Do mestečka Redemption prichádza tajomná Ellen, aby sa pomstila mužovi, ktorý kedysi zničil jej život. Je ním pištoľník Herod, ktorý mestu vládne a každý rok organizuje súťaž v streľbe. Vždy vyhrá a zároveň zlikviduje svojich potenciálnych protivníkov. Tentokrát sa ale do súťaže prihlásila Ellen... (STV)

wosho

Film má opravdu pitomý scénář (ale to už u amerických filmů bývá), jenž všemožně vykrádá nápady a motivy z mnoha jiných westernů. Kdyby se ho nechopil Raimi a producentům se neupsalo tolik schopných herců, nevín,nevím jak by to dopadlo. Raimi si s celým filmem přímo vyhrál. Kašle na nějaké vypravování (vždyť nění ani skoro co). Jen vymýšlí všelijaké vychytávky, aby diváka navnadil a pobavil. Celým filmem přímo dýchá taková ta comicsovost (a to jen díky režii). Herci nemají co hrát, tak si to užívají. Crowe je sympaťák, Stone sexy a Hackman dokonalý zkurvysyn. A mladý DiCaprio je trošku otravný, ale to k jeho postavě patří. Co však v obsazení potěší, že i mnoho vedlejších partů je obsazeno dokonale (buť jsou to schopní herci, či přesné typy). Celkově je Rychlejší než smrt nadprůměrnou zábavou, které k dokonalosti schází pořádný scénář. ()

Sgt.Pepper

Asi to není zrovna klasický ani originální western, ale nudný také ne..slabší scénář ( malinko vykradený Once upon the time in the west ) trochu vyrovnává hvězdné obsazení, ale sharon má rozhodně jiné přednosti než prostřelit hackmanovi hlavu až hodí salto vzad..gene ovšem do své role záporňáka zapadl s elegancí jemu vlastní..russell by možná jako kněz velkou kariéru neudělal, ale pistolník a sherif mu sedí bez problémů..ambiciózní a arogantní Kid v podání Leonarda skvěle doplňuje holywoodskou sestavu..Shit, that was fast! ()

Revolver

Od takových jmen bych čekal pořádný trhák, ovšem výsledek Raimim sprasený a od Leoneho nechutně vykradený se krčí někde pod hranicí průměru. Nebýt vynikajícího Hackmana, mé hodnocení by směřovalo k odpadu. ()

Paity

Dodnes si pamatuju na ty hodiny, které hráli v celém filmu tak významnou roli. Jinak film je prošpikovaný spoustou hvězd, hvězdiček či vycházejících talentů. Což je pro žánr, jakým je western docela neobvyklé. ()

HArna

Místy poměrně dost úsměvné, hlavní story předvídatelná. Film bohužel sklouzne záhy do průměru a to i navzdory hvězdnému obsazení. Právě obsazení je trochu podivný. Russell Crowe je v roli kněze na dívokém západě trochu k smíchu, DiCaprio tak nějak OK, Hackman dobrý. Největší problém mám se Sharon Stone, která dost přehrává, jako by při každém jejím rozhovoru nebo pohledu do jejich očí prožívala koitus. Podobně jako Megan Fox. Nevím jestli je to nějaký sofistikovaný záměr režiséra nebo ne, v každém případě je to parodický pohled na její pomstu. Možná je to tím, že film je už přes 20let starý, pak tedy stárne poměrně rychle. 50% ()

Wishkah

Je to blbina. Sharon Stone je tady slabá a nepřesvědčivá a celý film je absolutně nelogický. Uznejte že kdyby ste se chtěli někomu pomstít tak se určitě nepřihlásíte do doslova sebevražedného střeleckého turnaje aby ste se s parchantem Gene Hackmanem utkali ve finále. Já být tou ženskou tak si na něj počkám někde za ním přijdu do baru, pozdravím ho, usměju se a prostě ho odstřelím. Turnaj neturnaj. Jenže to by ten film trval asi nějakých deset minut. Navíc mi to přišlo, a tady musím souhlasit s Douglasem, že si prostě postava Sharon Stone žila někde spokojeným životem a pak když se začal blížit čtvrtý křížek věku (a Sharon tady vypadá ještě starší) začne bilancovat a najednou si vzpomene :"Aha vlastně. Jeden parchant mi zabil tátu. To bych se mu měla pomstít ne? No zapíšu si to do diáře." Jediným plusem, který na tomhle filmu vidím je záporák Gene Hackma, který jediný mě v tomhle filmu opravdu zaujal. ()

