Agatha Christie's Poirot - Season 1 (1989) (séria)

Rodský trojuholník (S01E06)

(epizóda)
  • Česko Rhodský trojúhelník (viac)

Je to ako sen. Poirotov výlet na ostrov Rodos sprevádza skvelé počasie, výborná kuchyňa a nemálo príjemných spoločných hostí hotela Palace, ktorí si sem prišli užiť voľné chvíle. Medzi početnými hosťami a novými známymi Poirota sú aj kapitán Chantry a jeho okúzľujúca pani Valentine Chantryová. Poirot nepotrebuje namáhať svoj geniálny pozorovací talent, aby si všimol, že pani Chantryová obľubuje flirtovanie s inými mužmi rovnako tak, ako on obľubuje neriešiteľné záhady. Keď je pani Chantryová nájdená otávená jedom bez známky života, podozrenie okamžite padá na jej manžela. Nepremyslený vražedný čin z vášne? Alebo sa za vraždou ukrýva ktosi celkom iný a vec je zložitejšia ako sa na prvý pohľad zdá? (RTVS)

Lupes

Zápletka je samotnou autorkou později mnohem lépe zpracována, toto je jen první pokus. Příliš málo postav pro vytvoření přediva psychologických propletenců a falešných stop. Rovnice je prostá. Pakliže nám z manželského čtyřúhelníku jeden zemře a další je (evidentně) neprávem zatčen, kolik potenciálních pachatelů nám zbývá? Vynahrazeno exotickým prostředím a jistou dávkou "akčnosti". ()

otík

Poměrně nudný díl, kdy se Poirot vydává na dovolenou na ostrov Rodos a v poklidu pozoruje místní návštěvníky, kteří se tak nějak nemohou snést. Na konci jeho pobytu samozřejmě dojde k vraždě, kterou Poirot vypátrá téměř lusknutím prstu, navíc se nedočkáme klasického kolečka co kdo jak mohl udělat a kdo je vrahem. Především první polovina dílu zcela nudná. Slabší díl, ve kterém nevystupuje ani Hastings, ani inspektor Japp. ()

PhillM.

Seriál se v šestém díle první série poprvé nadechuje k pořádným exteriérům a stojí to za to. V hodnocení to přináší hvězdu navíc. Zároveň ale poprvé chybí Japp i Hastings, což dílu hvězdu zase ubírá - s nimi totiž odchází i humor a vtip, ostatní postavy (ani herci) zde nedokáží s Poirotem (natož Suchetem) držet krok. Zbývá vcelku banální příběh milostného trojúhelníku, ve kterém snad potěší jen závěrečná honička na člunech. Na belgického metrosexála nezvyklé - jak jen musely vypadat jeho boty! Mon Dieu! ()

Frajer42 odpad!

Změna prostředí přinesla tak maximálně pohled na směšné mužské plavky. Brutálně nezajímavý díl a intenzivní nuda od úvodních minut až do konce. Udivuje mě, že dokázala Agátka něco tak špatného napsat. Děj byl tak strašně nezajímavý, že mi při tomto seriálu bylo poprvé úplně jedno, jak to celé dopadne a kdo je vlastně tím zlým. Navíc je to celé hrozně rozvleklé. Divák je zahlcen hromadou nesmyslů a na řešení případu zůstane prostor až v samém závěru. Lepší odpad! ()

xxlch

• Exteriéry jsou opravdu točené na Rhodosu – typické jsou sloupy u vjezdu do přístavu. Nyní jsou zakončeny laní a jelenem, ale na jejich místě stávala obrovská socha hlídající přístav i město. Zřítila se do moře. Několik scén se odehrálo ve starobylých lázních vzdálených několik kilometrů od rhodského předměstí. Nyní jsou upraveny jako památka a restaurace byla přesunuta na pobřeží u zátoky. (Brtniik)