Agatha Christie's Poirot - Season 1 (1989) (séria)

Krížový kráľ (S01E09)

(epizóda)
  • Česko Křížový král (viac)

Po návšteve filmových štúdií Parade, sa Poirot ocitne tvárou v tvár ďalšiemu zločinu - spolu s kpt. Hastingsom vyšetruje vraždu Henryho Reedburna, šéfa štúdií. Reedburn bol známy tyran, ktorý vyhodil legendárneho herca, prevzal od mladého režiséra film... a jednoducho mal veľa nepriateľov. (RTVS)

necisty

Mám takový pocit, že minimálně vizuální stránka je poněkud jiná než u ostatních dílů, možná je to stářím, ale od stejného režiséra ostatní díly taky vypadají jinak. Není to špatné, ale jde vidět, že je to starý díl. Zápletka bohužel není příliš náročná, ne snadno odhalitelná, ale patří mezi ty obyčejné. Ke všemu ta ženská je fakt škaredá:D! Jinak souhlasím s Šandík. ... Moderní kruhovitá knihovna, zlatý lev, cigánské boty, filmové natáčení scény na poušti, bridge. ()

Autogram

Moderná bytová architektúra vyzerala v tridsiatych rokoch rovnako chladne a odporne ako tá dnešná. V takých priestoroch je veľa možností na vraždu, ktorá vyzerá ako nehoda, prípadne aj naopak. Nestáva sa to často, ale Poirot znovu nedal priestor spravodlivosti v záujme vyššieho princípu. Humorom ale srší dostatočne, nechá sa pokojne poučovať Jappom aj Hastingsom, len ten záver mohol byť nejako lepšie domyslený. –––– Najednou se objeví ďábel, naláká je do svých spárů a může si s nimi dělat, co chce. ()

Tom_Lachtan

Jeden z těch příběhů, který nedokáže využít malou plochu a dopouští se tak přílišného množství karikatur, které nedokáže rozvést do životných postav, například extrémně tupé podání Jeppa, na které jsem poněkud alergický, je-li dohnáno do krajnosti. Krom dořešení případu samotného a zábavných scén filmařských nemá tenhle díl moc co nabídnout, slabší díl. " Pan Poirot ví všechno " ()

Stanislaus

Křížový král mi osobně přišel dějově poněkud příliš překombinovaný, a co se rozlousknutí případu týká, tak mě překvapil závěrečný rozsudek "zločin-nezločin" (zasvěcení ví, o čem mluvím). V tomto případě je nejvíce na vině samotná předloha, jelikož natočeno to nebylo vůbec zle. Vždycky mě vážně pobaví, jak jsou všichni vyjma Poirota úplně mimo, až to někdy bije do očí. ()

PavelZava

Každý to má samozřejmě jinak, mě přišel tento díl k přiřazení k těm lepším, musíme rozlišovat povídku od knihy detektivky. Obzváště zábavná byla komunikace Hercula Poirota s vrchním inspektorem Jappem, kousek Vám zprostředkuju : Z diskuze nad případem "Hmm samozřejmě vždycky jste krůček přede mnou, vrchní inspektore Mno nesmíte ztrácet naději, kdybyste měl zkušenosti jako já, měl byste na takové věci čich" *** Po vyřešení případu, no hádejte kým ? : " Dříve nebo později ho najdeme, nebojte se Velice obdivuji Vaši vytrvalost, příteli Šedé buňky mozkové jsou potřebné, Poirote, ale když zatnete zuby dokážete všechno ! Ááno mockrát děkuji, inspektore, budu si to pamatovat. Au revoir" ()