John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

Juto

Polovica tejto recenzie sa bude týkať akcie. Wow. Len wow. Súboje sú tak rýchle, ale zároveň úplne jasné a ľahko sledovateľné. Toľko zbraní, štýlov, naháňačiek, vozidiel, zvierat a všetkého. Toľko kreativity so zabíjaním. Úžasné kombinácie zbraní a bojových štýlov (kombo pištole/meč je moje obľúbené). Hudba je úžasná ako obvykle, možno dokonca o krok lepšia ako predchádzajúcich častiach a vylepšuje každú akčnú scénu. Je tam pár scén, ktoré sú natočené takým kreatívnym spôsobom, aký som ešte nevidel. Jedným z nich je jeden záber nad hlavou, ktorému som nemohol uveriť. Posúva film na novú úroveň. Pri mnohých scénach máte pocit, že ide o oživenú videohru. V čom vidím problém je dej, ktorý je plytký, ale najhoršie je, že nedáva zmysel. Správanie všetkých postáv nedajú zmysel. Podzápletka so stopovačom vôbec není dôsledne napísaná. A tento svet a mytológia okolo neho tiež nedáva moc zmysel. 7,5/10 ()

Ondatra

Musím zde souhlasit se všemi, že se jedná pořád o tu stejnou myšlenku a zpracování jako tomu bylo u minulých dílů. Ale stejně pokaždé mě ten film baví a rozhodně se u něho nenudím. A u tohoto obzvlášť. Film nás zavede na spoustu krásných filmových lokací a je vždy v tomto originální. Akční scény jsou ve všech filmech podobné, ale stejně nikdy nepochopím, jak to John dělá, že vždycky přežije, nebo snad ne? Přibylo zároveň spoustu postav, kde každá může nabídnout něco svého. Konec jsem trochu čekal, ale ty záběry mě naprosto ohromily. 8/10 ()

PavelVanekArt

Technicky a řemeslně je to pořád špička, přehledná choreografie střelby a boje, příjemné změny prostředí, ještě větší rozšíření pravidel celého univerza a brilantní postavy. Ale proboha, ať už ho někdo zabije nebo pošle do důchodu, vždyť ten chlap pořádně čtyři filmy nespal. Fakt už je to únavný, jsem unavenej za něj ze všech těch ran do obličeje i do kevlaru, z řezných ran, z pádů z domů i ze schodů. Samotný stopáže jednotlivých filmů jsou čím dál delší a i když se pořád něco děje, tak to nutně neznamená, že je to dobře. Je to jak videohra, kde likvidujete stovky lidí, kdy je to na začátku sranda, ale ke konci je to ubíjející. A tohle už končilo čtyřikrát. Ale u čtvrté kulky musím hodně pochválit casting, Skasgard, Adkins, Yen jsou trefa do hlavy i s charaktery který hrajou. A nevěřím tomu, že konec je takovej jak se jeví. Ale i přes všechno ostatní musím dát 4* a.k.a 80% ()

LasT_Olt

Pro Kristovy rány, co jsem to dneska viděl v tom kině? Je to můj třetí Wick v kině a můžu směle říci, že je to zatím nejlepší díl. Nosná linka super, herci luxusní a ta akce, ta akce!! Skoro mi až ukápla slza jak jsem to sledoval a to nepřeháním ani v nejmenším. Když už tam ze začátku začali znovu jako v prvním díle hrát milované synťáky tak už bylo jasné, že si ten film získal moje srdce. Ale když tam pustili Le Castle Vaniu a naběhla tam ta takřka Hotline Miami scéna, tak jsem věděl, že koukám na nejlepší akční film posledních let. Gradace filmu brutální, na konci jsem už ani nedýchal. Happy víc jak když jsem v osmi dostal obří lego set středověkého hradu. Mazej na to do kina, ručím ti za to. ()

