John Wick 4

• Česko John Wick: Kapitola 4 (viac)

John Wick (Keanu Reeves) je za porušenie pravidiel kódexu stále na úteku a Komisia ho chce zlikvidovať za každú cenu. Výška odmeny vypísanej na jeho hlavu neustále rastie a zo starých priateľov sa stávajú noví nepriatelia. Zvyšuje sa aj počet najmocnejších hráčov podsvetia, ktorí mu idú po krku v zbesilej jazde od New Yorku cez Paríž, Osaku až po Berlín. V štvrtej kapitole John Wick možno konečne nájde cestu von – využitím ustanovenia kódexu, podľa ktorého získa slobodu a pokoj, ak sa zúčastní jedného špeciáleho duelu. (Forum Film SK)

drozdy1

Tři hodiny dlouhé akční inferno! Čtvrtý John Wick se naprosto utrhl ze řetězů. Skvělý vizuál, výborně natočené akční scény, které zas o něco dál posouvají hranice. Samozřejmě, že co se logiky týče, snímek pokulhává, ale na to si tato série nikdy nehrála. Buď to přijmete a naprosto si to užijete nebo to nepřijmete a budete 169 minut trpět. Pro milovníky žánru nicméně povinnost. Hodnocení:85% ()

gulista

Na jednej strane, stále to isté, iba vo väčšom balení a dlhšie, približne zrovnateľné s predchádzajúcimi dielmi. Na strane druhej, z radu kapitol asi tá najakčnejšia a prekvapivo kvôli tej prestrelenej dĺžke aj vcelku pocitovo rýchlo plynúca poctivá jazda, ktorá okrem vyššie spomínaných naj ponúkne aj zaujímavé prevedenie a nasnímanie akčných sekvencií. Tie opäť mimo kreativity fungujú aj ako naratívny prvok, ale rovnako dobre zároveň pôsobia aj zámerne nadnesene a zábavne, kde si už postupne divák s poloúsmevom na tvári vychutnáva (ne)smrteľnosť charakteru. Zabudnite na Bonda, Wickove na mieru ušité obleky a ich praktickosť sú ďaleko štýlovejšie a efektívnejšie. Rád by som zašiel aj na ďalšie kolo, nič by sa ale nestalo, ak by sa to ukončilo práve takto. Pokiaľ túto sériu nemusíte, pokojne jednu odoberte. Those who cling to death; live. 75% ()

barteca

R.I.P. konečně ! Bylo to úúmorné, jako sledovat počítačovou vybíječku, dvě hodiny by byly ažaž. Z nostalgie třetí hvězda. ()

Chundys

Ono je strašně krásný že akční filmy díky Stalehskimu ale hlavně taky díky hercům kteří mu tam hrají neřekli poslední slovo! Takhle se vysmívá Hollywoodu a jde taky ukázat že takhle to opravdu jde a funguje to i na počtvrté a pro mne snad zatím úplně nejlépe. Nejenom, že jsem byl zase překvapen akčími prvky a nápady, ale i z hudební stránky jsem vrněl blahem! No a jak to bylo celkově natočeno, to už byla jen třešnička!!! ()

scarfacer

Musím říct, že mě to chvílema už i uráželo. Mám rád science fiction, ale tohle byl už nonsense fiction. Z kina jsem vylez o mnoho mozkových buněk kratší a ty už se mi nikdy nevrátí. Myslim, že 8x Johna srazilo auto?? WTF? A já myslel, že jenom Čak Norris dokáže srazit auto. Spadne 3 patra na tvrdo, pocestě ho to přelomí napůl, tak se jen zvedne se a bojuje dál, super. Pak propadně jedno patro ještě s dalším týpkem a na koberec, čili v kontextu vlastně lambáda, a váli se tam a netuší která bije?? Asi to bude tim zázračným sakem, co? Počkat, kulky se od toho s jiskřením odráží, ale jak do toho píchneš nůž, jde jako po másle. A co teprv nun-čaky, ty musí mít brutální rychlost, že těma to bolí a kulkama ne. Nebo šípy, ty taky projdou...božééé. Těch nesmyslů tam bylo prostě příliš. Vlastně pár pozitiv film má. Půl hvězdy, že nesmrtelnej John umřel a moc doufám, že už to tak zůstane. Půl hvězdy za muziku. Půl hvězdy za ty neskutečný choreografie a akční scény, to muselo dát spoustu práce, přitom taková blbost, co? A půl hvězdy, za symbolické pochování Lance Reddicka, ikdyž to asi plánováné nebylo. RIP ()

