Agatha Christie's Poirot

Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
Veľká Británia, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Predloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (poviedka)

Recenzie používateľa djbarrel k tomuto seriálu (60)

Detektív Poirot: Miliónová lúpež (1991) (S03E03)

Kvalitní Poirot, nezklamal a tentokrát mu těch 51 minut bohatě stačilo na vykreslení celé zápletky. Pobavil Hastings, který jako vždy neměl ani páru o tom o co vlastně jde :) 78 % ()

Detektív Poirot: Osie hniezdo (1991) (S03E05)

Trochu slabší díl, 40 minut se hledá něco co není a až ve finále začíná člověk chápat o co že to vlastně jde. V tomhle díle nemá člověk možnost sledovat linii Poirotových myšlenek, protože je vše chaotické a stéle se nevinně tvářící. 75 % ()

Detektív Poirot: Tragédia v sídle Marsdonovcov (1991) (S03E06)

Tentokrát nic moc. Hercule opět přišel k případu jako slepý k houslím, když se mylně domníval, že si ho pozvali kvůli otravám farmářů. Než však stačí rozladěn odjet objeví se skutečná vražda. Bohužel i když stylizace se snažila (a nutno říct úspěšně) o temnou atmosféru, tak se vše nakonec vyvinulo dost obyčejně a i to jak se Poirot k pravdě dobral bylo trochu slabé. I provedení vraždy bylo nic moc. Střelit někoho puškou do pusy a doufat, že si někdo bude myslet, že se jedná o prasklý vřed ? Tentokrát se celý děj (a předloha) nevyznamenal. 60 % ()

Detektív Poirot: Dvojitý dôkaz (1991) (S03E07)

Tenhle díl byl pro mě vyloženě zklamáním. Zápletka i děj vcelku originální, ale chyběla atmosféra a dost jsem se nudil. Bohužel, asi nejhorší Poirot. 55 % ()

Detektív Poirot: Záhada španielskej truhlice (1991) (S03E08)

Zajímavý případ, velmi pěkně podaný a zpracovaný. Chyba ovšem je, že divák vraha prohlédne velmi brzo. Tentokrát myslím příliš jednoduchý případ pro "malé šedé buňky". 80 % ()

Detektív Poirot: Krádež kráľovského rubínu (1991) (S03E09)

Trochu slabší než bývá obvyklé, kde nejsou vraždy je to tak skoro vždy. Tady navíc egyptský princ vyloženě otravoval a Poirot se vlastně ani moc nesnažil a zápletka byla velmi banální. Dalo by se říct, že dělali z komára velblouda. 65 % ()

Detektív Poirot: Aféra na Viktoriánskom bále (1991) (S03E10)

Podle mě se jedná o poněkud slabší díl. Ne že by tedy byl nějak slabý, to ne, ale člověk si zvykne na jistý standard. Nápad s drogami je taky trošku jiný, Poirot přeci jen většinou řeší vraždy z vášně nebo kvůli penězům a majetku, ne zrovna drogy. Taky vyvrcholení v budově rádia se mi moc nezamlouvalo, nehledě na to, že v tomhle díle Poirot trochu vařil z vody a jen málo scházelo k tomu, aby vrah zůstal nepotrestán. 75 % ()

Detektív Poirot: Vraždy podľa abecedy (1992) (S04E01)

Asi nejlepší Poirot ! Děj má spád, ponurou atmosféru, šílence ... člověk by až řekl, že to není krimínálka, ale spíš thriller. Velmi dobře provedené a zápletka je opravdu vynikající. Když už jsem myslel, že je po všem, začali se objevovat nové skutečnosti. Ne že by to u Poirota nebylo zvykem, ale tady to má celé takový zvláštní nádech. Velmi dobrý film. 94 % ()

Detektív Poirot: Smrť v oblakoch (1992) (S04E02)

I tentokrát nikdo nedokáže zmást nejlepšího belgického detektiva, ačkoliv se i on sám na chvíli dostane do podezření. Velmi dobrý díl. 80 % ()

Detektív Poirot: Spona na topánke (1992) (S04E03)

Dost komplikovaná zápletka, místy možná až pžekombinovaná, nicméně Poirot si s tím jako vždy dokázal poradit. Diváka nechá v nevědomosti až do samého konce a tentokrát se to podařilo dokonale. 82 % ()

Detektív Poirot: Dobrodružstvo egyptskej hrobky (1993) (S05E01)

Tentokrát Poirot řeší případ, který vypadá, že ani není zločinem, ale mstou ze záhrobí. No Poirot opět nezklame a případ bravurně vyřeší. Dlužno dodat, že když má člověk všechna fakta není problém vraha odhalit. Pěkné prostředí a zajímavý příběh. 81 % ()

Detektív Poirot: Silnejší vyhráva (1993) (S05E02)

Tentokrát jsem neměl až do konce páru o tom kdo je vrah. Což zachraňuje hodnocení, protože se mi tentokrát příběh zdál trochu slabší. 77 % ()

Žltý kosatec (1993) (S05E03)

Dle mého jeden z nejlepších dílů. Už skutečnost že začíná tím, že Poirot nevyřešil vraždu je pozoruhodná. Dějové zvraty jsou zajímavé, falešná vražda na konci a vůbec celý konec byl velmi zajímavý. Velmi dobré - 86 % ()

Prípad strateného závetu (1993) (S05E04)

Solidní i když možná trošičku slabší Poirot. Záplatka byla zamotaná snad až příliš, jinak dobré jako vždy. 77 % ()

Dobrodružstvo talianskeho šľachtica (1993) (S05E05)

Tenhle díl byl vcelku o ničem, ačkoliv tam byla vražda a i šedé buňky dostaly zabrat, vše se odvíjelo tak nějak samozřejmě, až člověk měl pocit, že se nic neděje. I když zápletka byla solidní. Nicméně v tomhle díle exceluje Hastings, který je tentokrát mimořádně bystrý a pohotový a dost se mi líbilo, jak pronásledoval vraha při automobilové honičce. Nebýt Hastingse je tenhle díl zklamáním. 65 % ()

Bonboniéra (1993) (S05E06)

Jediné pozitivum tohohle příběhu bylo vidět Poirota v uniformě, což bylo zvláštní a zajímavé. Jinak ačkoliv se příběh snažil tvářit zamotaně, byl velmi jednoduchý a celkově o ničem. Jeden z nejslabších. 57 % ()

Zrkadlo mŕtveho muža (1993) (S05E07)

Nápaditý příběh, který začínal tak nevinně. Zprvu se jednalo jen o podvod, ale brzy se objeví i vražda a podezřelých s motivem je víc než dost. 82 % ()

Krádež šperkov v hoteli Grand Metropolitan (1993) (S05E08)

V rámci běžné detektivky velice dobré, v případě Poirota poněkud slabší. Ale to jsou všechny díly kdy se řeší nějaká ta loupež a není tam žádná vražda. Jinak poměrně dobré, kdo je oním zločincem bylo jasné od začátku, ale až nakonci jsme se dozvěděli kdo to byl doopravdy. 77 % ()