V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. (Netflix)

iXtr3m3

Veľmi silné tri hviezdy. Vyššie ísť nemôžem, lebo Mackie sa síce snažil, ale sám tento film nedokázal utiahnuť. Mám rád tieto netflixovské "fláky", ktoré veľa ľuďom nesadnú, ale nie je to pritom tým, čo sami kritizujú, ale tým, že sa doteraz nenaladili na Netflixovský "subžáner", ktorý v preklade znamená "mimo mainstreamu". Drvivá väčšina ich filmov totiž nie sú snímkami, ktoré by boli kopírkami klasických amíckych blockbusterových šablón, málokedy je v ich snímkoch všetko len "čiernobiele" a ľahko rozpoznateľné zlo a dobro tu absolútne absentuje. A ja som rád. Jasné, vedel by som si to predstaviť ďaleko lepšie, lebo z rozpočtom asi problém nebol, pohrali sa aj s perfektnými maličkosťami ako napr. pri ruských GUMPoch krásny pokľak pri použití "ťažkotonážnej" zbrane, ja na film nadávať nemôžem. Nemôžem ho síce vychvaľovať do nebies, ale je to taký typ filmu, ako pár rokov dozadu napr. Spectral, ktorý oproti tomuto mal jediné plus a to fantastické finále, ktoré hralo totálne na efekt a audiovizuálnu bombu. Tuná to bolo presne naopak, Netflix sa snaží trochu dospieť a skúša nahradiť klasické zažité šablóny aj trochu vážnejšími motívmi a tu napr. dilemy, ktoré sprevádzajú Mackieho postavu sú o dosť inde ako v bežných veľkoplátnových predobrazoch. ()

Spiker01

Netflix slíbil každý týden alespoň jeden film a pokud to budou jen tyto lehké nadprůměry (jsem v menšině), skutečně to pouze zamrzí. Nicméně už od pořádné globální expanze si stále stěžuji na to samé, stejně tak na absenci star power Anthonyho Mackieho, kterého vlastně mám docela rád, ale nemusí být všude. Už od začátku jsem viděl, že tohle je pouze další levná spotřebka hýřící zeleným plátnem a divným zrychlením akčních sekvencí (připomnělo mi to Gemini Man, nicméně slabší). Akce jeden proti všem (převážně s Mackiem) byly docela fajn a asi stokrát lepší než větší bitevní vřavy, ale s klidným srdcem bych to nikomu nedoporučil. Hodnocení je klasicky nepřiměřeně podtaktované, tak špatné to zase není, ale příštímu Mackiemu projektu (co nebude MCU) se už vyhnu. Zhlédnutí nakonec nelituji, ale raději bych doporučil tématicky podobný a dle mého nedoceněný Spectral...60% ()

Dejvecd

Nová Netflixovka je zároveň prvým filmom z roku 2021 ktorý som si mohol pozrieť. Neľutujem toho. Tento film má veľmi pekný vizuál a zaujímavo vymyslenú krajinu ktorú po čase odhaľujeme. Bojové scény sú veľmi pekne vyobrazené, aj keď upozorňujem, krv tu strieka naozaj hojne. Čo sa týka postáv tak Harp je celkom v pohode a baví vás sledovať jeho emócie, keď prvý raz na vlastné oči uvidí prestrelku a krvavé mŕtvoly. Celý jeho vývoj, ako sa pomaly mení z bezcitného hajzla ktorý odpaľuje rakety z bezpečia veliacej základne a je mu jedno koľko životov pre to stratí na človeka ktorý sa snaží zachrániť každý jeden nevinný život. Ku Leovi už taký kladný postoj nemám. Zo začiatku vyčíta Harpovi jeho predchádzajúce “chyby” pri ktorých prišli o život nevinný ľudia a potom sa snaží pre (spoiler) dobro ľudstva zhodiť atomovku na Ameriku? Táto postava bola vo filme dosť chaoticky premyslená a nepotešila ma tak ako Harp. Avšak herecké skúsenosti Anthonyho Mackieho ktorý sa s touto postavou popasoval výborne a zahral Lea presne tak ako mal sa súdiť nedajú. Čo sa týka samotného deja bol dosť zaujímavý ale rovnako ako pri filme Tenet sa mi zdal trochu chaotický. Avšak za mňa ide o vpoho film ktorý si zaslúži vašu pozornosť. ()

VanTom

Už prvotní cíl mise (nukleární raketová sila) spadal do hodně přetažené béčkovosti, no jako záminka pro futuristickou válečnou akci za nepřátelskou linií, proč ne. Jenomže plán hi-tech androida (SPOILER: mj. na obejití vlastních bezpečnostních protokolů ve stylu „Ex Machina“) se ještě násobně komplikovaně, „bondovsky“ zamotal (logice navzdory), zatímco scénář furt dokolečka neobjevně omílal morální rozpor válečných hrůz na monitoru dronu oproti přímé účasti na bojišti. Nekompromisní nadlidské akční scény něco zachránily, naopak šeď východoevropských kulis ničemu nepřidala. ()

J*A*S*M

Úplně do záchodu bych to nespláchnul, určitej potenciál tu byl. Ale bohužel Mikael Håfström točí tak matně a neenergicky, že to ani na sekundu nikdy nestrhne. Ale pravej průser nastane tehdy, když film, kterej vás vlastně nikdy nezačne pořádně zajímat, začne v polovině stopáže jakože házet zvraty, které mají působit, jak byl celou dobu divák balamucen a film je před ním napřed. Dávalo to vlastně smysl a zapadlo to do sebe (co do motivací jednotlivých skupin aktérů a jednotlivců)? Upřímně řečeno nevim, asi spíš ne. Ale znovu se na to koukat, abych si to ujasnil, nebudu. ()

• V scéne s deťmi v sirotinci je v pozadí okrem ruštiny počuť aj maďarčinu. (Mamut)
  • Tento film obsahuje několik podobností se sériemi Avengers a Captain America co se týče postavy Lea. Anthony Mackie, který též hraje v těchto filmech, je několikrát označen jako „Cap“ (Kapitán – Kapitán America) a „War machine“ (postava, kterou v MCU hrál (Don Cheadle). (kesinaa)
  • Ve scéně, kdy se Leo (Anthony Mackie) setká s Viktorem Kovalem (Pilou Asbæk), můžeme vidět, jak mu během bojové scény sebere zbraň Steyr SPP. Jedná se o úplně stejný model zbraně, kterou Anthony Mackie používal v roli Falcona ve filmech MCU. (UncleMorty)