Agatha Christie's Poirot - Season 2 (1990) (séria)

Zmiznutie pána Davenheima (S02E05)

(epizóda)
  • Česko Tajemné zmizení pana Davenheima (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, 1990, 52 min

Po Matthewovi Davenheimovi sa akoby prepadla zem. Tento významný a bohatý bankár jednoducho zmizol bez stopy niekde medzi svojim vidieckym sídlom a miestnym poštovým úradom. Inšpektor Japp zo Scotland Yardu bol poverený prípad zmiznutého prominenta urgentne riešiť a jeho priateľ Poirot sa s ním s ohromnou vášňou stavil o päť libier, že dokáže túto záhadu vyriešiť bez toho, aby opustil svoj byt. Kľúčovým pomocníkom k rozlúšteniu bude jeho nový verný spoločník – papagáj. (RTVS)

Autogram

Odišiel do hmly a už sa nevrátil na obchodné stretnutie. Niekoľko málo pravdepodobných náhod, až je riešenie celkom očividné. Samozrejme len pre nejlepšieho detektíva. –––– Za předpokladu, že se dovím všechna fakta, dospěju nevyhnutelně k řešení. –––– Vybral si dobráka Čajkovského jako komplice. ()

kaylin

Když se spojí dobrý detektivní příběh a k tomu se přidá ještě skvělá zápletka komická, která se tentokrát točí kolem sázky, kdy Poirot musí řešit případ s tím, že nesmí odejít z domu, vznikne skvělý příběh, který vás baví, a i když odhalíte pointu dřív, ty vtípky a kouzelnická čísla si užijete. Celkově je to pak výborně vše zkombinované. ()

PavelZava

Tento díl mě nezaujal, bylo to v pořadí krásní veteráni buggatky, H.Poirot se učí čarovat, případ. Captain Hastings se naklání k papouškovi : A prosím nebratříčkujte se s tím tvorem, ještě ho cvičím. Je to jen pták ! Však jsem taky mluvil s ním. ()

chelseaman22

To bylo perfektní představení! Tenhle snímek bych pouštěl všem budoucím rejžům na FAMU, jelikož narvat vše a nic navíc do padesáti minut zaslouží kurevský respekt! Zápletka je una bellissima, prostředí je grosso a Hercule s ostatním komparzem jsou famosi! Neskutečná zašmudrchanost případu upoutala každého "Herculovce" (tj. fanatický fanoušek detektiva s knírkem). 96% ()

Stanislaus

Tajemné zmizení pana Davenheima patří do té skupiny případů, které vynikají svou hravostí s divákem a jeho pozorností. Vedle toho jde rovněž o velice humorně pojatý díl, hlavně díky sázce mezi Jappem a Poirotem, který si krátí chvíle trávené ve svém bytě tím, že se učí kouzlit, navíc ve společnosti otraveného papouška. Též musím ocenit přítomnost flashbacků, kterými se v předchozích dílech hodně šetřilo. ()