NiWi

Zábavná a nekončící akce, která svoje silné stránky opět vytahuje o něco výš. Čtvrtý Wick už skoro úplně rezignuje na příběh, a servíruje vizuálně a choreograficky dlouhé akční sekvence jako svůj předkrm, hlavní chod i dezert. Struktura děje už v tomto bodě už připomíná spíše videoherní branži. Některé situace už jsou za hranou uvěřitelnosti či jakékoliv praktičnosti, ale Stahelskimu to kvůli spoustě promyšlených detailů odpustíte. Film rozhodně nemusel mít tři hodiny, 20 minut dolů by prospělo. Stejně jako celá série je ale i čtyřka poctivá akční řežba, nové postavy jsou fajn a Stahelski nabízí jednu z nejlepších akčních sekvencí posledních let. It's been a pleasure, Mr. Wick. ()

c.tucker

Stále si to drží nějaký parádní standard a i přes delší stopáž to rychle odbývá. A i v neakčních sekvencích je to parádní podívaná. ()

campix

Počtvrté a opět to Stahelski dokázal. Prakticky z ničeho vytvořili výkladní skříň akčního žánru a každé další pokračování přichází s něčím novým či inovativním. Týká se to tedy hlavně akční stránky filmu a ten zbytek tak troško pokulhává, ale tak kvůli tomu tady nejsme a výstavba celého světa a mytologie je spíš takovým doplňkem, aby John Wick nebyla pouze tříhodinová akční jízda bez zastávky. Přidejme výborné herce ve vedlejších rolích a skvělý soundtrack doplňující tuhle frenetickou jízdu. Kino zážitek na výbornou, tak že mi ani ta přepálená stopáž nepřišla tolik šílená. ()

Šimpy

Na rozdíl od dvojky a trojky je zde celkem přímočarý příběhový oblouk, který cede k nevyhnutelnému konci. Neo tu sice přežívá věci, které by nepřežili ani Harry a Marv, ale je to vlastně pohádka pro dospělé. Vážně už jsem čekal, kdy se objeví Trinity. Laurence Fishburne standartně přehrává, Bill Skarsgard hraje stylově, ale musí krotit své výrazivo, Scotta Adkinse bych nepoznal a Natalia Tena byla příjemným zpestřením. ()

FrankSusta

To je tajk brutálně cool film, který je ale setsakra promakaný do posledního detailu a z praktického a logického hlediska tu nenajdete jedinou chybu krom toho, že fena močí jako pes, což je tak těžce zanedbatelné, že netuším, proč by mi to mělo vadit. Máme tady extrémně macho-postavy, které jsou ale zároveň tak strašně cool, že Vám jejich neprobarvenost vůbec nevadí. Vůbec tady ale zároveň nevadí to, že je to prakticky už počtvrté to samé, jen ve větším měřítku. Zase tu máme originální souboje a novou nápaditost, která prostě zaujme už třeba jenom tím, že tam dáme mafiána s kartama a zlatejma zubama, nebo pušku co střílí prostě ohnivý koule. To je tak strašně jednoduchý, až je prakticky umělecké, jak skvěle to funguje. Je tu neuvěřitelná řádka prakticky dokonalých a do posledního detailu promyšlených scén, které prostě přetékají kreativitou a zájmem všech zúčastněných. Zároveň mi to taky přijde jako snad první John Wick, u kterého se dal sledovat příběh, protože u předchozích mě absolutně nezajímal. Však zde je tak krásně jednoduše načtrnut, že prakticky i přes to, že ho řeknete v jedné věte, vůbec Vám to nevadí a považujete ho za geniální. To je jedna z těch věcí, proč dávám o tu jednu hvězdu víc neý u ostatních Wicků.  Já prostě nevím co říct, takhle má akční film. A rozhodně má takhle vypadat film z Wickovy série s pár vtípky, cool postavami a moderní dobou (viz. souboj na párty). prostě těžce velkolepý film, který nepřestává udivovat. Miluji to, moc pěkný téměř tříhodinový zážitek. ()

CinemaRanger

První třetinu zřejmě točil Chad z roku 2019, protože se jedná o stejně (ne)zajímavou podívanou jako Chapter 3. V rámci ságy nejslabší start. Ovšem to, co se na plátně odehraje po příchodu do Berlína - mistrovské dílo! Po technické stránce strop, po akční také. Nápadité kamerové kousky, trefná hudba a podmanivé lokace. Průchod pařížským domem rulez! Krásné uzavření. ()