Ezekiel1

Tak trochu pohádka a vykrádačka. Na adresu Radya bych řek, že si nemyslim, že například Hackmanův výkon je hodný odevzdání honoráře. Jeho postava nechutného vládce města Heroda byla zahrána na jedničku. Zrovna tak mladičký DiCaprio odvedl solidní kus práce. Pokud mi někdo vyloženě vadil, tak to byl jistě kněz v podání Crowa. Děj nic extra nenabízí, ale za to plyne poměrně svižně. 70 % ()

venom14

Nečekal jsem,co se z toho vyklube,ale vážně se mi to líbilo.Celkem dobré herecké obsazení,jednoduchý,ale nabytý příběh,zajímavé postavy a celé to uteklo,jako voda. ()

Prochy38

U těch modernějších westernů je za posledních 15 let spíše z těch lepších. Ale rozhodně se nikdy nevyrovná těm, no prostě TĚM. A teď už jsou zase i lepší. Nabít film hvězdami nese peníze i potencionální úspěch, ale na mě to moc nezabírá. S. Stone je kus jako vždy, R. Crowe dobrej, ale jsou opravdu mnohem mnohem lepší možnosti, jak s takovou sestavou naložit. ()

Schuldiner

Dost velké zklamání! I přes parádní obsazení, je to víceméně nuda. Na Sharon Stone se vždy moc hezky dívá, je to nádherná ženská, ale na to, abych mohl tento film kladně hodnotit, to opravdu nestačí. Průhledné a v podstatě bez pořádného děje. Z hlediska hereckých výkonů lze pochválit asi jen Hackmana a DiCapria. Sharon je v tomto filmu ´´pouze´´ nádherná :-) ()

J*A*M*A*L

Obsazení se Samu Raimovi povedlo skvěle stejně, jako celý film.Byl totiž senzační.Čekal jsem možná trošku víc, ale byl to western a ty moc nemusím a ještě k tomu když western natočí režisér, který točí horrory a jiné filmy, tak to vlastně tak hrozné nebylo.89% ()

Asmodin

Jeden z mála westernů, který se mi zalíbil. Obsazení ideální, námět působivý. Film rozhodně sráží přehrávání herců, kamerové záběry (zoom), které působí trapně a nesmysly jako průstřel bez kapky krve nebo exploze, která určitě neodpovídá 4 soudkům střelného prachu. ()

Paldiny

Až detsky jednoduchú zápletku vyrovnáva luxusné obsadenie, kde sa dá z učebnice vycucaných charakterov vybrať vám najbližší. Ako to u mňa býva zvykom, zas som vsadil na koňa čo to nedotiahol ani do štvrťfinále. Avšak spokojnosť s filmom bola, čo je pre ne-westernistu, keď nie zásah do čierneho, tak do terča určite. ()

Oyer

Řekl bych: nejpovedenější novodobý western. Hvězdné obsazení tohoto filmu a jejich kvalitní herecký projev dodal celému snímku šťávu. Hlavní zápletka je jasná. V jedné vesnici se každoročně pořádá turnaj. Jeden proti jednomu se střelnou zbraní. Rychlejší vyhraje a pavoukovým systémem postupuje dál. Po případném vítězném finále na něj čeká tučná finanční odměna. Pravidla se brzy za jistých okolností upraví, že přežít v soubojích může jen jeden. Již na začátku filmu je nám nabídnutá celá škála borců, kteří rozhodně nejsou obětními beránky. Každý z nich vyzařuje zvláštní charisma a své střelecké umění. Nad všemi však vládne drsný starosta a majitel celé vesnice (kterou i vykořisťuje) zlý ambiciózní Herold. Nikdy neprohrál a nehodlá tak učinit ani teď… Sharon Stones jako Ellen přijela pomstít smrt svého otce, kterého Herold zabil, vesničané si najali dalšího rychlého pistolníka, atd atd.. Nejedno překvapení ve filmu, včetně závěrečné zápletky a jak jsem již zmínil s „noblesním“ hereckým obsazením hoolywoodských hvězd vás skutečně ponoří do dob dávného westernu. ()

Sochorisko

Děkuji za tento výborný kultovní western. Westernovky mám rád všechny ale tahle mě vždy přitahovala něco víc. Mladý DiCaprio, už od mládí talentovaný, nezklamal a staří známí v podobě Hackmana či Crowea rovněž nikoli. Pěkný večerní film pro celou rodinu. A co víc, když hudbu vytvářel někdo s tak zvučným jménem jako Alan Silvestri... ()

laepus

V osmdesátkách a devadesátkách moc dívatelných westernů není, toto je jedna z mála (když přivřeme obě oči) výjimek a díky tomu ta čtvrtá - mám rád dobré westerny a raději tenhle pokus nadcením, než abych mu ubližoval. Herecké obsazení je prvotřídní a dobře se na to dívá. ()

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (viac)