Agatha Christie's Poirot - Season 1 (1989) (séria)

Detektív Poirot: Vražda v ulici Mews (S01E02)

(epizóda)
  • Československo Vražda v ulici Mews (viac)

Počas veľkého londýnskeho ohňostroja si iba málokto v meste všimne čosi tak banálne ako streľbu. Všetko je na nohách a pri takom hluku a chaose sa tomu nikto nemôže čudovať. A tak okrem zdeseného Hastingsa a Poirota nikto zatiaľ nemá žiadne tušenie o mŕtvole, ktorej pôvod Poirot tak usilovne objasňuje. Ukazuje sa, že táto mladá žena sa chystala vydávať za dôležitého člena britského parlamentu. Rozprávkam a naivným príbehom Poirot neverí už od detstva a tak teória o samovražde je vylúčená ako prvá. Ak to však bolo inak, kto je vrahom? (STV)

HiddenDragon

Serie a epizoda: S01E02. Vrazda za Noci Guye Fawkese, plne petard a ohnostroju, ktere mohou maskovat vystrel? Ano, neco takoveho se stane v Mews a trojka Poirot (ktery tim "utika" pred zubarem), Hastings a Jepp maji plne ruce prace. Formu netreba hodnotit, serial je standardne kvalitni od zacatku do konce. Lisi se jen pointy a zapletky, coz me v tomto pripade lehce zklamalo, jelikoz jsem cekal neco vic. Kazdy den holt neni posviceni :) Ale zase uvidi divak Poirota hrat golf, a prekvapive mu to pujde :) A take zde padne datum 1935, coz nam dava presnou predstavu o Poirotove dobe, protoze v prvnim dile jakekoliv zasazeni chybelo. ()

Autogram

Solídne zavádzanie všetkých zúčastnených a hlavne nepozorného diváka. Ľavá ruka, pravá ruka, manžetový gombík, plno dôležitých detailov máme priamo pred očami, ale ako ich správne vysvetliť. Ukáže sa aj golfové „majstrovstvo“ detektíva, ktoré môže v tomto prípade predviesť. Vedľajší príbeh o jazykovej bariére s čínskou práčovňou je výborný, Hastings so slečnou Lemonovou nezaváhajú ani chvíľu, aby Poirota uviedli do slepej uličky. –––– Netreba robiť unáhlené závery. –––– Na ten golier nie škrob veľa. ()

Frajer42

Spoilery! Bohužel nebo bohudík, záleží, jak se to vezme, jsem tento díl již dříve četl ušima a mlhavě jsem si děj pamatoval. Tvůrce tedy mohu pochválit za to, kterak děj osekali na nezbytné minimum. Dojem na mě udělal netradičně vysoký přísun humoru. Závěrečné rozuzlení bylo vskutku působivé. Agátka skutečně měla velký talent. ()

Pet 510

Tenhle díl je vážně dobrý a kvalitou se blíží dokonce i klasickým celovečerňákům. Atmosféra byla o hodně lepší než předchozí díl a naštěstí zde nechybělo Poirotovo typické "odhalení" zločinu (i když v tomhle případě se tak úplně o zločin nejednalo) místo zadržení vraha na poslední chvíly. Myslím že právě situace, kdy Poirot sezve všechny aktéry do jedné místnosti a pomocí rozmáchlých gest, lesku v očích a uvážlivým střídáním intonace hlasu, zpracovává diváka, dokáže celý film vygradovat víc než policejní honičky a deště kulek. ()

otík

Poirot, jeho přítel Hastings a inspektor Japp šetří případ sebevraždy mladé ženy, která se od začátku zdá spíše vraždou, neb žena se zastřelila levou rukou, ačkoli všichni její známí tvrdí, že byla pravák. Pátrání vede hlavně inspektor Japp, aby závěr přeci jen v one man show opět svým tradičním způsobem změnil Poirot. Dobrý seriálový díl, který však kvalit celovečerních filmů nedosahuje. ()