CatcherBlock

Stahelski s Leitchem citlivě opisují od Tarantina a Morriconeho, ale je to tak ůžasně natočený, velkolepý a dechberoucí, že mi to ani nevadí. Myslím, že tohle je Největší Akční film všech časů jako takový. Dokonale by se sem hodil do nějaké krutopřísné čestné role Clint Eastwood. Tleskám ve stoje a je to to nejlepší zakončení série, jaký jsme mohli dostat. Hrozně sem si to užil ()

Sabrewulf

OK, rezignoval jsem. Jistě si řeknete, proč když jsem trojku kritizoval horem spodem, tak najednou čtyřce dávám 4 hvězdy, když to má stejný rukopis? Protože skrz to, že mě na film vzali kamarádi, tak jsem si nasadil "Wick armor". Ne, neznamená to vypnout mozek (ten už neumím vypínat ani u pohádek pro děti), ale jednoduše to, že negativa, která mi vadila u trojky, prostě budu přehlížet a nezahrnovat do hodnocení a to dělám opravdu zřídka (jestli vůbec) a že nejdu na akční film, ale na encyklopedii dalších způsobů likvidace gangsterů. Ze začátku sice armor moc nepomáhal, protože ta velká akce v hotelu mě strašně nudila, jelikož šlo o recyklaci všech tří dílů dohromady a nepřišli s ničím novým, takže jsem ji (vyjma Donnieho) celou prozíval. Ovšem někde od Scotta Adkinse se to zlepšilo a nejen, že mě film začal bavit, ale dokonce jsem se přistihl, že jsem napjatý a fandím postavám, aby to s nimi dobře dopadlo. A taky jsem tam našel  několik věcí, které mě ve srovnání s trojkou mile potěšily. V prvé řadě finále s naprosto lahůdkovou sekvencí z ptačí perspektivy, která pro mě byla tak vizuálně atraktivní, že zatímco ve trojce jsem si stěžoval na neustálé stereotypní opakování nějakého nápadu do zblbnutí, tady jsem si přál, aby scéna trvala co nejdéle. A díky tomu, že to byla zrovna jedna z těch typicky Wickovských na jeden záběr bez střihu, chrochtal jsem blahem. Další pozitivum bylo, že už tu nepřeplácávali hromadu dalších a dalších pravidel a postav v hierarchii, ale celý děj v podstatě smrskli pouze na naplánovaný duel, což filmu v mých očích hodně pomohlo. Pak je tu Donnie Yen, kterého mám moc rád a udělalo mi radost, že jeho postava byla napsaná mnohem lépe, než ten přímočarý záporák  Marka Dacascose v předešlém díle. Když už jsme u těch záporáků, tak hlavní záporák zde byl neuvěřitelně slizský, další plus. No a nakonec musím pochválit Scotta Adkinse, já ho měl celou dobu jen za skvělého kopálistu, který ale - co se týče hraní - jen odříkává repliky ze scénáře a tím to hasne, ale tady měl úplně jinou polohu a byl z něj někdo jiný (a tím fakt nemyslím to skvělé namaskování). Stručně řečeno - ukázal, že hrát umí. Když to shrnu - Wick armor mi pomohl proti situacím, kdy úplně zmizela policie, kdy postavy přežijí nepřežitelné a kdy si během vraždění komparz v klidu jezdí dál auty, či tančí na disce, s tím vším ostatním spokojenost. ()

