Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa PavelZava k tomuto seriálu (24)

Dobrodružstvo kuchárky z Claphamu (1989) (S01E01)

Nejdříve jsem si myslel, že díl vidím už podruhé, ale nebylo tomu tak. Je to jeden z mála dílů, který jsem viděl i četl. Bylo to v podstatě stejné jako v knize s výjimkou rozhovoru, který se mi líbil , posuďte sami : Hercule Poirot klepe na dveře u paní a pana Toddových a otevře policista Kdo jste ? Já jsem Hercule Poirot Kdo jste vy ? Seržante, u dveří je nějaký Francouz. Non, non, non, non, non. Já nejsem nějaký Francouz, já jsem nějaký Belgičan (10.04.2013) ()

Detektív Poirot: Vražda v ulici Mews (1989) (S01E02)

Inspektor Japp říká : To je vaše parketa, Poirote ! Vy rád pátráte v tomto druhu banalit, které nikam nevedou .. . Hezký a zvláštní případ, zase viděno i čteno. Distributor je zde celkem ukecanej ()

Detektív Poirot: Dobrodružstvo Johnnyho Waverlyho (1989) (S01E03)

Tento díl byl prostě slabší, ale samozřejmě, jak to u Poirota bývá, některé rozhovory byly přesto dobré, například objednávání snídaně v místní restauraci u sídla Waverlyů (H.Poirot, Captain Hastings, Barmaid) : Ááá míchaná vajíčka, že ano…. A také párečky Ó ano pane Ledvinky na divoko Ledvinky ano a se slaninou Křupavá ? Samozřejmě A čaj nebo snad pintu domácího piva ? Pivo k snídani ? 2 pinty prosím . Ale Hastingsi před dvanáctou musíme být zpátky Spousta času Bien ()

Byt na treťom poschodí (1989) (S01E05)

Tentokrát nic moc, ale za to akční Hercule Poirot :-) 3 hvězdy protože je to Poirot, mě se líbilo vyprávění HP : Víte Patricie, kdysi jsem miloval mladou anglickou dívku, která se Vám velmi podobala, ale bohužel neuměla vařit. Vztah brzy vychladl ... ()

Rodský trojuholník (1989) (S01E06)

Hercule Poirot byl v lenonkách úžasný. Předlohou je povídka 'Triangle at Rhodes' . 'Triangle at Rhodes' byla poprvé vydána v USA v This Week , 2. února 1936 a potom jako 'Poirot and the Triangle at Rhodes' v The Strand v květnu 1936 (informace pro Hejtmy) ()

Problém na mori (1989) (S01E07)

Opět je námětem povídka, ale lepší díl ! Kdybych byl její muž, vzal bych na ní sekeru : řekl o paní Clapperton kdosi Hercule Poirotovi, ale byla zapíchnuta nakonec nožem. Poirot o Hastingsovi : Víte, vypadá jakoby sbíral odvahu k objednání druhého koláčku k čaji ()

Neuveriteľná krádež (1989) (S01E08)

U detektivek Hercule Poirota mám nejradši jeho vystupování, charisma a samozřejmě konverzační perly či bonmoty, které vždy dotvářejí řešení, někdy banálních případů a celkový dojem bývá výborný. Zde patří k nejlepším rozhovor se slečnou Lemonovou, kterou musím uvést úryvkem z jiné povídky : “ Miss Lemon looked blank. Poirot sighed, and missed the rich colourful imagination of his friend Hastings. Discussing a case with Miss Lemon was uphill work.“ . Jinak jde o dokonalou sekretářku, jejíž kartotéka nabývá dokonalosti státní knihovny. A teď rozhovor, který sleduje Hastings ležíc na gauči : Jedna dáma stále telefonuje, pane Poirote. Sakrblé, jaká strašná situace. Nemusíte být ironický, pane Poirote. Stále jsem jí opakovala, že jí s Vámi nespojím, protože mi neřekla jméno. Ano. Sdělila jsem jí že nepřijímáte anonymní hovory. Ale ano, slečno, někdy myslím, že má cenu přijímat pouze anonymní hovory. Ale, jak jí mám zařadit do naší kartotéky, když neznám její jméno ? Život především, slečno, kartotéka až potom. Hastings : Neměl byste si ji takhle dobírat. Nedokážu tomu odolat . :-) *** A jeden bonmot reagující na diskuzi o chybném obvinění Mrs Vanderlyn : Podle žabožrouta to nebyla. Žabožrout ví, že to nebyla ! ()

