoucí války je poměrně neotřelý a docela se s ním po určitou dobu solidně pracuje. Zhruba hodinku před koncem se to ale začne bořit, řešení letitého boje přináší vlastně náhoda. Vláda má pásku na očích, zachránit svět nakonec musí poslepovaná banda mnohdy bez vojenských zkušeností. Tvůrci si berou inspiraci v podstatě napříč žánry, a sic jejich mimozemšťané vypadají poměrně originálně a řežba je to občas velice slušná, postavy jsou nezajímavé a nápady dojdou velmi brzy. Je to moc ukecané, chybí humor i skutečné emoce, roztahané scény měli tvůrci prostříhat. Pratt nudil, černoši otravovali, Yvonne Strahovski naopak k nakousnutí. Režie Chrise McKaye prostě nemá nijak výrazný styl a nedonutí vypnout mozek díky jakési přirozené lehkosti a na druhé straně údernosti jako u jiných tvůrců. Přesto tři až čtyři hvězdy. ()

D.Moore

Pokus o trochu chytřejší blockbuster vlastně vyšel. Nebýt zbytečně natahovaného finále a příliš dlouhého úvodu, mohl být film tak o půlhodinu kratší, což by mu jedině prospělo. ()

Hild

Film, který by moc chtěl vypadat jako něco ze starší tvorby Michaela Baye, ale k tomu mu chybí ta přirozená lehkost. Strašně těžko se mi to hodnotí a stále jsem někde mezi 3* a 4*. Na jednu stranu si člověk uvědomuje tu neskutečnou banálnost scénáře (obzvlášť závěrečná půlhodina je scénáristicky velice odfláknutá) a to, že spousta momentů nefunguje tak, jak by asi měla. Na druhou stranu bych lhala, kdybych řekla, že jsem se nebavila. Je to taková zábavná blbina a nebýt té skoro až směšné závěrečné půlhodiny, s čistým svědomím bych dala 4*. Docela škoda, že film není určen pro kina. ()

Davies182

Nějakej hyperaktivní geek na houbičkách dostal v tom největším rauši nápad spojit všechny jeho nejoblíbenější filmy z mládí (Den Nezávislosti, Hvězdnou pěchotu, Vetřelci) do jednoho moderního akčního sci-fi, obsadit do něj borce ze Strážců galaxie, a dát mu lesk Na hraně zítřka. A já sem se u toho bavil, smál, i trochu dojal, a hlavně jsem to jako fanoušek všech výše vypsaných filmů sežral i s navijákem. Konečně můžu napsat, že je tady film, kvůli kterýmu se vyplatí předplatit Amazon Prime. P.S. Výborná práce se střídáním prostředí a s barvitou, promyšleně dávkovanou akcí. ()

gogo76

Podobných sci-fi filmov vznikajú mraky, ale len máloktorý má namiešané všetky prísady v správnom pomere. Chrisovi Prattovi ide karta, svokor Schwarzenegger musí mať radosť. Film pripomenie to najlepšie od Emmericha, film šľape na plné obrátky. Akcia je svižná, mimozemšťani slušne spracovaný, k tomu fajn neurážlivý humor ale hlavne fungujúce emócie medzi postavami, čo nebýva bežným javom a hviezdne obsadenie tiež neurazí. Prime video týmto riadne podkúril konkurujúcemu Netfixu, ktorý sa zmohol nedávno na dosť úbohý pokus o dobré sci-fi  Za čiarou. The Tomorrow war jednoznačne víťazí a nejakému pokračovaniu by som sa nebránil. 80%. ()

pepo

Priama úmera medzi blbosťou a zábavnosťou nefunguje úplne ideálne. Režijnému uchopeniu totiž chýba istá jedinečnosť. Nie je úprimne detiské ako u Emmericha, agresivitou napumpované ako u Baya ani satirou šmrncnuté ako u Verhoevena. McKay ide vo svojom hranom debute na remeselnú istotu, no autorská pridaná hodnota predsa len chýba (akokoľvek pochybná ako napr. V Snyderovej Armáde mŕtvych). V kinách by pravdepodobne išlo o veľký trapas. Doma sa dá s vypnutým mozgom úplne v pohode prežiť. Je v ňom mnoho dobrého aj keď to na dobrý film nestačí. Na priemerný predražený VOD titul našťastie áno. 6/10 ()