tomeek

Já nevím. Kromě akce s vlčákama a Halle Berry nebylo v JW3 nic, co by vlastně utáhlo celý film a ejhle, čtyřka je na světě. Akční film, kde každá akce je dvakrát delší, než by bylo potřeba, kde Keanu pomalu ale jistě nahrazuje Chucka Norrise v jeho neuvěřitelné nesmrtelnosti, kde Paříž nemá policii, kde každý bodyguard je tak dobře placený, že i s probodnutou dlaní nepřestává bránit svého zaměstnavatele... No prostě.. Ano, je tam pár chutných momentů, scéna shora ala GTA2 styl je nejspíš žánrový milník a kdekdo to bude vykrádat, ale Verbal to napsal přesně. Keanu kulhá lokacemi v přepálené stopáži navzdory několika smrtelným zraněním a aby to nebylo málo, tak jako bonus úplně dementní konec, kterému stejně nikdo nevěříme. Zbytečný film bez překvapení, 3 hodiny akce, kde se o hlavního hrdinu ani chvilku nebojíte a ostatní vám jsou úplně ukradení. The Raid pořád na trůnu. 2,5* ()

sir-dave

Přehlídka akčních scén a bojů na blízko. To co je pro Victoria's Secret je Alessandra Ambrosio, je aktuálně pro akční přehlídku John Wick. Už to dávno ztratilo kouzlo jedničky, vymizela jednoduchá zápletka pomsty proti ruskému synkovi. Wickův vesmír se rozkryl o ty, kdo tahají za nitky, možná zbytečně překombinovaně, přesto to podstatné zůstává. Scény v Asijském Continentalu a následně v Paříži třešnička. Mít čtverka 300 minut, uteče to úplně stejně. Řešit by bylo co. Ještě by si do světových rekordů mohl připsat nejdelší pád ze schodů. Když jsem říkal, ať se do toho znovu nenamočíš, netušil jsem, že sám promoknu. ()

Nivenx

Babo Jago ty jsi takový neskutečný kus ocasu že to ani není možný! Keanu si vyřval někde pár scén z matrixu - déšt,, motorka a mnoho dalších! Řvalo to na míle daleko ale to neznamená že to bylo špatně. Trojka mě tolik nevzala jako tento díl... ale délka je fakt extrémní! Pokud chcete dělat pětku, tak by mě zajímalo jak? Ale co se týká filmu, tak bavil a těžko tomu bude některý akční film konkurovat! ()

Deyw

Hmmm..nejlepsi akcni film roku, jednoznacne..160minutova odysea akcniho filmu...neskutecny kam se tohle posunulo..kazdej dil je takovej highlight akcniho sveta..kdy jednotka byla surova, temna a takova indie vec..2dilem se navysil killcount, delka a akce, ktera byla jak z jiny dimenze..ve 3ce to slo jeste dal a uhladilo se to v naprostej klenot, tak chapter4 tohle vsechno jeste znasobila a kurva pridala na originalite - nikdy jsem nevidel takhle top kameru v akcnim filmu, tak shotgun part je proste mistrovske dilo, jak film pracuje se zaporakama - adkins je naprosto bozi! naprosta pecka..🤌 ()

