Hastings s Poirotom sa už dlho tak dobre nezabávali. Monopoly je úžasná hra a každé prerušenie môže jej očarujúce napätie celkom prerušiť. Vie to aj uhladený riaditeľ londýnsko-šangajskej banky Lord Pearson, ktorý si však už nemôže dovoliť strácať čas. Jeden z vysoko vážených zákazníkov banky, pán Ling záhadne zmizol bez stopy po tom, ako sa s Lordom Pearsono dohodol na predaji mapy, na ktorej je vyznačená dávno stratená baňa s náleziskom striebra. Kto iný ako Poirot môže do tejto záhady vniesť viac svetla. Naviac, ak bol pán Ling nájdený zavraždený a prvým podozrivým sa stal mladý maklér. Poirot má však na tieto záhady mimoriadne vytríbený čuch už dobre vie, že veci sú komplikovanejšie ako sa na prvý pohľad zdajú... (oficiálny text distribútora)

maoc

Jeden z nejvtipnějších dílů, který Poirota uvádí do nejedné pro něj netypické situace. Líbí se mi byť jen sledovat, jak se s nimi tento autista vyrovnává. Detektivka tentokrát také dobrá a hlavně přístupná pro diváky, protože stopa je opravdu jasná, jen ji odhalit :) Do toho ještě Japp a jeho nové, stoprocentně funkční metody a lehce exotické prostředí čínské čtvrti. Velmi dobrý díl. ()

PavelZava

Vyšetřování případu vraždy Han Wu Linga je přerušováno Monopoly, které H.Poirot s Hastingsem hrají, a nebo možná, že je to naopak, vyšetřování vraždy Han Wu Linga přerušuje Monopoly, které hraje H.Poirot s Hastingsem. Hercule Poirot kontroluje stav svého bankovního účtu a reklamuje jeho stav: Vždycky nechávám na účtě 444 libry 4 shillingy a 4 pence ! ()

Stanislaus

Ztracený důl těží z exotického obsazení v podobě čínských mafiánů a obchodníků a vedle toho je obohacen vtipnou linkou s hraním Monopoly (Poirot vs. Hastings) a humorně vykonstruovanou honičkou (celkem mě pobavil jakýsi "prehistorický" sledovací systém ze 30. let). Rozhodně jde o jeden z těch méně tradičních příběhů o kníratém Belgičanovi. ()

xxlch

Autogram

Skôr priemerné než dobré, ako krimi ma to neuchvátilo. Každý sa tu zaoberá niečím iným, ako by mal, niekto hraje monopoly, polícia sa rozplýva nad metódami sledovania s trápnymi asistentkami posúvajúcimi autíčka a vyšetrovanie nakoniec prebehne za pár záverečných minút. Dozvieme sa len minimálny stav Poirotovho konta a ako prekvapivo dokáže mať v tom neporiadok a potom obviňovať banku. ()

• V 11. minutě pronese Lord Pearson (Anthony Bate) v českém dabingu větu: „Nevypadá to, ale vytavte to a vypalte nečistoty a budete mít nuget prvotřídního 24karátového stříbra.“ Karáty ve smyslu čistoty se používají pouze u zlata. U stříbra se čistota vyjadřuje poměrem xxx/999. A jako obchodník na burze by to musel znát. (Petsuchos)