ddf76

Velmi dobra akcni krvava rezba. Potesilo par vychytavek viz napr. RPG akcni scena v Parizi v baraku. Je videt, ze tvurci nic neodflakli. Vyborny je i soundtrack. John Wick je proste vyborny akcni standard. Uvidime jak dopadne pripravovany spin-off Ballerina. ()

Azurovydrak

Budu tvrdý, ale je mi to jedno. Co jsem na trojce kritizoval, tak čtyřka dotáhla ad absurdum a při sledování filmu jsem si kolikrát jen říkal, že tvůrci to asi tentokrát úplně vypustili a už si jen dělají srandu sami ze sebe. Ještě více divných nových tajných organizací, více samurajů, více neprůstřelných sáček a více Keanuova "Yeaah". Vše je akorát větší, zamotanější a absurdnější. Ta tam je uvěřitelný zabiják z prvních dvou dílů (trojka v tomto byla na hraně), nastupuje nezničitelný terminátor s tělem, které bez problému vstřebá tucty kulek, úderů, nárazů aut a především pádů tak z miliardy schodů. Skoro se mi chce smíchy plakat při vzpomínce, jak si minulém filmu Wick nechával zašívat rameno po bodnutí nožíkem. Ze stínů pořád vylézají noví generičtí padouši, zatímco kdysi se rýsující zajímavé postavy (Winston, Bowery King) klesly na úroveň asistentů, jenž mají za úkol akorát Wickovi podat pistoli. Vlastně i ty bojové scény, tedy jediný zůstavší klad této série, začínají působit příšerně přepáleně. No a minutáž je úplně šílená. 40% ()

Gastovski

Tak se nám John Wick doslova dokolíbal do čtvrté fáze svého dobrodružství a v podstatě se jedná o trojku na steroidech. To se týká hlavně akce a stopáže. V předchozím díle jsem "kecací" scény označil za směšné kulisy. U čtyřky to platí tak napůl - vše kolem světovládného cechu zabijáků i undergroundových bezdomovců je stále úsměvně fantaskní, ale oproti trojce jsou tu plnotučnější protivníci (Donnie Yen), kteří svým charismatem dokáží udolat i občasný patos. Co se týče akčních scén, je to samozřejmě prvotřídně odvedená práce, ale už jsou tak dlouhé a přepálené, že po pár minutách začínají vyloženě splívat a stávájí se jen generickou hýbající se kaší. Ze tří hodin mohu vypíchnout jen dva highlighty: vizuálně strhující scéna se Scottem Adkinsem a střílečka se zápalnou brokovnicí zabíraná z ptačí perspektivy. Sečteno a podtrženo - John Wick 4 je o fous lepší než předchozí počin a ačkoliv se jedná o řemeslně sakra dobrou práci, nic víc než jednorázový průměr mi  z toho nevychází. ()

