John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

VanTom

John Wick pokračuje ve své pomstě (těžko říct, proti komu vlastně) a kosí stovky zabijáků z Rady, které na něho štve jakýsi asi šéf, Markýz (těžko říct, proč vlastně). Svět tu opět narůstá do šířky, do hloubky minimálně; nicméně přepálená, stylizovaná, videoherní akce na dlouhé, přehledné, nepřerušované záběry (při níž hrdina vydrží víc a hojí se rychleji než Wolverine v Iron Manově brnění), to je oč tu běží. A Keanu Reeves do ní dává všecko, dře opravdu naplno. Určitý problém nastává, když se bere zcela vážně, protože teprve s jasnou nadsázkou do sebe komplet zaklapne. K tomu dochází nejvíc až v předlouhé závěrečné naháněčce (kruháč, pes, schody), která opravdu strhne (úžasná pasáž v domě z "top down" pohledu!); do té doby napojení na Babu Yagu vázne a samotné "gun fu" bitky bojují s mírnou monotónností. [CineStar Anděl] ()

VasaX

Naházíme kosti Johna Wicka do hrnce a vyvaříme z nich bodycount, že nebudeme stíhat počítat, pár zajímavých lokací a finálně Paříž bez chodců a turistů. Určitě v tom dost zajímavého, choreografie, pistolnictví, některé scény se povedly a občas se hezky zahláškovalo/vysypaly moudra z rukávu. Bohužel většina scén se přenesla už do oblasti fantazie kterému kralují neprůstřelné obleky a čínský Daredevil, náboje se přestaly počítat; tenhle film už abdikoval sám na sebe. Scéna po titulcích absolutní zbytečnost. Alespoň ale nenahrává tomu, že by tohle mohlo pokračovat. Bylo toho dost po třech filmech, natož čtyřech. Čtverka je prostě akční béčko, z čeho JW povstal, v to se zcela vyčerpán obrací. ()

Castrator

Dal jsem si všechny čtyři díly během dvou dnů a musel jsem předhonotit třetí i čtvrtý díl (ze čtyř na tři). Jednička byla tak trošku zjevení, skvělý, i když hodně blbý akčňák bez omáčky, který skvěle uběhl. Ve dvojce je všechno o fous lepší a ještě pořád jsem si film dokázal i přes repetitivnost užít. S trojkou už to bylo horší, protože naprosto nic nového nepřinesla a čumět další dvě hodiny na totéž, co jsem viděl v předchozích dvou dílech, už je docela pruda. Vrcholem je pak na skoro tři hodiny natáhlá čtyřka, která je naprosto totéž co předchozí díly, akorát se víc kecá, a to povětšinou o hovně. Neustálé plky o tom, kdo porušil pravidla, kdo chce koho zabít, kdo zcela jistě brzy zemře a nezemře, které jsou střídané akcí, kotouly, honičkami, střílením do palic z půl metru a belháním Reevese s nohama do O z bodu A do bodu B, mi pod dojmem předchozích zhlédnutých dílů přišlo jako parodie. Jako jednohubky jednou za pár let jsou wickovky dobrá podíváná, ale čumět na ně opakovaně, nedej bože na jeden zátah, to pro mě není. Blu-ray si koupím, jako u předchozích dílů, ale že by šlo o "must-have" placku, bez které bych nemohl žít, to fakt ne. ()

Brain-D

Vizuální poezie, kde pokračuje sebevědomá značka, která i přes všechny ty postavy nepřináší už ten wow efekt. Krásné sledovat, ale ještě hezčí by bylo se překvapit. 8/10 ()

bizz_mjc

Akční pecka narvaná akcí a lemovaná desítkami fatalit. Sice nesmrtelnost hrdinů a nepřítomnost pořádkových sil nedává smysl, ale je to prostě jízda vyboostovaná na max. ()

JohnSmith

Čtvrtý Wick je jiný než ty předchozí. Už to není jen akční podívaná ale doslova sága, která člověka pohltí. K tomu perfektní akce, hudba i kamera. Že je to přehnané? No a? Je to čistokrevná zábava a o to jde. Dvě a půl hodiny v Cinema City utekly jako voda. ()

J.Lajner

Děj, který se dá shrnout jednou větou, roztažený do nabubřelé, téměř tří hodinové stopáže. Jedno léty prověřené pravidlo tvrdí, že všechny skvělé filmové příběhy se zdají být v očích pozorovatelů krátké, což ovšem neplatí pro čtvrtého Johna Wicka, neboť ten v zásadě nemá co vyprávět. Aura, okolo kdysi malého, zuřivého, úderně natočeného akčního filmu, postupně narostla do absurdní velikosti. Dnes jde o do sebe zahleděnou franšízu, pod jejímž naleštěným povrchem zeje obsahová mělkost. "Čtyřka" je v tomto ohledu jasným vítězem. K dějovým zlomům posouvajícím prostinký příběh kupředu, se divák musí prokousat skrze desítky minut virtuózně natočených akčních scén, které však svou přepálenou délkou výrazně překračují rámec únosnosti. Z postavy Johna Wicka se už dávno stala parodie sebe sama. Nesmrtelný ekvivalent zamračeného supermana oděný do perfektně ušitého saka. Velká filmová studia přijala tříhodinové stopáže jako určující normu, standart s nímž je potřeba se nějak smířit a od publika očekávají to samé. S tím se ovšem já osobně nemohu ztotožnit. Ne, pokud taková stopáž nebude mít smysluplné opodstatnění. Nicméně, příznivci Wickova universa, audiovizuálního obžerství a intenzivní nonstop akce, si jistě přijdou na své. ()