Krížový kráľ (1989) (S01E09)

Každý to má samozřejmě jinak, mě přišel tento díl k přiřazení k těm lepším, musíme rozlišovat povídku od knihy detektivky. Obzváště zábavná byla komunikace Hercula Poirota s vrchním inspektorem Jappem, kousek Vám zprostředkuju : Z diskuze nad případem "Hmm samozřejmě vždycky jste krůček přede mnou, vrchní inspektore Mno nesmíte ztrácet naději, kdybyste měl zkušenosti jako já, měl byste na takové věci čich" *** Po vyřešení případu, no hádejte kým ? : " Dříve nebo později ho najdeme, nebojte se Velice obdivuji Vaši vytrvalost, příteli Šedé buňky mozkové jsou potřebné, Poirote, ale když zatnete zuby dokážete všechno ! Ááno mockrát děkuji, inspektore, budu si to pamatovat. Au revoir" ()

Detektív Poirot: Sen (1989) (S01E10)

Ve srovnání s povídkou The Dream, která byla nejdříve vydána v USA v Saturday Evening Post 23. Října 1937, a poté v The Strand v únoru 1938, kde sen pana Benedicta Farley je popisován takto : ‘At twenty-eight minutes past three I open the second drawer on the right of my desk, take out the revolver that I keep there, load it, and walk over to the window. And then – then I shoot myself.‘ , jste si určitě všimli, že čas je jiný, ale i celková zápletka je lepší, než sama A.Christie vymyslela. Kromě případu i tento díl vypovídá o panu H.Poirotovi v jeho osobním životě v souvislosti s vtípkem s psacím strojem a hodinami. Samozřejmě si neodpustím úryvek. HP a inspektor Japp scházejí ze schodů od Farleyovy pracovny : Když říkám sebevraždu, mám na mysli, že byl ve své pracovně sám a tam ho našli s pistolí v ruce. Nikdo tam nevešel ani odtamtud nevyšel v době, kdy se zastřelil. Co to znamená, inspektore ? Že není jiná možnost – byla to sebevražda. Au contraire ! To znamená, že to byla velmi nezvyklá a velmi chytře plánovaná vražda ! Myslíte ? A Kdo ji naplánoval ? To by nebylo ono, inspektore, kdybych vám to hned pověděl. Dobře. No, teď musíme nechat malé šedé buňky mozkové pracovat . Takměř dokonalé. ()

Detektív Poirot: Dáma so závojom (1990) (S02E02)

Nasmál jsem se, to jo. Hercule Poirot převlečen do montérek, kdy vypadá spíše jako paragán než jako řemeslník je přistižen hospodyní Godberovou při loupeži : To je on jejich šéf, o toho druhého se nestarejte ! Snažil se mě odpoledne namluvit, že prý je Číňan ! … říká přivolanému strážníkovi. Strážník : Jdeme hochu, (k Poirotovi) čeká na Vás cela. Šéf inspektor Japp informuje policistu, jak se uvězněný Poirot opravdu jmenuje : Nikdo nezná jeho pravé jméno, ale každý mu říká Šílený Pes. No k popukání, ale nijak typický případ pro našeho detektiva ()

Stratená baňa (1990) (S02E03)

Vyšetřování případu vraždy Han Wu Linga je přerušováno Monopoly, které H.Poirot s Hastingsem hrají, a nebo možná, že je to naopak, vyšetřování vraždy Han Wu Linga přerušuje Monopoly, které hraje H.Poirot s Hastingsem. Hercule Poirot kontroluje stav svého bankovního účtu a reklamuje jeho stav: Vždycky nechávám na účtě 444 libry 4 shillingy a 4 pence ! ()