Bozvav

Jednička skvělá, dvojka dobrá, trojka bídná a čtyřk prachbídná. Pokud někomu stačí ke štěstí zabijácký skoro důchodce, jenž převážnou většinu děsivě přepálené stopáže zadumaně čumí do nikam, nebo se mlátí hlava nehlava prakticky beze smyslu, pak budiž. Scénář je vachrlatý až běda, akce hodně moc, ale místy tak neuvěřitelná, až to působí vesele. Je to hezky udělané, to ano, vizuál působivý, ale chtělo by to alespoň o hodinku zkrátit. Takto mi než nezbývá doufat, že Wick třeba opravdu umřel a bude klid. Za mne dvě notně omlácené hvězďule. ()

tomashrabek

V prvej polovici som bol za ** a takmer som sa rozhodol to nedopozerať. Tá druhá mi spravila chuť pekne natočenou akciou, ale vo výsledku je to len nastajlovaný balet, ktorý nemá žiaden hnací motor, žiadne poriadne motivácie. Studený a prázdny muzikál bez hudby, ktorý v niektorých momentoch (a Reevesových hláškach) nielen že balansuje na hranici sebaparódie, ale do nej strmo padá. ()

Grizzly

No špatný no. Musel jsem na to koukat natřikrát. Nechápu proč musí mít takovýhle film 3 hodiny. Ťamani dobrý, Paříž pěkná. Wick nesmrtelnej - obzvlášť dobře mu jde padání z mega vysokejch střech, kutálení ze schodů a schytávání narázů autem. To že ho nikdo netrefí z metru a když jo, tak ho podrží high tech neprůstřelný kvádro mi až tak nevadí. To jeho kutálení mě ale fakt sralo. Samozřejmě plusovej bod za vraždění zápalnou municí v půdorysu baráku. To bylo kůl. Závěr taky dobrej, to zas jo. Nicméně je škoda jak moc ta série šla dolů. 40% ()

simon84

4. dil uz na me moc nefungoval. ta akce a choreografie jako super, ale ten bullshit okolo s nejakou mystikou a tajnym svetem a tak... nevim, to uz bylo nejak divny. Uvidim, jestli za par let zmenim nazor,a le spis myslim, ze to podruhe neuvidim. Konec byl ale vtipnej, ne ze ne ()

BOURQUE

Akčné a bojové scény JW4 ešte dlho poslúžia ako referenčný bod pre budúcich „čistých“ akčných filmov. Fanúšikovia danej ságy a predovšetkým daného filmového žánru sa majú na čo tešiť – každý pohyb, každá strela je presne nakompovaná a kamerou efektívne zachytená (napr. zachytenie prestrelky z hora miestnosti). Obrovská pocta pre takmer šesťdesiat ročného Keana, ktorý väčšinu svojich scén zvládol natočiť sám. Nehovoriac o Donnie Yen, pre ktorého role nevidiacich bojovníkov nerobia žiadny problém.  To, že JW zostane „v poriadku“ po väčších pádoch, už by vás nemal prekvapiť. (Mne však prekvapilo, že na diskotéke sa dalo bojovať veľmi dlho, bez toho, aby to ľudia nejako registrovali. Ako by to bolo normálne.)  __ Osobne však mám problém s tým, že ani u JW4 nedostaneme lepšie napísané dialógy, ktoré by dokázali prekonať vlastnú tieň. Konfrontácia hlavnejších a vedľajších postáv je niekde medzi priemernou a dobrou. Záver necháva Stahelski veľmi šikovne „neuzatvoreným“ (aj keď sa to na prvý pohľad nezdá). Suma k sumáru, skalný fanúšikovia ságy JW a čistokrvných akčných filmov si prídu na svoje. Tí, ktorí by už chceli od toho dostať trochu viac (a nie len akčné scény), budú mať trochu zmiešané pocity. Pre nich bude hrať do kariet aj daná dĺžka filmu. Štvrtú hviezdu dávam za tú obrovskú prácu, ktorá je za filmom (a nie kvôli scenáru a dialógom). P.S.: R.I.P. Lance Reddick. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