orionn12

John Wick 4 je nekončící našlapaná adrenalinová střela, sypající více a více perfektně choreografované akce v těch nejvíc sexy neonových kulisách s velmi inovativním nasnímáním a vynikajícím audiovizuálem. Chad Stahelski ukazuje, že má stále čím ohromit. Přesto se s jeho prací na Wickovi táhne problém s budováním příběhu, či samotného lóru. U původních tří dílů to zase takový problém nebyl, jelikož to mělo fungovat převážně jako "čistě akční zážitek". (I tak ale měly všechny tři díly propracovanější příběh, lepší dialogy a lepšího záporáka.) Dnes se Stahelski snaží tvořit pomyslnou mytologii - v čemž ční kámen úrazu. Příběh je velmi zkratkovitý a nedává se pozor na celkovou konzistenci filmu. I když je to vizuálně opulentní až do samotného finále, (kde už asi na pěkný vizuál nezbyl rozpočet), nelze vyvrátit fakt, že John Wick: Chapter 4 je hmatatelný vzor pro všechny filmaře, kteří chtějí tvořit akční filmy. Takto skvěle vytvořenou choreografii, dlouhé, chirurgicky přesné one-take záběry, neskutečné kaskadérské kousky... V tom Babu Jagu nikdo nepřekoná. 8/10 ()

Honzox

Z celé série pro mě osobně nejlepší film, hlavně díky výrazným vedlejším postavám (poprvé pořádný, hmatatelný záporák) a koherentnímu příběhu. Když se k tomu přičtou ostatní aspekty, díky kterým vynikaly již předchozí filmy, vyjde z toho našlapaná akční podívaná, která funguje skvěle jak na úrovni prosté vyplachovačky, tak i na úrovni osobitého uměleckého díla, které se snaží zase o něco posunout hranice svého žánru a ukázat něco nového. Silných 8/10. ()

blackJag

"KDYŽ JE PŘÁTELSTVÍ VÝHODNÉ, NIC NEZNAMENÁ." Po lehce unavené trojce a záporákovi bez respektu je tu čtvrtý díl ságy Johna Wicka, přičemž označení sága je v tomto případě vyloženě mnohavýznamovým výrazem. Johnnyho exkurze po vynalézavém využití prostředí v návaznosti na svůj bojový styl ještě nikdy nebyla tak časově náročná :-) S nataženou délkou samozřejmě přibývá atrakcí a nejsou to žádné druhořadé řetískáče, ale pořádné centrifugy :-) Sanada, Yen, Adkins, good, good, good many have come! 85% ()

dragon94

Hodně jsem přemýšlel jaké dát filmu nakonec hodnocení. Čtvrtý John Wick totiž nedělá nic vyloženě špatně a při sledování mě bavil určitě víc než trojka. Může za to jak nápadité zasazení akčních sekvencí, tak výborná hudba, ale především naprosto famózní kamera, která je zde naprosto bezkonkurenční. Co je však horší je postava Johna Wicka samotného. Ve filmu se mi zdál velmi nevýrazný. Může za to i fakt, že toho za celý film moc nenamluví, což zejména při návštěvě čínského Continentalu působí velice nepřirozeně. U filmu tohoto typu nelze po příběhové stránce očekávat žádné zázraky, přesto bych však čekal, že se v něm bude dít i něco zajímavějšího než se v něm nakonec děje. Obzvlášť když postupné představování záporáka působí docela dobře. Nakonec je ale příběh hlavních postav naprosto primitivní záležitostí, která dost často postrádá logiku a nahodilé události a podivné motivy postav, obhajuje vždy jednou krátičkou větou. Na čež se váže potom i další výtka a tou je délka filmu, která je například jen o 3 minuty kratší než Společenstvo prstenů, a o 3 minuty delší, než první Avatar. Proč má film s tak primitivním příběhem tak velkou stopáž je mi naprostou záhadou. V poslední hodině už je totiž hodně cítit, že si film už ty nejzajímavější akční nápady vystřílel a teď následuje pořád dokola jen zdlouhavá rutina, kterou na malou chvíli přeruší luxusní pasáž s ohnivou brokovnicí, která je snímána z ptačí perspektivy. Jinak je ale závěrečný akt včetně cesty k němu opravdu docela úmorný. Z těchto důvodů jsem se rozhodl filmu nakonec udělit "jen" silnější 3* 68% PS: Velice mě překvapilo, že se jedná o závěrečný akt příběhu. Zvláštní, že takovou věc nikde nepropagovali. ()