Cornwolská záhada (1990) (S02E04)

Na začátku příběhu Miss Lemon upozorňuje Poirota na klientku stojící v dešti na ulici Venku je dáma … přechází tam a zase zpátky, pak se dívá nahoru, jsem si jistá, že chce jít dál. Běžte a zadržte ji. Můžete jí sdělit, že Hercule Poirot v tomto období cizí dámy nepožírá … Paane Poirrote ! Mezi další dobré průpovídky jistě patří hodnocení ošetřujícího lékaře zavražděné paní Pengelley z Polgarwith. Je tvrdohlavý jako mezek ten člověk. (o Dr. Adamsovi) Doktor, který nepochybuje není doktor, ale spíš popravčí ! Skromné vysvětlení, jak poznal, že je Freda Stanton zasnoubená : Člověk nemusí být nejlepší detektiv na světě, aby to poznal. Největší poučení plyne ovšem z vysvětlení jazykové libůstky : Co je to ta coura, Hastingsi ? Eei taková dívka, která jaksi není z těch nejlepších, řekl bych. Opravdu protkané dropnými vtípky doslova přehršle a poučením, byly tam dokonce i malé šedé buňky třikrát. O jednu méně než mých hvězdiček :-) ()

Zmiznutie pána Davenheima (1990) (S02E05)

Tento díl mě nezaujal, bylo to v pořadí krásní veteráni buggatky, H.Poirot se učí čarovat, případ. Captain Hastings se naklání k papouškovi : A prosím nebratříčkujte se s tím tvorem, ještě ho cvičím. Je to jen pták ! Však jsem taky mluvil s ním. ()

Dvojitý hriech (1990) (S02E06)

H. Poirot komentuje umění knírků Krásný knírek to je umění, cítím s každým, kdo se o to pokusí ()

Detektív Poirot: Ako sa darí tvojej záhradke? (1991) (S03E02)

Drobný vtípek mezí slečnou Amelii Barrowby a H.Poirotem na výstavě květin : Také máte vlastní zahradu ? * Doufám, že se jednou uchýlím k pěstování dýní, zatím mám jen truhlík za oknem. * Francouzské poznámky H.Poirota mě baví, zde kromě obvyklého Eh bien ! přidá ještě Je vous en prie, madame a Monsieur le docteur * Rozhodčí soudce geniálně nenápadně vysvětlí za pomocí 3 koňů, jak je to se závětí slečny Barrowby ***** Šarmantní Slečna Lemonová (Pauline Moran) dostane v tomto díle větší prostor, což využije naprosto nárabně, působí zde jako Watson v sukních a sluší jí to moc (kostým, makeup, rty a oči) i její poznámky jsou skvělé Pomáhala jsem za války v nemocniční márnici nebo V práci nikdy parfém nepoužívám, pane Poirote … to by bylo nanejvýš nevhodné ! V tomto díle jen září ! ***** Poznámky o Marxových výrocích a bolševicích byly dobré ()

Detektív Poirot: Plymouthský expres (1991) (S03E04)

Asi je to dost hloupé si vzít na cestu celou šperkovnici, možná je to tím, že se jmenovala představitelka jako stanice metra v Praze :-) ()

Dobrodružstvo talianskeho šľachtica (1993) (S05E05)

Kapitán Hastings kupuje nové auto mimochodem, na večeři u Dr. Hawkera pronese Nesmíme se bavit o autech, nebo unudíme Poirota k smrti ! Opravdu slabší příběh ... ()

Bonboniéra (1993) (S05E06)

Jde o první případ Hercula Poirota, ještě intendanta policie, kdy je podle všech indicíí zamilován do Virginie Mesnard (Anna Chancellor), ani se mu normální smrtelník nediví. Zaujala mě věta : Všichni spali, kromě Paula, otroka nespavosti. Japp je jmenován rytířem zlaté ratolesti a je ještě legračnější. Příběh byl moc dobrý, moc hezký, i přesto že byl i smutný ! ()