B.Wilde

Okay, tak tohle byl nejlepší díl ze všech čtyř a to z mnoha důvodů. Jedním z nich je třeba velmi nápaditá filmařská práce - styl záběrů, nasvícení, celá akce a choreografie dělá z těch "nikdy nekončících střílečkových scén" prostě něco víc. Kolikrát jsem se soustředila jen na to, jak dobře to celé vypadá. Postavy a jejich motivace a cíle dokázaly vtáhnou do děje a celé to zakončení mi tam sedělo. Jo, ta stopáž je hodně dlouhá, ale člověk ani nemá prostor se tady nějak nudit (i když chápu, že té akce se dá všeho všudy taky přejíst). Možná hodně dělalo i to, že to byl první z dílů, který jsem viděla v kině, ale já si to užila. ()

Kopi1

Absolutní top akce, jinak to nazvat nejde. To, že se furt pere s někým většinou po dvojici, místo aby na něho naletělo 6 chlapů, nebo všechny ty pády a nic mu není, koho to zajímá, když celkově je na to radost pohledět a prostě si užívat. Zase o level výše než předchozí díl, k tomu také přispěl Donnie Yen, který je famózní. Výborná režie, hudba, choreografie, prostě má to šťávu. Stuntmani by si už zasloužili svojí kategorii na Oskarech, tady klobouk dolů. Pokud by se to završilo (ani nevím jestli to jde) posledním pátým dílem nějak, ani by mi to nevadilo. ()

Domis2809

To si tak jdu do kina a najednou se na mě nehezky podívá pes. Evidentně to byl pes pana Wicka, jelikož hned poté se na mně John pekelně vyřádil. První rána přišla do ramene v podobě akce, které, vzhledem k délce filmu, vůbec nechybělo, byla šílená, zábavná, drsná, různorodá a prostě skvělá. Druhou ránu jsem schytal do nohy, tu mi Baba Yaga zasadila společně s filmovým štábem ve všech možných částech světa, kde se pracovalo se spoustou barev, odlišným druhem bojovníků i různým prostředím. Další rána zamířila do břicha, a to v podobě skvělých protivníků, jedinečných svými vlastnostmi a Bill Skarsgard byl úplně ukázkový psychopat. Finální zásah jsem dostal jak jinak než do hlavy, o to se postaralo famózní finále, které perfektně završilo (nebo taky ne ;)) celou ságu. Co na to říct....John Wick mě prostě dostal. ()

anatheman

Silně nadhodnocené, přepálená stopáž a snaha o epičnost podle mě příliš nefunguje (hlavně to, co se týká budování lore okolo Rady). Záporák je v podstatě generický nácek, potěšila mě však přítomnost Cainea či pana "Nobody", které je možno považovat za vcelku originální charaktery. Jasně - akce funguje skvěle a i ve čtvrtém díle je pořádně nadupaná a kreativní. Jedná se o vskutku efektní krvavý balet. Ostatní recenzenti vychvalují scénu s ptačí perspektivou a Dragon breath municí a já se mohu jedině připojit. Ta je prostě špičková. Stejně jako atrakce okolo Vítězného oblouku v Paříži. Ovšem závěrečné schody před Sacre Coeur... To už je zkrátka vyčerpávající a především velmi debilní. Na závěr mohu ještě připojit zmínku o pěkné souhře soundtracku a působivých, často širokých, kamerových záběrů. Tato fúze zkrátka funguje. Takže snímku uděluji 3 agresivním hafanem uhryznutá moudí z 5. ()

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

Keanu Reeves si zahraje v komedii od Jonaha Hilla

08.03.2024

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

Ballerina přitančí s ročním zpožděním

22.02.2024

Fanoušci zabijáka Johna Wicka a herečky Any de Armas budou muset zatlačit slzu zklamání, na jejich společné akční dobrodružství si budou nakonec muset počkat výrazně déle. Dlouho připravovaný a mimo… (viac)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

Keanu Reeves si přál ve Wickovi definitivní smrt

19.09.2023

Jak poznáte, že už má herec nějaké role plné zuby? Tak třeba tak, že při natáčení na kolenou prosí režiséra, aby ho zabil. Tedy alespoň ve filmu. Přesně to byl údajně případ Keanu Reevese (Matrix,… (viac)