Xmilden

Překvapivě snesitelnější než jsem čekal. Chris Pratt není sice žádnej Tonda, ale tenhle trošku klon Na hraně zítřka/Světová válka Z mě docela bavil. Zpočátku tedy nic extra nefunguje, ale děj se pěkně posunuje stále kupředu, osud lidstva a postav mě jedno není a tvůrci nějaké vyložené chyby nedělají. Tedy až opět na tu příšernou délku, zkrátit úvod a po 15 minutách se mělo jít do akce. Stejně jsem si ze začátku filmu nic neodnesl. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Verbal trolling vytasil masivní slabinu - šéfiku, jak můžeš vopětkovat film, v němž je všechno, co jindy tak epicky odpaduješ, přítomno v mnohonásobně teplákovštější míře? Ajajaj! No, takže k filmu: válka zítřka je dost včerejší. Je docela zábavná a kvalitně protrikovaná, ale fakt se nedá vydržet, jak strašně retardovaně a pateticky se chovaj lidi i vetřelci. Brečet nad rozlitým vykrádáním všeho možnýho a debilitou zápletky nemá cenu, jelikož je vše provedeno roztomile bezelstně a snad to nikdo nemyslel vážně (SPOILER - ne, ani umírající céry ve chřtánech příšer mě nerozdojily - dyť o co jde, když se fotr s potřebnou věcí k likvidaci hnusáků vrací do minulosti a JEDINÉ TAM může všechno změnit?). Pratt při snaze hrát v komický křeči, Strahovski šmrncovní, Simmons potěšil (jako vždy). Ve finále je fajn, že to nedopadlo tak špatně, jako megatrapnej a supersterilní MEG - tohle je sice taky okatě zakázkovej film, ale z nějakých nápadů přeci jen žije a baví často ve chtěných i nechtěných ohledech. Edit. k říjnu 2021 Dnes jsem viděl nějakou ukázku na facebooku a musel jsem se mrknout na CSFD, abych si připomněl, že jsem ten film už viděl. Asi tolik k tomu, jak moc zůstane člověku v hlavě. (: ()

darkrobyk

Takový milý mix Vetřelců, Dne nezávislosti a Věci, to zachraňování budoucnosti pak lehce připomene Terminátora. A já byl spokojen, jelikož vetřelčí seriál je zatím daleko a v rámci filmů se nic neděje. Jasně, rozhovory o nesmrtelnosti chrousta by bylo možné vystřihnout, ale když už hrozí, že člověka zcela otráví, přijde akce. A ta je parádní. Boj v laboratoři, útěk ulicemi a napadení základny nemají chybu. Nad lecčíms se dá oko přimhouřit, vždyť jde o fantastický film. Tak nějak nechápu, co diváci vlastně očekávali. Jestli oddechovou a místy napínavou jízdu, nebo intelektuální shakespearovské drama. Já tedy to první. „Řekls jí, aby chcípla?" „Řekl." ()

Shakers

Chris Pratt vystrelil po Strážcoch galaxie celkom rýchlo do prvej ligy a celkom sa mu tam aj darí. The Tommorrow War je s môjho pohľadu film, ktorý neoslní ukážkami, ale to najlepšie si necháva do filmu. Mám rád military sci-fi a aj cestovanie v čase a tu sa tvorcovia inšpirovali, nie len jedným filmom, ale rovno niekoľkými. Videl som tam niečo z Vesmírnej pechoty, Votrelcov, carpenterovej Veci, ale aj niečo s filmu na hrane zajtrajška. Vadí to ? Mne určite nie, každý s filmov ma bavil a tu je zo všetkého trochu. Navyše a to je podľa veľké plus, film pekne graduje a akcia nenudí (vždy dostaneme akciu v úplne inom teréne). Príbeh dokáže zaujať, herci upútať a okrem toho, že je to akčné, stíha byť film ešte aj rodinným. Dokonca miestami aj vtipným, ale humor sa tu moc nevydaril a zbytočne kazí film, napätie a dobré scény. Hlavne otrasný černoch ich kazí, čo vyzerá ako Kevin Hart, ale nie je Kevin Hart. Nechcem byť rasista, ale prial som mu smrť. Chápem, že Marvel určil trend a každé študio ho rado používa, ale tu sa vtip na každom rohu skutočne nehodí. Inak nemám prečo zle hodnotiť. Výprava, kostýmy, dizajn mimozemšťanov všetko je tu fajn. Hudba tiež pekne graduje, hlavne v akciách to má šmrnc. Bavil som sa dosť, hlavne preto, že mám rád tento žáner, no prekvapilo ma hlavne finále, ale tie vtipy tomu uberajú par percent dolu. Inak by to bol oveľa lepší film. 75% - 4* ()

