Do mestečka Redemption prichádza tajomná Ellen, aby sa pomstila mužovi, ktorý kedysi zničil jej život. Je ním pištoľník Herod, ktorý mestu vládne a každý rok organizuje súťaž v streľbe. Vždy vyhrá a zároveň zlikviduje svojich potenciálnych protivníkov. Tentokrát sa ale do súťaže prihlásila Ellen... (STV)

warrenur

Aj po 27mich rokoch stale kvalitna westernova revenge zanrovka. Ked DiCaprio bol este "ucho", Sharon stale neskutocne sexi, Crowe v prvych rokoch svojej filmovej kariery a Hackman hlavna zaporacka i herecka hviezda. Proste particka zvucnych mien v jednoduchom scenari s uzasnou Spinotti-ho kamerou. 65% Odporucam. ()

mls

Postava Sharon Stone sa mi zdá byť síce trochu nedôveryhodne zahraná, ale ináč je tento western veľmi dobrý. Samozrejme všetkého veľa škodí, a toto je (napr. so Smrtiacov epidémiou) jeden z filmov, na ktorý mám každý rok v telke aspoň 1-2 krát štastie :). ()

CrazyLom

Nebyl to sice nejlepší western, který jsem kdy viděl, ale byl to velmi dobrý western s výborným obsazením, u kterého jsem se ani minutu nenudil. Čtyři hvězdičky jsou podle mého názoru naprosto na místě. ()

DHDV

Pokud by to bylo zasazeno do jiné doby, nebo snad do jiného typu souboje bylo by to jasných 5 hvězd, jelikož potenciál tam byl. Ale pouze byl… ()

hazaba

Western, který navazuje na své slavné předchůdce a dělá jim čest. Občas jsem si sice říkala, jestli spagetti westernům nebo těm "vážným", ale výborně jsem se bavila. Má vše, co se od žánru čeká - pohledy z očí do očí, rvačky, lepé ženy, padoucha, hrdinu (v tomto případě hrdinku), skvělou hudbu. ()

Hapretor

Jako western mi to teda nepřišlo. Tolik hvězd na noční obloze zde svítilo a je z toho vlastně jen takový popcorn akčňák v poušti s happy endem k tomu. Zabaví, ale western spíš zneuctí. ()

Hopkins

Ohraná zápletka ovšem skvělé herecké obsazení a ještě lépe natočeno .. film na který mohu koukat znovu a znovu když je v televizi .. Stone je ve filmu opravdová kočka jen mladičký Dicaprio na mě působí celkem úsměvně ale to je detail který nic nemění na mém hodnocení 80% pro tento film. ()

MickeyStuma

Hvězdně obsazený ryze popkornový western o jedné pomstě. A tou mstitelkou je Ellen. Mladá tajemná žena, a co si budeme nalhávat, i krásná. Ztvárnila ji Sharon Stone, která byla v době natáčení na vrcholu své herecké kariéry. Reálnost příběhu je vskutku pochydérná, ale na druhou stranu, dobře se na to kouká. Gene Hackman coby padouch je vskutku ďábelský, ale od takového matadora se to tak nějak očekávalo. Střelecká soutěž je hlavním dějstvím, kterého se zúčastňují různé osoby. Každý má svoji minulost a nějakou tu reputaci. A všichni chtějí zbohatnout. Natočeno je to dle standartu 90. let, a krapet i komiksově, takže se tu v celkové vizualizaci nedalo vyhnout určité modernizaci. Nebo si opravdu někdo myslí, že na konci 19. století už obchodníci v Americe znali skleněné pulty? Kamera je však velmi honosná a šťouravá. Takové obrazové úhly a kamerové nájezdy jsou vidět hlavně u starých dobrých spaghetti westernů. Scénář není nijak složitý, ale tvůrci si sním vyhráli vcelku dobře. A tak dejme tomu, že jako takový westernový zábavný snímek funguje dobře a že určitý filmový zážitek zanechá. Jen divák u toho nesmí moc přemýšlet, jinak je to včudu. ()

skeptic

Čudný western. Po celý čas sa naňho výborne pozerá, ani na chvíľu nenudí a má aj výborné herecké obsadenie. No jedná sa, čo sa celkovej kvality týka, len o priemer. V podstate na ňom nič nie je, ani scenár nestojí za veľa, ale i tak je film veľmi zaujímavý, dosť čudné. Sharon Stone to nehrá zle, ale proste tam veľmi nepasuje a v niektorých záberoch pôsobí veľmi komicky, hlavne vtedy, keď by mala pôsobiť vážne(drsne). No dalo sa to zrežírovať lepšie, ale i tak fakt ma to bavilo. 70% ()

RakeW

Viděl jsem to poprvé asi před dvaceti lety a pamatuji si z toho v podstatě jen dvě věci, díru v hlavě Keitha Davida (o kterém jsme samozřejmě netušil, že to je Keith David) a fakt, že jsem to bral zcela vážně. Když jsem to teď zkouknul podruhé, osvěžil si paměť o všech těch groteskních postavičkách a zjistil, kdo to režíroval, mám dojem, že nahoře v žánrech citelně chybí "komédie". Good kill, Sam, good, bad & ugly kill... ()

levente

Jsou i horší westerny, jen si na žádný nemůžu teď vzpomenout. Dobré jsou záběry kamery skrze těla, dobré je tělo Sharon Stone. Ale jinak nic objevného. ()

Besyn

Na jednu stranu hvězdné obsazení,na druhou zase zcela průměrný a nepříliš zábavný western,který bleskově mizí v propadlišti filmových dějin.Ale mám k tomuto žánru tak trochu slabost,takže tři s odřenýma ušima. ()

Biopler

Už som to videl aspoň 5x. Stále ma baví hra kde musíte byť rýchlejší ako váš súper a teda aj rýchlejší ako smrť. Film má hviezdne obsadenie, výbornú kameru, ale aj dosť chýb, ktoré som objavil už pri toľkých zhliadnutiach. ()

parabellum

Vykradačka filmu Tenkrát na západě s hvězdným obsazením. Jsou horší i lepší westerny, tenhle razí heslo zlatá střední cesta, velmi svižně útiká čásek při sledování filmu, tomu se upřít nedá i pár odkazů na už kultovní filmek se tam dá najít, na všední večery určo doporučuju ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (viac)