Agatha Christie's Poirot - Season 5 (1993) (séria)

Krádež šperkov v hoteli Grand Metropolitan (S05E08)

(epizóda)
  • Česko Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (viac)
všetky plagáty
TV spot

Keď ruská herečka a tanečnica Natália Dovženková hrala v roku 1908 Salome, mala na krku perlový náhrdelník, ktorý jej daroval cár. Teraz má cenu tristotisíc frankov. Tento vzácny náhrdelník bude mať na krku Margaret Opalsenová v predstavení Nehádžte perly sviniam. Po premiére sa však prichádza k šokujúcim zisteniam. Drahocenný náhrdelník zo šperkovnice zmizol. Poirot má však inú teóriu... (oficiálny text distribútora)

TV spot

necisty

Vtipná vsuvka s novinovým článkem, ale celkem nepřevratná zápletka, žádné napětí. Ok, nevěděl jsem, kdo to udělal, ale v tom závěru jsem na to nehleděl s otevřenými ústy, jak tomu obvykle bývá. Myslel jsem, že když jeden režisér natočí jeden velmi kvalitní díl, tak ten druhý bude podobné úrovně, ale mýlil jsem se. ... Perly, herci, Jak je důležité míti Filipa, dvojník ()

HiddenDragon

Serie a epizoda: S05E08. Zase jeden z tech dilu, kde jde o kradez, nikoliv o vrazdu. Vsechno je vpodstate standardne dobre - Poirot si ma na radu lekare vzit dovolenou, a tak jede k mori. V mistnim hotelu pak dojde ke kradezi vzacnych perel, ktere delaji reklamu jedne nove divadelni hre. Klenoty jsou odcizeny ze zamcene zasuvky v pokoji, kde byla neustale asistentka majitele. Potud vse ok, i mateni divaka je uveritelne, ovsem ta kradez sama o sobe... Nemuzu si pomoct, ale je to tak strasne divne nepromyslene a nahodile :( [spoilery!] Zaprve - moc nechapu, jak by se sofer dostal ke klici klenotnice (aby si udelal duplikat), kdyz ho mela u sebe manzelka rezisera. Ale budiz, nejak by to mozna zvladl. Jenze jak mohl pak spolehat se svou spolecnici na to, ze komorna dvakrat odejde z pokoje (nebo aspon jednou)? Je to takove neprilis verohodne. Absolutne to nemuselo vyjit, ale pritom je to prezentovano jako dokonaly plan. To mi proste brani jit s hodnocenim vys. Kazdopadne hezka je ta komicka vlozka s hledanim Stastneho Lena, se kterym si Poirota porad pletou :) ()

otík

Poirot je nemocen a dostane doporučeno, aby odjel z Londýna a odpočinul si někde jinde. A tak Poirot odjíždí do jiného města, kde zrovna shodou okolností hraje poslední představení před svým odjezdem do Ameriky divadelní společnost proslavená tím, že majitelé mají krásný a vzácný perlový náhrdelník. Ten je samozřejmě tajemně odcizen a Poirot, dovolená nedovolená, se vydává na stopu chytrého lupiče. Tentokrát mu stačí název jedné z her Oscara Wilda a jeho šedé mozkové buňky jsou opět doma. Sice průměrnější díl, který však vytahuje k lepšímu hodnocení opětovná přítomnost silné čtyřky - Poirot, Hastings, Japp a slečna Lemonová. Hudba: Christopher Gunning. PS: ten závěr se živou napodobeninou Poirota jsem opravdu nepochopil, to si tvůrci mohli odpustit. ()

chelseaman22

Živnostník Hercule dostal angínu kvůli nadměrnému zatížení neuronů a synapsí! Tak hybaj do Hastings, kde šperky za 200,000 franků jsou! Léčebná kůra čajem Indonesian Sencha dělá divy - Hercule hýří aktivitou ergo navštěvuje bouřlivé večírky, jež svou pompézností konkurují těm by Gatsby. A v pauze mezi popíjením grappy vyřeší případ krádeže a odměnu odevzdá infantilní služebné, jež tvrdí, že míti Filipa je vskutku na místě prvním! Sračka. 40% ()

LencaN

S05E08 - Ha, bingo! Vyřešeno uživatelem LencaN, regulerně :D Poirotovi nedají šedé buňky pokoj ani o dovolené a pořád po něm chtějí další přísun práce. A tak Poirot musí z vlastního popudu najít perlový náhrdelník, který byl jakožto jedna z rekvizit divadelní hry ukraden. A vlastně jsem si ani nevšimla proč, ale velkou část sledování tohoto dílu jsem se usmívala, i když ten dvojník na konci.... to se opravdu trochu nepovedlo, přece nestačí jen knírek. ()

• Povídka „The Curious Disappearance of the Opalsen Pearls“, podle které je natočena tato epizoda, vyšla v časopise The Sketch 14. března 1923. (PhillM.)