filmfanouch

The Tomorrow War měl být na samotném počátku nejspíše film, který studiu Paramount odstartuje novou filmovou franšízu. Novinku režiséra Chrise McKaye ovšem nakonec od Paramountu za 200 milionů dolarů (přesně na tolik měl samotný film vyjít) odkoupil Amazon Prime, který tak tento velkorozpočtový blockbuster čerstvě nasadilo na svou streamovací službu a při tom velkém investování přitom dost pravděpodobně doufá, že The Tomorrow War při velkém zájmu odstartuje franšízu právě alespoň na této streamovací službě. Má ovšem The Tomorrow War vůbec na franšízu potenciál?   Dobrých originálních sci-fi není nikdy dost. The Tomorrow War se přitom může opřít o velmi zajímavý námět, kde jen zamrzí, že z něho scenárista Zach Dean nevymlátil víc. The Tomorrow War v podstatě na zodpovězení klíčových otázek ohledně fungování tohoto světa kašle, v podstatě to ale vlastně ani moc nevadí. Ten námět je pořád dostatečně zajímavý, slušně se s ním pracuje a na případné odpovědi může dojít v případných pokračováních. The Tomorrow War má především sloužit jako slušný úvod do nového světa a v podstatě tak i funguje. Lidstvo funguje s mimozemšťany, cestuje se v čase, přitom všem se řeší nějaká ta lidská dramata a i přes fakt, že to celé trvá 140 minut to vlastně slušně utíká. Dramaturgie by možná The Tomorrow War prospěla, alespoň se ovšem pořád něco děje.   The Tomorrow War v jistých momentech připomíná staré akční trháky z 90. let. Je to military sci-fi, která v jistých momentech připomene Hvězdnou pěchotu, Vetřelce nebo Terminátora a má solidní akci. Peníze jsou na The Tomorrow War vidět, akce dokáže rozhodně zaujmout a skutečně to nezahazuje svůj potenciál.   Chris McKay zvládá točit akční scény, kdy se mu do ní daří vkládat komediální prvky, zároveň si umí v mnoha momentech ohlídat pěkný vizuál a především se mu daří pracovat i s emocionálními momenty. Jen zrovna u těch to zas tak dvakrát slavné není. Scenárista Zach Dean z mnoha momentů nedokáže vymlátit tolik. Především z konfrontace mezi hlavním hrdinou v podání Chrise Pratta a jeho dcerou v podání Yvonne Strahovski šlo určitě vymlátit víc a v podstatě i mezi Prattovým hrdinou a jeho otcem v podání J. K. Simmonse. Přesto i v těch pár momentech se hraní s emocemi daří, přesto je ovšem znát, že to celé tak trochu emocionálně nefunguje.   Na vině je dost možná i Chris Pratt. Ten je sice nadále sympatickým akčním hrdinou, právě od této polohy ho ovšem v The Tomorrow War žádný zásadní odklon nečeká a to je dost možná ten zásadní problém. Přesto je ovšem Pratt nadále fajn a v rámci možností se mu jisté momenty daří prodat tím správným emocionálním způsobem. Jinak je ovšem casting The Tomorrow War opravdu fajn. Kromě tak trochu nevytěženého J. K. Simmonse a fajn Yvonne Strahovski stojí za zmínku také Betty Gilpin nebo Sam Richardson, který si mnoho komediálních momentů krade pro sebe.   The Tomorrow War vlastně vypadá jako ideální film pro kina a proto zamrzí, že se na velkých plátnech neobjeví. I na menší obrazovce ovšem ukáže, že jde vlastně o fajn sci-fi blockbuster, který sice emocionálně nefunguje přesně tak jak by asi chtěl, scenáristicky působí tak trochu nevyužitým způsobem (především v poslední půlhodině je znát, že už vlastně nikdo neví, jak to celé zakončit) a design zlých emzáků působí tak trochu směšně, přesto v mnoha ohledech McKay na režijní židli servíruje slušný řemeslo, kterému se jen tak úplně nedaří nalákat na další filmy. Těžko vlastně říct, zda je možné nějakým způsobem navázat. The Tomorrow War se do historie nezapíše a velmi snadno všem vyšumí z paměti, pořád jde ovšem o slušný výplach s velmi dobrým obsazením, povedenou akcí a skutečně zajímavým konceptem. Šlo to udělat líp? Rozhodně. Ovšem pořád to zároveň mohlo dopadnout o poznání hůř...... () (menej) (viac)