svobik

Tak už dost, stačilo. Zatímco japonský úvod je doslova magický, s postupnou stopáží se do hlavy vkrádá pocit repetitivnosti, aby mě John Wick v digitální Paříži definitivně ztratil. Bylo to hezké, ale bylo toho zkrátka moc. Akce je pořád místy zajímavá a nápaditá, ale podobné highlighty jako například ve trojce se tentokrát nekonají. Odejít se má v nejlepším, a to se tady úplně nepovedlo. Na druhou stranu z hlediska žánru jde pořád o vysoký standard. 6+/10 ()

drackula

Poézia prítomná v akčnom filme. Po trojke, ktorá bola trochu sklamaním, pravdepodobne najlepší diel série. Stahelski a Reeves povýšili akčnú rúbanicu na umelecké dielo. Skvele sa na to pozeralo, skvele sa to počúvalo a aj keď išla logika bokom aby neutrpel efekt, vôbec mi to nevadilo. Klobúk dole. 100% GPlay ()

Jaro.Krafcik

Tu si spomínam na legendárny odchod kino partiaka a vyše 3 hod akčnej parády. Ku dokonalosti chýbalo ozaj málo. A vraj sa už pracuje na dalšiom pokračovaní aj keď Wicka ukončili tvorcovia dôstojne a veľmi dobre. Sám som zvedavý čo bude daľej a aj sa tešim na hotel continetal. Seriálovú odbočku. 5* ()

m.a.t.o.

„Čo z toho budeš mať ty, Winston?“ – „To, čo tebe ide tak dobre - pomstu.“ Štvrtý John Wick je vizuálna lahôdka. Každá scéna má dôkladne vybratú či už exteriérovú alebo interiérovú lokáciu. Tá je vždy neskutočne vyčančaná, nádherne nasvietená a nasnímaná. Ale viete čo je najväčší paradox? Že viac ma bavili neakčné, konverzačné scény, kde som si túto vizuálnu nádheru mohol do sýtosti vychutnať, než akcia, ktorá je, povedzme si úprimne, stále o tom istom. Dlhé zábery bez strihu, kde Wick všetkých strieľa do palice pôsobia strašne staticky. Aj keď konkurencia v podobe Extraction 2 využíva podobný štýl snímania akcie, tam mi prišla byť oveľa dynamickejšia a živelnejšia, kurva! Holt, keď dvaja robia to isté, nemusí to zákonite dopadnúť rovnako. Nuž, napriek svojej prehnanej dĺžke mi Kapitola 4 ulahodila o čosi viac, než predchodca a som zvedavý či vznikne aj päťka. Koniec bol síce jednoznačný, ale pri tržbe 440 mega celosvetovo, človek nikdy nevie. 60 % P.S.: Nato, že Donnie Yen hral slepého sa v priestore vedel orientovať lepšie než ja po dvoch pivách. P.P.S: Ak sa pýtate, kde sa tu mihol Scott Adkins, tak na prvý krát som ho tiež nespoznal, pekne ho zamaskovali. ()

Wbcko

Hodně jsem ocenil scénu z Berlínnskýho techno klubu a závěrečnou hotline miami style přestřelku. Míň už toho slepýho týpka. Jako hranice, co je moc v tomhle filmu, je hodně tenká, ale je tam a tohle bylo už kousíček za ní. Jinak jako tříhodinovej audiovizuální a kaskadérskej showcase super. Doufám, že v pětce John prokopne rakev a prohrabe se ven tou jednou rukou, která mu zůstala neprostřelená a neprožíznutá. ()

iantomasik

Dramaturg, který by to sestříhal na poloviční stopáž (a šlo by to snadno) by z toho vykřesal špičkovou podívanou, protože nápadité momenty to má. Takhle je to přecejen trochu úmorně samožerské. ()

Hollohlaway

Kdyby to nešlo doma přetáčet, tak z kina bych odešel zhruba v polovině. Ta stopáž je prostě šílená, navíc jsem si definitivně ověřil, že to není koncept pro mne, tři díly po sobě zklamání a dvě hvězdy, takže pětku už nedám. Jednotlivé choreo perly ujdou, neříkám že ne, a sem tam je skutečně originální nápad, ale jako celek je to jenom šíleně repetetivní a frustrující příval nepřátel, které Keanu likviduje za pomoci cípu saka a sveřepého výrazu. Potěšil fight Hirojuki Sanada proti Donnie Yenovi, to jsem nečekal, že v životě uvidím,  kamera taky velmi dobrá, ale jinak asi nemám co chválit, celkem se divím, že to pořád někoho může bavit. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)