miguel_111

John Wick 4 je neskutočný adrenalínom nadopovaný blockbuster, ktorý sa v kine len tak nevidí a návšteva je určite neskutočná povinnosť pre všetkých akčným fanúšikov. Film začína pozvoľne, ale po krátkom predstavení starých, nových postáv sa spustí neskutočne akčné Inferno, ktoré nepoľavuje a končí až záverečnými titulkami. Prvá hlavná veľká akčná sekvencia v Osake má neskutočný šmrnc a ázijskú atraktivitu či už v podaní akčných súbojov s katanami, ninjakmi alebo zbraňami resp. starým dobrým Jiu Jitsu.  Najatraktívnejšou vložkou v tejto sekvencií je určite Hirojuki Sanada, ktorý je stále atraktívne zveľadenie akéhokoľvek snímku. Druhá akčná sekvencia v Berlíne má tiež svoje čaro, ale mňe sa páčilo asi najmenej s celého filmu a "tlstý" Adkins mohol , predsa len dostať omnoho viac priestoru. Tretia akčná sekvencia v Paríži svojou atraktivitou, vizuálom a hravosťou určite prevyšuje všetko ostatné v celom filme a situovať akčné sekvencie do rušnej križovatky a s využitím toho likvidovať svojich súperov sa len tak nevidí. Ďalej pokračuje neskutočnú akčnou scénou v baraku, kde John likviduje svojich protivníkov za pomoci výbušných projektilov ma neskutočný rez a nájazdy dronu z vrchu je neskutočne cool a končí neskutočne premakanou akčnou sekvenciou, kde sa hlavný protagonista musí prebojovať cez veľkú hordu protivníkov je neskutočne lahodné a choreograficky krásne nasnímané a asi nikdy vo filmovej histórii nebolo také zložité prejsť '220' schodov ako tu. Nové postavy či už sa jedná o stopára Nobodyho zo psom neskutočne spestrenie celého filmu, ale najviac asi poteší akčná hviezda Donnie Yen, ktorý je neskutočný sympaťák a neskutočný borec a v podstate nás sprevádza spolu s Johnom celým filmom. Postava arogantného Skarsgårda poteší , ale je pravda , že to není žiaden bíjec. Keanu Reeves sa pre túto rolu narodil a fakt do toho dáva asi všetko a vo svojom veku predvádza krásne bojové choreografie a prácu zo zbraňami. Hudba je neskutočne podmanivá a dravá. Trošku je na zamyslenie čo všetko vie prežiť John , ale je to akčný film tak človek nad tým vie mávnuť rukou a povzniesť sa nad tým. Stahelski a jeho komplet tým od choreografou po kaskadérou či kameramanou si určite zaslúžia uznanie,respekt a klobúk dole čo predviedli a priniesli na svetlo filmového sveta. Neskutočná pecka a veľmi silná návšteva kina.  Pre mňa 85 %. ()

UhLee

(9/10). John Wick je akční série, která nemá v současné kinematografii absolutně žádnou konkurenci. Kombinuje poctivou kontaktní akci, která diváka od začátku do konce tepe a nenechá ho ani na sekundu v klidu vydechnout. Přináší pravou a nefalšovanou zábavu bez digitálních pozlátek a kamufláže. Miluju, když jde vidět každá pěst, která přistane na tváři některé z postav. Přehlednost akce je na poli akčního žánru naprosto klíčová a tvůrci si to moc dobře uvědomili. Nehledě na to, že je to tady zaobaleno v naprosto podmanivém kabátu. V čele tohoto celého kolosu stojí Keanu Reeves, který je prostě zase fenomenální. Vůbec nevadí, že má za celý film tak jednu A5 scénáře. Jeho velmi skromný a rozvážný slovník je jedním ze symbolů celé série. Když pronese úplně první repliku, tak jako divák prostě víte, že jste na správném místě a že tohle bude neskutečná jízda. Ještě když víte, jak skromný je to člověk a kolik dřiny se skrývá za celou bojovou choreografií, tak jej prostě nejde nemilovat a nesmeknout před ním poklonu. V ostatních scénách krájí nepřátele na kousky, nebo z nich dělá cedník. Hrozně se mi líbí, že se projektu zúčastnily všemožné akční hvězdy ze všech koutů světa. Máme tady japonského samuraje, čínského slepce, nebo třeba nesmrtelného chilského zabijáka. Navíc změny v lokacích krásně střídají celkový náboj filmu. V jednu chvíli popíjíte saké a o pár desítek minut později to můžete zakousnout krásnou křupavou bagetou. Záporák, který mě osobně ale nejvíce bavil a užíval jsem si každou scénu, kde se objevil - byl rozhodně Scott Adkins. Jeho vzhled byl sice až karikaturní, takže jeho nadpozemské bojové schopnosti byly trochu přetažené za vlasy, ale to jsem tomu dokázal odpustit. Přece jenom kevlarový oblek je taky docela úlet. Moc se mi líbilo, že mnohé záporné postavy neměly za cíl pouze zabít Johna Wicka, ale byla tam i jiná motivace, se kterou divák mohl ztotožnit. Co se týče konce, tak bych se určitě nebránil pokračování, ale pokud to tímhle dílem celé skončí, tak se také zlobit nebudu. Raději ať to skončí v tom nejlepším. Tohle je prostě umění, které si vzalo ze všech předchozích dílů to nejlepší a vznikl z toho tento fenomenální čtvrtý díl. You ready, John? -  Yeah. ✏️ ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)