HAL

Přiznám se že trailery mě nijak zásadně neurážely - debilní zápletky má i Den Nezávislosti, Pacific Rim či Edge of Tomorrow a ničemu to nevadilo, pár záběrů z akce docela hezky připomínalo Hvězdnou Pěchotu, a i ta nadsázka a humor v nich nějak patrná byla. No, a nakonec ty trailery jsou to zdaleka nejlepší na celém filmu. Obzvlášť z akce už během těch dvou minut ukazují prakticky vše zajímavé, na první výstřel se čeká útrpných padesát minut a i pak je tu jen pár docela krátkých scén. Zbytek z víc než dvou hodin filmu se Chris Pratt tváří jako by umíral a dojemně řeší vztah se svou dcerou a otcem, nebo vykecává s otravným černým sidekickem (ten je jediný kdo se tady pokouší o nějaký humor - nedaří se mu to). Ale že by tu někdo rozebíral tu zápletku a snažil se příběhu dát aspoň nějaký smysl? Zapomeňte, prostě nejlepší plán boje proti mimozemské invazi tady je unášet neschopné civilisty z minulosti a posílat je na ten šmejd z vesmíru, co na tom že si třeba ani nesundali kravatu - na nic jiného se tady ani nepomyslí, nijak se to nekomentuje, a všichni to berou smrtelně vážně. Paradoxy s cestováním v čase neexistují. A to je jen začátek, co se tady děje dál... blbost tohohle filmu je tak velká že mi to až fyzicky ubližovalo. Ani snažit se nad tím nepřemýšlet moc nepomáhá, na to je tu fakt příliš moc hluchých míst kdy se vůbec nic neděje.Ale těch dvacet minut akce nevypadá úplně tragicky, sjeďte si někdy sestřih na youtube. Finále se dokonce pokouší být béčkovou napodobeninou Vetřelců a kdyby tohle bylo videohra, možná bych si ji docela rád zahrál. V ní by aspoň šlo přeskakovat ty dialogové cut-scény. 5/10 ()

misterz

Som totálne milo prekvapený, čo za perfektnú scifi akčnú lahôdku som si práve pozrel. Samozrejme, akademici asi budú mať veľa námietok, ale niekedy človeku skrátka lepšie padne niečo jednoduché a dynamické, niečo na čo sa dobre pozerá. A to je presne tento film. Na Votrelca to nemá, ale nuda rozhodne nehrozí. Kýbeľ pukancov, kola a môže sa ísť na vec. Pukanec jak vyšitý a na dôvažok veľmi, ale veľmi vydarený. Silný nadpriemer. 85/100 ()

Goldbeater

Válka zítřka se snaží přinést na televizní obrazovku rozmáchlý sci-fi příběh, drsnou akci, silné rodinné drama a velkou dávku výpravných scén, ale nic z toho nedělá důsledně, originálně a ani zapamatovatelně. Druhý den po zhlédnutí vám zůstane v paměti jen to, že to poměrně odsýpalo a bylo to tak nějak OK, pokud teda dokážete překousnout tu uspěchanost a mnohá opravdu stupidní klišé. Se vším všudy je to jen kompilát všeho možného, co už jste viděli v jiných filmech v mnohem zručnějším provedení (zejména v nedávném snímku Na hraně zítřka, jehož finále se tu vyloženě kopíruje), zde bohužel jen na ploše předraženého TV filmu. ()

liskam

Film má několik slabých míst, kde si zjevně scénáristé nevěděli rady a příběh zadrhává. Ale jako celek je to opravdu perfektní. Mohu vřele doporučit! Za mě 82% a slabších 5* ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)